Jump to content


Fotografije

Pomoc pri kupovini prednje vile :(


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 fox_87

fox_87
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 07 July 2021 - 11:43 AM

Pozdrav bajkeri, imam problem da nadjem adekvatnu vilu za bajs, stara je bila pukla i uzeo sam drugu na koju sam naleteo tada ali se ispostavilo da je duzina vrata kraca za 1cm i samim tim nisam mogao nikada da zavrnem odozgo kontramaticu pa se vila s vremena na vreme odvijala jer ju je drzala samo ona ispod koje ide lager.

Posto sada kompletno sredjujem bajs resio sam da potrazim adekvatnu, moze i amortizer, sve sam pretresao od oglasa, preko prodavnica i izgleda su mi zapale najgore moguce mere. Ako neko zna gde ovo pronaci ili neko drugo DIY resenje bio bih mu zahvalan. Mislim da je ovo scott-ov bajs, star sigurno preko 15god.

MTB, tocak 26", v-vreak
spoljni navoj vrata 28,6mm
unutrasnji precnik vrata 25.4mm

duzina vrata koja mi treba je 18-19cm

Nesto sam po oglasima kao nasao sa duzinom vrata od 25-30cm, al sta da radim sa tim viskom, da secem, urezujem sitan navoj n2:Dizzy


 

Attached Thumbnails

  • Capture.JPG
  • 1918.jpg

  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 July 2021 - 02:11 PM

Vredi razmisliti o preradi na a-head.

To će najveorovatnije tražiti zamenu i lule i šolja i kormana doduše.

 

Alternativa je da se nareže koliko treba navoja, navrne matica, onda odseče višak vrata (ako ima potrebe), pa malo isturpija i navrnuta matica sa malo montažne paste (ili masti) iskoristi kao priručni alat za čišćenje/ravnanje navoja kod reza, tako što će se odvrnuti skroz sa vrata. Matica, ako se navrne sa nekom kontra maticom, može poslužiti i kao vođica za testeru pri skraćivanju.

 

Može i bez skraćivanja - samo da kontra matica (ta koja ide poslednja, skroz od gore) nema nikakvu "kapu" koja je sprečava da se navrne koliko treba. Neće smetati ako malo više vrata viri iz rama - osim iz estetskih razloga, ili ako se korman želi spustiti što niže.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 fox_87

fox_87
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 07 July 2021 - 03:38 PM

Upravo isto to mi je malo pre prodavac rekao, da se vrat krati po potrebi, al to bih uradio jedino ako mi ostaje dovoljno navoja, da se ne zezam i sa narezivanjem.
Montiram vilu, ono sto viri odsecem bonsek platnom prateci ivicu kontramatice,odvrnem je da ureze malo lozu i to bi trebalo da je to. 

Palo mi je na pamet i a-head sistem, ali sve zivo moram da izmenjam i nije mi bas isplativo.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika