Jump to content


Photo
- - - - -

Plan voznje kroz Srbiju


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 10 June 2021 - 12:07 PM

Pozdrav , 

 

Izvinite pre svega ako ovakva ili slicna tema postoji.

 

Napisao sam nedavno cini mi se da  vracam kondiciju i da se ozbiljnije posvetim sportu koji svi volimo.

Jedan od planova je da juna meseca odvozim Nis - Novi Sad.

Trajace to nekoliko dana.Bice presedanja,odmora.Zelim da putaovanje bude prijatno.

Postoji li mapa sporednih puteva koji su bezbedni , mozda tema u kojoj clanovi ukazuju na delove i detalje koje treba izbegavati ili biti oprezan.

Bilo bi odlicno da posle voznje ili ako dobro poznajete svoj kraj u temi koju zamisljam  svako detaljno opise deo puta koji je prosao i postavi sliku.

 

Cini mi se da bi takva tema bila korisna.

 

Krenuo bih vec za vikend al mi se ne ide bez detaljnog plana.

 

 

 


  • 0

#2 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 10 June 2021 - 01:08 PM

Ne postoji dovoljno bezbedan put. A od Niša do Novog Sada svakako je zabranjeno sa biciklom na auto-put. Jedino može putem preko Aleksinca, Paraćina, Jagodine i Velike Plane. Od V. Plane može preko Arandjelovca i Obrenovca pa ka NS kroz Srem preko Indjije. Nema tu mnogo filozofije a nema ni hladovine jer skoro kompletna deonica osim okoline Arandjelovca ide kroz ravnice.
A zadetaljan plan ne može ti niko pomoći.. sam sebi odredjuješ tempo, hranu i prenoćišta i to zavisi isključivo od tebe.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 10 June 2021 - 01:45 PM

da da jasno , mislim da bi putovanje po nebezbednim putevima o kojima pricas bilo sigurnije kad bih unpred znao o cemu , kad , gde da vodim racuna.

Tempo naravno odredjujem sam stim sto moz da bude poremecen necim  sto nisam ocekivao , velikim i dugim usponom za koji nisam znao , losim putem. , necim sto ce da me spreci da prodjem gde sam planirao pa moram da se vracam i da trazim bolje resenje.

Vozio bih ujutru dok ne bude prevruce i posle podne bez forsiranja kilometraze i brzine.

ono , kadenca da prija , prenocista nocu

Jasno je za plan sveg sto nije drum  konkretno , 

Primer , vozio Nis Aleksinac nekoliko puta i tacno znam gde i o cemu treba voditi racuna.

Super je forum , vecina tema je interesatna , ova nebi ali bi bila korisna.

 

baj d vej ide i Kemo i radi radnju prilicno dobro.

 

bas bi bilo dobro da na pola puta u sumici mog da je otvorim i vidim sta me zanima.

 

 

eto ako neko ima bilo kakav savet pomoci ce

 

snaci cu se u svakom slucaju 

 

znam za autoput

 

Hvala


  • 0

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 10 June 2021 - 02:53 PM

Nema nigde velikih uspona. Čitav taj pun nije opterećen jer prati auto put i nema nešto mnogo vozila. Ono malo brda oko Arandjelovca je sitno ali malo razbije monotoniju.
Deonica od Batočine do V. Plane ima loš asfalt, prilično ispucao i tu bude malo smorno za vožnju.
Od Arandjelovca preko Stepojevca i Mislodjina do Obrenovca je zanimljivo. Dalje kroz Srem je sve ravno.

Kad smo kod Kema.. juče sam ga prvi put testirao i uspeo je da dopuni malo powerbank. Ako je brzina bar oko 20 može to fino da puni.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 10 June 2021 - 03:56 PM

Hvala na savetu , 

Drago mi je da si se snaso i pribavio si uredjaj.

Moze moze , meni lepo radi.

Siguran sam da znas al da napisem , gadljiv je na vodu , zamotaj kesu kad prskas bajk.

 

Pozdrav


  • 0

#6 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Posted 11 June 2021 - 02:38 PM

pazi ovo , prenocista nocu , sam da znate da deset stvari radim dok kucam poruke na forumu zato je sve tako haoticno , hvala na razumevanju


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users