Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bg - Zlatibor biciklom?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#21 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 07:04 AM

Na sajtu je greška u linku, kad se klikne na 400km i Kadinjaču se otvori 300km Svilajnca vožnja. Mislim nije da ima teorije da mogu to da izvezem, nego samo kažem :) Neki cilj mi je da do kraja godine mogu da izvezem ovaj neki od 200km, recimo ovaj oko Subotice što je najravniji  n2:cool2 eventualno ovaj s Fruškom gorom ako se budem osećao sposobnim...


Klik na boldovanu najavu u samom spisku u kalendaru i otvoriće se prava ruta.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#22 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 07:10 AM

mhetlerovic@ biće verovatno 11 septembra laganija varijanta kroz Vojvodinu u čast 100 godina Randoneringa. I 2 nešto teže.. jedna Užička i jedna južnoprugaška za ljude kojima je daleko da dodju u BeograCki ili Novosadski atar. Za južnu je zadužen Mića muzičar. Biće i specijalno odradjena medalja za tu priliku koju je šteta ne uzeti.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#23 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 08:01 AM

Dusan1975@ izvinjavam se kolega. Nama nejakima to deluje pregolemo, jbga.
Nego, kad si pomenuo duže distance, ako budeš raspoložen možeš sa nama u subotu 29-og maja. Taman da malo protegneš noge i da upoznaš deo terena ka Zlatiboru (link ispod)
https://randonneurs-...endar-2021.html

Jer šta zna maca šta je kilo slanine, pojela pa se prejela :D

   Ja sam brevete kod nas vozio kad ti nisi ni znao da to postoji... Možeš me naći u tabelama od pre 5-6 godina... Vozio sam tp među prvima :)


  • 1

#24 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 08:02 AM

Dusan1975@ izvinjavam se kolega. Nama nejakima to deluje pregolemo, jbga.
Nego, kad si pomenuo duže distance, ako budeš raspoložen možeš sa nama u subotu 29-og maja. Taman da malo protegneš noge i da upoznaš deo terena ka Zlatiboru (link ispod)
https://randonneurs-...endar-2021.html

Jer šta zna maca šta je kilo slanine, pojela pa se prejela :D

   Kolega jel ideš da voziš Kadinjaču? Ako ideš ti, mogao bih i ja.. čisto da se upoznamo :) Nisam skoro vozio brevete al što da ne :)


  • 1

#25 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 08:15 AM

Ja sam brevete kod nas vozio kad ti nisi ni znao da to postoji... Možeš me naći u tabelama od pre 5-6 godina... Vozio sam tp među prvima :)

Breveti se voze već 10 godina kod nas.

Ako si već tako jak onda nemaš potrebe za pitanje "koda do Zlatibora" jer većina nas zna da do Užica ima svega 3 putna pravca.
Lepo su ljudi odgovorili obzirom da niko NE zna u kakvoj si formi.
Sa takvim odgovorima i komentarima ti ovde nisi nikome potreban. Mislim da malo ljubaznosti neće škoditi.
Vozi kuda ti se vozi.. ajd uzdravlje.
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#26 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 08:24 AM

   Izvini ali prvi si počeo... Takvo nadmeno ponašanje ne priliči nekome ko je biciklista... Ja sam lepo pitao za predloge a ne da m neko deli savete da li treba da idem ili ne.... Nemoj biti tako nadmen pa nećeš dobijati ovakve komentare... Ne voziš bajs samo ti.. Ima i nas drugih koji umemo da izvezemo zahtevnije rute.. Ako ideš na Kadinjaču javi... ali brzo... Vozio sam brevet 2011 godine.. sad se setih :) U stvari više njih... Počeo sam sa Spasom i Peđom a i Igor je bio tu sa nama kao začetnik te nobe ideje kod nas.. Prvo razmisli šta ćeš da odgovoriš nekome i nemoj se ponašati kao da ti samo znaš kako se vrte pedale :)


  • 1

#27 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 08:42 AM

A neee, ja sam samo dao svoje mišljenje, da se ne može porediti sa pravcem preko Kaone. Nekome je Debeljko težak, nekome lak. Neki zapravo i ne znaju šta je ili gde je Debelo brdo. Ako te prvi put ovde vidimo to znači da ne znamo kako i šta voziš. Naše je da pojasnimo. Ako si se našao uvredjen.. ne znam šta da ti kažem.

Što se tiče Kadinjače, da li ću voziti to ne znam. Prati sajt ako te zanima a Ralić će blagovremeno ažurirati spisak.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#28 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 08:53 AM

    Ma morao bih znati odmah kako bi planove uskladio sa time.. Baš bih voleo da odvozamo zajedno i nisam skoro vozio ni jedan... Trebao sam još tada sda Spasom i Peđom da idem da vozim PBP ali me nažalost zdravstveno stanje tada sprečilo i posle toga nisam više nešto bio zainteresovan za brevete ali sam vozio i još uvek vozim onako za svoju dušu... a planirao sam da ponovo krenem da vozim i da odem čak i na PBP kada se sledeći put bude organizovao ne znam koje godine... Elem.. nisam nikada vozio potez Bg-Zlatibor pa me zanimalo da neko ko je prošao ovuda ili onuda kaže ili opiše gde je bolje ići... NIsam pitao gde je lakše lii teže već gde je lepše :) Nadam se da ćemo se sresti na nekom brevetu ili više njih ako ne sada....


  • 1

#29 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 24 May 2021 - 09:08 AM

Što se lepote puta tiče nećeš pogrešiti preko Debelog brda. Uspon jeste dugačak, ali nagibi nisu toliko oštri. Slažem se sa Igorom da je više visinaca, to sam već pisao da nisam siguran koliko je to više. Ima brda i uspona, ali i lepog okruženja u varijanti preko Kosjerića, kao i opcije da se posle izbegne magistrala. Lično ne bih ni pokušavao da vozim u cugu i to bih vozio u dva, tri dana jer bih više uživao, a manje se iscrpljivao... ali ako možeš voziiiii. :)


  • 0

#30 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 09:14 AM

Mogao sam i ja najebati ovako ko chamade, srećom moj bedni post je ostao nezapažen :)
  • 2

#31 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 09:15 AM

Elem.. nisam nikada vozio potez Bg-Zlatibor pa me zanimalo da neko ko je prošao ovuda ili onuda kaže ili opiše gde je bolje ići... NIsam pitao gde je lakše lii teže već gde je lepše :) Nadam se da ćemo se sresti na nekom brevetu ili više njih ako ne sada....



E tako već može. Zamisli da neko želi da vozi do Zlatibora i neko od nas ga navuče da ide preko Debelog i Tare u jednom danu pa mu presedne a još nas i sa razlogom napuši ovde. Bolje da odmah ukažemo na težinu a kad je lagano onda nije ni bitno, može se i prećutati :D

Obrenovac - Babina luka - Kaona - Kosjerić - Poniko vica - Užice (pojedeš komplet lepinju) i napadneš lokalni pravac ka Gostilju. U Rožanstvu smotaš desno i preko Rudina stigneš do Zlatibora a magistralu gotovo da i ne vidiš.
Ja bih tako s tim što bih do Valjeva išao zbog elegancije jer je okolina Beograda odavno postala smorna za vožnju.

Kome je do brda može iz Valjeva preko Divčibara pa u Kosjerić. Može iz Ljiga i na Rajac pa dole ka Kosjeriću. Svi ti putevi su kul.
Može i preko Debeljka pa iz Rogačice il' na Taru il' preko Kadinjače.
Obrni - okreni, meni je deo od Užica ka Zlatiboru grozan zbog saobraćaja i to izbegavam ako je ikako moguće.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#32 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 09:25 AM

E tako već može. Zamisli da neko želi da vozi do Zlatibora i neko od nas ga navuče da ide preko Debelog i Tare u jednom danu pa mu presedne a još nas i sa razlogom napuši ovde. Bolje da odmah ukažemo na težinu a kad je lagano onda nije ni bitno, može se i prećutati :D

Obrenovac - Babina luka - Kaona - Kosjerić - Poniko vica - Užice (pojedeš komplet lepinju) i napadneš lokalni pravac ka Gostilju. U Rožanstvu smotaš desno i preko Rudina stigneš do Zlatibora a magistralu gotovo da i ne vidiš.
Ja bih tako s tim što bih do Valjeva išao zbog elegancije jer je okolina Beograda odavno postala smorna za vožnju.

Kome je do brda može iz Valjeva preko Divčibara pa u Kosjerić. Može iz Ljiga i na Rajac pa dole ka Kosjeriću. Svi ti putevi su kul.
Može i preko Debeljka pa iz Rogačice il' na Taru il' preko Kadinjače.
Obrni - okreni, meni je deo od Užica ka Zlatiboru grozan zbog saobraćaja i to izbegavam ako je ikako moguće.

   Zato bih ja radije Debelo brdo i Taru.. Mnogo je lepše a i put je dobar od B Bašte pa nadalje.... Nema veze što je brdo debelo... Ja inače volim brda. Smor mi je i dosadno kad je ravno. Par puta sam vozio do Vršca i negde kod Uljme mi se prispava....


  • 1

#33 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 25 May 2021 - 12:05 AM

1. Šta je sa Spasom, vozi li još il' se penzionisao?

2. Na kojim relacijama u Srbiji postoji opcija da se ubaci bicikl u voz, a konkretnije, može li od Ni do Bg i od Bg do NS? I, ako može, kako se "uglavi" bajs da ne bi pao? :D

3. Što se tiče ravnice, na RAAM trci svi vozači izlude kad voze kroz Kanzas, koji je žitnica SAD. Stotine i stotine km ravnice, sve isto, sve isto... A može da bude 40°, a može i da piči jak vetar.

4. A kaj se pak tiče breveta "Dvestoboj za južnu prugu" (11. septembra), biće vrlo lak, jedva 1000m elevacije. :)
  • 0

#34 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 25 May 2021 - 03:56 AM

1.
2. Na kojim relacijama u Srbiji postoji opcija da se ubaci bicikl u voz, a konkretnije, može li od Ni do Bg i od Bg do NS? I, ako može, kako se "uglavi" bajs da ne bi pao? :D

Na sajtu železnice lako se može proveriti saobraćaj vozova. Vozovi za bicikl imaju oznaku u redu vožnje. Adresa je: https://www.srbvoz.rs/red-voznje/

Većinom saobraćaju noviji vagoni koji imaju predviđena mesta za bicikl i kuku da se bicikl okači. Kad nema kačenja, treba paziti kako se ostavi, da bude malo nagnut, meni je bajs padao u vožnji.

Niš-Bgd voz naravno saobraća, a pruga do NS je u rekonstrukciji i nema saobraćaja.



Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#35 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 25 May 2021 - 01:42 PM

fala... :)
*
ali ne mogu da uđem na sajt :(
  • 0

#36 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 25 May 2021 - 02:47 PM

Kakva firma, takav sajt.


  • 0
.

#37 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 25 May 2021 - 03:55 PM

fala... :)
*
ali ne mogu da uđem na sajt :(

Ne znam šta je u pitanju, pokušaj da promeniš brauzer, probaj na laptopu, na mobilnoj mreži, drugoj wi-fi... ja sam npr. na jednom zatvorenom forumu član preko 10 godina i pre par meseci promenim ruter i od tada sajt tog foruma mi postane nedostupan kad pristupam preko mreže rutera. Ako idem preko mobilne mreže ili neke druge wi-fi mreže sve radi, ali moj ruter ne. Sve sam pokušavao, menjao IP adresu, brisao fajlove i kukije, zvao tehničku podršku, administratora sajta... nisam rešio problem. Prosto ne razumem šta je.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#38 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 20 November 2022 - 08:27 AM

   Zima dolazi.... pa se prisećam letnjih avantura.. Evo ukratko.. Letos sam u avgustu.. izvezao u jednom danu Beograd - Zlatibor, rutom preko Sopota, Rudnika - G. Milanovca pa dalje magistralom preko Čačka - Požege i Užica.... Krenuo u 6.00 iz Bg a stigao na Zlatibor u 20h... Prespavao dve noći a onda nazad za Bg rutom Tara-B.Bašta.. Debelo brdo.. Valjevo.. Ub.. Obrenovac.. Bg,...

 

   Bila velika uživancija izuzimajući kretene u saobraćaju koji su vozili kombije, kamione i taksi vozila... Svaka čast motociklistima. Oni su bili najpažljiviji..

 

Pozdrav ovima koji su na temi pričali kako je dbeleo brdo teeeeško i dugačko... Samo da njima kažem.. D. brdo je odlično za vožnju i prava uživancija i što se tiče ruta i što se tiče prirode :) Volep bih što pre da ponovim akciju... i hvala onima koji su pozitivni a hvala i onima koji misle da ako je njima nešto teško.. da je to teško i ostalima... :) elem. ko želi u ovu avanturu sa proleća sa mnom.. može da se javi.. Ja sam prosto oduševljen :) Možda bih posle ove rute nastavio i ka Kotoru ili Hereceg Novom .. Odmor dan ili dva na Zl.. a onda opet u jednom danu do CG primorja... :)


  • 2

#39 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2022 - 09:41 AM

Zima dolazi.... pa se prisećam letnjih avantura.. Evo ukratko.. Letos sam u avgustu.. izvezao u jednom danu Beograd - Zlatibor, rutom preko Sopota, Rudnika - G. Milanovca pa dalje magistralom preko Čačka - Požege i Užica.... Krenuo u 6.00 iz Bg a stigao na Zlatibor u 20h... Prespavao dve noći a onda nazad za Bg rutom Tara-B.Bašta.. Debelo brdo.. Valjevo.. Ub.. Obrenovac.. Bg,...

Bila velika uživancija izuzimajući kretene u saobraćaju koji su vozili kombije, kamione i taksi vozila... Svaka čast motociklistima. Oni su bili najpažljiviji..

Pozdrav ovima koji su na temi pričali kako je dbeleo brdo teeeeško i dugačko... Samo da njima kažem.. D. brdo je odlično za vožnju i prava uživancija i što se tiče ruta i što se tiče prirode :) Volep bih što pre da ponovim akciju... i hvala onima koji su pozitivni a hvala i onima koji misle da ako je njima nešto teško.. da je to teško i ostalima... :) elem. ko želi u ovu avanturu sa proleća sa mnom.. može da se javi.. Ja sam prosto oduševljen :) Možda bih posle ove rute nastavio i ka Kotoru ili Hereceg Novom .. Odmor dan ili dva na Zl.. a onda opet u jednom danu do CG primorja... :)



1,5 godina kasnije..
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#40 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1396 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2022 - 10:52 AM

Dule, uvek je lepo cuti da se neko dobro proveo putujuci biciklom, ali... G.Milanovac - Cacak - Pozega - Uzice - Zlatibor? To si bas bio resio da insistiras na neprijatnim deonicama i sto je moguce vise problema sa vozacima? Jedini gori put koji si mogao da izaberes je da si do G.Milanovca dosao Ibarskom magistralom a ne preko Rudnika... 

 

Opet, vazno je da si uzivao, ali meni se cini da si mogao mnogo lepse (ili manje ruzno) da prodjes u putu na tamo.


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika