Jump to content


Photo

Srednji pogon i patrona


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 20 November 2008 - 07:35 PM

Zanima me koje imate i kako vas sluze.
Ja trenutno imam XT pogon i LX patronu utisak je da je pogon dosta mekan, a patrona mi bas i ne traje nesto dugo. Znam da XT nije za FR ali je trenutno takva situacija :mrgreen:

Koji su po vama dobri pogon/patrona (Cro-Mo, ISIS, EXtype...)

Na koju "foru" je ovaj pogon http://www.chainreac...x?ModelID=12158

Sve ovo pitam posto bih za par meseci da kupim novi pogon pa ne znam sta da uzmem.

poz
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 November 2008 - 08:35 PM

Postavljena slika

kako tvrde, SLX je po cvrstini, krutosti i izdrzljivosti nadmasio sve sto je Shimano dosada napravio, a odnos cena-kvalitet ga cini favoritom br 1.
Vredi da mu se da sansa...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 20 November 2008 - 09:01 PM

Zanima me koje imate i kako vas sluze.
Ja trenutno imam XT pogon i LX patronu utisak je da je pogon dosta mekan, a patrona mi bas i ne traje nesto dugo. Znam da XT nije za FR ali je trenutno takva situacija :mrgreen:

pa... mozes videti sta voze drugi napolju... XC pogoni nisu za takav nacin voznje, a kod nas imas Truvativ Hussefelt i Holzfeler (ako sam dobro napisao)

Na koju "foru" je ovaj pogon http://www.chainreac...x?ModelID=12158

To je pogon za BMX, kaci se sajbna na zvezdu i drzi je jedan sraf -kako sam mogao provaliti...
  • 0

#4 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 20 November 2008 - 09:17 PM

Zanima me da li je bolja ISIS patrona ili Hollowtech II (i ostale kompatibilne), tj. koje su se bolje pokazale ?
Svidja mi se sto kod ISISa imam veci izbor proizvodjaca.

@gammzy
Nisam bas skontao sta voze napolju, jedino sam primetio, kada sam citao kritike da je Saint jako dobro kotiran.
Generalno imam utisak da nije problem u slabim pogonima koliko u slabim patronama, mada mozda i gresim 8) .
  • 0

#5 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 November 2008 - 09:24 AM

ISIS se ulesi i na XC-u a kamoli to vase skakanje. Ako si imao prilike da vidis patronu i njene lezajeve sve ti postane jasno: meni nije jasno gde su tamo lezajevi :shock: vidim spoljni zid lezaja i unutrasnji zid lezaja. a gde mu stanu kuglice?! Imao sam kod sebe FSA Team Issue Carbon pogon sa Ti ISIS patronom, ali mi se nikako nije svideo taj sistem... a bas su bile lepe kurble ](*,)
  • 0

#6 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Posted 21 November 2008 - 09:58 AM

sto se tice xc pogona mislim da oni sami po sebi mogu da izdrze dok su problem samo patrone.
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#7 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 November 2008 - 03:32 PM

Evo jos malo sam trazio po internetu, i koliko sam shvatio ISIS je losa varijanta bolja varijanta je sa X type tj. EXtype patronom to je hollowtech II tip patrone a prave ga jos i RaceFace, Fire Eye...
Verovatno cu uzeti neku od tih varijanti.

poz
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 November 2008 - 08:22 PM

malo je sj davati tolike novce za pogon za koji ZNAS da ces ga ulesiti
  • 0

#9 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 November 2008 - 10:29 PM

Pa iskreno ne vozim toliko ekstremno, barem ne jos :mrgreen: , a koliko sam citao jako se retko desi da se unisti pogon (tipa Saint, Deus, Diabolous i ti jaci pogoni), uvek se zezne patrona, a to se kvari na svim samo negde redje, a negde cesce :roll: .
  • 0

#10 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 21 November 2008 - 10:52 PM

Evo jos malo sam trazio po internetu, i koliko sam shvatio ISIS je losa varijanta bolja varijanta je sa X type tj. EXtype patronom to je hollowtech II tip patrone a prave ga jos i RaceFace, Fire Eye...
Verovatno cu uzeti neku od tih varijanti.

poz


Momcino ISIS je nesto nezamenljivo. To je najbolja patrona dosada izmisljena. Kakav EXtype. Ej covece ja moji ISIS drkam vec 2 godine bez zamaranja dali ima lufte. Imam Truvativ Giga Pipe. Znaci srednja klasa sa 3 industriskim lagerima. A da nepricam da bi imao neku Truvativ ISIS BMX sa 4 lagerima ili Funn Isis. Ima previse proizvodjaca koji su radili ovu patronu dosta kvalitetno jer je bila open source i mogo je svako proizvoditi. Sada vise malo prelazi u istoriju jer svi proizvodjaci prodaju patentirane patrone. JBG gomilaju vise para na taj nacin.

Samo da napomenem da je Truvativ Holzfeller na ISIS bijo jedan od najboljih prenosa ikada napravenih za FR i DH
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#11 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 21 November 2008 - 11:30 PM

Pa ne znam, zato i pitam :mrgreen: .
  • 0

#12 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Posted 22 November 2008 - 08:03 AM

Da iskoristim i ja owu temu...
Owako, imam problem sa bajkom, tj sa pogonom!
1) Nesto krcka u patroni
2) Navoj na kurblama gde idu pedale je otisao tako da je i to unistenom

Pogon je LX Howolteck 2. (prilizene slike)

Planiram u buducnosti da promenim i patornu (ako ne moze da se spasi) i kurble (kada se navoj nacisto izlize), stoga molim neke preporuke, sawete i cene :)

p.s. wozim street, znaci trebace mi malo jaci ;)

Attached Thumbnails

  • DSC03584.JPG
  • DSC03585.JPG

  • 0
...born to ride...

#13 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Posted 24 November 2008 - 08:31 AM

Zanima me koje imate i kako vas sluze.
Ja trenutno imam XT pogon i LX patronu utisak je da je pogon dosta mekan, a patrona mi bas i ne traje nesto dugo. Znam da XT nije za FR ali je trenutno takva situacija :mrgreen:
poz


Ranije sam koristio ovu kombinacuju za DH i FR, i mogu ti reci da je dobitna kombinacija ukoliko hoces da bajk ostane lagan i dosta DH vozaca trpa to na svoje bajkove u svetu. Ali, posto je pogon dosta mekan za neku ozbiljniju FR voznju, ja sam na svoju Konu Stab stavio Saint u kombinaciji sa XT patronom.
Totalno drugi ostecaj pri doskoku i pri snaznom oslanjanju na pedale prilikom izlaska iz krivine. Pogon se ni malo ne uvija, jak je kao stena. Jeste tezi od XT-a mnogo ali se totalno isplati ako ne zelis vise ikada da razmisljas o pogonu. Slicno iskustvo sam imamo sa Husefelt pogonom i patronom, ali njegova neprecizna izrada me je navela da ga se otarasim brzo. Holzfeler nisam imao ali sam ga vozio i osecaj mi je kao da sam ponovo na XT pogonu.
Ne znam zasto ti odlazi patrona brzo, da li je povezano sa kilazom ili necim drugim.......
Moja za sada radi vec drugu godinu bez problema ali imam 65 kila
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#14 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 November 2008 - 02:29 PM

Imam 77 kg+-2 kg tako da ne verujem da je do tezine, mada ja imam hollowtech 1, verovatno nije dobar kao Hollowtech II. Mozda sam samo naleteo na par losih patrona ali kada skupim novac verovatno kupujem Saint =D> .
  • 0

#15 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Posted 15 December 2008 - 06:37 AM

Pitanje, po wama da li je bolje uzeti Deore XT Hollowtech 2 polowan (mada IZGLEDA kao now) ili Truvativ Hussefelt NOW, u pitanju su iste pare?! I zashto?
  • 0
...born to ride...

#16 vstojnic

vstojnic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationSmederevo

Posted 16 December 2008 - 02:04 PM

Ti ko da nisi citao nista gore sto sam napisao.
Uzmi XT. Jeste Hussefelt jak, ali je tezak, nije precisno odradjen, lezajevi se uvek cuju ko da melje nesto i ako su glanc novi. Jedino sto me je odusevilo je to sto je ultra cvrst.
Takodje sraf koji steze kurble ima tendenciju da se odvija pa moras posle par voznji da zatezes ko manijak, jer kad se olabavi cela kurbla se uvija.
  • 0
Postavljena slika
Postavljena slika
Postavljena slika

#17 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 16 December 2008 - 07:33 PM

Ne znam koliko ti para traze za taj XT ali mozda treba da razmotris i ove opcije, ja sam u dilemi izmedju ova tri, mada mi nesto govori da se iskesiram za Saint :mrgreen: .

http://www.chainreac...px?ModelID=3404
http://www.chainreac...x?ModelID=28019
http://www.chainreac...x?ModelID=31154

Jedino ne znam da li je kod Holzfellera ukljucena i patrona posto nigde ne pise.
  • 0

#18 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Posted 16 December 2008 - 07:41 PM

Pa nesto odprilika kao sto je tu SLX, samo sto ne bih uzimao sa CRC-a, jer dok dodje do mene sa swe taksama, carinom i PDV-om, ima da ode u 150e. A toliko lowe nema :(
  • 0
...born to ride...

#19 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 December 2008 - 08:29 PM

Pa ne baš 150 ali 130 sigurno... n:fighting0092
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#20 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Posted 17 February 2009 - 09:08 PM

Definitivno uzmi saint, ja ga koristim vec nekih godinu dana, mozda i duze i nemam zamerki. Nabavio sam, sticajem okolnosti, i drugi saint pogon, pa sam hteo da ga prodam, ali cu ga ipak ostaviti sebi, jer ikada se ne zna...
Stvarno je extra pogon i moze da izdrzi razna maltretiranja :D
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users