Jump to content


Photo

Garmin edge 1030

Garmin

  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 14 September 2021 - 05:12 AM

Nisam bio u toku zato i pitam za savet vas dobre moje kolege ovde.
Mislio sam da je 50ak € pa rekoh ajde mora još neko da živi, bilo mi čak i drago ali ovako stvarno bi se osećao magarac a ne patriota :)
Zanimljivo je da ni ovi sa oglasa nisu mnogo bolji isto ...

Hvala vam momci i @IgorN na konkretnoj pomoći. Ipak poništavam Predračun koji su mi poslali.
  • 0

#22 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 14 September 2021 - 05:35 AM

I malo onoj ljubaznoj prodavačici što se javila na telefon. Ali u stvari ko zna, ne bi ni nju zapalo ništa verovatno. :)

Isplati se samo da neko donese sa zapada inače ni po cenama iz oglasa takodje se ne isplati, deru i oni.

U pravu ste sve.
Da su stavili ko ljudi nekih 50 e više nego 250, e pa ne ide ipak pored sve dobre volje. Nema se mere, naša posla.

Tamo 403€ (47 350 din) i to sa PDVom
https://www.bike24.com/p2382639.html

kod nas 70 200 din na akciji a preko 78 000 din sad kad više nije na akciji kao.

Nije mi namera da branim garmin ali redovna maloprodajna EU cena za taj uredjaj je 600eur nju odredjuje garmin.

Kod nas kada se maloprodaji uzme sticovani kurs zbog troskova poslovanja (za dinare u banci mora da kupe eure po lihvarskom kursu) dobije tu cenu od 650eur

 

Kada poredite cene treba da poredite cene u maloprodajnim objektima da bi to bilo merodavno i uporedivo.


  • 0

#23 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 14 September 2021 - 05:42 AM

Ne razumem, valjda se nisi šalio, svejedno.
Ali se u brojeve razumem, šta je manje a šta mnogo veće :)
  • 0

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 14 September 2021 - 06:29 AM

Nisam se šalio
Garmin je odredio redovnu maloprodajnu cenu od 599.99€ toliko bi trebalo da košta po radnjama u EU.
Znači ne online cena već cena u fizičkim Maloprodajnim objektima.

https://www.bikerada...30-plus-review/



Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#25 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 14 September 2021 - 07:16 AM

Jedna ispravka, cena od 403 evra je bez poreza (slanje u Srb). Ako staviš da je slanje u EU, cena ide na ~480 evra (nije isto za AT i DE).
  • 0

#26 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 14 September 2021 - 07:21 AM

Značajna informacija.
Znači ovde tih 590€ je realnija cena sada.
  • 0

#27 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 445 posts

Posted 14 September 2021 - 07:31 AM

Da, kada staviš da je lokacija slanja u Srbiju oni ti odmah odbiju njihov PDV (jer računaju da ćeš platiti kod nas), isporuka u Nemačku je sa uračunatim njihovim PDV. A inače i piše iznad da je RRP (Recommended retail price) 599 eur, što i nije baš daleko od Garmin cene u Srbiji. Sad to što neka online prodavnica smanji svoju maržu pa ubija malu biciklističku radnju u Nemačkoj je druga priča, ali je nažalost postala normalna i sve će se kupovati online jer su manji troškovi poslovanja, što opet ima svojih prednosti i mana. 

 

Tehnički gledano ako znaš nekoga ko inače radi sa uvoznikom Garmina u Srbiji i ima njihove veleprodajne cene i voljan je da ti tu igračku proda bez svoje zarade dobio bi ga po sličnoj ceni koja ti stoji na bike24 (ne pričam napamet, pitao sam, doduše za Garmin 530). Jer ti na Garmin sajtu kod nas vidiš RRP, da li neko dampuje cenu na tržištu je druga priča, ali je kod nas tržište tih uređaja toliko malo da se niko i ne bavi time. 


  • 0

#28 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Posted 14 September 2021 - 07:45 AM

Značajna informacija.
Znači ovde tih 590€ je realnija cena sada.

https://m.kupujempro...0-1631605450750

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#29 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 14 September 2021 - 08:09 AM

Zvao juče, kaže da je prošla akcija, sada je isto 565e kao i u svim ostalim oglasima, nema ispod toga.


  • 1

#30 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 15 September 2021 - 12:34 PM

Ovo čudo ozbiljna sprava :)
Ovde će trebati jedna dobra knjiga da se pročita da bi se mogao koristiti...

Nego ovaj kompjuterčić je pozamašne težine, može li po drmskim rupama da spadne sa držača jer vidim postoje i zaštite (u vidu maski) za Garmine. Ima li bojazni da ovo spadne sa drumaša, ne bi ga stavljao u maske ako ne mora?
  • 0

#31 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 15 September 2021 - 02:29 PM

Dobiješ uz neke od uređaja ovu traku. Staviš ga oko volana.

Ja imam navlaku na njemu, traku i zaštitnu foliju od prvog dana. Grebe se lako. JPEG_20210915_162611_6215060145942024151.jpg JPEG_20210915_162653_1158501886498208136.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#32 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 15 September 2021 - 09:21 PM

Da, dobio sam kompletno prodajno pakovanje sa tom trakom i još mnogo toga. 

Tom trakom si dodatno obezbedio uredjaj koji i tebi stoji na ovom držaču da se eventualno ne dokopa asfalta u nekoj situaciji. Pametno, kao i maska i folija.

 

Malo me obeshrabruje kada vidim tj samo naziram još uvek koliko ovde ima stvari da se odrade da bi došao bar do 30% mogućnosti ovog uredjaja. Baci koji link sa kojekakvim uputstvima ako moižeš za sve na njemu kad sam se već zarobio sada, da idem do kraja  :(

 

Da li ovaj slobodno mogu reći kompjuter ima osim u biciklizmu upotrebu još negde.

Pada mi na pamet da ovaj ekran je dovoljan a i GPS tačan da bi mogao biti i samostalan GPS aparat uopšte, ne samo za bicikl. 

Ima li još negde sve primenu, trčanje, planinarenje ili možda nešto slično...

Attached Thumbnails

  • 20210915_210632.jpg

  • 0

#33 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Posted 15 September 2021 - 10:25 PM

Pre nego potrošiš vreme na podešavanje data ekrana, pogledaj šta ima na ConnectIQ. Meni je ovo postao standardni početni ekran:
https://apps.garmin....c3-c117dde41eb3

Ako više voliš Garmin fazon, imaš polja koja su malo bolja od standardnih. Na primer ovde u jednom polju vidiš dva podatka (ili u polju duple širine vidiš tri podatka):

https://apps.garmin....5b-1237e9150ccc

Isti autor je izbacio takva polja i za kadencu, snagu i puls.

Pored toga, imaš i grafičkih varijanti, ako ti se sviđa tako nešto. Samo jedan primer:
https://apps.garmin....86-18cbca037ab0

Istraži ConnectIQ, to je značajna prednost Garmina i vredi probati par aplikacija. Zadržiš samo ono što ti odgovara. Na kraju, ima nešto i za pivopije:
https://apps.garmin....f0-4c18e61cf08c
  • 0

#34 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Posted 16 September 2021 - 05:39 AM

Da, dobio sam kompletno prodajno pakovanje sa tom trakom i još mnogo toga. 

Tom trakom si dodatno obezbedio uredjaj koji i tebi stoji na ovom držaču da se eventualno ne dokopa asfalta u nekoj situaciji. Pametno, kao i maska i folija.

 

Malo me obeshrabruje kada vidim tj samo naziram još uvek koliko ovde ima stvari da se odrade da bi došao bar do 30% mogućnosti ovog uredjaja. Baci koji link sa kojekakvim uputstvima ako moižeš za sve na njemu kad sam se već zarobio sada, da idem do kraja  :(

 

Da li ovaj slobodno mogu reći kompjuter ima osim u biciklizmu upotrebu još negde.

Pada mi na pamet da ovaj ekran je dovoljan a i GPS tačan da bi mogao biti i samostalan GPS aparat uopšte, ne samo za bicikl. 

Ima li još negde sve primenu, trčanje, planinarenje ili možda nešto slično...

Nece on po losem putu da spadne nigde ako se koristi originalni nosac,

Ono kada je potrebna ta sigurnosna vezica je jedino prilom nekog karambola jer ga udarac moze iscupati sa kormana pa da ne odleti negde i posle tri dana da ga trazis, eto tome najvise sluzi ta vezica.

 

Garmin edge je bas za biciklizam, mozda bi mogao da se koristi za trcanje, ili hiking ali za to je jednostavnije koristiti mobilni telefon, ili neki jeftini sat, sumnjam da ces ga koristiti z anesto drugo.


  • 0

#35 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 16 September 2021 - 07:33 AM

Hvala momci.
Sve je originalno, kupio sam u Garminu Srbija.

Godinama vozim sa telefonom na kormanu uz aplikacije ali telefon ne može više da isprati dužinu boravka, to mu je mana. Vidim već odavno da se mora uzimati nešto pa kad već uzimam hajde rekoh da uzmem nešto za dugo godina pošto vidim da su još i Garmini 130 aktuelni i čak dobro služe neke moje kolege a da ne pričam o vrlo aktuelnim 5xx, 8xx...
Zato mi svaka pomoć dobro došla i zahvalan sam. Mada i ovo je postao vrlo komplesan uredjan, nisam to baš očekivao u ovoj meri.
  • 0

#36 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 17 September 2021 - 11:10 AM

Izvini što pitam koliko si mator kada ti Garmin pravi problem? Nemoj zezati nije ništa što je teško. Ne možeš ga koristiti kao navigaciju za auto.

Za ekran prvo vidi šta bi koristio (kadenca, powermetar, trenutna brzina... itd) pa onda pravi. Posle prve vožnje ćeš videti šta ti treba na ektanu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#37 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 17 September 2021 - 11:50 AM

Četrdeset i koja, ko bi rekao, kao juče da sam rodjen :)

Nije sad da je problem nego mi se ne cima oko registracija, prijava, mora se nešto i pročitati oko ovih naprednih funkcija, konekcija, sinhronizacija sa ovim sa onim, istražiti, probati i to sam mislio, ima toga dosta. A ne da mi djavo kad pročitam da ima neku funkciju da je i ne istražim malo, probam i sl. A na to sve ovih dana ne nalazim vremena za to.

Kad sam ga tek upalio prvo sam primetio dosta taman ekran pa vidim posle da se modifikuje...
  • 0

#38 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Posted 17 September 2021 - 12:21 PM

Ok.

Sve se zasniva oko profila aktivnosti. Tu nameštaš skoro sve.

Ufff.... Hoćeš sažvakano ok. Mene to trenutno jako mrzi ali ako se klima (moje raspoloženje) promeni i uz to ja ne zaboravim napisaću ti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#39 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 17 September 2021 - 12:53 PM

Nemoj se previše opterećivati da naučiš odjednom sve funkcije. Za početak nauči da koristiš ono što ti zaista treba i podesi to onako kako ti odgovara.

Na kraju krajeva, i kad naučiš i sve mogućnosti i opcije koje taj uređaj ima, mogu da se kladim da ćeš na kraju završiti kao i 90% korisnika, koristeći isključivo nekih desetak parametara uz povremenu navigaciju, što bez problema rade i mnogo jeftiniji uređaji.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#40 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Posted 17 September 2021 - 02:07 PM

Ok.
Sve se zasniva oko profila aktivnosti. Tu nameštaš skoro sve.
Ufff.... Hoćeš sažvakano ok. Mene to trenutno jako mrzi ali ako se klima (moje raspoloženje) promeni i uz to ja ne zaboravim napisaću ti.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Baš tako nekako :)
Nisam mogao da budem baš toliko otvoren.

Vredeo bi mi (a verujem i mnogim drugim sadašnjim i budućim korisnicima) jedno tvoje uputstvo.
Ja ću biti i dodatno uporan ali ne i dosadan pa ću te napomenuti ako zaboraviš :)

I ne samo to već dugujem ručak na jednom brevetu od 200km :) (javljam se sam)
Kompletiraj temu kad si već orvorio :)
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Garmin

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users