Jump to content


Fotografije

Zaštita od krađe


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 KBDNK

KBDNK
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 01 October 2021 - 11:41 AM

Nov sam u ovom k molim da mi se ne smejete jer nema glupih pitanja već ima glupih odgovora.
Dakle da li postoji neki uređaj tipa mobilnog telefona koji se može negde "zavući" u ramili negde na bicikli s da ne bude pgimetan pa ako mi neko ukrade bicikl da isti mogu da lociram...
Računam da u tom slučaju krađu ne bi morao da prijavljujem policiji jer bi bicikl sam našao a onda bi mi to bio poseban "muštuluk".
Možda tako nešto i postoji ali ja sam nov u ovom kao što rekoh zato bez podsmeha molim.
  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 October 2021 - 05:39 AM

Nov sam u ovom k molim da mi se ne smejete jer nema glupih pitanja već ima glupih odgovora.
Dakle da li postoji neki uređaj tipa mobilnog telefona koji se može negde "zavući" u ramili negde na bicikli s da ne bude pgimetan pa ako mi neko ukrade bicikl da isti mogu da lociram...
Računam da u tom slučaju krađu ne bi morao da prijavljujem policiji jer bi bicikl sam našao a onda bi mi to bio poseban "muštuluk".
Možda tako nešto i postoji ali ja sam nov u ovom kao što rekoh zato bez podsmeha molim.

Postoji uređaj, gps tracker se zove, pogledaj na aliexpressu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 October 2021 - 06:04 AM

Imaš i od apple-a isto. Dobar je stvarno jer ne koristi samo GPS koji u zatvorenom prostoru (skoro uvek) ne radi već koristi i mobilnu mrežu i WIFI da odredi svoju poziciju. Ne znam koliko košta ali nije jeftin.

Ranije se uvek govorilo da zaštita treba da košta bar 10% cene od cene onoga što štiti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#4 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 May 2022 - 10:37 AM

Postoji uređaj, gps tracker se zove, pogledaj na aliexpressu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Malo vadim temu iz naftalina, ali da li imas neku preporuku? Kupovao sam na aliju i amazonu, ali nije urodilo plodom. U mom slucaju su problem bile bagovite kineske aplikacije.


  • 0

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 May 2022 - 10:40 AM

Malo vadim temu iz naftalina, ali da li imas neku preporuku? Kupovao sam na aliju i amazonu, ali nije urodilo plodom. U mom slucaju su problem bile bagovite kineske aplikacije.

Na žalost nemam...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#6 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 03 May 2022 - 11:07 AM

bez gledanja po aliju, takva sprava u startu ima više problema i malu upotrebljivost.

baterija treba da bude redovno napunjena jer ne znaš kada će bicikl biti na meti.

bateriju troše dve stvari, receiver GPS signala i SIM komunikacija (mobilni internet ili SMS), jer sprava mora redovno slati svoju poziciju. Još ako koristi wifi da i to upotrebi za lociranje...
5, 6 sati i gotovo, jedino da ti neko ukrade bicikl istog trenutka kada je dopunjen tracker. Ako se ne reaguje istog trenutka, upitna je i upotrebljivost.


  • 0

#7 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 03 May 2022 - 12:46 PM

Za te stvari je Apple smislio onaj njihov AirTag sistem - u suštini to su mali uređaji koji imaju NFC komunikaciju, dakle ne dobacuju daleko i nemaju GPS ugrađen u sebi. Poenta je da kada ga jednom upariš sa Apple telefonom, on će kasnije komunicirati sa bilo kojim drugim Apple telefonom u blizini i tebi dojaviti svoju lokaciju, baterija je standardna CR2032 i trebalo bi da traje oko godinu dana. Onaj preko čijeg ajfona ide komunikacija sa tvojim telefonom zapravo i nema ideju da se to dešava, jedino što ima jeste internet konekciju. Ono što ne znam jeste kakva je situacija kod nas gde ljudi mnogo manje procentualno imaju Apple telefone nego na Zapadu pa da li to ima smisla koristiti, ne znam da li je iko probavao i podelio iskustva o tome. 

 

Muc-Off je čak napravio i držač za to koji bi išao na bajs ispod bidona za vodu, a koji opet ima sigurnosne šrafove kako ne bi mogao tag da se tako lako skine sa bicikla 

 


  • 0

#8 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 May 2022 - 12:50 PM

Koriste i bluetooth. Nije to opcija za ovde, gledao sam to već.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika