Jump to content


Fotografije

Pomoć pri kupovini bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Bojan992

Bojan992
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 21 March 2021 - 10:41 AM

Zdravo ljudi,

 

Planiram da kupim bicikl, služio bi za rekreativnu vožnju 3-4 puta mesečno. Vožnja bi bila asvalt/seoski put/blagi ofroad.
Budžet mi je dosta ograničen, izdvojio bih 200-300e.

Moja visina je 175cm/80kg.

Isključivo polovni bicikl dolazi u obzir, jer za te novce sam svestan da ne mogu uzeti ništa novo. Ne razumem se u ovu materiju, te bih zamolio za pomoć i preporuke.
Hvala unapred!


  • 0

#2 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 21 March 2021 - 01:14 PM

Mozda ipak nesto novo? i imaju razne velicine ramova od XS do XL

https://www.interspo...order=price_asc


  • 0

#3 Bojan992

Bojan992
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 21 March 2021 - 02:12 PM

Hvala na informaciji, zaista se ne razumem, vidim pominju se menjači, amortizeri, meni ništa nije jasno...
https://www.kupujemp...oglas/112668629

Šta mislite o ovom modelu


  • 0

#4 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 March 2021 - 12:15 AM

Ne znam koliko je to bitno. Najbolje ce vas posavetovati BikeGremlin, dusan011, dule0901 i mirek2200, sigurno jos neko ali sad ne mogu da se setim. Meni kao rekreativcu koji se vozika poslednjih 20 godina najvise je znacilo da pogodim velicinu rama (sto sam tek kod treceg bicikla uspela) i da kupim nov bajk da se ne bih borila sa skrivenim manama polovnih bicikala. Kupila sam u Intersportu, vozikam ga vec 15 godina i svake godine vozim na redovni servis. Taj treci bajk je bio MTB i vremenom sam mu zamenila lulu i volan tako da sad vozim u vise uspravnom polozaju. Iako su mi u mnogim servisima rekli da MTB ne moze da se preradi u gradski zbog geometrije - ipak moze, i to sa malo ulaganja, i vrlo je udoban. Ulaganja su bila 700 din za zakrivljeni volan i 2100 din za zglobnu lulu. Kao sa neke davne reklame - zvuci blesavo ali mene ledja vise ne bole :) Od opreme nemam nista posebno, amortizer neki nize klase koji moze da se zakljuca, nazad menjac Shimano Acera, duplozidne felne, ram je aluminijumski. Vozim nekad 150km nedeljno a nekad 0 km. Kocnice su V-brake i po kisi umeju da skripe i malo proklizaju. Mislim da se to desava i sa mnogo boljim kocnicama. U kocnice bih ulozila u narednom periodu, isto po savetima navedenih clanova foruma. To je moje iskustvo obicnog rekreativca. Na biciklu ne znam nista sama da popravim. Ispostavilo se da me novi bicikl van sezone kostao kao polovan bicikl u sezoni, sa slicnim karakteristikama. Pritom u Intersportu (sad je najbolji izbor u Galeriji, nekad je bio u Merkatoru) imaju uvek vise velicina ramova za isti model, pa se moze probati. Cak i da ne kupite kod njih, znacete okvirno kakav ram vam odgovara.


  • 2

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 02:00 AM

(link)


  • 0

#6 Bojan992

Bojan992
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 01:02 PM

Zdravo Dusane,ovaj bicikl mi se svidja. Da li neko ima iskustva sa doticnim clanom koji prodaje ovaj bicikl,ukoliko je pouzdan mozda bih pazario
  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 04:54 PM

(link)


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika