Jump to content


Fotografije
- - - - -

Od VMA do Ade Ciganlije samo trotoarom

Voždovac Ada Ciganlija Trotoar

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 08 June 2021 - 09:58 PM

Ćao, drugari :)

 

Ako imate vremena, značio bi mi vaš savet. U stvari, mojoj drugarici koja bi volela da ovo leto počne sa vožnjom starog, servisiranog bicikla (1 brzina) - Unis, Rog, Poni ili nešto tome slično. Vozila bi samo trotoarom, od Crnotravske (VMA) do Ade. Dugo nije vozila, možda više od 10 godina i nema kondiciju. 

 

Imate li predlog kuda je najbolje da ide a ne vozi ulicom? 


  • 0

#2 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 08 June 2021 - 10:07 PM

Поздрав!
Мој предлог би био од ВМА тротоаром до скретања у Драјзерову, али не и да скрене у њу већ да иде десно преко Дедиња, доста је мање саобраћаја па да се спусти преко Сењака и препречи негде на Сајам а одатле да изађе на бициклистичку стазу.
Верујем да ће неко имати још неки предлог, ово ми је пало напамет јер сам једном био у групи која се тим путем спустила до хиподрома, било је мирно и опуштено.
  • 1

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14589 posts

Postavljeno 08 June 2021 - 10:34 PM

Ako ima auto i bicikl moze da se sklopi pa stavi u auto, onda automobilom do Ade i onda neka se provoza biciklom po Adi. Moze i bez bicikla do Ade pa da tamo iznajmi bicikl. Ako pak insistira na voznji svog bicikla celom duzinom onda je moja preporuka da za pocetak ne vozi do Ade vec samo da krene prema i polako trotoarom istrazuje gde je najbezbednije, tako ce se polako prisetiti voznje bicikla i steci ce kondiciju. Poenta je da ne opterecuje sebe da mora stici do Ade taj dan ili tu prvu voznju nego postepeno, poznavati okolinu je jedno od najvaznijih pravila bezbednosti.

 

I meni se cini da je preko Dedinja relativno mirno za voziti ulicom, treba biti oprezan oko zgrade Pink-a. Prelazak Bulevara Vojvode Misica je takodje prica za sebe a Senjak ima neke veoma strme ulice i lici na mali lavirint... A cini mi se da ce povratak sa Ade biti tezi nego dolazak. Moja preporuka je autobusom ili autom do Ade pa tamo iznajmiti bicikl, a neka taj poni bicikl lagano vozi oko VMA i upoznaje ukolinu.


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14589 posts

Postavljeno 09 June 2021 - 02:34 AM

-Crnotravska (trotoar ili biciklisticka staza),
-pravo u ulicu Neznanog junaka (trotoar ili biciklisticka staza),
-drzati desnu stranu uci u Bulevar kneza Aleksandra Karadjordjevica (trotoar ili biciklisticka staza),
-spustiti se do stadiona Partizana i nastaviti levo bulevarom Aleksandra Karadjordjevica do stanice Prokop,
-kod stanice Prokop skrenuti levo u Bulevar vojvode Putnika i odmah desno u Kozacku (ulica skolska zona ogranicenje brzine),
-na kraju Kozacke desno u Ljube Jovanovica (ulica skolska zona ogranicenje brzine),
-na kraju Ljube Jovanovica pravo u Vrnjacku,
-skrenuti prva ulica desno u Svetog Nauma (ulica stambeni kvart male brzine),
-na kraju skrenuti levo u Koste Glavinica voziti do raskrnice (trotoar),
-na raskrsnici skrenuti desno u Rusku ulicu (trotoar ali zakrcen automobilima male brzine),
-spustiti se desno Ruskom ulicom do Bulevara Vojvode Misica i preko pesackog prelaza sa desne strane preci Bulevar Vojvode Misice na Sajam,
-od Sajma levo trotoarom prema Adi (trotoar) ili odmah posle Sajma skrenuti desno i spustiti se na biciklisticku stazu pored Save i levo prema Adi (biciklisticka staza).
 
Na Google Maps (link) levo od polja za "search" nalazi se meni (tri horizontalne crtice), u meniju izaberite opciju Street View, kliknite misem na ulicu i pojavice vam se slike ulice kao iz automobila gde daljim kliktanjem i povlacenjem misa mozete virtuelno voziti po ulicama i vizuelno proveriti da li vam odgovara putanja.

  • 2

#5 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 09 June 2021 - 09:13 AM

@iggy, najlepše Vam hvala na brzom odgovoru :)

 

@Dusan011, hvala puno, divni ste kao i uvek :) Ona već prati temu. Mislim da ste u pravu za vožnju ponija po kraju i ispitivanje malo po malo ove deonice koju ste naveli, za početak, i zbog bezbednosti i zbog kondicije. A na Adi može da iznajmi bicikl. 


  • 0

#6 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 09 June 2021 - 09:26 AM

Мали савет... Топло апелујем да се не покушава успон од Аде ка ВМА, заправо ваљало би мало по мало дизати форму и возити лагане успоне а освајати постепено успонску километражу те ће и доћи тренутак када ће моћи да пређе цео успон без проблема
  • 0

#7 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 09 June 2021 - 10:01 AM

Hvala puno, iggy :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika