Jump to content


Fotografije

Životni vek unutrašnjih guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 April 2021 - 09:09 AM

Koliko dugo mogu da traju unutrašnje gume?
Kad je guma na točku i koristi se, lako se primeti da je postala porozna i da ne drži pritisak. Na starom MTB-u su trajale po nekoliko godina, nisam vodio evidenciju ali mislim da su mogle bar 5 godina (nije mnogo vožen i čuvan u suvom i zatvorenom prostoru). Tada rezervnu nisam ni imao jer nisam išao daleko.

Šta je sa trajnošću rezervnih guma koje nosite na vožnje? Za tri godine sam na drumašu imao jedno bušenje (pred kućom) i nisam iskoristio rezervnu gumu nego sam okrpio staru. Rezervna ima tri godine, provela je veći deo jedne zime na terasi (kao i bicikl i obe unutrašnje koje su montirane na biciklu) i uvek je u torbici ispod sedla. Verujem da je i dalje dobra, ali kada treba razmišljati o zameni? Nakon 5g ili ranije/kasnije/nikada? Iako na vožnje nosim i pribor za krpljenje, ipak bih hteo da sam siguran da imam ispravnu rezervnu gumu, za svaki slučaj.
  • 0

#2 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 April 2021 - 10:16 AM

Siguran sam da mogu da stoje više godina, dok god stoje na suvom mestu sa normalnom temperaturom i, u svakom slučaju, nikako na suncu.

Ako ti guma uvek stoji smotana, razmotaj je sa vremena na vreme, a nije loše ni da je malo napumpaš. Nije loše da se "napuderiše" talkom, da se ne bi ulepila ako stoji u torbici na bajsu koji često ide napolje leti. Možeš i da ih zameniš sa vremena na vreme, pa voziš rezervu a u rezervu staviš onu koju si vozio.

A možeš i samo da ih češće bušiš :D


  • 2

#3 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 January 2022 - 02:41 PM

Šta bi drumski vukovi rekli za drumske unutrašnje gume koje su na biciklu i koje se koriste, koje nisu bušene, posle koliko godina korišćenja gube vitalna svoja svojstva i treba ih zameniti bez obzira što nisu pukle.

Mislite li da je kraći vek od ovih 5 godina kao za MTB?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika