Jump to content


Fotografije

Kese za vodu - ranac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 angel1_z

angel1_z
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 23 April 2021 - 07:28 PM

Pozdrav drustvo. Nemam iskustva sa kesama za vodu, koje stoje u biciklistickom rancu. Konkretno imam ranac sa plavom plasticnom kesom (meh) od 2l i pripadajucim crevom sa povratnim ventilom za usta, na kojoj pise o zastiti protiv bakterija i sl 'Microban (antimicrobial product)'. Nikada je nisam koristio, nova je ali je na pojedinim mestima dobila tamnije zuckaste fleke (kao od stajanja).

 

Interesuje me da li se i kako odrzava cistoca, s obzirom da retko moze da se apsolutno osusi nakon pranja i da li ima neki zivotni vek, tj period na koji bi je trebalo menjati bez obzira da li ima nekih vidnih ostecenja ili ne. Takodje, zanima me da li te fleke znace da je za menjanje ili prosto to se vremenom pojavi od stajanja ili vec od cega ne znam, s obzirom da nije koriscena.

 

pozzz

 

 


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 April 2021 - 11:36 AM

Pozdrav drustvo. Nemam iskustva sa kesama za vodu, koje stoje u biciklistickom rancu. Konkretno imam ranac sa plavom plasticnom kesom (meh) od 2l i pripadajucim crevom sa povratnim ventilom za usta, na kojoj pise o zastiti protiv bakterija i sl 'Microban (antimicrobial product)'. Nikada je nisam koristio, nova je ali je na pojedinim mestima dobila tamnije zuckaste fleke (kao od stajanja).

Interesuje me da li se i kako odrzava cistoca, s obzirom da retko moze da se apsolutno osusi nakon pranja i da li ima neki zivotni vek, tj period na koji bi je trebalo menjati bez obzira da li ima nekih vidnih ostecenja ili ne. Takodje, zanima me da li te fleke znace da je za menjanje ili prosto to se vremenom pojavi od stajanja ili vec od cega ne znam, s obzirom da nije koriscena.

pozzz

Imaš set za čišćenje na aliexpresu, dobiješ razne četke, za nepristupačna mesta, crevo, kesa itd. Standardno opereš deterdžentom i osušiš da se ne ubuđa.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#3 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 24 April 2021 - 06:56 PM

Ja bih za pranje savetovao rastvor alkoholnog sirćeta (npr. 30%) koji sprečava buđanje i naslage kamenca. Može da se u rastvor da doda i deterdžent kojim se uklanja masnoća. Pomenute fleke trebalo bi da se uklone na ovaj način, osim ako nisu od nekog fizičkog oštećenja plastike.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#4 angel1_z

angel1_z
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 24 April 2021 - 09:57 PM

Ja bih za pranje savetovao rastvor alkoholnog sirćeta (npr. 30%) koji sprečava buđanje i naslage kamenca. Može da se u rastvor da doda i deterdžent kojim se uklanja masnoća. Pomenute fleke trebalo bi da se uklone na ovaj način, osim ako nisu od nekog fizičkog oštećenja plastike.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

sredio sam ga standardno sa sircetom i sredstvom za sudove, a te zuto braon tamne fleke deluje da su spolja, mozda je nekad sunce zakacilo ili nesto. Ne mogu sa skinem to ali cu koristiti...bitno je da je cisto. 2litre dovoljno i easy for use.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika