Jump to content


Fotografije

Pocetnik, Bicikl do 500eura


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#1 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 07:23 PM

1. Visina vozača

185cm

 

2. Namena bicikla

Vozio bih bicikl 80% Asfalt 20% Zemljani putevi(koji su donekle ravni bez puno rupa itd)

 

3. Kakav bicikl želite

Pa zeleo bih neki bickl koji je dobar za pocetnika, za neke relacije do 50km. Imam 14 godina i 73kg. Ono u dobroj sam fizickoj formi tezina bicikle i nije toliko presudna ali sto laksa to je bolje... Bicikl bih vozio sa drugarima po Asfaltu ali mi se javlja problem, jer moze da se desi da naprimer se zadesi neki zemljani put pa sam se pitao da li bi drumas mogao da izdrzi zemljani put uz puno paznja? Ili zbog ovog razloga bolje da se opredelim za MTB? 

 

4. Koliki je budžet i dolaze li polovni bajsevi u obzir

Pa budzet je max 500eura. Polovni ne dolaze u obzir jedino ako je bas dobra ponuda i da je proveren prodavac. 

 

Hvala unapred svima koji mi pomognu!


  • 0

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 08:12 PM

Drumski bicikl može da podnese popriličnu torturu i na nesavršenim putevima i daleko je izdržljiviji nego što se zapravo misli, tako da odgovor je da... Možeš drumskim bajsom da voziš lagani off road.

Međutim ako ćeš ponekad silaziti sa asfalta na utabane puteve, onda je bolje da izaberes bicikl koji će moći da prihvati nešto šire gume, minimum 28mm širine ili još bolje 30 ili 32. Takve gume će se mnogo bolje ponašati na utabanoj zemlji i biće ti mnogo udobnije. Što te zapravo dovodi do toga da tebi treba cyclocross bicikl koji kod nas mislim da nema nigde nov da se kupi, ako grešim slobodno me ispravite me.

Sa druge strane jedino što bi moglo da se uklopi u taj budžet je Decathlonov Triban 120 sa diskovima.
https://www.decathlo...=8545836&c=BLAU

Po mom skromnom mišljenju odličan za počernika. 2x8 brzina sa Microshift menjačima koji su robusni i pouzdano rade, sa prenosima uz koje ćeš bez problema izaći i na najstrmija brda i uz disk kočnice koje imaju odličan klirens za montažu baš širokih guma. Uz sve to ovaj bicikl ima pravu endurace geometriju, visok head tube a kratak top tube i nije previše agresivan, neće te od njega boleti leđa. Plus je tu i karbonska viljuška, mogućnost montaže blatobrana i paktregera, pravi allarounder.

Mana je to što je relativno težak za tu kategoriju bajsa ali za 500e nov uz sve navedeno teško da bilo gde ima. I skoro da mogu da garantujem da ga u Srbiji nemaju na stanju. Morao bi da proveriš u Decathlonu može li da se naruči i ako da, koliko se čeka...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2021 - 09:03 PM

14 godina i 185cm.. kol'ki li ćeš biti sa 20jes godina :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14604 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 10:06 PM

@Smasher   Sta je bilo sa biciklom za kuma, jel' nabavio neki?


  • 1

#5 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 10:35 PM

Drumski bicikl može da podnese popriličnu torturu i na nesavršenim putevima i daleko je izdržljiviji nego što se zapravo misli, tako da odgovor je da... Možeš drumskim bajsom da voziš lagani off road.
Međutim ako ćeš ponekad silaziti sa asfalta na utabane puteve, onda je bolje da izaberes bicikl koji će moći da prihvati nešto šire gume, minimum 28mm širine ili još bolje 30 ili 32. Takve gume će se mnogo bolje ponašati na utabanoj zemlji i biće ti mnogo udobnije. Što te zapravo dovodi do toga da tebi treba cyclocross bicikl koji kod nas mislim da nema nigde nov da se kupi, ako grešim slobodno me ispravite me.
Sa druge strane jedino što bi moglo da se uklopi u taj budžet je Decathlonov Triban 120 sa diskovima.
https://www.decathlo...=8545836&c=BLAU
Po mom skromnom mišljenju odličan za počernika. 2x8 brzina sa Microshift menjačima koji su robusni i pouzdano rade, sa prenosima uz koje ćeš bez problema izaći i na najstrmija brda i uz disk kočnice koje imaju odličan klirens za montažu baš širokih guma. Uz sve to ovaj bicikl ima pravu endurace geometriju, visok head tube a kratak top tube i nije previše agresivan, neće te od njega boleti leđa. Plus je tu i karbonska viljuška, mogućnost montaže blatobrana i paktregera, pravi allarounder.
Mana je to što je relativno težak za tu kategoriju bajsa ali za 500e nov uz sve navedeno teško da bilo gde ima. I skoro da mogu da garantujem da ga u Srbiji nemaju na stanju. Morao bi da proveriš u Decathlonu može li da se naruči i ako da, koliko se čeka...


Hvala na savetima, uzecu sve to u obzir, provericu da li moze da se poruci ako ne moze snacicu se vec nekako ja
  • 0

#6 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 10:37 PM

14 godina i 185cm.. kol'ki li ćeš biti sa 20jes godina :D

Pa zadnjih godinu dana sam dosta porasta tacnije za 8 meseci skoro 12 cm, nadam se da cu dostici 195cm to mi je neka idealna visina.
  • 0

#7 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 12:47 AM

 

1. Visina vozača

185cm

 

2. Namena bicikla

Vozio bih bicikl 80% Asfalt 20% Zemljani putevi(koji su donekle ravni bez puno rupa itd)

 

3. Kakav bicikl želite

Pa zeleo bih neki bickl koji je dobar za pocetnika, za neke relacije do 50km. Imam 14 godina i 73kg. Ono u dobroj sam fizickoj formi tezina bicikle i nije toliko presudna ali sto laksa to je bolje... Bicikl bih vozio sa drugarima po Asfaltu ali mi se javlja problem, jer moze da se desi da naprimer se zadesi neki zemljani put pa sam se pitao da li bi drumas mogao da izdrzi zemljani put uz puno paznja? Ili zbog ovog razloga bolje da se opredelim za MTB? 

 

4. Koliki je budžet i dolaze li polovni bajsevi u obzir

Pa budzet je max 500eura. Polovni ne dolaze u obzir jedino ako je bas dobra ponuda i da je proveren prodavac. 

 

Hvala unapred svima koji mi pomognu!

 


  • 0

#8 dragospas

dragospas
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 01:08 AM

 

1. Visina vozača

185cm

 

2. Namena bicikla

Vozio bih bicikl 80% Asfalt 20% Zemljani putevi(koji su donekle ravni bez puno rupa itd)

 

3. Kakav bicikl želite

Pa zeleo bih neki bickl koji je dobar za pocetnika, za neke relacije do 50km. Imam 14 godina i 73kg. Ono u dobroj sam fizickoj formi tezina bicikle i nije toliko presudna ali sto laksa to je bolje... Bicikl bih vozio sa drugarima po Asfaltu ali mi se javlja problem, jer moze da se desi da naprimer se zadesi neki zemljani put pa sam se pitao da li bi drumas mogao da izdrzi zemljani put uz puno paznja? Ili zbog ovog razloga bolje da se opredelim za MTB? 

 

4. Koliki je budžet i dolaze li polovni bajsevi u obzir

Pa budzet je max 500eura. Polovni ne dolaze u obzir jedino ako je bas dobra ponuda i da je proveren prodavac. 

 

Hvala unapred svima koji mi pomognu!

Kreni sa MTB,sto se novca tice budi strpljiv,ne zuri,500e je dobra cifra za polovan,a za nov ,odatle se pocinje,zavisi sta hoces!


  • 0

#9 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2021 - 06:17 AM

Iako i ja više volim nove bicikle, u tvom slučaju je možda bolje polovan. Ako ćeš da izrasteš još 10cm, može da se desi da ti bicikl postane mali i izgubićeš dosta ako kupiš nov i posle godinu dana ga prodaš.
  • 0

#10 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 07:30 AM

@Smasher   Sta je bilo sa biciklom za kuma, jel' nabavio neki?


Jeste. Pazario je onaj crni Eybl karbonski. Verovatno da postoje i bolje opcije ali nije on imao ni strpljenja ni živaca da još malo sačeka. Trebao mu je bajs da počne da vozi ako je moguće još juče. :) Nije to baš bicikl za početnika ali s obzirom da bajs ima desetak godina dosta je solidno očuvan. Kum je oduševljen kako izgleda i koliko je lagan.
Još da se montira neka veća kaseta i Bog da ga vidi....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#11 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 02:41 PM

 

 

1. Visina vozača

185cm

 

2. Namena bicikla

Vozio bih bicikl 80% Asfalt 20% Zemljani putevi(koji su donekle ravni bez puno rupa itd)

 

3. Kakav bicikl želite

Pa zeleo bih neki bickl koji je dobar za pocetnika, za neke relacije do 50km. Imam 14 godina i 73kg. Ono u dobroj sam fizickoj formi tezina bicikle i nije toliko presudna ali sto laksa to je bolje... Bicikl bih vozio sa drugarima po Asfaltu ali mi se javlja problem, jer moze da se desi da naprimer se zadesi neki zemljani put pa sam se pitao da li bi drumas mogao da izdrzi zemljani put uz puno paznja? Ili zbog ovog razloga bolje da se opredelim za MTB? 

 

4. Koliki je budžet i dolaze li polovni bajsevi u obzir

Pa budzet je max 500eura. Polovni ne dolaze u obzir jedino ako je bas dobra ponuda i da je proveren prodavac. 

 

Hvala unapred svima koji mi pomognu!

Kreni sa MTB,sto se novca tice budi strpljiv,ne zuri,500e je dobra cifra za polovan,a za nov ,odatle se pocinje,zavisi sta hoces.

 

Nasao sam ovu:https://www.kupujemp...oglas/111257950 , jeste ispod budzeta samo cekam odgovor za velicinu rama ali cini mi se da bi mi bio mali..


  • 0

#12 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 02:49 PM

Sad tek vidim koliko moja visina predstavlja problem kod polovnih bajsova... Jedva da mogu izdvojiti nekoliko sa XL(49cm) ramom...  Ovu mogu da odem i da pogledam posto mi je blizu. https://www.kupujemp...oglas/111260655

I ova mi je donekle blizu: https://www.2bike.rs...1#.YDpe02hKiUk 

Sad koliko vidim da je oprema bas dobra na bajsu dogovara mi velicina rama mada ne znam zbog gore navedenog da li da uopste gledam Drumase.


  • 0

#13 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 02:56 PM

Ti bi da voziš 80% po asfaltu i raspituješ se za drumski bajs a linkuješ mtb.

Kanda ni ti zapravo ne znaš šta ti treba. Srećno u potrazi.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#14 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 03:15 PM

Ti bi da voziš 80% po asfaltu i raspituješ se za drumski bajs a linkuješ mtb.

Kanda ni ti zapravo ne znaš šta ti treba. Srećno u potrazi.

Malo sam citao jos po netu i mislim da je bolje za pocetak sa mtb-om jer sam idalje "mali" i nov vozac i ono mozda mi se svidi mt voznja jer nemam ono odredjeno gde cu voziti, a ne zelim da smanjujem svoju mogucnost voznje po nekim malo zahtevnijim putevima ako mi to bude zelja... Ali hvala svakako na izdvojenom vremenu...


  • 1

#15 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 27 February 2021 - 04:49 PM

Pozdrav, vPavlovic. Kao amater rekreativac preporučila bih ti neki Nakamura bicikl koji je sad na sniženju. Bila sam do Intersporta prekjuče u Immo centru i Merkatoru. Imaju za 24000 din. bicikl sa Shimano tourney zadnjim menjačen, za oko 40 000 din sa Altus manjačem a za 50 000 din sa Deore menjačem. Ramovi su aluminijumski i imaju ih svih veličina. Ja sam svoj kupila pre 15 godina, sa Acera manjacem, i služi me odlično. Platila ga u Intersportu u ovo vreme na sniženju manje nego što su koštali polovni bicikli na Cikloberzi sa istim karakteristikama.


  • 0

#16 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 05:17 PM

Pozdrav, vPavlovic. Kao amater rekreativac preporučila bih ti neki Nakamura bicikl koji je sad na sniženju. Bila sam do Intersporta prekjuče u Immo centru i Merkatoru. Imaju za 24000 din. bicikl sa Shimano tourney zadnjim menjačen, za oko 40 000 din sa Altus manjačem a za 50 000 din sa Deore menjačem. Ramovi su aluminijumski i imaju ih svih veličina. Ja sam svoj kupila pre 15 godina, sa Acera manjacem, i služi me odlično. Platila ga u Intersportu u ovo vreme na sniženju manje nego što su koštali polovni bicikli na Cikloberzi sa istim karakteristikama.

Hvala najlepse na informacijii savetu , pogledacu!


  • 0

#17 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 05:34 PM

Glede veličine, verovatno ćeš u narednih godinu dana da budeš oko 190cm, tako da bi ti preporučio malo veći bajs od tih koje gledaš. Visina sedalne cevi ti i nije mnogo bitna, ali 49cm je mislim svakako malo. Gledaj pre svega gornju cev, efektivno bi trebala da bude oko 60cm. Imaš ovde detaljnije, prelistaj i ceo taj sajt pre kupovine, ima dosta saveta i informacija.

Što se tipa bickla tiče, probaj od drugara različite bicikle. Drumski su najbolji za dobar drum, MTB možeš svuda da voziš, ali su predviđeni pre svega za offroad, imaš i opciju između, neki treking. Probaj pa ćeš znati šta da tražiš.

Od novih, u toj cenovnoj kategoriji imaš Polar Shadow i Nakamura Platinum 4.9 (trekovi), i Polar Tsunami (MTB). Pored Tribana (drumaša), koga mislim da nema, to mu dođe sve što se može ovde uzeti novo trenutno po toj ceni. Od korone su polovnjaci poprilično skuplji, a ni izbor (pogotovo većih) nije nešto i ne bih nikako preporučivao kupovinu bez gledanja.


  • 1

#18 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 27 February 2021 - 05:38 PM

Nema na čemu. Nakamura ramovi iz Intersporta su predviđeni da se na njih montira pak treger, blatobrani (na mom sam montirala). Svi koji su sada u ponudi (čak i taj od 24000 din) imaju amortizer.  


  • 0

#19 vPavlovic

vPavlovic
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 05:49 PM

Glede veličine, verovatno ćeš u narednih godinu dana da budeš oko 190cm, tako da bi ti preporučio malo veći bajs od tih koje gledaš. Visina sedalne cevi ti i nije mnogo bitna, ali 49cm je mislim svakako malo. Gledaj pre svega gornju cev, efektivno bi trebala da bude oko 60cm. Imaš ovde detaljnije, prelistaj i ceo taj sajt pre kupovine, ima dosta saveta i informacija.

Što se tipa bickla tiče, probaj od drugara različite bicikle. Drumski su najbolji za dobar drum, MTB možeš svuda da voziš, ali su predviđeni pre svega za offroad, imaš i opciju između, neki treking. Probaj pa ćeš znati šta da tražiš.

Od novih, u toj cenovnoj kategoriji imaš Polar Shadow i Nakamura Platinum 4.9 (trekovi), i Polar Tsunami (MTB). Pored Tribana (drumaša), koga mislim da nema, to mu dođe sve što se može ovde uzeti novo trenutno po toj ceni. Od korone su polovnjaci poprilično skuplji, a ni izbor (pogotovo većih) nije nešto i ne bih nikako preporučivao kupovinu bez gledanja

Hvala, imam jedno pitanje, da li se vidi neke drasticne razlike izmedju Altus i Doere serija? Mislim svakako kao pocetniku verovatno necu videti neku razliku ali bih zeleo da cujem vase misljenje po tom pitanju da li vredi uzeti bolju klasu opreme ili je Altus sasvim ono okej?


  • 0

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 05:49 PM

S tim da te amortizere na jeftinim biciklima je bolje nemati nego imati.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika