Jump to content


Photo

Pomoć pri kupovini e bicikla...


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 05:20 PM

Rešio sam da pređem na elektro, odnosno i jedno i drugo da imam kad se umorim. Želim lakše da prelazim 200 - 300 km a i onako sam se ugojio pa me mrzi bez pomoći, a možda bih vukao i neku prikolicu, samostalno može do 100 a posle bih uz pomoć pedalec sistema nego imam dilemu da li da kupim Hercules od 800 evra ili Meridu od 1350. Znam da je kvalitetnija Merida ali zašto, to me interesuje. Inače sam tek pre neki dan probao e bike prvi put u životu i osećaj je sjajan, nešto kao motor ali je bajs, savršeno. A može da se vozi i do 50km/h po gradu kad zatreba, ako mi se žuri. Mada sam probao damski tip bicikla, kao kruzer, pa sad ne znam kako je na trekeru. Ostaviću u prilogu linkove za oba bicikla.

https://www.2bike.rs...-l#.YL0DCmm4SDb

https://www.2bike.rs...-3#.YL0DVWm4SDY

Ako neko kupi pre mene onda super, odlučio je umesto mene... 🙂️ Ili da skupljam pare za one od 2000 ali zašto?
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#2 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 06 June 2021 - 06:26 PM

200-300 Km u komadu?

Nisam znao da postoje pedeleci sa toliko velikom autonomijom?
  • 1

#3 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 06:46 PM

U neku ruku ti i o tome pričam, šta mi znači na Meridi full xt, da li ima jači motor i bateriju, koliko može više da pređe za 500 evra razlike u ceni. Možda mogu da kupim još jednu boš bateriju za Herkules pa da stvarno pređem u cugu, kao. Eko vožnja na oba bicikla verovatno daje autonomiju od 150. Inače nisam ni mislio da sa elektro pogonom prelazim sve nego nešto od 100 - 150 sam, a ostalo ili pola uz pomoć. To zbirno daje 200 - 300. Znači isključim ili off na nekim deonicama a na nekim on. :) Ionako već imam bajs trekera koji teeži kao elektro (flaša vode od 2 lit., torba...
Da li vredi uzimati skuplji, a oba su kao novi, a mislim da je mala razlika u kvalitetu, možda Merida ne vredi toliko na našem crnom tržištu... Je l' ima još neko neko mišljenje u vidu pomoći oko kupovine? :)
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#4 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 06 June 2021 - 06:48 PM

Rešio sam da pređem na elektro, odnosno i jedno i drugo da imam kad se umorim. Želim lakše da prelazim 200 - 300 km a i onako sam se ugojio pa me mrzi bez pomoći, a možda bih vukao i neku prikolicu, samostalno može do 100 a posle bih uz pomoć pedalec sistema nego imam dilemu da li da kupim Hercules od 800 evra ili Meridu od 1350. Znam da je kvalitetnija Merida ali zašto, to me interesuje. Inače sam tek pre neki dan probao e bike prvi put u životu i osećaj je sjajan, nešto kao motor ali je bajs, savršeno. A može da se vozi i do 50km/h po gradu kad zatreba, ako mi se žuri. Mada sam probao damski tip bicikla, kao kruzer, pa sad ne znam kako je na trekeru. Ostaviću u prilogu linkove za oba bicikla.

https://www.2bike.rs...-l#.YL0DCmm4SDb

https://www.2bike.rs...-3#.YL0DVWm4SDY

Ako neko kupi pre mene onda super, odlučio je umesto mene... ️ Ili da skupljam pare za one od 2000 ali zašto?

Kupi motocikl pa se vozi k'o čovek!
A običan bajs do 100km i eto!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#5 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 07:40 PM

Kupi motocikl pa se vozi k'o čovek!
A običan bajs do 100km i eto!
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Hehe Da znaš i to onaj stariji Pjađo Fri do 50 kubika, taj je super a može da se nađe u ekstra stanju za 500 evra ali neću, troši gorivo, zagađuje, itd. Nemam A kategoriju za veću kubikažu ali automatik mada je i opasno. Opasnije. Nego ja hoću dnevno po 100 a nemam snage a skoro ili više od pola je po stazi u Beogradu, Zemun, kej, Ušće, Dorćol, Ada, pa Ostružnica, Voštanica pa nazad preko blokova u Zemun...
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 06 June 2021 - 09:50 PM


  • 0

#7 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 09:59 PM


Hvala, Dule. Možda bih trebao da iznajmim takav jedan i da vozim samo dok/kad je lepo vreme... Da li ima renta e bike osim onih na Ušću ili Adi. Oni ne prelaze više od 30km ako se ne varam.
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#8 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Posted 06 June 2021 - 10:03 PM

Eko vožnja na oba bicikla verovatno daje autonomiju od 150.

 

Mislim da je ovo malo previše optimistično razmišljanje, Shimano za Steps motor koji je na Meridi daje up to 100km on one charge što u praksi znači da je malo i manje na novom biciklu, a verovatno još i više manje na polovnom. Ovaj prodavac za Hercules je dao još manje informacija o samom biciklu tako da je teško i proveriti, ali deluje da je Merida solidnija kupovina u startu. Svakako bi trebalo da vidiš ako nekako možeš da proveriš stanje baterije, motora i sl jer je to najskuplje. Ne vidim šta značajno donosi što ima na primer XT menjač ili kočnice za primenu za koju ga ti planiraš.

 

S druge strane moje relativno limitirano iskustvo sa eBike je da je uglavnom najkorisniji na uzbrdicama, ovo što si ti naveo, osim Moštanice bukvalno sve ravno :) A računaj da ti flaše vode i torba svakako trebaju i na električnom trekeru, pa onda bajs u zbiru neće imati na primer 20kg nego 30 kg što će ga dodatno otežati u momentu kada ne koristiš motor ili je prosto crkla baterija na tako dugačkoj ruti kao što planiraš. 


  • 2

#9 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 10:15 PM

Mislim da je ovo malo previše optimistično razmišljanje, Shimano za Steps motor koji je na Meridi daje up to 100km on one charge što u praksi znači da je malo i manje na novom biciklu, a verovatno još i više manje na polovnom. Ovaj prodavac za Hercules je dao još manje informacija o samom biciklu tako da je teško i proveriti, ali deluje da je Merida solidnija kupovina u startu. Svakako bi trebalo da vidiš ako nekako možeš da proveriš stanje baterije, motora i sl jer je to najskuplje. Ne vidim šta značajno donosi što ima na primer XT menjač ili kočnice za primenu za koju ga ti planiraš.
 
S druge strane moje relativno limitirano iskustvo sa eBike je da je uglavnom najkorisniji na uzbrdicama, ovo što si ti naveo, osim Moštanice bukvalno sve ravno :) A računaj da ti flaše vode i torba svakako trebaju i na električnom trekeru, pa onda bajs u zbiru neće imati na primer 20kg nego 30 kg što će ga dodatno otežati u momentu kada ne koristiš motor ili je prosto crkla baterija na tako dugačkoj ruti kao što planiraš.


E svaka čast, takva mi pomoć treba, znači mi. Hvala ti.
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 06 June 2021 - 10:34 PM

Nema na cemu Geri, razmisljao sam umesto tebe ako dajes tolike pare kako ces sa rezervnim delovima i servisom, koliko ce to da te kosta posle. A nema boljeg za skidanje viska kilograma nego kada se isprazni baterija na pola puta :) (link)


  • 1

#11 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 10:43 PM

Nema na cemu Geri, razmisljao sam umesto tebe ako dajes tolike pare kako ces sa rezervnim delovima i servisom, koliko ce to da te kosta posle.


Da znaš, valjda neće da se kvari
... Možda ima garancija, hehe

A nema boljeg za skidanje viska kilograma nego kada se isprazni baterija na pola puta :) (link)


E to, to. Hahaha
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#12 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 06 June 2021 - 10:58 PM

Nego da ne bude zabune, ne mogu da nađem nijedan kao nov, te L veličine, sa dobrom opremom, motorom, baterijom, da je treker i šta još, već, za pare između 800 i 1350. I da mi se sviđa. Možda jedino ovaj:
https://m.kupujempro...0-1623019944427
Ne znam da li smem link sa drugog sajta, izvinjavam se unapred.
Ne znam koliko je dobar bafang motor sa zadnjom vučom, koja je vuča bolja. Mada je i to manji ram, za moju visinu odgovara za kraće relacije ali ne i za duže, ipak je L bolji...
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 07 June 2021 - 12:02 AM

'Oce ti treba paktreger pozadi, jerbo ga na ovaj neces lako staviti...

 

Kad pomenu prikolicu (link) ko zna moze i sme da stavi motor na njen tocak pa da gura bicikl (link), ima mesta za baterije koliko hoces...


  • 0

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 07 June 2021 - 10:51 AM

Nego da ne bude zabune, ne mogu da nađem nijedan kao nov, te L veličine, sa dobrom opremom, motorom, baterijom, da je treker i šta još, već, za pare između 800 i 1350. I da mi se sviđa. Možda jedino ovaj:
https://m.kupujempro...0-1623019944427
Ne znam da li smem link sa drugog sajta, izvinjavam se unapred.
Ne znam koliko je dobar bafang motor sa zadnjom vučom, koja je vuča bolja. Mada je i to manji ram, za moju visinu odgovara za kraće relacije ali ne i za duže, ipak je L bolji...

Pa ako ćeš pogon na zadnjem točku možeš da elektrifikuješ svoj bicikl kod Duleta sa Zvezdare koji to profi radi za oko 500-600e. Dobiješ nov kit sa ugradnjom, možeš da biraš i jačinu baterije, motora, dva motora recimo i napred i nazad pa da pičiš 100km/h i tako to.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#15 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 07 June 2021 - 12:37 PM

'Oce ti treba paktreger pozadi, jerbo ga na ovaj neces lako staviti...

Kad pomenu prikolicu (link) ko zna moze i sme da stavi motor na njen tocak pa da gura bicikl (link), ima mesta za baterije koliko hoces...

'Oce ti treba paktreger pozadi, jerbo ga na ovaj neces lako staviti... Kad pomenu prikolicu (link) ko zna moze i sme da stavi motor na njen tocak pa da gura bicikl (link), ima mesta za baterije koliko hoces...

Da stavim 10.-ak baterija da imam od Đenove do Barselone, azurnom obalom, to nije loša ideja, hehe. Kad već pominjem, ponovo mi se ide. :)Nego ja mislio takvu prikolicu za veću nabavku, tipa džak kupusa, džak luka, krompira... Itd. :)
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#16 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 07 June 2021 - 12:51 PM

E pazi ovo što je dobro, genijalno, izvinjavam se za offtopik ali moram da podelim sa nekim. Jedino što je preskupo, i da je 500 evra, bilo bi mnogo, jeste mogućnost vožnje po vodi ali opet...

https://youtu.be/ReiXpfkkwCU



https://www.google.c...-rev2&prmd=isvn
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#17 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 07 June 2021 - 05:05 PM

Izgleda da je sve u bateriji, oba bicikla su kao nova, istog kvaliteta, jedan deore drugi xt, jedan šimano steps da 500 wh baterijom od 1350 evra dok drugi sa cx boš motorom i baterijom od 400wh za 800 evra i dodatna nova baterija od 200 evra, skupa 1000. Oba prelaze od eco do turba od 50 do 100 km ali sa dve baterije može u proseku i 150 što mi treba i to sve za samo hiljadu evra. Bez čipa, pošto veća brzina troši više. (razmišljam naglas ili pričam sam sa sobom). :) A rezervna baterija za šimano je 600 evra. Pa mnogo, kume.
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Posted 07 June 2021 - 06:06 PM

Mlad si ti pa se ne secas, u moje doba smo vodili dva konja, jednog jasemo dok se ne umori pa predjemo na drugog, ne znam ako uspem da pronadjem sliku dok sam bio mladji pa da ti pokazem, aaa evo jedne.

 

shirtless-cowboy-and-two-horses-in-a-field.jpg

 

Posto je baterija skupa, kupi dva elektricna bicikla pa jedan na ledja i vozi dok se baterija ne potrosi...


  • 0

#19 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1789 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 07 June 2021 - 10:29 PM

Mlad si ti pa se ne secas, u moje doba smo vodili dva konja, jednog jasemo dok se ne umori pa predjemo na drugog, ne znam ako uspem da pronadjem sliku dok sam bio mladji pa da ti pokazem, aaa evo jedne.
 
attachicon.gifshirtless-cowboy-and-two-horses-in-a-field.jpg
 
Posto je baterija skupa, kupi dva elektricna bicikla pa jedan na ledja i vozi dok se baterija ne potrosi...


Haha koje boje si ti na slici? :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#20 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts

Posted 07 June 2021 - 11:06 PM

Ovo je za tebe

 

https://youtu.be/8ybzayP1oNQ


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users