Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
187 odgovora na ovu temu

#41 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 26 May 2022 - 04:06 PM

Pogledao sam detaljnije i provozao Cyclewolf bicikl koji sam pominjao iznad. ​
Estetski je u dobrom stanju, farba je dobra i deluje kao nova. Ništa nije zamašćeno i prljavo. Ono što mi se ne dopada je što nema nogu za naslanjanje, navodno će nabaviti uskoro ali i tada bi mogla da se montira kod zadnjeg točka. Druga stvar su neki sportski ventili, tako da bih morao da nabavim i adapter za njih.
Menjač je 3x8 brzina i na prvom lančaniku ne funkcionišu sve brzine, znači nakon 4-5 brzina krene da melje dok se ne prebaci na srednji lančanik i onda može u veće brzine. Da li je to normalno ili nije nemam pojma, mislim da ipak nije. Ovako u vožnji bicikl ide glatko, dosta lepše ubrzava od ovih naših čeličnih tenkova. Gume nisu trule, u dobrom su stanju.
Sve u svemu nisam baš pametan šta da radim, nemam nikog ko se dublje razume u materiju.
  • 0

#42 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 26 May 2022 - 04:53 PM

Nogica za bajs ti je 500-1000 dinara, zavisno od modela i kačenja, ako možeš da je ubaci sam prodavac još bolje. Adapter za presta ventil sa standardnog auto ventila kakav si imao do sad je 150-200 dinara, kako naletiš. Dakle sve su to minorna ulaganja ako je ostalo ok.

Pitanje menjača je da ako si na najvećoj sajbni na prednjem ne možeš da ne struze par najvećih lančanika pozadi, i obrnuto, najmanja napred i najmanja pozadi, tako i ne treba da se vozi i ni na jednom bajsu ne može biti idealno, sad baš par brzina verovatno znači da treba malo nastelovati menjač ali ništa strašno. Ako nema nekih drugih problema i bajs ide ok ja bih rekao da je to solidna kupovina za tih nekih 160 evra.

Jel mu amortizer radi normalno po tvom utisku?
  • 0

#43 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 26 May 2022 - 06:18 PM

Neka moja pretpostavka je bila da je menjač možda drugačije konstruisan od ovih koje imam na starom biciklu. Raspored brzina po mom utisku bio takav da na najmanjem lančaniku prednjeg menjača koriste one početne brzine za baš jače uzbrdice, dok se srednji lančanik prednjeg menjača koristi za neku vožnju po ravnom.

Amortizeri... Nisam baš neki stručnjak po tom pitanju pošto nisam vozio bicikl sa amortizerima. Amortizer na autu kada je u ispravnom stanju posle par nalega postane čvršći i posle negog vremena ponovo se vrati u staro stanje (da svestan sam da će se mnogi smejati na ovu rečenicu :D ) Ako su slično konstruisani amortizeri na biciklima i na ovom biciklu je takav slučaj. Uglavnom brat koji već duže vreme vozi amortizovani bajs kaže da amortizer radi lepo.
Moj neki utisak je da se bajs vozi lepo. Drastično drugačije iskustvo u odnosu na stari, koji je mnogo tromiji u svakom smislu. Nisam ni bio svestan kolike razlike mogu postojati u vožnji, kao da sam tek počeo da čeprkam po nekoj neistraženoj teritoriji.
  • 0

#44 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Postavljeno 26 May 2022 - 06:46 PM

To jeste logika, imaš recimo ovaj klip gde čovek objašnjava princip kako voziš sa tri lančanika napred https://youtu.be/DbGFKnrbapQ možda ima i neki bolji njegov na ovu temu ali ovaj sasvim dovoljno prikazuje šta tebi treba i načelno kako treba da menjaš brzine. 


  • 0

#45 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 27 May 2022 - 04:58 AM

Pogledao sam detaljnije i provozao Cyclewolf bicikl koji sam pominjao iznad. ​
Estetski je u dobrom stanju, farba je dobra i deluje kao nova. Ništa nije zamašćeno i prljavo. Ono što mi se ne dopada je što nema nogu za naslanjanje, navodno će nabaviti uskoro ali i tada bi mogla da se montira kod zadnjeg točka. Druga stvar su neki sportski ventili, tako da bih morao da nabavim i adapter za njih.
Menjač je 3x8 brzina i na prvom lančaniku ne funkcionišu sve brzine, znači nakon 4-5 brzina krene da melje dok se ne prebaci na srednji lančanik i onda može u veće brzine. Da li je to normalno ili nije nemam pojma, mislim da ipak nije. Ovako u vožnji bicikl ide glatko, dosta lepše ubrzava od ovih naših čeličnih tenkova. Gume nisu trule, u dobrom su stanju.
Sve u svemu nisam baš pametan šta da radim, nemam nikog ko se dublje razume u materiju.

A jel ima zvonce?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#46 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 27 May 2022 - 07:16 AM

Nema.
  • 1

#47 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 27 May 2022 - 09:49 PM

Kakva su vasa iskustva sa Polar Wizard serijom? Verovatno klasican kinez, ali opet novo je novo. 

https://planetbike.r...wizard-3-0.html

https://planetbike.r...wizard-2-0.html

Sta bi izabrali odavde? 2.0 je nesto naprednija, disk kocnice i prednji amortizer ali 2kg teza. Sa popustom 3.0 izadje oko 24000 din, a 2.0 izadje oko 27.000 din


  • 0

#48 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 27 May 2022 - 11:05 PM

Da sam na tvom mestu i u tvom mestu ja bih izabrao onaj Cyclewolf.


  • 0

#49 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 May 2022 - 06:49 AM

Kakva su vasa iskustva sa Polar Wizard serijom? Verovatno klasican kinez, ali opet novo je novo. 

https://planetbike.r...wizard-3-0.html

https://planetbike.r...wizard-2-0.html

Sta bi izabrali odavde? 2.0 je nesto naprednija, disk kocnice i prednji amortizer ali 2kg teza. Sa popustom 3.0 izadje oko 24000 din, a 2.0 izadje oko 27.000 din

 

Vidim da si poprilično uporan da kupiš bajs, pa kad je već tako i raspolažeš sa onim što si napisao, ja bih ti ipak poput Dušana savetovao da uzmeš onaj Cycle Wolf. Jesu ovi Polar bicikli nov, ali kupovati danas MTB bicikl sa čeličnim ramom nije baš sjajan izbor, pogotovo što je to niskobudžetni Hi Ten čelik koji se koristi za proizvodnju ramova najjeftinijih bicikala. Prema tome, i tih 27 ili 24000 dinara je po meni previše za taj bajk, jer ako ga kupiš novog po toj ceni pa ga budeš vozio neko vreme i rešiš da ga prodaš, da dodaš malo para i kupiš nešto bolje, ako nov košta toliko, kao polovan će da izgubi sigurno pola od te vrednosti pa ćeš samo bez potrebe izgubiti novac na njemu, 

 

Taj CycleWolf, iako nije verovanto ništa napredniji ili bolji od tih Polara, bar je jeftiniji, a Shimano Altus je sasvim pristojna mehanika. Jedino što bi tu možda moglo u samom startu da se promeni su kočnice (ali ne mora da znači da mora). Moje iskustvo je da na jeftinim biciklama montiraju užasno loše kočnice. Srećom V brake kočnice nisu skupe i za nekih ako se ne varam 2000 dinara ili tek nešto preko toga, mogu preko berze da se pazare neke Avid V brake kočnice koje će u odnosu na te kineske no name, napraviti razliku kao dan i noć, i eto onda da kažem upotrebnog bicikla za manje od 200 eura..... 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#50 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 28 May 2022 - 07:09 AM

Realno da imam kod kuće bajs poput Cyclewolfa bio bih prezadovoljan, ovako ja malkice sitničarim. Sad da li je napredniji ili ne neznam, definitivno je drugačiji, naginje ka nekim sportskim vodama. Još jedna stvar što je čovek koji prodaje veliki ljubitelj biciklizma i drži tu radnjicu za popravke pa bi uvek bio tu za eventualne popravke.
  • 0

#51 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 30 May 2022 - 11:59 AM

Izvinjavam se sto mozda smaram, ali opet se pojavio novi kandidat:

https://www.capriolo...en-26-crno-belo

Veoma mi se dopada vizuelno, tezina 15.8 kg sto je u rangu celicnih bicikala koji nemaju prednji amortizer. Iskustva?


  • 0

#52 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 03 June 2022 - 09:41 PM

Uplata je konacno legla, i pocetkom sledece nedelje cu ici verovatno da pokupim ovog carobnjaka:

https://planetbike.r...wizard-3-0.html

Znam da svi preporucujete polovnjaka, postujem to, ali nemam nikog da pogleda bajs pre kupovine. Ako nesto i kupim svi ce posle biti pametni da ukazu sta sve ne valja na biciklu, a kad mi treba pomoc svi izbegavaju bilo kakvu odgovornost.

Ovaj Polar je apsolutni klot, bez amortizera, kinez sa dna trzista ali posto je nov bar mogu da racunam da je sve ispravno.


  • 1

#53 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 03 June 2022 - 10:57 PM

Ocigledno nisam pri zdravoj pameti  n2:Dizzy . Porucio sam upravo novi Capriolo Level 9.0 za 26.800 din.  


  • 0

#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 03 June 2022 - 11:57 PM

Ovaj ima i naslanjac (link)


  • 0

#55 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 04 June 2022 - 12:14 AM

Nije mi ni palo na pamet da Level 9 nema nogicu za naslanjanje, nisam dovodio to u pitanje. Baš je lud dan danas. Krenuo sa rođakom po Cyclewolf-a, ali radnja je bila zatvorena sat vremena ranije. Umesto kupovine bicikla na kraju je rođak završio sa novim telefonom potpuno neplanirano. Možda na kraju i jeste bilo dobro što je radnja bila zatvorena pošto sam uspeo da iskopam ovu relativno dobru cenu za novi Level 9.
  • 0

#56 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 June 2022 - 04:08 AM

Ovaj ima i naslanjac (link)

Ali je skuplji za 2000 din !
Još pored toga što ima nogicu, ima alu ram, prednju suspenziju, diskove i točak 29".
Sve je to skupo za održavanje, skuplje gume, skuplje pločice, podmazivanje viljuške, da ne pominjem diskove jer i to mora da se troši .
Rupa bez dna!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#57 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 June 2022 - 05:54 AM

A koji konkretno Level 9.0 si poručio? Gledam nešto na njihovom sajtu i ima i sa amortizerom i diskovima a neki modeli su bez. Ako je taj kao što ga je Vidak opisao, onda si za te novce extra prošao....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#58 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 04 June 2022 - 08:02 AM

Level 9.0 je baš klot varijanta vez ičega i on se prodaje za 30.000 din, Level 9.1 ide sa prednjim amortizerom za 39.000, Level 9.2 ima prednji amortizer + diskove za 48.000 din.
https://youtu.be/ulnvBZ2PZZM
  • 0

#59 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 04 June 2022 - 10:40 AM

Ja pričam o Adriii što je @Dusan011 linkovao...
Ovaj level 9 je nekoliko klasa ispod nje a košta samo 2000 din manje

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#60 komplikator

komplikator
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 04 June 2022 - 12:02 PM

Odlučio sam se na Level 9 zbog težine (13.4kg), prednji amortizer bi tu verovatno dodao još koji kg. Već ste mi savetovali da izbegavam amortizere na jeftinim biciklima, a realno mi i ne treba. Diskovi su opet dodatna komplikacija, lakše i jeftinije je raditi sa klasičnim V-Brake varijantama.
Sad, napravio sam propust što se tiče nogice za oslanjanje. Da li je moguće namontorati nogicu negde pri stedini na Level 9.0? Ili nekako na samu cev? Nekako mi je ružno da stoji na zadnjoj osovini, ali namontiraću i takvu ako baš nema alternative.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika