Jump to content


Fotografije

Gary Fisher Utopia

Gari fisher utopia

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 Culle

Culle
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2021 - 04:26 PM

Posle godinu dana sklapanja, cekanja da stignu delovi iz skoro cele Evrope, sklopljen je. Ram je originalno za 28-ice s tim sto sam uspeo da nabacim 2.0 29-ke. Mozda cak u buducnosti kada se skine prednji menjac dodje i neka 2.25 29-ka. Da, u buducnosti je planiran prelazak na narrow wide 1x10, ne mogu vise da se bakcem sa padanjem lanca sa velikog, srednjeg lancanika napred, sada je 2x10.

IMG_20210922_131258.jpg
  • 5
Postavljena slika

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1362 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2021 - 11:10 PM

To na zadnjoj viljušci je neka konverzija na disk?
  • 0
The sea, the sea

#3 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 26 September 2021 - 11:41 PM

yup!

 

Originalni TREKov adapter (koristili ga i drugi iz te grupacije kao sto su Gary Fisher i Klein)

fabricko resenje u periodu posle 2000te kad je izgledalo da se ne zna kojim ce putem da ide razvoj kocnica..

 

IS2000 verzija

rear_brake_adaptor_for_old_trek from 2002 IS2000.jpg

rear_brake_adaptor_for_old_trek from 2002 IS2000 instaled.jpg

postojala i PM verzija

rear_brake_adaptor_for_old_trek from 2002 PM.jpg

rear_brake_adaptor_for_old_trek from 2002 PM instaled.jpg


  • 1

#4 Culle

Culle
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2022 - 05:19 PM

Na bicikli sam napravio manje upgradee. Presao sam na 1 x 10 tako sto sam na 11-36 kasetu dodao extender 42t a da bi imao mesta za extender skinuo sam 17t i napred sam stavio 32t nw. Gume su 29x2.1 rocket ron sa tubolito unutrasnjim. Prilikom dodavanja ekstendera na kasetu nastao je problem jer je ''skok'' na kaseti bio preveliki. Posto je izvadjen 17t da bi bilo mesta za 42t, kaseta je isla 19t pa 15t sto je bilo previse. Da bi napravio koliko toliko balans umesto 15t sam stavio 16t pa sada kaseta ide 19t-16t-13t-11t. Tako da ako neko planira slicnu vrstu konverzije nek planira i zamenu jednog malog sproketa.

 

 

Attached Thumbnails

  • IMG_20220102_115954xx.jpg

  • 0
Postavljena slika

#5 glogi

glogi
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 01 March 2022 - 06:11 PM

I koja ti je sad razlika izmedju 2x10 i 1x10?
Meni je isto 2x10,razmišljao o 1x10,ali ne znam treba li mi to.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
  • 0

#6 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 March 2022 - 09:03 AM

Dobre stvari su: Lakši malo bicikl i malo čistiji volan. Manje delova za menjanje. Nema skupljanje blata na šelni prednjeg menjača ali to se može rešiti sa SRAM XX prednjim menjačem ili pravljenjem tanke šelne za direkt mount menjače (dosta veća peripetija).

Loše stvari su: Kadenca, veliki skokovi između broja obrtaja kada se menja brzina. Brže se troše delovi jer dolazi do uvijanja lanca. Menjači za 10 brzina nisu predviđeni za 1x tako da u vožnji (spust po kamenitom i/ili terenu sa korenjem i/ili truckavom terenu) može doći do spadanja lanca sa prednjeg lančanika ako nema držača/graničnika.

Ako se prelazi na 1x bolji izbor je 1x11 i/ili 1x12 sa odgovarajućim delovima predviđenim za 1x.
To je isto solidno skuplja varijanta a prednost nije velika ako je uopšte i ima u odnosu na 2x10.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2022 - 12:05 PM

Dobre stvari su: Lakši malo bicikl i malo čistiji volan. Manje delova za menjanje. Nema skupljanje blata na šelni prednjeg menjača ali to se može rešiti sa SRAM XX prednjim menjačem ili pravljenjem tanke šelne za direkt mount menjače (dosta veća peripetija).

Loše stvari su: Kadenca, veliki skokovi između broja obrtaja kada se menja brzina. Brže se troše delovi jer dolazi do uvijanja lanca. Menjači za 10 brzina nisu predviđeni za 1x tako da u vožnji (spust po kamenitom i/ili terenu sa korenjem i/ili truckavom terenu) može doći do spadanja lanca sa prednjeg lančanika ako nema držača/graničnika.

Ako se prelazi na 1x bolji izbor je 1x11 i/ili 1x12 sa odgovarajućim delovima predviđenim za 1x.
To je isto solidno skuplja varijanta a prednost nije velika ako je uopšte i ima u odnosu na 2x10.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Kako to misliš menjači za 10 brzina nisu predviđeni za kamenit teren i zašto spada lanac?
Staviš NW lančanik i ne treba graničnik, takođe postoje i 10 brzinski menjači sa kvačilom tako da ne zaostaju ni u tom pogledu za 11 i 12 faz.
Jedina bitna razlika je što 10 fazni menjač ne podržava kasete sa velikim zupčanicima kao npr 11 ili 12 brzina.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#8 Culle

Culle
  • Members
  • PipPipPip
  • 136 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 March 2022 - 12:36 PM

I koja ti je sad razlika izmedju 2x10 i 1x10?
Meni je isto 2x10,razmišljao o 1x10,ali ne znam treba li mi to.
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


I ja sam vozio 2x10 ali to je bila prepravka sa 3x10 i zezao me je prednji menjac prebacivao mi preko 2 sajbne,spadao a i posto mi je ram 28 nisam imao mesta za gumu 29 (zbog selne prednjeg menjaca). Zavisi sta vozis ( po ravnom ili blaze uspone ili jake uspone po neravnom terenu,sa prednjom sajbnom 32t i pozadi najmanji 11t ne mozes po ravnom brze od 25-27 km/h , odnos, barem u mom slucaju, 32t 42t mogu da penjem po off roadu uz jace uspone.
  • 0
Postavljena slika

#9 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 March 2022 - 03:18 PM



Kako to misliš menjači za 10 brzina nisu predviđeni za kamenit teren i zašto spada lanac?
Staviš NW lančanik i ne treba graničnik, takođe postoje i 10 brzinski menjači sa kvačilom tako da ne zaostaju ni u tom pogledu za 11 i 12 faz.
Jedina bitna razlika je što 10 fazni menjač ne podržava kasete sa velikim zupčanicima kao npr 11 ili 12 brzina.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Upravu si, loše sam se izrazio trebao sam biti određeniji. NW hoće uraditi posao isto i "clutch" na SRAM (VER. 2) menjačima kao i na Mikroshift-u (shimano nema na x10). Kada neće zadržati lanac je upotreba NW sa menjačem bez "clutch"-a (čuven po tome je SRAM XX zadnji menjač) ili još češće spadanje je upotreba prednjeg lančanika koji nije narrow - wide.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#10 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2022 - 03:21 PM

Upravu si, loše sam se izrazio trebao sam biti određeniji. NW hoće uraditi posao isto i "clutch" na SRAM (VER. 2) menjačima kao i na Mikroshift-u (shimano nema na x10). Kada neće zadržati lanac je upotreba NW sa menjačem bez "clutch"-a (čuven po tome je SRAM XX zadnji menjač) ili još češće spadanje je upotreba prednjeg lančanika koji nije narrow - wide.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ima shimano na 10 fazu clutch sistem, ne na svim 10 fazima, ali ima na nekima

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#11 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 02 March 2022 - 03:31 PM

Opet si upravu. Sada vidim da su skoro celu ponudu kvalitetnijih x10 menjača popunili menjačima sa "clutch"-om.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika