Jump to content


Fotografije

Shimano Ultegra Di2 11-25 na 11-30


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 zekans

zekans
  • Members
  • 4 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 October 2021 - 07:22 PM

Pozdrav iz NS-a, Damir ovde! Interesuje me ako bi mi neko pomogao oko saveta jel izvodljivo ili ne premošćavanje kasete 11-25 na 11-30 Shimano Ultegra Di2? Ako je izvodljivo da li je potrebno menjati zadnji menjač, lanac ili apgrejdovati Di2 zbog šaltanja? Zadnji menjač mi je Shimano Ultegra RD 6870 a prednji pogon Shimano Ultegra 11s 50-34MA. Hvala u svakom slučaju!
  • 0

#2 zekans

zekans
  • Members
  • 4 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 October 2021 - 07:20 AM

Slike menjača i pogona

Attached Thumbnails

  • A2497835-0114-41E1-BA3F-C2B4227AE6A8.jpeg
  • BC605927-893B-4884-9D01-83CFCF80B462.jpeg

  • 0

#3 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 October 2021 - 11:16 AM

Lanac će ti najverovatnije biti prekratak kad staviš kasetu koja ima 5 zuba više, sem ako nije trenutno predugačak.

ŠTo se menjača tiče, to da li će progutati kasetu od 30 zuba zavisiće da li je menjaš SS ili GS varijanta. Ako je SS odnosno kratki kavez, Shimano kaže da podržava kasete do 28 zuba, ali u praksi često prihvati i 30 kad se namesti kako treba. GS menjač dugog kaveza prihvata zvanično kasete do 32 zuba.

Dakle montiraj kasetu, kupi duži lanac ako ti je postojeći prekratak i onda će ti se reći samo.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#4 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 24 October 2021 - 11:55 AM

Cek da se ja ubacim posto imam slicnu dilemu, samo sto bih ja presao sa 28 na 30 zuba... Kako da znam koj mi je kavez na menjacu, , srednji ili kratak, nema oznaka na njemu?


  • 0

#5 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 24 October 2021 - 12:38 PM

28 ili 30 ide bez problema.Sa 25 na 28 isto. stavljao sam i sa 25 na 32 bez problema ali treba vijak do kraja zavrnuti ili uzmeš onaj ekstender.Za lanac provjeri ali ako ne ukrštaš mali napred najveći nazad ne moraš da ga mijenjaš.Ovo sve opet sa rezervom.Zna se desit da i neće, zavisi od kuke i gremlina.Kao što rekoše ljudi probaj.Najjednostavnije da  pozajmiš od nekog kasetu, al to je opet druga priča.


  • 1

#6 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 24 October 2021 - 12:44 PM

Sledece menjanje lanca ide u kompletu sa kasetom tako da necu lanac okratiti previse, samo da moze menjac da pokupi, znacice mi ta dva zuba


  • 0

#7 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 October 2021 - 01:48 PM

Cek da se ja ubacim posto imam slicnu dilemu, samo sto bih ja presao sa 28 na 30 zuba... Kako da znam koj mi je kavez na menjacu, , srednji ili kratak, nema oznaka na njemu?

 

 

Jednostavno je. Lanac sa kratkim kavezom ima.... pa kratak kavez, a onaj sa dužim ima dugi. :) Hoću reći, pogledaj prvo svoj menjač pa ukucaj na google taj tvog model menjača pa napiši long cage ili short cage, pa ćeš videti razliku kad uporediš menjač sa slike sa svojim menjačem. Razlika je očigledna.

 

Što se lanca tiče, ja bih ga lično uvek ostavio dovoljno dugačkog da može da se prebaci na kombinaciju veliki - veliki, iako to naravno nikad ne vozim, ali može se desiti da se greškom prebaci na tu kombinaciju, možda čak i na jačem usponu, na pedalama, a ako lanac zato što je prekratak neće i ne može da prebaci na tu kombinaciju, li prebaci pa usput izazove neku kolateralnu štetu, lično na svom biciklu ne bih voleo da vidim šta će da se desi, a vi kako vam volja. :)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 24 October 2021 - 03:02 PM

Ja sam siguran da nije dugi kavez na menjacu, ali nisam siguran dal je kratki ili je srednji. U opisu kasete pise da nije kompatibilna sa kratkim kavezom. A nisam siguran dal cu moci na slici bas da provalim koj je. aj probacu. 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika