Jump to content


Photo

Patrona cvili, a nova.


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 shO

shO
  • Members
  • 1 posts

Posted 14 July 2021 - 12:46 PM

Poz svima,

 

"Davne" 2016 sam kupio Specialized Sirrus Elite Disc i prezadovoljan sam biciklom, ali od pre par nedelja imam mali problem.

Naime, menjao sam patronu (bila je FSA, a ubacena Shimano BB-UN26 LL113), i tu nastaje problem. Kad vozim i vise opteretim pogon, patrona pocne da cili (ili zvizdi, kako god). Bio sam kod majstora koji je pregledao patronu i sve deluje ok. Posto sam imao problem i dalje, zamenili smo patronu i stavili drugu, opet novu.. i danas primetim da je zvuk i dalje prisutan. Ne stalno, ali cim se malo vise optereti pogon, to se cuje. 

 

Sta mi vi preporucujete?

 

Elem, pedale (Shimano PD-GR500) su nove, nisu one u pitanju :D 

 

Unapred hvala


  • 0

#2 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Posted 16 July 2021 - 04:31 PM

Пробај постепеном елиминацијом - поново стави стару патрону (или неку другу) да видиш чује ли се шта. Исто и са педалама.
  • 0

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 16 July 2021 - 05:04 PM

Moguce je da poluga pogona za pedalu nije dovoljno jako zasrafljenja na osovinu patrone, takodje pre toga bi trebalo namazati spolja cetvrtaste krajeve osovine patrone na koju se stavljaju poluge pogona za pedale. Postoji mogucnost da ako patrona umesto dva metalna prstenasta srafa koji se srafe u ram bicikla ima jedan plastican to bude uzrok cviljenja.

 

Narandzasta strelica = plasticni prstenasti sraf patrone. Na drugoj strani je metalni.

Zelena strelica = naneti sloj masti.

 

shimano-bb-un26-square-taper-bottom-bracket.jpg

 

Jako stegnuti sraf koji drzi polugu pogona za osovinu patrone. JAKO osim ako nisi bodibilder.

 

shimano bolt-typeIMG_5245sm.jpg


  • 1

#4 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 17 July 2021 - 08:08 AM

Pocni od najbanalnije mogucnosti-dotegni  pedale,zvuk se prenosi ,kako moozes da znas da je patrona u pitanju?


  • 0

#5 telep

telep
  • Members
  • 1 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 17 July 2021 - 12:59 PM

Jesi siguran da nije do pedala? Ja imam gr500 i od prvog dana klikcu i ispustaju zvukove, reklamacija nije moguca na to, bar tako kazu i samo ih zatezu u servisu i stalno se cuju. Pogledaj dal pedale imaju lufta, uhvati za telo pedale pa pomeraj levo desno, ako se pomeraju do njih je.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users