Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bg - Zlatibor biciklom?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
41 odgovora na ovu temu

#1 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 22 May 2021 - 10:27 PM

   Pozdrav drugari

 

Išao bih biciklom do Zlatibora i po mogućstvu celu vožnju uglavio bih u jedan dan pa me zanima da li je neko išao i ako jeste koju rutu preporučujete do tamo. Koja je najbolja i na kojoj ima najmanje saobraćaja a put solidan.

 

 

  


  • 0

#2 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 23 May 2021 - 04:52 AM

Možeš rutom Ub, Valjevo, Kosjerić, Užice da izbegneš magistrale, tuda sam vozio, ali nisam siguran dal je to najbolja opcija. Meni je to mnogo za jedan dan, ali ako možeš voziiii!

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#3 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 May 2021 - 06:55 AM

Ne znam da li su sredili malo put Valjevo - Kosjerić, bio je očajan za drumaša. Inače nije loša trasa da se izbegne Čačak i Ibarska.
Samo ima tu i brda dosta da bi se uživalo na jednodnevnoj vožnji. Sam deo Užice - Zlatibor je skoro ceo uspon pa i oko Valjeva, ali je dobra ideja svakako za tu vožnju.
  • 1

#4 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 23 May 2021 - 07:59 AM

     Razmatram i opciju Valjevo - Debelo Brdo - Bajina Bašta - Tara - Zlatibor.....


  • 0

#5 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2021 - 10:42 AM

Мени су за пут Уб - Ваљево говорили да је јако оптерећен. Зато сам одлучио био да идем преко Бранковине. Лепше и опуштеније, мада и напорније (обично је тако ван главних саобраћајница - дуже, лошији пут и више успона). Нажалост, на крају никад возио. До Уба сам Старим обреновачким, преко Обреновца. Сваки наредни пут деловало ми је да је тај пут све гори мада сам ја до Уба доста добро прошао и није било гужве. Али, возио сам за Први мај, вероватно је због тога. За дуже туре увек пажљиво бирам и дан када возим. Далеко је лакше ако идеш са Нбг - Јаково - Бољевци - Обреновац.

 

Ако ће нешто да ти значи, ово је снимак те моје вожње (пре 8 година), у реалном времену.

Обреновац - Уб: https://www.youtube....h?v=Pb6rMI3QbM0


  • 2

#6 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 23 May 2021 - 12:17 PM

Razmatram i opciju Valjevo - Debelo Brdo - Bajina Bašta - Tara - Zlatibor.....

To je odlična varijanta, takođe sam vozio, samo možda ima malo više uspona, ne mogu da procenim. Za deonicu do Valjeva, od Uba ima lepa prečica da se izbegne glavni put (kraće nego preko Brankovine), kačio sam već rutu na sajtu.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 2

#7 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 May 2021 - 01:32 PM

Далеко је лакше ако идеш са Нбг - Јаково - Бољевци - Обреновац.

 

Ja sam nešto gledao da idem na tu stranu ali je trenutno most Boljevci-Obrenovac zatvoren za saobraćaj, makar tako stoji na nekoliko putokaza na toj trasi, tako da onda nisam hteo da gubim vreme pa da se vraćam od mosta ako ne može da se pređe bajsem. Interesantno je da tu ima obeležena ona Savska ruta sa sve skelom kod Kupinova, kad sam prolazio pre oko mesec dana nađoh na tom mestu nekog lika sa majicom Vojvodina vode, pitam za skelu, on kaže "a pa to ne radi već 5-6 godina od kako su pustili most ka Obrenovcu"  n2:Heristical  Ako neko zna da li je most prohodan za bicikle nek javi.


  • 0

#8 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2021 - 04:55 PM

Vozio sam kontra smer 15. maja. Most se vozi bez problema ali radovi su na putu Boljevci-most, u blizini mosta. Oblast radova može da se prođe nasipom kada je suvo (kada nema blata). Trebalo bi da su zakačene i slike

Attached Thumbnails

  • IMG_20210515_133844.jpg
  • IMG_20210515_133829.jpg
  • IMG_20210515_134531.jpg

  • 1

#9 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2021 - 08:11 PM

Razmatram i opciju Valjevo - Debelo Brdo - Bajina Bašta - Tara - Zlatibor.....


Ako želiš da se uništiš samo napred. Na ovoj ruti imaćeš bar 3500 visinaca. A i put preko Debeljka je propao.
Do Valjeva dodješ vozom i odatle preko Kaone i Kosjerića ka Zlatiboru. E sad, od Požege neizbežno ti je da ideš magistralom i da se guraš sa kamionima. Ja lično ne bih.. radije bih autobusom.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 May 2021 - 08:15 PM

To je odlična varijanta, takođe sam vozio, samo možda ima malo više uspona, ne mogu da procenim. Za deonicu do Valjeva, od Uba ima lepa prečica da se izbegne glavni put (kraće nego preko Brankovine), kačio sam već rutu na sajtu.
Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока


Ne malo više već mnogo više uspona. Debeljko u 4 segmenta ima 20 km uzbrdice a Tara u cugu 14 km. Na sve to ima još uspona do Zlatibora. Čista fizikalija.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 23 May 2021 - 10:37 PM

Ako želiš da se uništiš samo napred. Na ovoj ruti imaćeš bar 3500 visinaca. A i put preko Debeljka je propao.
Do Valjeva dodješ vozom i odatle preko Kaone i Kosjerića ka Zlatiboru. E sad, od Požege neizbežno ti je da ideš magistralom i da se guraš sa kamionima. Ja lično ne bih.. radije bih autobusom.

     Zašto bih se uništio??? Kolima sam pre par meseci išao preko Debelog brda i pit je sasvim podnošljiv.... Ta tvoja ruta koju predlažeš uopšte nije zanimljiva a i neću ići ni jedan deo vozom već celu turu biciklom. Od početka do kraja. Ja ne idem na bajs po kazni već zato što volim... :) Ruta uopšte nije preteška... samo želim da isplaniram najbolju moguću rutu i to je to. Ostalo se ne dovodi u pitanje...


  • 0

#12 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 23 May 2021 - 10:38 PM

Ne malo više već mnogo više uspona. Debeljko u 4 segmenta ima 20 km uzbrdice a Tara u cugu 14 km. Na sve to ima još uspona do Zlatibora. Čista fizikalija.

   Auuu kakvi negativci...!!! Pa vi vozite samo po Adi a sve ostalo vam je preteško? Momci.. pa nije to biciklizam. to je više manekenisanje... :) Nemoj se jutite :)


  • 0

#13 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 23 May 2021 - 10:43 PM

    Kolega Chamade.. ne bi mi ovo bio prvi put da vozim ovako neku dužu stazu. Veoma sam upućen u svoje mogućnosti i čak šta više.. jedva čekam da izvezem to.. Nisam ja ovde ni pitao da li je teško ili ne već koja je ruta najbolja. I rute ne delim na teške i lake.. već na lepše ili manje lepe.. a lepota se ne ogedau tome kolik oje neka deonica teška ili lakša već u tome koliko je tebi lep sveukupni osećaj... Baš me iznenadilo da ovde postoje takvi judi koji pokušavakju nekoga da obeshrabre samo zato što oni mislie da oni ne mogu da izvezu turu.. Ako je tebi to nemoguće i teško to je tvoja stvar.. Pusti mene i nas ostale da uživamo :)


  • 3

#14 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 May 2021 - 11:44 PM

@chamade ovaj ti rek'o da si sisa i da voziš samo oko Ade

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 04:32 AM

@chamade ovaj ti rek'o da si sisa i da voziš samo oko Ade
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Ijuuu, možda je bolje ćutati i ne mešati se drugima u pos'o :D

Evo, pronašao sam.. vozio ti neki lik prošle godine
Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/Q2ulqziJvgb
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 04:33 AM

Dusan1975@ izvinjavam se kolega. Nama nejakima to deluje pregolemo, jbga.
Nego, kad si pomenuo duže distance, ako budeš raspoložen možeš sa nama u subotu 29-og maja. Taman da malo protegneš noge i da upoznaš deo terena ka Zlatiboru (link ispod)
https://randonneurs-...endar-2021.html

Jer šta zna maca šta je kilo slanine, pojela pa se prejela :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 04:47 AM

chamade- Biciiklisticki eho? Ili mislis da si jos u nekoj planini pa ti odzvanja u usima? (dva ista posta)   :smile:  :smile:  :smile:  :smile:


  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 04:58 AM

chamade- Biciiklisticki eho? Ili mislis da si jos u nekoj planini pa ti odzvanja u usima? (dva ista posta)   :smile:  :smile:  :smile:  :smile:


I žene vole 2 puta, zašto ne bih i ja stavio 2 ista posta :D

Ustvari, zabagova mi net u busu pa ispadoše 2 ista posta ali sam ispravio na vreme ;)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 24 May 2021 - 06:44 AM

Vozio sam kontra smer 15. maja. Most se vozi bez problema ali radovi su na putu Boljevci-most, u blizini mosta. Oblast radova može da se prođe nasipom kada je suvo (kada nema blata). Trebalo bi da su zakačene i slike

 

Super, hvala za info, nešto planiram neku turu za Šabac pa bih išao sa Novog Beograda tuda pa na Šabac sa strane od Mišara, a da se vraćam s ove strane Save kroz Srem, kao cilj mi je za početak vožnja od 100 milja, tj 160km. 

 

 

 

Na sajtu je greška u linku, kad se klikne na 400km i Kadinjaču se otvori 300km Svilajnca vožnja. Mislim nije da ima teorije da mogu to da izvezem, nego samo kažem :) Neki cilj mi je da do kraja godine mogu da izvezem ovaj neki od 200km, recimo ovaj oko Subotice što je najravniji  n2:cool2 eventualno ovaj s Fruškom gorom ako se budem osećao sposobnim... 


  • 0

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2021 - 07:02 AM

Na sajtu je greška u linku, kad se klikne na 400km i Kadinjaču se otvori 300km Svilajnca vožnja. Mislim nije da ima teorije da mogu to da izvezem, nego samo kažem :) Neki cilj mi je da do kraja godine mogu da izvezem ovaj neki od 200km, recimo ovaj oko Subotice što je najravniji  n2:cool2 eventualno ovaj s Fruškom gorom ako se budem osećao sposobnim...


Klik na boldovanu najavu u samom spisku u kalendaru i otvoriće se prava ruta.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika