Jump to content


Fotografije

Cene na Cikloberzi?!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
53 odgovora na ovu temu

#1 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 21 February 2021 - 07:06 PM

Poslednjih par nedelja gledam kočnice za MTB. I moj zaključak je da cene na CB su van svake realnosti. Razumem ja da se mnogo vas time bavi i da treba da se zaradi, ali dosta cena su čista fantastika.

 

Konkretno. Dva oglasa na CB za set XT M8000, jedan sa resin paknama a drugi ne piše, cene su 230 evra i 26.300 din. Isti takav set u jednoj poznatoj radnji (da ih ne reklamiram) je 22.500 din. Račun, garancija, sve po redu. Jedan od ovih oglasa na CB je čak prekopirao ceo tekst sa sajta te radnje u opisu oglasa.

 

Istovremeno polovan set XT m785 oko 150 evra. Super kočnice, proveren model, ali verovatno star dosta godina. Može da vrisne pri sledećem stisku.

 

Niko od trgovaca neće da spusti cenu, možda za 5 evra. Razumem ja zakon ponude i potražnje. Učio sam te škole, time se i bavim. Ali ovo je ipak van pameti. 

 

Nisam proveravao, ali sumnjam da je slična situacija i sa drugim delovima i opremom.

 

Bilo kako bilo, ja sam odlučio da uzmem novi set iz radnje. Deluje kulturnije i pismenije.

Kacigu kad sam uzimao naručio od preko. Isto ispalo jeftinije.

 

 

Ostavljam mogućnost da negde gadno grešim.


  • 3

#2 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 21 February 2021 - 07:29 PM

Ne grešiš, baš kao što si rekao, ponuda/potražnja.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 21 February 2021 - 07:30 PM

Postoji cena da predmet stoji u oglasu i cena da se predmet proda - trgovci (khm, preprodavci) u zavisnosti od sopstvenih novcanih potreba biraju da li ce im nesto stajati u oglasu ili prodati se odmah. Nije to nista novo, prosle i predprosle godine sam dva puta kupio nov set M6000 hidraulike jer su cene polovnih bile nerealne, iako mi novo nije bilo potrebno shodno nameni tih bajseva.

Btw ako mislis da forum posecuju vecinski trgovci, gresis, mislim da je bas suprotno.
  • 0

#4 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 21 February 2021 - 07:47 PM

Ne znam ko posećuje forum. Pretpostavljam da si u pravu. 

 

Deluje mi kao da su spremni da prodaju iste stvari mesecima dok ne natrči neko. Sigurno neko i natrči čim tako rade. Opet, učio sam neke škole, po meni bolje "da se lova okreće" :)

 

Još jedan konrektan primer. Dečko na KP oglasio nove pakne J04C. Kupio ih a ne odgovaraju za njegove kočnice. Nove u radnji su čini mi se 3.400 dinara. On ove oglasio za 1.500 din. Uzeo sam ih odmah iako mi ne trebaju trenutno. Ali on je stavio cenu koja je realna, čak i malo ispod. Da je stavio 2.000 din opet bih uzeo.

 

Na kraju se svodi na to da je najbolje uzimati iz radnje ili od preko na popustima, jer ove polovne stvari više nisu toliko povoljne. Jeste da je 150 evra manje od 190 evra, ali novo je novo.


  • 3

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2021 - 08:01 PM

Ne znam ko posećuje forum. Pretpostavljam da si u pravu. 

 

Deluje mi kao da su spremni da prodaju iste stvari mesecima dok ne natrči neko. Sigurno neko i natrči čim tako rade. Opet, učio sam neke škole, po meni bolje "da se lova okreće" :)

 

Još jedan konrektan primer. Dečko na KP oglasio nove pakne J04C. Kupio ih a ne odgovaraju za njegove kočnice. Nove u radnji su čini mi se 3.400 dinara. On ove oglasio za 1.500 din. Uzeo sam ih odmah iako mi ne trebaju trenutno. Ali on je stavio cenu koja je realna, čak i malo ispod. Da je stavio 2.000 din opet bih uzeo.

 

Na kraju se svodi na to da je najbolje uzimati iz radnje ili od preko na popustima, jer ove polovne stvari više nisu toliko povoljne. Jeste da je 150 evra manje od 190 evra, ali novo je novo.

 

Zavisi od tržišta i načina poslovanja.

 

Kod nas je potražnja za skuplje stvari dosta slaba (u odnosu na "normalna" tržišta bogatijih zemalja). Tako da se ne isplati prodati deo brže, osloboditi novce i nabaviti novi, pošto se ni taj novi neće prodati dok se cana drastično ne spusti.

 

Na takvom tržištu, pogotovo što je za mnoge skupo i komplikovano naručivati iz inostranstva, možda se isplati imati samo deo na stanju, pa kad "natrči" neko kome se žuri, imaš veću zaradu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 February 2021 - 08:27 PM

Ima čudnih likova, stoje im delovi po tri, čertiri godine...

Jedan od njih (prepoznaće se sam) oglasio je deo na 220e ja mu ponudim 200e u sred zime, on se smrtno uvredio i dok smo se dopisivali, on demonstrativno podigne cenu na 250e...
Ja umro od smeha i poželeo mu sreću u prodaji.

Par meseci kasnije taj deo je još uvek na oglasima...

Inače se oglašava i na njuškalu u Hrvatskoj i tamo je deo, koji sam hteo da uzmem, oglašen sa cenom od 200e koliko sam mu i ja ponudio...

Učinio mi je uslugu, jer sam u međuvremenu završio posao za 80e a on neka delove stavi u vitrinu i uživa u njima.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 4

#7 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 21 February 2021 - 08:56 PM

@BikeGremlin

 

Po meni su previsoke cene i polovnih delova. Pomenuo sam m785 kočnice. Mogu da budu stare i 9 godina, a 150 evra. Znamo i koja je "nabavna" za dosta takvih delova.

 

@vidak

 

Pa i meni su napravili uslugu. Uzimam nov komplet, pod garancijom. Ako sve bude ok sutra će biti montiran i ponovo u šumu :)


  • 1

#8 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 21 February 2021 - 09:10 PM

Samo imaj u vidu da prvo proveriš sa tom radnjom da li oglašeni artikal zapravo i imaju za isporuku. Za mnoge stvari, pogotovu nešto što je popularno sad tokom pandemije, ima svašta nešto na sajtu a zapravo nije dobavljivo u praksi. I zato po oglasima cene koje deluju jako nenormalno ali koriste činjenicu da je nestašica... 


  • 0

#9 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 February 2021 - 09:57 PM

Jel samo meni ovo nelogicno?

Još jedan konrektan primer. Dečko na KP oglasio nove pakne J04C. Kupio ih a ne odgovaraju za njegove kočnice. Nove u radnji su čini mi se 3.400 dinara. On ove oglasio za 1.500 din. Uzeo sam ih odmah iako mi ne trebaju trenutno. Ali on je stavio cenu koja je realna, čak i malo ispod. Da je stavio 2.000 din opet bih uzeo.

tebi je "realna" cena zapravo samo ona ispod maloprodajne, a to sto je neko izgubio novac boli te briga n2:cool2

 

Svako moze da stavi cenu koju on hoce, njegova stvar je da li ce da proda ili da cuva za vecnost.

 

Ako ti to stvarno treba i nema nigde jeftinije kupices i nece ti biti skupo,

ako ima negde jeftinije svakako ces kupiti tamo i nece te biti briga za njega.


  • 4

#10 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 06:20 AM

Samo imaj u vidu da prvo proveriš sa tom radnjom da li oglašeni artikal zapravo i imaju za isporuku. Za mnoge stvari, pogotovu nešto što je popularno sad tokom pandemije, ima svašta nešto na sajtu a zapravo nije dobavljivo u praksi. I zato po oglasima cene koje deluju jako nenormalno ali koriste činjenicu da je nestašica... 

 

 

Ima. Stiglo i čeka ugradnju.


  • 1

#11 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 06:21 AM

Kad neko kupi nešto, pokida kutiju, proba da montira i ne ide, to više nije novo. Kao što ni auto nije nov čim ga isteraš iz salona.


  • 4

#12 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 22 February 2021 - 07:11 AM

Нисам дуго у овој причи, цикло-берзу пратим од '17., кад сам случајно "открио" овај форум, и колико видим ништа се за ово време није пуно променило.

 

Највише има "продаваца-уваљивача" који раде по принципу АПП, завале цену и чекају жртву која не прати цене нових делова, јер их оглашавање не кошта ништа, а делови "не траже ни воде ни 'леба". Пуно је мање оних који се озбиљно тиме баве и реални су, тј. оглашавају да би продали у разумном времену и којима исти ти делови не красе огласе годинама.

 

Са друге стране опет имамо купце који би најрадије да упола цене пазаре ново, или као ново, а порекло тога што купују их апсолутно не занима. Оног ко нешто повремено огласи третирају исто као и оног ко купује "вруће" буд зашто, а касније прода, доста испод реалне цене, али опет "масно" заради. 

 

@Edmundo, јесте, није ново, али то што је нешто половно не значи да аутоматски мора да кошта упола мање. Нов део од ког си изгубио или бацио амбалажу не може да кошта исто као и солидно израбљен, осим кад је оном ко продаје фрка за кинту. Онда сва логика пада у воду.


  • 1

#13 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 22 February 2021 - 12:38 PM

Nisam hteo da previše detaljišem oko tih pakni, ali kad je već tema. Nabavljao sam ih od preko za oko 20 €. Zato sam i napisao da mi je cena do 2.000 ok. Sve preko toga po meni nema smisla, bez obzira što su u radnji 3.400 din. A i toj radnji nekad daju popust pa budu ispod 3.000.
  • 0

#14 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 24 February 2021 - 09:14 PM

Konkretno hidraulika, na leto bila 785 oko 100-110 e 8000 nije prelazila 135
Sad vise mislim da preprodavcima fali love pa idu na onu foru ako ulove nekog za vecu cenu
  • 1

#15 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 25 February 2021 - 08:15 AM

Ko ne može da čeka on će da kupi ono za šta ima para. Pojaviće se i za manje pare ali mora se sedi i čeka.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#16 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 12:05 AM

Seća li se neko jednog plavo-crvenog karbonskog bicikla od pre par, možda čak desetak, godina? Mislim da je bio Simplon, baš dugo je bio u oglasima sa nekom velikom cenom. Pitam se gde li je sad taj bicikl :).


  • 1
Pozdrav

#17 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 09:10 AM

Ništa više nije isto otkad njega nema...
  • 1

#18 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 09:26 AM

Seća li se neko jednog plavo-crvenog karbonskog bicikla od pre par, možda čak desetak, godina? Mislim da je bio Simplon, baš dugo je bio u oglasima sa nekom velikom cenom. Pitam se gde li je sad taj bicikl :).

  Ja se nesto secam, ali mi se cini da je bio teget boje. Njega je prvo prodavao Vojkan iz Jagodine, a onda ga je neko kupio i lupio neku cenu. Ako pricamo o istom ramu?


  • 0

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 01:40 PM

Ах, па нису ни сви продавци исти, а ни купци. Стварно има суманутих цена и бицикала који стоје годинама. Сећам се једно Кенондејла, мислим Бед Бој модел, негде у Бачкој се продавао по цени од преко 1200 евра, а на њему Ацера :). Човек још ставио да је карбон. Стајао баш дуго, ја га једном питао да се није мало прерачунао, каже не, то је та цена. :)
Али и купци су чудо. Пре пар дана ми у пролазу наврати лик из Кикинде и за штицну од пет-шест евра почне да се цењка за 100 динара... :D
  • 0

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2021 - 02:49 PM

Trebalo je da mu je daš džabe i kulturno pitaš da li možda želi da ti njemu nešto platiš....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika