Jump to content


Fotografije

Aleksandar T. (duncan_)

zasluzuje topic

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 kemp

kemp
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 28 April 2021 - 03:31 PM

Imao sam zanimljivu konverzaciju sa prodavcem na konto ovog posta:

https://www.2bike.rs...vo#.YIl6MLUzaUk

 

Trigerovah se ovim delom "Kataloska cena 4000 dolara " za alu bajs, izguglah malo, cisto eto, da vidim da nesto nisam prespavao. Uglavnom bajs kosta duplo manje, nego sto je navedeno, nov naravno. Poslah mu link da vidi realnu cenu, jer moguce je da je pogresio i sam. Ostatak konverzacije je dole:

 

hoZYoLC.png

M8NWyMP.png

 

Ovakav recnik i odnos sa potencijalnom musterijom je krajnje komican. Zivo me zanima da li je neko imao iskustva sa ovim prodavcem?


  • 0

#2 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2021 - 09:07 PM

Ovo nije nov, nego polovan bicikl. Caad serija jeste dobra, ali ne možeš da staviš cenu polovnog kao da je nov, a bajs se više ne proizvodi. Ta priča 'ovo je duplo skuplji model' je za pecanje neupućenih, mada me realno zanima ko ima toliku lovu za bajs a neupućen je... Samo mirno, niko neće to kupiti po toj ceni, ako je uopšte realan oglas.
  • 0
The sea, the sea

#3 kemp

kemp
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 April 2021 - 07:13 AM

Ovo je eskaliralo, ozbiljan monolog. Nesto definitivno nije uredu sa ovim likom

 

Kih4ZnR.png

 

zuSAyZf.png

 

 

 

Cenim da ovde ima dovoljno materijala za krivicnu prijavu pretnje smrcu?


  • 0

#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 29 April 2021 - 08:06 AM

Naravno da ima. Lepo u policiju pa neka se "prodavac" češe tamo gde treba. Pored toga, možda se policija zainteresuje odakle dotičnom 30 bicikala na prodaju.

 

A bicikl, čim pogledaš odmah ti je jasno da košta 3800 evra, nego ti nisi upućen  n2:hahaha  n2:hahaha .


  • 0
.

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 April 2021 - 02:29 PM

ne znam kako vi...

ali ja bih rekao da se njh dvojica poznaju... n2:icone10sr6


  • 4

#6 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 April 2021 - 03:18 PM

ne znam kako vi...

ali ja bih rekao da se njh dvojica poznaju.

 

... s pančevačkog buvljaka :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#7 kemp

kemp
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 April 2021 - 07:02 PM

Zanima me, da li postoji moderator ili neko ko vodi racuna o pravilima foruma i sajta, posto nisam dobio nikakav feedback preko kontakt forme na sajtu.

@bakara/srdjoni
Ako je to jedini zakljucak koji mozete izvuci iz ovog topika i ove prepiske, onda stvarno nemam komentar.
  • 2

#8 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 30 April 2021 - 11:26 AM

Javi se u policijsku stanicu, imas screensotove, imas ime, nadimak... Ima tu elemenata za kd ugrozavanje sigurnosti, a mozda i mnogo vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 30 April 2021 - 01:16 PM

Бициклистичка мафија?
  • 2

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 May 2021 - 07:30 AM

Poslata opomena pred iskljucenje zbog poruka uvredljive prirode. Ne bi trebalo da se nastavi.


  • 4

#11 Cvija

Cvija
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts

Postavljeno 03 May 2021 - 04:33 PM

Javi se u policijsku stanicu, imas screensotove, imas ime, nadimak... Ima tu elemenata za kd ugrozavanje sigurnosti, a mozda i mnogo vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

mislim da je Kemp sakrio delove konverzacije.u ovom slucaju svoje.


  • 1

#12 ciriklika

ciriklika
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 03 May 2021 - 05:18 PM

Sporeckale se kolege sa buvljaka  n2:Heristical


  • 0

#13 kemp

kemp
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 04 May 2021 - 06:15 PM

mislim da je Kemp sakrio delove konverzacije.u ovom slucaju svoje.

 

To ti je to sto sam linkovao, Admin je verovatno i sam pregledao prepisku pre nego sto je poslao upozorenje.

 

Sporeckale se kolege sa buvljaka  n2:Heristical

 

Malo je nezgodno za shvatiti jer forum sortira poruke od poslednje ka prvoj. Lik mi je direktno pretio smrcu, pa je verovatno shvatio da je preterao, shiftovao se i poceo da preti svom "poznaniku" strane nacionalnosti :)

 

Uglavnom, vidim da je pocetni oglas editovan, cena smanjena i ubaceni ispravni linkovi. Sve je to moglo da se odradi bez ovih ozbiljnih komplikacija, i potencijalnih problema sa zakonom.


  • 0

#14 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 05 May 2021 - 08:01 AM

Da li si se zaista osetio životno ugroženim?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

#15 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 05 May 2021 - 10:23 AM

Нису у питању само увреде, већ поступак који је кажњив по закону. Увреда је рећи неком да је коњ, а претити пребијањем и чине све не, је подложно и кривичном гоњењу. Стога је опомена блага казна, исувише блага, јер нам сваком даје могућност да најмање једном претимо ломљењем кичме и удова, а после упозорења као нећу више, мајке ми.
  • 0

#16 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 05 May 2021 - 10:56 AM

Zakon je slovo na papiru, a sprovođenje je nešto drugo. Na žalost ta dva često nisu u direktnoj vezi.
A u ovom konkretnom slučaju Aleksandar preti Kempu ako sazna ko je bla bla a Kepm odgovara znaš*
Nakon toga Aleksandar spominje mogao si uzeti XY para na Cube-u i kom već biciklu ali ti malo...
Očigledno je neko svoje privatne van forumske prepirke preneo na forum i izigrava vuka u jagnjećoj koži, što je, da budem blag, bljutavo.
I ne ne mislim da je uredu cena koju je stavio Aleksandar, i osuđujem pokušaje da se uzmu pare neupućenima. Ali ništa bolje nije ni opanjkavanje i izvrtanje istine u cilju da bi se "ubila" konkurencija. Što bi rekla moja pokojna baba "isto sranje, drugo pakovanje".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

#17 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 May 2021 - 12:28 PM

Ljudi pa sigurno vise od trecine oglasa su prenaduvane cene zastarelih delova i komplet bicikala, i svi se vode politikom, ko nece da plati ne mora da kupi, tako da bilo kakvo trolovanje prodavaca u vezi cene opet nema nikakvog smisla, jer sto je poruku poslao bas njemu a ne nekom sledecem koji isto prodaje neki krs za ozbiljnu lovu.

 

uvrede kao uvrede nisu na mestu ali posto smo krezuba nacija i jedino se ulicarski recnik ceni ne znam sta drugo i ocekujete.

 

+ ne znam da je iko osudjen za psovanje i vredjanje po forumima.


  • 1

#18 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 05 May 2021 - 02:31 PM

Zakon je slovo na papiru, a sprovođenje je nešto drugo. Na žalost ta dva često nisu u direktnoj vezi.
A u ovom konkretnom slučaju Aleksandar preti Kempu ako sazna ko je bla bla a Kepm odgovara znaš*
Nakon toga Aleksandar spominje mogao si uzeti XY para na Cube-u i kom već biciklu ali ti malo...
Očigledno je neko svoje privatne van forumske prepirke preneo na forum i izigrava vuka u jagnjećoj koži, što je, da budem blag, bljutavo.
I ne ne mislim da je uredu cena koju je stavio Aleksandar, i osuđujem pokušaje da se uzmu pare neupućenima. Ali ništa bolje nije ni opanjkavanje i izvrtanje istine u cilju da bi se "ubila" konkurencija. Što bi rekla moja pokojna baba "isto sranje, drugo pakovanje".
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Опањкавање није кажњиво законом, претње ломљењем удова јесте. Не улазим у историју познанства или међусобних односа. Неко ко прети физичким осакаћивањем, благо је кажњен опоменом.
  • 2

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 05 May 2021 - 02:36 PM

Ljudi pa sigurno vise od trecine oglasa su prenaduvane cene zastarelih delova i komplet bicikala, i svi se vode politikom, ko nece da plati ne mora da kupi, tako da bilo kakvo trolovanje prodavaca u vezi cene opet nema nikakvog smisla, jer sto je poruku poslao bas njemu a ne nekom sledecem koji isto prodaje neki krs za ozbiljnu lovu.
 
uvrede kao uvrede nisu na mestu ali posto smo krezuba nacija i jedino se ulicarski recnik ceni ne znam sta drugo i ocekujete.
 
+ ne znam da je iko osudjen za psovanje i vredjanje po forumima.

И даље стојим иза тога да је псовање и вређање (добро, има оно повреда части и слично за шта неко може да поднесе тужбу) ствар која није кажњива по закону, док су претње некоме да ће га поломити, осакатити, унесрећити, убити и слично, веома подложне кривичном гоњењу. Да поновим да је неважно да ли се познају или не и да ли је неко испровоциран.
  • 1

#20 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 05 May 2021 - 02:37 PM

Što bi rekao čika Njutn, svaka akcija ima reakciju. Tako je i u ovom slučaju, na više nivoa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika