Jump to content


Fotografije

Bicikl za 185kg+ i 2m


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
49 odgovora na ovu temu

#21 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:06 PM

  Nema tog bicikla koji ce izdrzati bilo kakve ostrije manevre sa tom tezinom na sebi, znaci samo polako i visemesecni hod po jajima.

 

Ako ne popuste gume, nesto drugo ce popustiti, znaci samo lagano dok se malo tezina ne sanira.

Uspon setnja pored bicikla.


  • 0

#22 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:07 PM

Ja bih rekao da će čovek od 185 kila uz najmanju uzbrdicu bicikl da gura... Gledano na primeru ovog mog od 145 :) I da, bolovi u dupetu i sl su ono da se vozi 15-30 minuta u početku maksimalo, do sat vremena posle nekoliko meseci i bar desetak kilograma manje. 

 

Moja logika je da se slažem sa Baxom donekle - uzeti što jeftiniji i izdržljiviji bicikl za početak pa ako uspe da istraje u tome svakako će i skinuti nešto kilograma pa će moći da ide na neki bolji model na kome će biti bitni prenosni odnosi, kočnice, mogućnost penjanja na ivičnjake. Slažem se da može biti problem to što su gume tanje i u tom smislu je verovatno MTB bolji izbor ali s druge strane za početak treba neki bicikl za koga mu bukvalno neće biti žao da ga upropasti a ne nešto što bi vozio narednih 10 godina. 


  • 1

#23 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:15 PM

  E pa bice sledece. A to je da ce sa tim biciklom da mu se ogade bicikli za ceo zivot i vise nikada nece seseti na to prometalo. Zasto?

 

Zbog cestih poseta majstoru

Zabog cestih gumi defekta

Zbog cestih krivljenja felni

Zabog mogucih pucanja zica, zato sto su to stare bicikle koje ko zna sta prezivele, dosta puta zapadne lanac izmedju kasete i zica i obrusi ih i dolazi do pucanja. Kod lakih vozaca ne, kod njegas da.

Zbog uzasnih kocnica

Zbog teskih prenosa

Zabog velike veravatnoce, potrosenosti lanca , kaste, pogona

Zbog upitnog stanja nabli. 

Zbog menjaca koji su za tih proteklih 20-30 godina ko zna koliko pali na isti i pitanje kako rade

I mogao bi jos da nabrajam, ali necu/ 

 

Neka sam izabere sta misli da mu je najbolje.


  • 1

#24 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:26 PM

ALi ja kupim nove(stare) bicikle iz Svajcarske za 40-50-60ak evra, tj nevozeno, fabricki lanac u fabrickim merama.
Znaci ima DT Swiss zice, i ceo bajs kosta manje nego nove 72 Dt Swiss zice.

Ne kupujem ja za te pare sahranjen bicikl. I uvek bude bar neki koji je u takvom stanju, samo sto to treba naci, medju krsem.

Holandske bicikle sam rekao zato sto su oni visoki, i imaju ogromne bicikle, i zaista moze da se probere, bar ja bih znao da proberem....

Nisam ja jednom to uzeo, vec mnogo puta.

 

Naravno moje znanje oko bicikli mi tu puno koristi, tako da neuk to nece uspeti da prepozna.


  • 0

#25 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:43 PM

ALi ja kupim nove(stare) bicikle iz Svajcarske za 40-50-60ak evra, tj nevozeno, fabricki lanac u fabrickim merama.
Znaci ima DT Swiss zice, i ceo bajs kosta manje nego nove 72 Dt Swiss zice.

Ne kupujem ja za te pare sahranjen bicikl. I uvek bude bar neki koji je u takvom stanju, samo sto to treba naci, medju krsem.

Holandske bicikle sam rekao zato sto su oni visoki, i imaju ogromne bicikle, i zaista moze da se probere, bar ja bih znao da proberem....

Ovaj je npr bio 50e, nema 1000 km u njemu.


attachicon.gifIMG_20210515_104826.jpg

 

Ti koji se razumes i kupujes odlicne bicikle? Evo citati sta si sve radio. Ti koji znas, a on???

 

Peugeot Tourmalet, Kocnice kriminalno lose, mora nesto da se promeni, probacu jos jednom sve da prestelujem i ocistim....

Ako ne, druge celjusti moraju

 

 Aarios, Svajcarska  Drop je obradjen, centriran, lakiran, zatim centriran nosac menjaca.Potom je kompletan bicikl refabrikovan, i zamenjeni su potrosene komponente.Stavljeni su bruseni Shimano konusi visoke klase, u inace odlicne RX100 tockove, kao i kompletan remont Shimano RX100 2x7 mehanike, te ispravljanje zadnjeg menjaca, koji je isto pokupio udarac, prilikom pucanja dropa.

 

 Gilco je isao nekad na trke i polomljen je na vrhu down tube, pored mufa. Takodje je polomljen zadnji drop, sve je to zavareno, ali je steta bila poveca, da bi imalo smisla ulagati neki novac...

 

Uradjeno je varenje rama na puknutim mestima, celim obimom down tuba, jedan muf, kao i drop.

Malo je prebrusen, mislio sam da ga ofarbam i uradim kao pomocni bajs, za po kraju.

 

Bridgestone T700 Od radova je bilo:

-sredjivanje rama, ciscenje rdje, tackanje i poliranje, sredjivanje natpisa.
-centriranje tockova
-ispravljenje volana, centriranje prednje viljuske
-poliranje alu delova
-sredjivanje kocnica, zamena opruga i pakni
-poravka desne ruckice menjaca
-nabavka deer head zadnjeg menjaca
-krpljenje sica
-remont fabricke patrone pogona, sredjivanje lezaja
 
Peugeot Tourmalet HLE Stanje u kojem je uzet, nije bas reprezentativno (ali obecava), upleo mu se lanac, zdrobio je zadnji menjac, jako iskrivio kuku menjaca zajedno sa dropom, iskrivio je i pogon koliko sam uspeo da vidim.

Takodje je uspeo da prelomi i zadnju felnu, od nekog pada u rupu, -ispravljen ram na dropu gde je pukao menjac,

-sredjen je Maillard prednji tocak, zamenom lezajeva i centriranje

-zadnji tocak se sredjuje, nabavljen donor tocak sa originalnim obrucem, ima Helicomatic glavu, pa se tu jos lomim da li da to prepakujem ili stavim obicnu MAillard glavu, radi lakseg odrzavanja kasnije...

-nabavljen je Simplex SLJ 6600 menjac, koji je bio u svoje vreme cenjan kao "skoro" najbolji zadnji menjac na svetu.

 

 

I tako. mrzelo me dalje da Copy-Paste. I tu muku preporucujes nekome, ko se nista ne razume u bicikle???


  • 0

#26 Picvajzmen

Picvajzmen
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:49 PM

Moram da se složim sa milovukom u ovom slučaju, mada generalno kapiram ideju da treba dati što manje para sada jer je izvesno da će se taj prvi bicikl urnisati dosta brzo..

Da li dolazi u obzir ovako nešto
https://planetbike.r...wizard-3-0.html

26" točak, čelični ram.. Nije neko ludilo od cene..
Moram da napomenem, planira se vožnja po ravnom uglavnom, bez nekih uspona
  • 0

#27 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 12:56 PM

Moram da se složim sa milovukom u ovom slučaju, mada generalno kapiram ideju da treba dati što manje para sada jer je izvesno da će se taj prvi bicikl urnisati dosta brzo..

Da li dolazi u obzir ovako nešto
https://planetbike.r...wizard-3-0.html

26" točak, čelični ram.. Nije neko ludilo od cene..

 

 Ne moze jeftino. Nije ni preterano skupo, ali ne ide da omrzne bicikl za ceo zivot. Neki stvari za tu tezinu moraju da se ispostuju. Na kraju ovi stari bicikli za nekog imaju sentimentalnu vrednost, ali da su valjali nastavlil bi da se prave. Pronadjene su bolje kocnice, bolji ramovi,menjaci, tockovi sve... O uglovima i geometriji rama da ne pricamo. Smejurija.

 

Kao sto ima sada neki trend na zapadu da na stare vrhunske ramove stavljaju najnoviju mehaniku. tek to ne razumem. 


  • 0

#28 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 01:27 PM

Moram da se složim sa milovukom u ovom slučaju, mada generalno kapiram ideju da treba dati što manje para sada jer je izvesno da će se taj prvi bicikl urnisati dosta brzo..

Da li dolazi u obzir ovako nešto
https://planetbike.r...wizard-3-0.html

26" točak, čelični ram.. Nije neko ludilo od cene..
Moram da napomenem, planira se vožnja po ravnom uglavnom, bez nekih uspona

  Ovo sto si postavio je ok sto se tice rama i felni. Ali, cuveno ali. Glave celicne najgore sto postoje, puknuce ti osovina u roku od par dana. Razlog je taj sto osovina ne levoj strani dosta strci van lezja i tu obicno puca, uz naravno los kvalitet iste. Zice najjeftinije koje postoje. Sr. glavu ne vidim ali mislim da je na cetvrtku  sa soljicama, da nije patrona, isto sranje. Pogon, obican presovan pleh. Pedale lose.  Sipka sedista celicna koja ce se u roku od 5 min iskriviti pod tobom. Sve u svemu losa. Za decu.


  • 1

#29 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 01:31 PM

"Dušane, zašto misliš da bi ovaj Capriolo transporter odgovarao? Ne preispitujem, naravno, samo me dublje zanima tvoje mišljenje.
I da li imaš više informacija o ovom nemačkom sajtu koji si poslao?"
 
Ukratko pravljen je da bude jaci od drugih, ima tockove sa mnogo zica, sedi se uspravno pa visoki ljudi mogu lakse da se smeste na manji ram a sedenje uspravno pomaze i ako imate velik stomak, nije skup. Kod Transportera cete verovatno morati da zamenite volan za neki ravan a povisen zbog vase visine(link), zatim pedale za neke metalne(link) i ako se budete odlucili da zadrzite bicikl preporucujem nabavku boljeg sedista(link). Sa vasom tezinom nemojte voziti bicikl uzbrdo pa onda to sto Transporter ima samo jednu brzinu nije mana. Ako ga kupite obavezno kod majstora da se proveri da li su zice na tockovima dovoljno zategnute, to i zamena kuglica bi trebalo da bude redovna provera na nekih 6 meseci ili jednom godisnje u zavisnosti koliko cesto vozite bicikl.
 
Nemam dodatnih informacija o nemackom sajtu, ali sam se setio da sam nesto slicno gledao pre pet-sest godina pa kako jos postoje onda ima nade.
 
Bicikl ce vam pomoci da se lakse krecete ali sa njime necete smrsati za to vam je bolje plivanje...

  • 1

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 02:58 PM

Ljudi, da se ne foliramo. Koliko Vas je u životu videlo čoveka od 150 kg na bajsu? Čudo je da je neko uopšte i video. A tek od 180 ili više... Ja to ne mogu ni da zamislim a nije zamislio ni predvideo ni jedan proizvođać bilo bicikala bilo komponenti. 

 

Lapo je to što čovek hoće da vozi i podržavam to svim srcem ali sa tom kilažom se neke stvari ne rade. Zna se šta se radi da bi se smršalo a kada bude 120-130 kg bajs dolazi u obzir. Do tada će biti čisto mučenje i bajsa i čoveka. 


  • 1
.

#31 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 03:08 PM

Mozda mu nije cilj da smrsa sa biciklom nego da moze lakse da se krece i ne lomi kolena pod tom tezinom a sama voznja bicikla je dobra za zdravlje cak i ako ne smrsa...  Ajde da prestanemo da filozofiramo sta bi bilo kad bi bilo nego da mu pomognemo da nadje bicikl.


  • 4

#32 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 13 August 2021 - 03:29 PM

Mozda mu nije cilj da smrsa sa biciklom nego da moze lakse da se krece i ne lomi kolena pod tom tezinom a sama voznja bicikla je dobra za zdravlje cak i ako ne smrsa...  Ajde da prestanemo da filozofiramo sta bi bilo kad bi bilo nego da mu pomognemo da nadje bicikl.

 

Lepo rečeno :)


  • 0

#33 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 13 August 2021 - 03:33 PM

Ljudi, da se ne foliramo. Koliko Vas je u životu videlo čoveka od 150 kg na bajsu? Čudo je da je neko uopšte i video. A tek od 180 ili više... Ja to ne mogu ni da zamislim a nije zamislio ni predvideo ni jedan proizvođać bilo bicikala bilo komponenti.

Lapo je to što čovek hoće da vozi i podržavam to svim srcem ali sa tom kilažom se neke stvari ne rade. Zna se šta se radi da bi se smršalo a kada bude 120-130 kg bajs dolazi u obzir. Do tada će biti čisto mučenje i bajsa i čoveka.

Ovde izgleda samo nas dvojica vidimo da je tu najmanji problem Bajs

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#34 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 03:44 PM

Ti koji se razumes i kupujes odlicne bicikle? Evo citati sta si sve radio. Ti koji znas, a on???

 

Peugeot Tourmalet, Kocnice kriminalno lose, mora nesto da se promeni, probacu jos jednom sve da prestelujem i ocistim....

Ako ne, druge celjusti moraju

 

 Aarios, Svajcarska  Drop je obradjen, centriran, lakiran, zatim centriran nosac menjaca.Potom je kompletan bicikl refabrikovan, i zamenjeni su potrosene komponente.Stavljeni su bruseni Shimano konusi visoke klase, u inace odlicne RX100 tockove, kao i kompletan remont Shimano RX100 2x7 mehanike, te ispravljanje zadnjeg menjaca, koji je isto pokupio udarac, prilikom pucanja dropa.

 

 Gilco je isao nekad na trke i polomljen je na vrhu down tube, pored mufa. Takodje je polomljen zadnji drop, sve je to zavareno, ali je steta bila poveca, da bi imalo smisla ulagati neki novac...

 

Uradjeno je varenje rama na puknutim mestima, celim obimom down tuba, jedan muf, kao i drop.

Malo je prebrusen, mislio sam da ga ofarbam i uradim kao pomocni bajs, za po kraju.

 

Bridgestone T700 Od radova je bilo:

-sredjivanje rama, ciscenje rdje, tackanje i poliranje, sredjivanje natpisa.
-centriranje tockova
-ispravljenje volana, centriranje prednje viljuske
-poliranje alu delova
-sredjivanje kocnica, zamena opruga i pakni
-poravka desne ruckice menjaca
-nabavka deer head zadnjeg menjaca
-krpljenje sica
-remont fabricke patrone pogona, sredjivanje lezaja
 
Peugeot Tourmalet HLE Stanje u kojem je uzet, nije bas reprezentativno (ali obecava), upleo mu se lanac, zdrobio je zadnji menjac, jako iskrivio kuku menjaca zajedno sa dropom, iskrivio je i pogon koliko sam uspeo da vidim.

Takodje je uspeo da prelomi i zadnju felnu, od nekog pada u rupu, -ispravljen ram na dropu gde je pukao menjac,

-sredjen je Maillard prednji tocak, zamenom lezajeva i centriranje

-zadnji tocak se sredjuje, nabavljen donor tocak sa originalnim obrucem, ima Helicomatic glavu, pa se tu jos lomim da li da to prepakujem ili stavim obicnu MAillard glavu, radi lakseg odrzavanja kasnije...

-nabavljen je Simplex SLJ 6600 menjac, koji je bio u svoje vreme cenjan kao "skoro" najbolji zadnji menjac na svetu.

 

 

I tako. mrzelo me dalje da Copy-Paste. I tu muku preporucujes nekome, ko se nista ne razume u bicikle???

 

 

Uzeo sam i tuce "novih" NOS, MTB ili treking bicikli za 50ak evra, o kojima naravno ne pisem, jer ljudima je zanimljivije neko sredjivanje krsa.

Drugo za krs sam 99 posto siguran da nije ukraden, jer ako je bicikl godinama zapusten i trulex, verovatno niko za njim ne place.

 

No, ne sporim da je potrebno znanje da se uzme korektan(perfektan) bilicikl, po ceni samo zica na tom biciklu, ali toga ima.
 

Pritom si ti iskljuciv, ja samo nudim alternativu za puno manje para, moze 5-10 komada da uzme za cenu tog tvog customa, pa ce mu neki valjati....


  • 1

#35 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 03:47 PM

Мени је најреалније оно што су рекли Бакара и Миловук, иако су изнели две различите ствари. Пре свега треба добити одговор на питање да ли тај човек заиста жели да вози бицикл (да ли је у питању власник теме или неко други) и да ли је разлог скидање килограма. Јер ако је то, онда бих се сложио са Бакаром да је мудрије прво неком другом активношћу скинути тежину (шетња, итд). Знам само једног човека са 130 килограма који је покушавао да вози бицикл и уопште није без проблема. Са друге стране, Миловук је дао конкретан предлог за прављење бајса што је вероватно далеко боља опција од куповине целог бицикла.
  • 0

#36 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 04:04 PM

Uzeo sam i tuce "novih" NOS, MTB ili treking bicikli za 50ak evra, o kojima naravno ne pisem, jer ljudima je zanimljivije neko sredjivanje krsa.

Drugo za krs sam 99 posto siguran da nije ukraden, jer ako je bicikl godinama zapusten i trulex, verovatno niko za njim ne place.

 

No, ne sporim da je potrebno znanje da se uzme korektan(perfektan) bilicikl, po ceni samo zica na tom biciklu, ali toga ima.
 

Pritom si ti iskljuciv, ja samo nudim alternativu za puno manje para, moze 5-10 komada da uzme za cenu tog tvog customa, pa ce mu neki valjati....

 

 Nije problem da moze da kupi i 100 tih  bicikla sto mu ti nudis, ali jednostavno to nije za njega iz razloga koje sam vec nabrojao.

 

A ovaj sto bi se napravio, ne bi bio uopste skup s obzirom da bi bilo sigurno resenje. Ramovi 26 ima da se nadju za 50 e. Ta felna kosta 800 dinara. Ako je malo serviser spreman da mu pomogne, moglo bi da se iskoristi gomila polovnih delova po ceni kiki rikija, kao sto su , sticne , lule, volani, viljuske i slicno. Cena ne bi trebala da predje 200 e u zavisnosti koliko serviser spreman da mu pomogne u trazenju delova. Evo da je u Kg ja bi mu rado pomogao, a mislim da nisu to neke pare za bicikl pravljen za tako  specifican zahtev.

 

Ja se divim njegovoj zelji i volji i to izuzetno postujem.


  • 0

#37 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 04:21 PM

Definitivno bih išao na nešto ovako jer deluje robustno, čelik ram i vila, 26 inča točkovi i 36 žbica:

 

https://www.capriolo...t-boy-26-crveno

 

Verovatno bi bio problem sa zadnjom osovinom jer je freewheel, a ne freehub...


  • 1

#38 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 05:47 PM

(link)


  • 1

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 05:51 PM

Ovde izgleda samo nas dvojica vidimo da je tu najmanji problem Bajs
Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Придружујем се
  • 0

#40 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 06:19 PM

"Ovde izgleda samo nas dvojica vidimo da je tu najmanji problem Bajs"

 

Onda mu pomognete da nadje bajs, covek je pitao za bicikl ako vam je to najmanji problem onda mu ga resite..


  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika