Jump to content


Fotografije

Da li su mi konusi dobro podeseni?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 07:23 PM

Moze me neko posavjetovati i pomoci,nisam siguran jesu li mi konusi na zadnjem tocku podeseni,ne znam jeli to normalno ali kao da mi se cini da se blaago prerano zaustavi...ali nisam opet siguran pa ako mozete pogledati snimke pa reci svoje misljenje?
I jos jedno,ako ima razmaka izmedju prasinara i nable tj ako nisu skroz nabijeni uz nju,koliko bi to moglo stvarati problem?
Vjerujem da bi se ubrzo dosta prasine i prljavstine skupilo,stvorila pasta,a prilikom pranja isprala i mast?
 

Prasinar

Prednji mi djeluje uredu jer bas dugo vrti te nema nikakvog kocenja.

Zadnji mi ipak djeluje malo sumnjivo...

KLIK

 


  • 0

#2 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 07:36 PM

 https://bicikl.bikeg...-nable-bicikla/


  • 0

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 07 October 2021 - 07:58 PM

@Dany6   Meni izgleda sve u redu, ako nema lufta u tockovima samo vozi. Zadnji tocak ce uvek brze da se zaustavi jer ima metalne jezicke koje cujes da klikcu unutar tela freehub-a.


  • 0

#4 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 10:47 AM

@Dany6   Meni izgleda sve u redu, ako nema lufta u tockovima samo vozi. Zadnji tocak ce uvek brze da se zaustavi jer ima metalne jezicke koje cujes da klikcu unutar tela freehub-a.

Nema lufta,a znas li jel se ovi prasinari mogu zamjeniti ili zavisi kako koji tocak?


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 03:15 PM

Ako se ne varam, ispod te gumene navlake postoji pravi metalni prasinar koji stiti lezajeve od prasine. Ta gumena navlaka se moze zameniti ali posto je u pitanju Mavic-ova ne znam da li postoje u prodaji. Shimano prodaje takve gumene navlake ali ne znam da li odgovaraju tvojoj nabli. Po meni je sve to u redu, ako si nesto posebno zabrinut mozes da ubacis malo tovatne masti unutar te gumene navlake da potpuno zatvoris prolaz prasini i vodi ali onda ce verovatno nabla spolja biti masna pa ce se lepiti prasina na nju. Meni to ovako sa slika izgleda sve u redu, okrece se normalno a ti kazes da nema lufta, eventualno probaj malo prstima da gurnes navlaku jos vise prema nabli.


  • 0

#6 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 October 2021 - 06:49 PM

Ne nisu podeseni na zadnjem tocku,ako se zagleda vidi se da pred kraj tocak malo secka,kakvi metalni jezicci,kakvi bakraci, ne suprostavljaju se oni toliko inerciji. I nemoj nikada da stavljas tovatnu mast unutar navlake, samo ce da kupi prasinu. Znaci treba bolje podesiti konuse,ukoliko nisu pojedeni pa zato onaj ko ti je servisirao nije mogao ni da podesi zazor na lezajevima.Uzmi veci odvijac zavrti tocak i uperi u nablu negde gde je nepokretni deo,i stavi na uvo. Ako cujes krkljanje (ono blago seckanje jezicaka nable ignorisi) onda ili je pretegnuto ili su konusi malo osteceni,.


  • 0

#7 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 14 October 2021 - 10:10 AM

Da,tovotnu nikako ne bi stavljao.

Ma nista poslat cu kod drugog servisera za kojeg sam siguran da ce dobro uraditi pa jbat ga,a ove ne preporucivati nikome i zaobilaziti ih u sirokom krugu heh.

Hvala svima na savjetima :D.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika