Jump to content


Fotografije

Dvestoboj za južnu prugu (200 km brevet)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#1 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 14 January 2021 - 10:17 PM

- kopiram sa fb -



Pažnja, pažnja: PRVI BREVET SA START(om) IZ NIŠ(a)!!! :)

Nišlije, Leskovčani, Kruševljani, Pirotjanci ( :) ), Vranjanci, Aleksinčani, Prokupčani, Knjaževčani i ostali južnjaci (pa i Skopljanci, što da ne)... imate priliku da vozite prvi brevet na jugu Srbije. I to ne bilo koji, već brevet koji se vozi 11. septembra, kad se u svetu slavi 100 godina brevetiranja i tog dana će se po celoj kugli zemaljskoj voziti 200 km breveti (u Srbiji još i u Užicu i Subotici).

Za one koji ne znaju šta je tačno brevet, ukratko:
Brevet je maratonska biciklistička vožnja, NIJE TRKA, i treba voziti utvrđenom rutom (dobija se putni list, a može se ruta pratiti i uz pomoć navigacije). U našem slučaju, dakle kada se radi o 200 km brevetu, vremenski limit je 13 sati i 30 minuta i svako ko na cilj stigne u tom roku, uspešno je završio brevet i ako želi dobija medalju(*), koja se, na žalost, plaća (šalje se iz centrale u Francuskoj). Usput treba proći kontrolne tačke, na kojima se overava prolazak (u kartonu koji se dobije na startu).

(*) za ovaj brevet spremaju se posebno dizajnirane medalje

Za detaljnije informacije o brevetima, posetite ovaj sajt: https://randonneurs-serbia.weebly.com/

Ali, da se vratimo našem brevetu, koji će se zvati "Dvestoboj za južnu prugu"... :)

Dakle, start će biti iz Niša, verovatno iz parka kod Pravnog fakulteta, ide se preko Bubnja starim putem za Leskovac, u Brestovcu se skreće za Bojnik, pa se iz Bojnika ide za Lebane i dalje za Medveđu i Sijarinsku banju. Iz Sijarinske banje ide se natrag, opet preko Medveđe i Lebana, do Leskovca, pa zatim starim putem nazad u Niš.

Kontrolne tačke biće u Sijarinskoj banji (klasična, gde će čovek iz organizacije udarati pečate i upisivati prolazna vremena u kartone) i Leskovcu, gde će najverovatnije biti potreban ili foto-dokaz, a to znači fotografisanje bicikla ispred glavne pošte, ili fiskalni račun iz neke prodavnice.

Što se tiče cene učešća, pošto će ovo biti prvi južni brevet, ja nemam ideju koliko biciklista bi moglo da se prijavi za vožnju, pa ne mogu da odredim cenu sad ovako unapred. Obično se za 200 km brevet plaća 500 dinara, ali moja je namera da privučem što više ljudi, tako da ako bude najave da će biti barem 10-12 učesnika, startnina će koštati 300 dinara, a ako bude preko 20, onda samo 200 din, čisto da se pokriju osnovni troškovi: štampanje i slanje kartona, troškovi za put za čoveka koji će biti kontrolor u Sijarinskoj banji itd. A sve što pretekne, biće potrošeno na banane, sokove i kroasane, koji će biti deljeni tamo na toj kontrolnoj tačci. :)

Toliko za sada, kasnije tokom ove godine biće napravljen i fb event.

Ja ću ovaj post kopirati u nekoliko fb grupa, a zamolio bih vas sve da vest o ovom brevetu širite i po internetu, a i po drumovima, jer sigurno ima mnogo biciklista koji ne koriste fejsbuk.


IMG-20201217-033955-532.jpg
  • 7

#2 Andreja1990

Andreja1990
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 21 January 2021 - 12:26 AM

Nisam nikad vozio brevet, štaviše, nikada nisam prešao više od 80km za jedan dan.
Pretrpeh letos ozbiljnu povredu kolena, čeka me operacija ali zadao sam sebi cilj da se spremim za ovaj događaj i da ga izvezem. Osim ukoliko me nešto bitno ne spreči.
Vidimo se tamo!


  • 0

#3 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2021 - 04:53 PM

zamolio bih vas sve da vest o ovom brevetu širite i po internetu, a i po drumovima, jer sigurno ima mnogo biciklista koji ne koriste fejsbuk.
 

Verovatno bih čuo za ovaj brevet od nekoga, ali se slažem da treba deliti svuda, ni ja nisam na fejsu pa znam koliko znači kad ljudi pričaju o tome. Hvala!


  • 0
The sea, the sea

#4 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 21 January 2021 - 07:39 PM

Nisam nikad vozio brevet, štaviše, nikada nisam prešao više od 80km za jedan dan.
Pretrpeh letos ozbiljnu povredu kolena, čeka me operacija ali zadao sam sebi cilj da se spremim za ovaj događaj i da ga izvezem. Osim ukoliko me nešto bitno ne spreči.
Vidimo se tamo!


Ajde srećno, pa kad prođe operacija, tempiraj formu. :)
Srećom na ovom brevetu nema velikih uspona, tako da neće biti opterećenja za kolena.



Verovatno bih čuo za ovaj brevet od nekoga, ali se slažem da treba deliti svuda, ni ja nisam na fejsu pa znam koliko znači kad ljudi pričaju o tome. Hvala!


Ja ću tokom leta posetiti i bici radnje u Nišu, Leskovcu, možda i Vranju i zamoliću odgovorne da zalepe na vratima obaveštenje o brevetu 10-15 dana pre vožnje.
  • 2

#5 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 09 August 2021 - 03:22 PM

Drugari, može li neko ovo da stavi na Ride with GPS ili Openrunner?

https://www.google.c...WcV&usp=sharing

Ja sam pre mesec dana to vozio u delovima, a treba mi spojeno, jedna ruta da bude. I da je start i cilj u Nišu.
  • 0

#6 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 09 August 2021 - 03:57 PM

ne treba... :)

https://ridewithgps....Jx0fRpEwEmKA640

samo da mi ispravi čovek neka odstupanja...
  • 0

#7 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 August 2021 - 08:27 PM

Ima li zainteresovanih sa foruma da voze ovaj brevet?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2021 - 03:37 PM

Ima. Još ne znam da li ću, moraju neke kockice da se sklope, ali radim na sklapanju kockica
  • 0

#9 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 August 2021 - 04:16 PM

I ja sam zainteresovan. U suštini skoro da sam odlučio da vozim ovaj Subotički brevet ali mi ipak ta južna ruta deluje zanimljivije, tuda još nisam vozio ili jesam ali delimično. U svakom slučaju ako ima više zainteresovanih možda bismo mogli da odemo i grupno ako se te kockice poklope i uklope. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#10 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 10 August 2021 - 05:39 PM

Zainteresovan sam, vozio bih.


  • 0

#11 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 02 September 2021 - 10:53 PM

Brevet "Dvestoboj za južnu prugu", Niš, 11. septembar (start u 09:00), osnovne informacije:

- Mail za prijavljivanje je [email protected], javite mi se tamo ili mi pošaljite poruku preko facebook-a, i daću vam broj računa na koji treba da uplatite 300 dinara za učešće;
- Ruta je ova: https://ridewithgps....routes/37365695
- Napraviću kasnije fb event i tamo će, u odeljku "Diskusije", kao i na sajtu https://randonneurs-serbia.weebly.com/ (u odeljku "Kalendar za 2021. godinu") biti detaljnijih informacija.


*****

Uz kopiju najave sa fb, dodajem da može kontakt i ovde na forumu, preko PP. :)
  • 1

#12 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 07 September 2021 - 11:59 PM

32 prijavljena učesnika, za sada... :)
  • 3

#13 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2021 - 08:37 PM

Dogurali smo do 52? Biće veselo
  • 0

#14 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 September 2021 - 12:15 AM

Jedan je otkazao, ostalo 51.
Dvoje još nisu uplatili, imaju rok do sutra popodne.

Uglavnom odziv je daleko iznad očekivanja. :)
  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2021 - 04:55 AM

Jedan je otkazao, ostalo 51.
Dvoje još nisu uplatili, imaju rok do sutra popodne.
Uglavnom odziv je daleko iznad očekivanja. :)



To znači da jug Srbije ima dosta biciklista ali nisu dolazili na brevete u Beograd jer im je daleko i samim tim neisplativo.
Ralić bi trebao da pronadje nekoga u okolini Niša ko je voljan da se pozabavi organizacijom breveta da to malo zaživi i u drugim delovima Srbije.
Ovoga puta nije ubačen Beograd za 100-godišnjicu i dosta ljudi neće voziti jer su sva 3 startna mesta (Niš, Subotica i Užice) udaljeni po 200km.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2021 - 11:06 AM

Slažem se da treba više breveta i da ih treba rasporediti svuda, da se omasovi učešće.
Kao neko ko još nije vozio brevet (sutra planiram u Niš na svoj prvi), dodao bih još da je Mića odlično pogodio koliko težak brevet treba da bude. Jednostavno, Užice je preteško da bih se odlučio da mi to bude prvi brevet. U Suboticu neću zato što se prelazi granica, a i vožnja u ravnici me ne privlači previše (mada je za prvi brevet vožnja u ravnici verovatno bolji izbor.)
Većina 200k breveta kod nas ima preko 2000m uspona što dosta početnika obeshrabri da uopšte pokuša. Znam da mene jeste.
Na kraju, nisam jedini iz Beograda koji ide za Niš, mislim da ima još ljudi iz BGD kojima je Niški brevet jednostavno najbolji od ponuđenih, pa su odlučili da učestvuju, bez obzira na udaljenost. Ali sam pričao i sa nekoliko drugih koji žele da voze, ali nisu uspeli da se organizuju.
U svakom slučaju, što više breveta bude, na što više lokacija, pa još sa različitom težinom rute, to bolje.
  • 2

#17 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 10 September 2021 - 12:55 PM

I da ih bude više ravničarskih, do npr 700m elevacije. Užička republika gledam 3500m. Mnogo je to da bi brevet bio masovan. Daj da olakšamo i omasovimo pa onda neka bude i lakših i težih i nek bira ko šta voli.
Mada ja bi uveo i 150km da se družimo malo.
  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2021 - 01:04 PM

I da ih bude više ravničarskih, do npr 700m elevacije. Užička republika gledam 3500m. Mnogo je to da bi brevet bio masovan. Daj da olakšamo i omasovimo pa onda neka bude i lakših i težih i nek bira ko šta voli.
Mada ja bi uveo i 150km da se družimo malo.


Užički organizuje Luka Lakić a on je poznat po satiranju u brdima. Njemu je Zlatibor skoro ravan.
Ovaj jubilarni je lagano mogao dase napravi da ide kroz Šumadiju kako bi Beogradu i okolini bio dostupan. Ovako, onom ko krene uz BG-a ne gine 2,5-3 sata vožnje ili odlazak dan ranije a to povlači putne troškove i smeštaj što na kraju izadje baš dosta para za jednodnevnu vožnju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 September 2021 - 09:42 PM

Meni se čak bunio jedan čovek zato što po prvoj verziji nije trebalo da idemo preko G. Hana, ali morao sam da ga ubacim jer nije bilo dovoljno km.

Sledeće god. 10. septembra se vrlo verovatno startuje iz Le i ide se na Vlasinsko jezero. :)
  • 0

#20 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 September 2021 - 09:51 PM

I da ih bude više ravničarskih, do npr 700m elevacije. Užička republika gledam 3500m. Mnogo je to da bi brevet bio masovan. Daj da olakšamo i omasovimo pa onda neka bude i lakših i težih i nek bira ko šta voli.
Mada ja bi uveo i 150km da se družimo malo.


Imaš sutra Subotički brevet sa elevacijom 700m na 200 km, to je takoreći sve ravno ko tepsija, jedino može biti borba s vetrom. A imaš iz subotice isto tzv "Populaire" ali nije oficijalni brevet nego ruta za grupnu vožnju od 130km za učesnike koji smatraju da ne mogu da odvoze 200km. Mogao si da se prijaviš za neki od njih. Ja ću svakako biti tamo ujutru a po spisku vidim biće pedesetak ljudi. Trebalo bi da bude lepog druženja....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika