Jump to content


Fotografije

TOUR DE FRANCE 2021


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
207 odgovora na ovu temu

#21 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 12 July 2021 - 09:36 PM

Da, treba dva komentatora, da se dopunjuju. Pre 7-8 godina i više uz Djordja Pejkovića bio je i Ognjen Veljić, to je gledao i ko nema veze sa biciklizmom... a koliko je tek bilo zanimljivo nama biciklistima. Pa se klade u sred emisije na pobednika, lepa vremena bila, verovatno se neko seća...
  • 1

#22 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 04:24 AM

Ne znam da li se vama dešava, ali ja kad npr. nekom ko ne vozi bajs pomenem da povremeno bacim oko na TDF često dobijem komentar tipa "Brate kako možeš to da gledaš, nije ti dosadno" . U suštini jako retko pogledam celu trku, najviše gledam zadnjih 40,50 km jer se tad najviše nešto dešava ali dok nisam vozio bajs ne da mi nije padalo na pamet da gledam nego haos. Ali valjda kad čovek nekako kroz svoje iskustvo na biciklu shvati koje oni patnje i uživanje na biciklu proživljavaju onda mu postaje zanimljivo.

Btw, jel se meni čini ili na hronometru uglavnom voze nešto manje kadence? ŠTa znači nešto manje, tipa devedesetak a opet idu kao brzi voz.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#23 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 08:00 AM

Ne znam da li se vama dešava, ali ja kad npr. nekom ko ne vozi bajs pomenem da povremeno bacim oko na TDF često dobijem komentar tipa "Brate kako možeš to da gledaš, nije ti dosadno" . U suštini jako retko pogledam celu trku, najviše gledam zadnjih 40,50 km jer se tad najviše nešto dešava ali dok nisam vozio bajs ne da mi nije padalo na pamet da gledam nego haos. Ali valjda kad čovek nekako kroz svoje iskustvo na biciklu shvati koje oni patnje i uživanje na biciklu proživljavaju onda mu postaje zanimljivo.

Btw, jel se meni čini ili na hronometru uglavnom voze nešto manje kadence? ŠTa znači nešto manje, tipa devedesetak a opet idu kao brzi voz.

 

 Pa da, ali 90 nije manja, nego savrsena kadenca. Pogacar kada je skoro dobio  neku brdsku etapu i na brdu je drzao konstantno 90. Naravno ima izuzetaka, Lens je imao prosecnu kadencu od 100 na svakoj trci. Znaci prosecnu.


  • 0

#24 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 09:13 AM

Takođe potpuno netačno. Pogačar objavljuje vožnje na Stravi, npr: https://www.strava.c...354617451649382

 

Au, pa gde dade ovo, tek mi deluje potpuno nenormalno - on ima prosečnu brzinu skoro 36 km/h na etapi sa 4500m uspona... Na etapama sa 2-3000 uspona prosek preko 40-43 opušteno... Kad ima 1300m elevacije prosek je preko 45... 

 

Interesantno je da ima i podatak o kadenci i uvek je oko 87-90 u proseku. Inače mi u momentu bi čudno što objavljuje na Stravi, kao može konkurencija da gleda, a onda razmišljam verovatno konkurencija ima i bolje načine da detaljno analizira njegovu vožnju :)


  • 0

#25 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 09:44 AM

Je l' pratio ko alternativni Tur?

https://alttour.ef.com/
  • 1

#26 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 12:25 PM

Au, pa gde dade ovo, tek mi deluje potpuno nenormalno - on ima prosečnu brzinu skoro 36 km/h na etapi sa 4500m uspona... Na etapama sa 2-3000 uspona prosek preko 40-43 opušteno... Kad ima 1300m elevacije prosek je preko 45... 

 

Interesantno je da ima i podatak o kadenci i uvek je oko 87-90 u proseku. Inače mi u momentu bi čudno što objavljuje na Stravi, kao može konkurencija da gleda, a onda razmišljam verovatno konkurencija ima i bolje načine da detaljno analizira njegovu vožnju :)

 

  Zato sto kadencu moze ko god se malo razume u biciklizam da pogodi u 5 obrtaja gore dole. To se zna sve odavno a i vidi.

 

Nema podataka o Heart rate, ili ja ne vidim. E to bi bilo zanimljivo za konkurenciju.

 

Ne


  • 0

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2021 - 02:13 PM

Meni ništa čudno a kamo li nerealno nema na Stravi kod Pogačara. Mislim na prosečnu brzinu 36 i količinu visinca.


  • 0

#28 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 13 July 2021 - 03:54 PM

I ja ne znam zašto se ljudi iščuđavaju, ovo su profi vozači, samo ovo rade i time se bave 24/7, dugi niz godina.
Sve pod strogim nadzorom i uputstvima trenera i cele ekipe ljudi, lekara, nutricionista, psihologa, fizio terapeuta i ko zna čega što stoji iza toga.
Slično je i kod rezultata atletičara, plivača, dizača tegova i svih profesionalnih sportista, prosto time se bave, to im je posao i za rekreativca to je nedostižno i ne može ni približno da se upoređuje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#29 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 04:00 PM

I sto je najvaznije voze u grupi.


  • 0

#30 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 04:40 PM

I sto je najvaznije voze u grupi.

 

Grupa je grupa, to svi znamo. Ali pogledaj prosecne brzine na pojedinacnim hronometrima. To je jednostavno druga galaksija, nemamo mi sta da se poredimo, ni izbliza sa njima.  A da ne pricamo o  brzinama na planinskim teskim etapama, gde od grupe nema nista. Nego covek na coveka.


  • 0

#31 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 04:58 PM

Grupa cuva vozaca odredjenog za taj dan, onda on odradi svoje, popne se na Everest sta god, sledeci dan ne moze ni na brdo da se popne... 


  • 0

#32 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 05:42 PM

Grupa cuva vozaca odredjenog za taj dan, onda on odradi svoje, popne se na Everest sta god, sledeci dan ne moze ni na brdo da se popne...


Kad je takva stvar, prijavi se da voziš sa njima, da imamo za nekog našeg da navijamo.
  • 0

#33 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 08:31 PM

:) :) kralju!
Ja se nudim da pravim zavetrinu 5km po ravnom ili 10 niz brdo, ako nešto znači :)
  • 0

#34 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 08:54 PM

'Ajmo guglanje po "peloton", vi na vasim voznjama nemate ni "p" od pelotona pa se ne mozete porediti sa vremenima, koliko god da ste jaki.


  • 1

#35 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2021 - 10:07 PM

I zatvorene ulice za saobraćaj, nema stajanja, gas patos od starta do finiiša. I pik sezone, trka i motivacija.. ne vožnja, nego trka, gde se daje sve od sebe.

Ako rekreativci mogu sa saobraćajem i ponekim stajanjem da imaju proseke od 30 na prilično brdovitim "etapama" naravno da 36 km/h nije ništa neobično za najbolje na svetu.


  • 0

#36 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 04:24 AM

Jedno je voziti prosek 30 na brdovitoj "etapi" a sasvim druga priča imati prosek od 36 na ukupno 4500 metara penjanja.

Profesionalne trke su jedna sasvim druga liga, totalno neuporedive sa amaterskim vožnjama.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#37 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 07:00 AM

Tako je.

 

 Jedno pitanje. Ako neko napravi 25 km za sat voznje, a dtugi napravi 50 km za isti taj sat voznje, koliko je u procentima ovaj drugi bio jaci? Tj, koliko vise snage mora da se ulozi za duplo vecu brzinu?


  • 0

#38 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 July 2021 - 08:29 AM

Nije jednostavno reci to zavisi puno od spoljnjih uslova koji su promenljivi kao što je vetar.

Ali recimo za 25km/h ne treba gotovo nikakva narocita snaga svega 100-tinak vati ali već za 35km/h treba više od duplo snage a za 50km/h otprilike treba 4 puta (400%)  više snage koja opet da napomenem zavisi od spoljnjih uslova.


 na linku koji je dao @Fiery se vide i podaci za 54 druga takmicara osim Pogacara.

U svakom slucaju performanse su sasvim u skladu sa vrhunskim sportistima i vrhunskom opremom, ako niste takvi glupo je da se poredite sa njima.

 

Interesantan članak,  da ne nagadjate ko se koliko kretao na brdu ili na ravnom sve se vidi vrlo detaljno

A i zanimljivo je sto su takmicari poceli da objavljuju podatke na stravi, mada dosta njih drzi skrivene podatke o snazi ili pulsu..

https://www-cyclingw...in-the-pyrenees

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


  • 0

#39 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 14 July 2021 - 09:47 AM

Tačno. Misle ljudi da je potrebno duplo više snage. Ali to raste na kvadrat. Onda zamislite ako mi napravimo 30 km prosek, za 60 na sat moraš da das 400 % vise.
E sad ko je probao da popravi prosek sa 30 na 35, kolike su ti muke i fizicko naprezanje. A gde su onda 60 na sat. Tako kao sto sam rekao, oni su vanzemaljci za sve nas.
  • 0

#40 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 July 2021 - 10:01 AM

Vanzemaljci su i Adetokumbo i Jokić, ali slatko je da, za razliku od biciklizma, nikom ne pada na pamet da svoja dostignuća sa basketa poredi s njihovim :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika