Jump to content

Fotografije

Paris-Brest-Paris 2023

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 783 posts

Postavljeno 28 March 2021 - 06:31 PM

PBP 2023, novosti (nezvanične!):

- Broj učesnika će se povećati na 8000;

- Za Francuze (mnogi nisu uspeli da upadnu na PBP 2019) rezervisano 2500 mesta, međutim samo do određenog datuma, nepopunjena mesta postaju slobodna za sve ostale;

- Limit za grupu sa jutarnjim startom (narednog dana), povećaće se na 85 sati (do sada je bilo 84);

- Moguće uvođenje bag-drop servisa.
Verovatno ne bi bila besplatna opcija. [*]
(cena bi mogla biti 30-ak €); [**]

- Ubacivanje u program i Gravel varijante. [***]

[*] Ili za sve, s tim što bi poskupelo učešće, ili bi bilo opciono.
[**] To je moja pretpostavka. :)
[***] Nema nikakvih detalja.

IZVOR: bdc-mag forum (italijanski), te informacije stižu, kao, iz organizacionog komiteta.
  • 1

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1753 posts

Postavljeno 28 March 2021 - 06:36 PM

To sve važi pod uslovom da se ovaj košmar sa Koronom završi, jer ako ne bude tako, čini mi se da će PBP 2023 da prođe ko prošlogodišnja olimpijada...

• 0
"I have no idols. I admire work, dedication and competence. "
A. Senna

#3 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 783 posts

Postavljeno 28 March 2021 - 06:45 PM

Pa ako se do tada ne završi, pomeriće se za 2024. :(

LEL je još oktobra pomeren za 2022, trebalo je 8.8. da se vozi.

1001 miglia u Italiji je trebalo da se vozi prošle god. Novi datum je 16.8. ove godine, ali još nema nikakvih informacija. Šuška se da postoji šansa da se otkaže i učesnicima vrati SAMO po 100€ (po pravilniku), ali biće velike frke ako to urade. Učešće je koštalo 250€ sa bag-dropom (verovatno većina od 750 učesnika), ja sam bez toga uplatio 220€.

*

Najveći problem je što na svim tim velikim brevetima dolazi mnogo stranaca i bilo bi mnogo komplikovano sa testovima, potvrdama o vakcinisanju i sl. Zatim rezervacije za hotele, avionske karte itd.
Da samo domaći učestvuju, mogli bi da čekaju do poslednjeg momenta i onda odluče da li se vozi ili ne, a ovako mora mesecima unapred da se zna.
  • 0

#4 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2289 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 March 2021 - 09:54 AM

Jel moze PBP da se vozi turisticki, tj nezvanicno, a da se koriste mesta za okrepu usput uz neku nadoknadu na licu mesta? Ili su sva mesta iskljucivo za ucesnike, pa je potrebna propusnica ili tako nesto.

PBP mi je na bucket listi, 2023 mislim da je nerealno da cu uspeti da ispunim minimum za kvalifikaciju, ali me zanima da li pored toga ljudi voze iako nisu u zvanicnom "plasmanu".

• 0

#5 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 783 posts

Postavljeno 29 March 2021 - 02:52 PM

Ne, ne može da se uđe na kontrolne tačke (obično škole), gde su restorani. Samo učesnici mogu. A teško bi bilo prošvercovati se, jer ima mnogo tih volontera koji usmeravaju bicikliste i valjda im je zadatak da gledaju da li imaš broj na kacigi ili biciklu. A možda i obadva (da je isti broj) da neko ne bi ukrao tuđi bajs.

(btw, "obadva" jeste pravilno, po rečniku Matice Srpske ;) )
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika