Jump to content


Fotografije

Leyzne MEGA XL GPS - utisak


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14587 posts

Postavljeno 29 March 2021 - 06:38 PM

@Smasher   (link)


  • 1

#22 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2021 - 07:39 PM

Zar brojke nisu iste veličine sa pet ili deset polja? Da li bi bile veće da izabereš 2x4 ili 2x3 raspored (ako je moguće)?
  • 0

#23 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 March 2021 - 09:51 PM

@Smasher   (link)

NIšta, ako krene da se odmotava setiću se tvog posta. Za sada nisam još imao tih problema, valjda zato jer nemam neke potrebe da vežbam biceps na kormanu. :)

 

@Flocus

 

 

Teoretski jesu iste veličine, ali pod uslovom da su to tipa dvocifreni brojevi. Na primer ako je to ukupno vreme vožnje koje se sastoji od sati, minuta i sekundi, onda je malo zbijeno. Sem toga, meni nekako ne paše da imam deset različitih polja sa različitim parametrima na jednom ekranu. Deluje mi zbunjujuće i nepregledno. Verovatno je to stvar navike, ali ja zaista ne vidim potrebu da baš sve parametre saberem na jedan ekran, kada to mogu da lepše rasporedim na dva, eventualno tri ekrana. Stvar ličnog izbora, ništa drugo....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#24 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 March 2021 - 11:38 PM

Hvala na slici ekrana, dobro je da si se setio da slikaš. Ovo je sasvim dovoljno vidljivo po meni, onako 2,7 inča mi je zvučalo malo ali u praksi nije. Takođe monohromatski ekran se dobro vidi.
Broj parametara na ekranu je dovoljan a može i manje zarad bolje vidljivosti.
  • 1

#25 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 March 2021 - 12:32 PM

Ima ovde lepo sveze poređenje entry level uredjaja.
https://m.pinkbike.c...021-review.html
 covek je odmah na pocetku zakljucio ono sto sam ranije govorio da nema puno smisla porediti ih sa garminom 520

btw, naslov je pogresan,
ne pise se leyzne nego lezyne

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 3

#26 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 March 2021 - 07:22 PM

A na osnovu čega ga nema smisla porediti sa Garminom 520?
Jedan od najbitnijih aspekata svega što kupujemo je svakako cena, a ako je cena 2 uređaja skoro potpuno identična, zar ti ne deluje savršeno logično da ih uporediš da bi shvatio koje su prednosti a koji nedostatci jednog i drugog i kako da za tvoj dati novac dobiješ najviše?

Wahoo svakako treba porediti, ali Garmin 130 po meni tu otpada od te kategorije jer sem cenom, koja je previsoka, ničim ne može da parira. Nedovoljno je precizan u odnosu na ta 2 uređaja, daleko je manji, sa mnogo manjom autonomijom baterije, sa manjom internom memorijom, i nema mape, a opet je preskup. Jeste, ima na sebi vremensku prognozu, valjda to opravdava tu cenu. :)


Hvala na korekciji naziva teme. Rado bih je editovao samo je nažalost kasno za to. Kontaktiraću moderatore ako ih još ima na ovom forumu...


P.S Još jedan mali apdejt: testirao sam uređaj sa Lezyne puls trakom. Nakon prvog inicijalnog povezivanja koje se uradi preko aplikacije, traka radi pouzdano i bez prekida u svim režimima vožnje. I kada je vožnja pauziranja ili čak i pre pokretanja LAP-a, čim se uređaj upali, traka će konstantno beležiti otkucaje srca...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2021 - 07:33 PM

Razlika je u korišćenju. To je ono što je najbitnije.. Garmin je tu daleko ispred ovih svih koji su novopečeni na tom polju.

Garminova osnovna mana je cena.. da košta manje i ja bih ga svakako koristio, druge ne bih ni gledao. Kad ubacimo cenu u jednačinu tu već ovaj moj bryton od 80 eura i dalje ne vidim da ima konkurenciju, šta sve nudi za te pare i kako radi. Ništa više ni ne očekujem od gps ciklokompa, pa još kad je za što manje pare to bolje. Košta jedva malo više od krštenih ciklokompova bez gps-a (stariji cateye, vdo, sigma...) koje je pregazilo vreme.

Svakako mislim da su svi precenjeni, i bryton i garmin i ostali.


  • 0

#28 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 March 2021 - 08:10 PM

A na osnovu čega ga nema smisla porediti sa Garminom 520?
Jedan od najbitnijih aspekata svega što kupujemo je svakako cena, a ako je cena 2 uređaja skoro potpuno identična, zar ti ne deluje savršeno logično da ih uporediš da bi shvatio koje su prednosti a koji nedostatci jednog i drugog i kako da za tvoj dati novac dobiješ najviše?

Wahoo svakako treba porediti, ali Garmin 130 po meni tu otpada od te kategorije jer sem cenom, koja je previsoka, ničim ne može da parira. Nedovoljno je precizan u odnosu na ta 2 uređaja, daleko je manji, sa mnogo manjom autonomijom baterije, sa manjom internom memorijom, i nema mape, a opet je preskup. Jeste, ima na sebi vremensku prognozu, valjda to opravdava tu cenu. :)

Nije mi bila namera da ti kvarim temu, ali cini mi se da ne znas bas koliko sta kosta...

 

sto se tice cena sve mozete proveriti na internetu:

 

-edge 130 je 120eur  (bude cesto i ispod 100eur)
-edge 130 plus je 170eur

-lezyne mega XL je 180eur

-edge 520 plus je takodje 180eur (edge 520 se vise ne prodaje)

-Wahoo Elemnt Bolt je 220eur

 

Autor onog teksta je napravio realan test iz perspektive pravog bicikliste koji je koristio razlicite uredjaje i lako im je iskopao mane, a edge 520 plus nije ubacio u pricu jer je stari model a i dalje superioran u odnosu na ostale entry level modele, narocito se osvrnuo na softverske nedostatke koje sam vec pominjao

 

Mislim da sam napisao vec u onoj temi da ima smisla porediti samo modele cenovno ispod garmina 520

Zato je garmin i poceo da stanca modele sa monohromatskim ekranima da se nosi sa konkurencijom koja mu dise za vratom uz ostale softverske benefite koje nose jaci modeli..

 

ali ako dajete vise para (tih granicnih 180eur) zaista nema neke mozgalice sta da se kupi...i nemam ideju koji konkurent bi bio garminu 830 ili 1030 plus?
Mozda po specifikacijama neki model ima jacu bateriju, jaci ekran, memoriju i slicno...ali u praksi to sve otpada.

 


  • 0

#29 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 March 2021 - 08:19 PM

Razlika je u korišćenju. To je ono što je najbitnije.. Garmin je tu daleko ispred ovih svih koji su novopečeni na tom polju.
Garminova osnovna mana je cena.. da košta manje i ja bih ga svakako koristio, druge ne bih ni gledao. Kad ubacimo cenu u jednačinu tu već ovaj moj bryton od 80 eura i dalje ne vidim da ima konkurenciju, šta sve nudi za te pare i kako radi. Ništa više ni ne očekujem od gps ciklokompa, pa još kad je za što manje pare to bolje. Košta jedva malo više od krštenih ciklokompova bez gps-a (stariji cateye, vdo, sigma...) koje je pregazilo vreme.
Svakako mislim da su svi precenjeni, i bryton i garmin i ostali.


To da je Garmin bolji u korišćenju tvrde u 99% slučajeva ljudi koji ništa drugo sem Garmina nisu koristili, tako da je upitno koliko je njihovo mišljenje objektivno kad su tako očigledno privrženi jednom brendu.

Primera radi, čitam taj uporedni test koji je Bakara okačio i kao korisnik Lezyne-a već mogu da pročitam gluposti. Kao nedostatak su naveli aplikaciju koja je po meni sasvim logično i jednostavno napravljena, pregledna, laka za korišćenja i uvek radi sinhronizovano sa uređajem bez problema. Druga mana su kažu korišćenje tastera, a ja sam baš namerno u recenziji opisao koliko je jednostavno koristiti tastere, i ako je čovek u mogućnosti da sabere dva jednocifrena broja, tu ne sme biti nikakvig poteškoća. Ako ih pak ima, problem je u vama, ne u uređaju.

Na kraju krajeva, ako je Pro tim AG2R la Mondiale tim celu sezonu 2019 koristio (a možda još uvek koristi nisam siguran) Lezyne uređaje, onda sam svakako siguran da može da zadovolji i potrebe zahtevnijih i naprednih korisnika...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#30 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 March 2021 - 08:32 PM

@Bakara


Ako sam nešto dobro proverio pre nego što sam kupio uređaj, to su cene. One koje su aktuelne na nemačkom tržištu su otprilike slične onome što si napisao, s tim da je Lezyne Mega XL 157 eura a Garmin edge 520 plus čini mi se oko 165. Za Wahoo si u pravu a Garmin 130 nisam ni gledao jer je hardverski i softverski daleko ispod ova 3 gore navedena. A cenu od 200 Usd sam uzeo kao parametar na osnovu uporednog testa sa linka koji si ti postavio u prethodnom postu.

Nije Garmin 520 plus ni blizu superiorniji u odnosu na Wahoo Bolt i Lezyne mega Xl. Njegova jedina i apsolutna prednost jeste ekran u boji veće rezolucije i onaj grafikon prikaza uspona koji sledi. Dodajmo tome i elegantnijiji dizajn. U svemu ostalom uključujući veličinu ekrana, memoriju za snimanje vožnji, autonomiju baterije, mogućnost korišćenja u horizontalnom modu, lakoću podešavanja gotovo svih opcija uređaja preko aplikacije na telefonu, u svemu je Mega Xl ispred garmina 520 plus. Da nije tako, veruj mi da bih rado kupio garmin umesto Lezyne-a.

Jednostavno ne treba biti rob navika i treba sve probati pa na osnovu toga formirati mišljenje a ne slepo verovati recenzijama sa neta. (Uključujući i moju :) ).

P.S. Ne kvariš temu, taman posla. Zato i pišemo da uporedimo utiske i mišljenja. Ubeđen sam da će nekome negde to koristiti...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#31 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 March 2021 - 11:26 PM

@Bakara


Ako sam nešto dobro proverio pre nego što sam kupio uređaj, to su cene. One koje su aktuelne na nemačkom tržištu su otprilike slične onome što si napisao, s tim da je Lezyne Mega XL 157 eura a Garmin edge 520 plus čini mi se oko 165. Za Wahoo si u pravu a Garmin 130 nisam ni gledao jer je hardverski i softverski daleko ispod ova 3 gore navedena. A cenu od 200 Usd sam uzeo kao parametar na osnovu uporednog testa sa linka koji si ti postavio u prethodnom postu.

Nije Garmin 520 plus ni blizu superiorniji u odnosu na Wahoo Bolt i Lezyne mega Xl. Njegova jedina i apsolutna prednost jeste ekran u boji veće rezolucije i onaj grafikon prikaza uspona koji sledi. Dodajmo tome i elegantnijiji dizajn. U svemu ostalom uključujući veličinu ekrana, memoriju za snimanje vožnji, autonomiju baterije, mogućnost korišćenja u horizontalnom modu, lakoću podešavanja gotovo svih opcija uređaja preko aplikacije na telefonu, u svemu je Mega Xl ispred garmina 520 plus. Da nije tako, veruj mi da bih rado kupio garmin umesto Lezyne-a.

Jednostavno ne treba biti rob navika i treba sve probati pa na osnovu toga formirati mišljenje a ne slepo verovati recenzijama sa neta. (Uključujući i moju :) ).

P.S. Ne kvariš temu, taman posla. Zato i pišemo da uporedimo utiske i mišljenja. Ubeđen sam da će nekome negde to koristiti...

Jedino što Lezyne nema mapu, ima monohromatski ekran itd.
Po meni to je dovoljno da ne razmišljam o njemu kada se poredi sa garmin 520+.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#32 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 March 2021 - 11:50 PM

Jedino u šta sam siguran je da je Smasher 3 puta dobro odmerio pre nego što je presekao.
  • 1

#33 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 06:25 AM

@Vidak

 

 

 

Upravo tako. S tim da Lezyne iako nema mape, segmenti mapa se preko kompa i usb kabla za 2 minuta ubace u uređaj i onda i on ima mape. Crno beli ekran svakako ostaje kao "nedostatak", ali s obzirom da svi ti uređaji, kada pozadinsko osvetljenje nije uključeno, rade u crno belom režimu, onda to i nije toliki hendikep koliko se čini jer meni lično najveći deo vremena uređaj stoji na kormanu. Dakle ne čačkam ga, eventualno samo prebacim sledeći ili prethodni ekran, a kada sam siguran da sam na pravoj ruti, onda čak ni to. 

 

Mislio sam da će mi najviše nedostajati touch screen, jer zaista je podešavanje, ulazak u menije i tome slično brže i lakše preko touch-a. Međutim, uređaj je po ugledu na Wahoo koncipiran tako da apsolutno svako podešavanje može da se odradi preko telefona na kojem imamo touch screen i koji je daleko krupniji i pregledniji, tako da takva mogućnost korišćenja praktično anulira nedostatak touch screen-a, sem što moramo prihvatiti kompromis da je uređaj u tome zavistan od telefona.

 

Zaboravio sam da napomenem još nešto. Ja sam podesio uređaj tako da nakon završetka vožnje automatski aploaduje vožnju na aplikaciju telefona i na Komoot i to za sada radi bez greške. Ima i podršku za automatski aploud za Stravu i valjda Trainings Peak ali pošto ni jedno ni drugo ne koristim, ne mogu da potvrdim da li i to funkcioniše. S tim da moram da spomenem da je taj automatski apload nešto sporiji jer Lezyne ima BT čip starije generacije koji manje troši bateriju. Aploud vožnje traje oko 60-ak sekundi, manje više. Uzmimo to kao jednu manu, ako se tako i može nazvati....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#34 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 March 2021 - 09:01 AM

@Vidak



Upravo tako. S tim da Lezyne iako nema mape, segmenti mapa se preko kompa i usb kabla za 2 minuta ubace u uređaj i onda i on ima mape. Crno beli ekran svakako ostaje kao "nedostatak", ali s obzirom da svi ti uređaji, kada pozadinsko osvetljenje nije uključeno, rade u crno belom režimu, onda to i nije toliki hendikep koliko se čini jer meni lično najveći deo vremena uređaj stoji na kormanu. Dakle ne čačkam ga, eventualno samo prebacim sledeći ili prethodni ekran, a kada sam siguran da sam na pravoj ruti, onda čak ni to.

Mislio sam da će mi najviše nedostajati touch screen, jer zaista je podešavanje, ulazak u menije i tome slično brže i lakše preko touch-a. Međutim, uređaj je po ugledu na Wahoo koncipiran tako da apsolutno svako podešavanje može da se odradi preko telefona na kojem imamo touch screen i koji je daleko krupniji i pregledniji, tako da takva mogućnost korišćenja praktično anulira nedostatak touch screen-a, sem što moramo prihvatiti kompromis da je uređaj u tome zavistan od telefona.

Zaboravio sam da napomenem još nešto. Ja sam podesio uređaj tako da nakon završetka vožnje automatski aploaduje vožnju na aplikaciju telefona i na Komoot i to za sada radi bez greške. Ima i podršku za automatski aploud za Stravu i valjda Trainings Peak ali pošto ni jedno ni drugo ne koristim, ne mogu da potvrdim da li i to funkcioniše. S tim da moram da spomenem da je taj automatski apload nešto sporiji jer Lezyne ima BT čip starije generacije koji manje troši bateriju. Aploud vožnje traje oko 60-ak sekundi, manje više. Uzmimo to kao jednu manu, ako se tako i može nazvati....

Ne znam za garmin 530, ali moj uređaj nikad ne prebacuje u monohromatsi režim, samo ugasi svetlo posle nekog vremena, ali i dalje je ekran u boji.
Čim pipneš touch screen osvetljenje se upali, a režim ekrana šteluješ iz samog uređaja i tu ima ohoho opcija.


A i to sa uploadom garmin ima od pamtiveka.

Ne znam, premala je razlika u ceni a prevelika razlika u funkcionalnosti da bi prednost dao Lezyne.





Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#35 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 31 March 2021 - 11:24 AM

To da je Garmin bolji u korišćenju tvrde u 99% slučajeva ljudi koji ništa drugo sem Garmina nisu koristili, tako da je upitno koliko je njihovo mišljenje objektivno kad su tako očigledno privrženi jednom brendu.

Nije Garmin 520 plus ni blizu superiorniji u odnosu na Wahoo Bolt i Lezyne mega Xl. Njegova jedina i apsolutna prednost jeste ekran u boji veće rezolucije i onaj grafikon prikaza uspona koji sledi. Dodajmo tome i elegantnijiji dizajn. U svemu ostalom uključujući veličinu ekrana, memoriju za snimanje vožnji, autonomiju baterije, mogućnost korišćenja u horizontalnom modu, lakoću podešavanja gotovo svih opcija uređaja preko aplikacije na telefonu, u svemu je Mega Xl ispred garmina 520 plus. Da nije tako, veruj mi da bih rado kupio garmin umesto Lezyne-a.

Bez ljutnje ali mislim da ti nisi nista drugo koristio :)

Juce sam probao lezyne aplikaciju i prvo sto sam uocio da oni nemaju desktop pristup, bryton ima web aplikaciju koja je zaista preskromna ali je ima!

lezyne  nema, ili ja ne umem da nadjem.

sto znaci da ti voznje cuvas u aplikaciji sto nema neku svetlu perspektivu,

nema ni mogucnosti analize ako voznju ne prebacis na stravu i slicno jer proizvodjac nije nasao za shodno da obezbedi resurse za to.

 

A ti rece stravu ne koristis? :)

 

Sto se garmina tice strava sutra da uvede pretplatu od 100eur mesecno (kako su poceli) garmin korisnici imaju potpuno samostalnu mocnu alternativu u vidu garmin connecta koja postoji godinama u nazad i potpuno je besplatna, ostali nazalost nemaju.


  • 0

#36 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 01:39 PM

@Bakara

U pravu si, nisam ništa drugo sem Lezyne-a koristio, a kako stvari stoje neću izgleda ni imati potrebe u skorije vreme.
Dobro je što si instalirao Lezyne App, a loše je to što nemaš mogućnost korišćenja ni 50% opcija u aplikaciji dok ne povežeš GPS uređaj sa njom. Tako da bolje je obriši.

Ne koristim Stravu, šta će mi?

Loše je što upućuješ kritiku na račun nečega o čemu si tek površno informisan.

Ta informacija da ne postoji desktop verzija Ally aplikacije nije tačna,naprotiv. Da si pre kritike pročitao moju recenziju sa prethodne strane shvatio bi da ima desktop verzija samo se zove GPS ROOT. I ne samo to, nego je po mom skromnom mišljenju odlično urađena, pruža hronološki prikaz svih vožnji i grafičke prikaze svih parametara vožnje, prikaze pojedinačno svih elevacija na dnevnom, nedeljnom, mesečnom ili godišnjem nivou, posle svaka vožnje iscrtava mapu putanje kojom se korisnik kretao, ima mogućnost besplatnog skidanja mapa za ceo svet, mogućnost apload eksternih fajlova za rute i još svašta nešto. I pazi sad... Nije Garmin jedini koji svoju aplikaciju nudi besplatno. Neverovatno! :)



@Vidak

Šta tačno podrazumevaš pod funkcionalnošću?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#37 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 April 2021 - 10:15 AM

Izvukli su iz tebe još dobrih informacija, na dobrobit i njima a i nama  :)


  • 1

#38 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 August 2021 - 03:38 PM

Posle svega jedno 4 meseca korišćenja jedno 2 puta nedeljno, crkao mi senzor od puls trake. Mislio sam da je baterija koju sam uzgred rečeno promenio nedavno, pa sam stavio i treću ali jok. Ne reaguje. Svakako će mi vratiti novac ali mi treba nova traka. Ima li neko neku konkretnu preporuku za puls traku? Neću opet Lezyne traku da kupujem iz principa. Nije ni jeftina a crkla za manje od 6 meseci...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#39 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 August 2021 - 04:33 PM

Koristim Magene od oktobra 2018, radi bez problema sve ovo vreme (oko 300 vožnji). Traku menjam možda jednom godišnje (kineske, sa Alija, koštaju 2-3 dolara), senzor ostaje isti. Mislim da je u njemu tek treća baterija, vrlo dugo traje (za razliku od senzora kadence). Podržava i Ant+ i BT, pri čemu se par puta desilo da BT veza ispadne. BT sam koristio kratko, samo sa računarom i Zwiftom. Možda nije do senzora jer sam u Zwift logu primetio da se žali i na BT vezu sa trenažerom, moguće da je do lošeg BT adaptera.
Generalno sam zadovoljan, kupio sam još jedan, stoji u ladici kao rezerva (jedva našao da neko hoće da šalje za razumne novce pa iskoristio priliku).
  • 1

#40 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 09 August 2021 - 04:49 PM

Koristim i ja isti, takodje služi odlično. Ako ti je pri ruci link za traku sa Alija bio bi ti zahvalan. Treba mi jedna za rezervu a sve nailazim na one sa poštarinom od 30 e.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika