Jump to content


Fotografije

Aleksandar T. (duncan_)

zasluzuje topic

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#21 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 05 May 2021 - 06:18 PM

Ствар је у томе што је за претње употребљен конкретан сајт, није га назвао телефоном или га потражио без најаве или му претио при личном контакту на пијаци која је споменута. Преко сајта Циклоберзе је извршена радња која подлеже кривичном гоњењу, а казна је опомена или упозорење, што је веома благо.
Могуће је да је то реакција на понашање оног другог, али је то секундарна ствар. Не знам ниједног од двојице учесника, коментаришем искључиво поступак.
  • 3

#22 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 06 May 2021 - 06:31 AM

Admin sajta nije niti tužilac, niti sudija u krivičnom postupku, čovek je uradio kako on smatra da je primereno pravilima ponašanja na forumu pošto je imao uvid verovatno u celu prepisku (što mi ovde gotovo sigurno nismo imali). Siguran sam da ukoliko bi došlo do neke krivične prijave ili nečega bi dostavio sve što treba da dostavi nadležnim organima. 

 

Konačno i objavljivanje privatne prepiske sa bilo kojim članom foruma, pa makar ona bila i ovakve sadržine, se smatra kršenjem internet etike, korisnik koji je bio pogođen je svakako mogao i samo da pošalje žalbu adminu bez da svi ostali članovi foruma moraju da učestvuju u tome. 

 

Sve u svemu i meni deluje da je u pitanju neka lična priča i da jedan drugome sabotiraju oglase i šta već. 


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika