Jump to content


Fotografije
- - - - -

Predlozi za rutu po zapadnoj Srbiji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
8 odgovora na ovu temu

#1 badabing

badabing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 21 June 2021 - 12:02 PM

Pozdrav svima, 

 

Dobio sam naprasno nekoliko slobodnih dana od sutra pa do nedelje, pa bih hteo da malo istrazujem zapadnu Srbiju tokom tih 5-6 dana.

 

Da li biste mogli okvirno da mi preporucite neke rute koje ne bi trebalo da propustim posto nisam obilazio taj deo Srbije nikad do sad. 

 

Ja sam inače iz Niša, ali išao bih vozom recimo do Velike Plane, pa bih odatle malo istraživao regiju oko Aranđelovca, Lazarevca, Uba, Valjeva, Požege, Gornjeg Milanovca, itd. Možda i malo južnije, Arilje-Ivanjica-Golija...

 

Vozio sam već Šabac-Bajina Bašta-Tara-Zlatibor tako da mi je to poznato. 

 

Znam da u tom delu ima dosta brda, ali u solidnoj sam formi, tako da im se radujem. :D Vozio bih dnevno oko 100-120km verovatno i kampovao usput, znaci ukupno nekih 600-700km. 

 

Hvala na predlozima!


  • 0

#2 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 June 2021 - 12:37 PM

Ne znam da li bi još zapadnije ali evo da predložim neće biti na odmet pa kako god.

Zlatibor - Zlatar, predivna priroda, polu brdska do brdska.
Zlatibor - Nova Varoš - pa spust 20km do Bistrice pa ravno oko 15km do Prijepolja pa ravno do granice sa CG negde oko 35km.
Može od Bistrice desno ka BiH ravno isto negde oko 30km do granice.
Zlatibor - Drvengrad (kod Kusturice) to je i zaštićena prirodna oaza pa dalje možeš do Višegrada u Kamengrad takođe Kusta uradio.

Priroda je odlična. Ka CG u sezoni može biti malo gužve na putu ali može se jer je put dovoljno širok većim delom. Ka BiH je manja gužva, bez problema se ide.


  • 0

#3 badabing

badabing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 21 June 2021 - 12:59 PM

Super, hvala na predlogu, uzeću u obzir. Taj deo južno od Zlatibora nisam obilazio. Doduše u Drvengradu i Višegradu sam bio, tamo je odlično. 


  • 0

#4 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 June 2021 - 01:15 PM

Od Kokinog Broda do Nove Varoši ideš sve pored Zlatarskog jezera na oko 1000m nm. Jezero zeleno, pored njega sve četinari, raj na zemlji, tu u sred leta je prijatno voziti, nema vrućine na toj visini. Posle spusta od Bistrice isto tako put ide pored reke Lim, planinska reka, uvek sveže od nje na putu sve do granice ka CG i dalje sve do Plava. Takođe i kad se krene desno od Bistrice ka BiH isto put vodi sve uz reku Lim sve do samog ušća u Drinu. Nešto predivno, nemam reči praznik za oči i dušu. Jedino u BiH ima dosta tunela blizu ušća u Drinu, treba svetlo pošto nisu osvetljeni.
Praznik za oči sve ove navedene rute, priroda fantazija.


  • 0

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2021 - 08:13 PM

Sve od Požege preko Zlatibora vozićeš magistralom. Alternativa je preko Prilika i Katića ka Kokinom Brodu pod uslovom da si spreman da odumreš od popriličnih uspona.
Moj predlog je od V. Plane.. Arandjelovac - Belanovica - Ljig - Rajac - Pranjani - Čačak - Guča - Ivanjica - Golija - Novi Pazar - Jošanička banja - Pleš - Brus - Prokuplje i dalje ka Nišu. To ti je oko 500km ovako u grubo.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 badabing

badabing
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 21 June 2021 - 09:19 PM

Super, hvala na predlozima obojici!

 

Na kraju je neka okvirna ruta koju sam isplanirao:

Velika Plana - Topola - Aranđelovac - Rudnik - G. Milanovac - Ugrinovci - Ljig - Rajac - Pranjani - Čačak - Guča - Ivanjica - Golija - Vranovina - N. Pazar - Raška - Jošanička Banja - Kopaonik - Brzeće - Kuršumlija - Prokuplje - Niš

 

To je otprilike 600km i 8000m uspona. Kopaonik možda i preskočim, videću kakve budu noge do tad. 


  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 June 2021 - 11:04 PM

Kop sam namerno zaobišao jer imaš dobrih 25km uzbrdo iz banje. Ubaci ga po svojoj volji.
E da, na Goliji nije baš pametno da dižeš šator zbog mogućih noćnih posetilaca.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 22 June 2021 - 11:41 AM

Put od Jošaničke ka Kopaoniku pre desetak dana bio je zatvoren zbog radova... treba proveriti dal je pušten u saobraćaj.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 1

#9 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2021 - 12:01 PM

Put od Jošaničke ka Kopaoniku pre desetak dana bio je zatvoren zbog radova... treba proveriti dal je pušten u saobraćaj.
Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока


Uvek može na Rudnicu.. ako mu nije žao nogu :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika