Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zagonetka Leposavić


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
16 odgovora na ovu temu

#1 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2021 - 04:17 PM

Sticajem (supruginih) poslovnih okolnosti, provešću nedelju dana u Leposaviću. Pokupiću brata u Lazarevcu, pa ćemo nas dvojica, dok ona radi, da malo istražujemo okolinu.

 

Ima li članova odatle, da li je iko bio, ima li iko preporuke gde je lepo (i bezbedno :) ) da se vozi?


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#2 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2021 - 05:24 PM

Blizu, lepo i bezbedno Rudnica - Kopaonik :D


  • 1

#3 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 17 June 2021 - 07:10 PM

Sticajem (supruginih) poslovnih okolnosti, provešću nedelju dana u Leposaviću. Pokupiću brata u Lazarevcu, pa ćemo nas dvojica, dok ona radi, da malo istražujemo okolinu.
 
Ima li članova odatle, da li je iko bio, ima li iko preporuke gde je lepo (i bezbedno :) ) da se vozi?

U Leposaviću sam kad stigneš javi se
  • 4

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2021 - 07:30 PM

Blizu, lepo i bezbedno Rudnica - Kopaonik :D


Si luuud, ostaće mu noge na Rudnici :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 June 2021 - 11:51 AM

Si luuud, ostaće mu noge na Rudnici :D


Gađan još uvek veruje u mene. Doduše, zna me iz mlađih dana :)
  • 1
Homesick for a place you've never been...

#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 18 June 2021 - 11:52 AM

Sticajem (supruginih) poslovnih okolnosti, provešću nedelju dana u Leposaviću. Pokupiću brata u Lazarevcu, pa ćemo nas dvojica, dok ona radi, da malo istražujemo okolinu.

Ima li članova odatle, da li je iko bio, ima li iko preporuke gde je lepo (i bezbedno :) ) da se vozi?

Nemoj da propustiš i ovo blizu je oko 65km https://www.ibarski-...-ferrata-berim/

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#7 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2021 - 03:56 PM

Gađan još uvek veruje u mene. Doduše, zna me iz mlađih dana :)


Ne sumnjam ja u tebe ali Rudnica je TOP uspon u Srbiji :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#8 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 June 2021 - 05:48 PM

Kakav je profil, čisto informativno?
  • 0

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2021 - 10:13 PM

Ma možeš i samo do pola, nekih 8-10 km, samo do Šipačine i dosta ti je :D

 

Evo ga segment, mada na papiru ne pokazuje mnogo tj realno. Teže je nego što izgleda mada meni ništa strašno, jeste veliki deo uspona drži 10 posto pa i prelazi ali navikne se čovek, to ide u rok službe, stisneš pedalu i polako. Bar nije predugačko.

 

https://www.strava.c...?filter=overall


  • 1

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2021 - 04:57 AM

Gle, 1300 visinaca u 20km. U pravu je Gadjan, i nije strašno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 June 2021 - 09:52 AM

https://veloviewer.c...egments/6650645

Kad pogledam na kompu i uključim opciju da prikazuje gradijente, muka me uhvati. Možda bih se popeo sa prenosom 22 napred, 50 nazad, za jedno 4 sata motanja
  • 1

#12 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 June 2021 - 12:05 PM

Elem, da zaokružimo priču. Provozasmo se nekoliko dana po severu Kosova. Hvala Bobanu na dobrodošlici i logističkoj podršci :)

 

Na Kosovo se ulazi i izlazi bez problema, jedini baksuz koji može da vam se desi (ako idete automobilom) je da bude gužva na punktu Jarinje, što je nas mimoišlo. Magistrala koja vodi do Leposavića i Kosovske Mitrovice je solidna, široka i bez velike frekvencije, a vozačka kultura (mada nas je Boban upozorio na suprotno) iznenađujuće dobra. Jedine registracije koje nas nisu obilazile uz prethodno upozorenje i u širokom luku su bile BG i NP :)

 

Leposavić je bio baza. To je sada praktično univerzitetski gradić, sa nekoliko fakulteta, studentskim domom i gomilom studentarije po ulicama i lokalima, i sa bezbroj sitne, uredne dece koja predveče, sa roditeljima, preplave mesto.

 

Vozili smo dva dana do Banjske, gde je manastir iz 14. veka, a ispod njega sjajan spa centar sa bazenima, jedan dan do Raške, gde nas je Željko, drugar sa Čikera, divno ugostio, a poslednjeg dana popeli smo se iz sela Lešak do manastira u selu Vračevo, gde smo pozvani na kafu. Na moje izvinjenje što sam u bermudama, jer smo brat i ja nosili samo jedne pantalone pa naizmenično ulazili u objekte gde bi drugačije bilo nepristojno, iguman je rekao - pa ne može se bicikl voziti u pantalonama :)

 

S njim smo dugo pričali, čuli jezive ratne priče iz 1999-e kojih nije bilo po našim sredstvima informisanja. Najsimpatičniji detalj je bio kad nije mogao nečega da se seti, pa je rekao - malo sam ZABAGOVAO od korone :)

 

Stalo je baš puno priča u tih nekoliko dana. Ono što je opšti utisak - srdačni, topli, kulturni, pristojni ljudi. Valjda su im sve džukele otišle gore :)

 

I da, sjajna i jeftina hrana u restoranima. Kafa u lokalima pedesetak dinara. U prodavnicama je isto ili neznatno skuplje nego kod nas.

 

Ono što jesam naučio - o Kosovu i Kosovarima nema prava da priča niko ko tamo nije bio. Uglavnom, srdačna preporuka za biciklističku posetu.

 

20210625_110405.jpg 20210625_112737.jpg 20210625_102527.jpg 20210621_110027.jpg 20210625_113709.jpg


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 June 2021 - 12:22 PM

Elem, da zaokružimo priču. Provozasmo se nekoliko dana po severu Kosova. Hvala Bobanu na dobrodošlici i logističkoj podršci :)

 

Na Kosovo se ulazi i izlazi bez problema, jedini baksuz koji može da vam se desi (ako idete automobilom) je da bude gužva na punktu Jarinje, što je nas mimoišlo. Magistrala koja vodi do Leposavića i Kosovske Mitrovice je solidna, široka i bez velike frekvencije, a vozačka kultura (mada nas je Boban upozorio na suprotno) iznenađujuće dobra. Jedine registracije koje nas nisu obilazile uz prethodno upozorenje i u širokom luku su bile BG i NP :)

 

Leposavić je bio baza. To je sada praktično univerzitetski gradić, sa nekoliko fakulteta, studentskim domom i gomilom studentarije po ulicama i lokalima, i sa bezbroj sitne, uredne dece koja predveče, sa roditeljima, preplave mesto.

 

Vozili smo dva dana do Banjske, gde je manastir iz 14. veka, a ispod njega sjajan spa centar sa bazenima, jedan dan do Raške, gde nas je Željko, drugar sa Čikera, divno ugostio, a poslednjeg dana popeli smo se iz sela Lešak do manastira u selu Vračevo, gde smo pozvani na kafu. Na moje izvinjenje što sam u bermudama, jer smo brat i ja nosili samo jedne pantalone pa naizmenično ulazili u objekte gde bi drugačije bilo nepristojno, iguman je rekao - pa ne može se bicikl voziti u pantalonama :)

 

S njim smo dugo pričali, čuli jezive ratne priče iz 1999-e kojih nije bilo po našim sredstvima informisanja. Najsimpatičniji detalj je bio kad nije mogao nečega da se seti, pa je rekao - malo sam ZABAGOVAO od korone :)

 

Stalo je baš puno priča u tih nekoliko dana. Ono što je opšti utisak - srdačni, topli, kulturni, pristojni ljudi. Valjda su im sve džukele otišle gore :)

 

I da, sjajna i jeftina hrana u restoranima. Kafa u lokalima pedesetak dinara. U prodavnicama je isto ili neznatno skuplje nego kod nas.

 

Ono što jesam naučio - o Kosovu i Kosovarima nema prava da priča niko ko tamo nije bio. Uglavnom, srdačna preporuka za biciklističku posetu.

 

20210625_110405.jpg 20210625_112737.jpg 20210625_102527.jpg 20210621_110027.jpg 20210625_113709.jpg


  • 6
Homesick for a place you've never been...

#14 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2021 - 12:52 PM

Ne znam zašto se duplirao post, nisam kriv :) . Uglavnom, imam trekove (drugari sa Strave mogu da skinu) i preporuku za spavanje, kome zatreba.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#15 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 28 June 2021 - 05:00 PM

Elem, da zaokružimo priču. Provozasmo se nekoliko dana po severu Kosova. Hvala Bobanu na dobrodošlici i logističkoj podršci :)
 
Na Kosovo se ulazi i izlazi bez problema, jedini baksuz koji može da vam se desi (ako idete automobilom) je da bude gužva na punktu Jarinje, što je nas mimoišlo. Magistrala koja vodi do Leposavića i Kosovske Mitrovice je solidna, široka i bez velike frekvencije, a vozačka kultura (mada nas je Boban upozorio na suprotno) iznenađujuće dobra. Jedine registracije koje nas nisu obilazile uz prethodno upozorenje i u širokom luku su bile BG i NP :)
 
Leposavić je bio baza. To je sada praktično univerzitetski gradić, sa nekoliko fakulteta, studentskim domom i gomilom studentarije po ulicama i lokalima, i sa bezbroj sitne, uredne dece koja predveče, sa roditeljima, preplave mesto.
 
Vozili smo dva dana do Banjske, gde je manastir iz 14. veka, a ispod njega sjajan spa centar sa bazenima, jedan dan do Raške, gde nas je Željko, drugar sa Čikera, divno ugostio, a poslednjeg dana popeli smo se iz sela Lešak do manastira u selu Vračevo, gde smo pozvani na kafu. Na moje izvinjenje što sam u bermudama, jer smo brat i ja nosili samo jedne pantalone pa naizmenično ulazili u objekte gde bi drugačije bilo nepristojno, iguman je rekao - pa ne može se bicikl voziti u pantalonama :)
 
S njim smo dugo pričali, čuli jezive ratne priče iz 1999-e kojih nije bilo po našim sredstvima informisanja. Najsimpatičniji detalj je bio kad nije mogao nečega da se seti, pa je rekao - malo sam ZABAGOVAO od korone :)
 
Stalo je baš puno priča u tih nekoliko dana. Ono što je opšti utisak - srdačni, topli, kulturni, pristojni ljudi. Valjda su im sve džukele otišle gore :)
 
I da, sjajna i jeftina hrana u restoranima. Kafa u lokalima pedesetak dinara. U prodavnicama je isto ili neznatno skuplje nego kod nas.
 
Ono što jesam naučio - o Kosovu i Kosovarima nema prava da priča niko ko tamo nije bio. Uglavnom, srdačna preporuka za biciklističku posetu.
 
attachicon.gif20210625_110405.jpgattachicon.gif20210625_112737.jpgattachicon.gif20210625_102527.jpgattachicon.gif20210621_110027.jpgattachicon.gif20210625_113709.jpg

Hvala na lepim rečima drugi pud da ispedalamo zajedno
  • 2

#16 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2021 - 06:44 PM

Hvala na lepim rečima drugi pud da ispedalamo zajedno

Naravno, biće prilike, uživaj u odmoru. A možda se i neko od ovih naših ozbiljnijih cikloputnika odluči da siđe i malo niže od Rudnice :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 June 2021 - 10:39 PM

Naravno, biće prilike, uživaj u odmoru. A možda se i neko od ovih naših ozbiljnijih cikloputnika odluči da siđe i malo niže od Rudnice :)


Hmm, ima razmišljanja u tom smeru ali ove godine ne jer u planu je nešto drugo.
Mada, bio sam i niže od Rudnice ali nisam ulazio na Kosovo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika