Jump to content


Fotografije

Dvestoboj za južnu prugu (200 km brevet)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
36 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 September 2021 - 09:57 PM

2000 m uspona na 200 km je ništa. Ni ne može brevet da bude tepsija, skoro nigde osim u Vojvodini, a i bio bi smor samo takav, voziš po vetru 200 km kroz njive od sela do sela.. samo pravo.

A i ne trebaju vam breveti da biste vozili 150-200 km, to je jedna obična normalna malo duža vikend vožnja. Okupe se ljudi slične forme i voze, prosto. Druženja koliko hoćeš, i bez kartona i pečata.

 

I da ih bude više ravničarskih, do npr 700m elevacije. Užička republika gledam 3500m. Mnogo je to da bi brevet bio masovan. Daj da olakšamo i omasovimo pa onda neka bude i lakših i težih i nek bira ko šta voli.
Mada ja bi uveo i 150km da se družimo malo.

3500m visinca nema veze s masovnošću, naprotiv. Najbolji brevet je Lazarevački i mislim najmasovniji, privlači ljude upravo zato što je zahtevan, i odlično organizovan. Dođu baš baš dobri vozači.


  • 0

#22 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 10 September 2021 - 09:58 PM

@Smasher

Daleko mi... inače bi došao sigurno. Da sam bar trenutno u BG takodje bi došao...

Verovatno ću ipak na ovaj neki brdski morati, da se patimo malo.

Šteta što nisu masovniji ti do hiljdarke elevacije, moglo bi se i pivo u bidone staviti :)


  • 0

#23 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 September 2021 - 10:27 PM

Kod nas 57 prijavljenih, ali 3 već otkazali. :)

Spremio sam danas 56 kartona.

Vreme će biti super.

Kupio sam 110 banana, 55 kroasana, 55 sokića i još neke sitnice (po 55 komada) za sutra. :)

Jedino me brine to što neću moći da zaspem do 4-5 ujutro, a ustajanje je u 6:55. :(
  • 0

#24 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 11 September 2021 - 11:25 PM

1631365861321.jpg
  • 7

#25 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2021 - 06:27 PM

Oni koji nisu bili ne znaju šta su propustili, a nama koji jesmo je bilo odlično! Ruta interesantna, ne mnogo teška, a opet nije jednolična i ravna. Društvo odlično, ekipa sa kojom sam vozio vrlo druželjubiva, vremenske prilike idealne... Gde ćeš bolje.

Jedini problem je što sam se sad navukao, mora ovo da se ponovi :D

Mićo, hvala još jednom na organizaciji i trudu.


  • 0

#26 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 12 September 2021 - 11:15 PM

Čekaj, što mi se nisi javio i rekao da si sa foruma? :(
  • 0

#27 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 06:41 PM

Pa nemam pojma, nisam to smatrao kao krucijalno da naglašavam. Možda me se sećaš, nas dvojica iz Beograda smo stigli pred sam kraj, odmah posle one veće grupe gde su bile i dve devojke. Iza nas je bilo vrlo malo, možda jedan ili dvojica. Jbg, zaglavili u kafani u Banji :)
  • 0

#28 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 06:59 PM

Sa Ivanom Đurićem si bio?
  • 0

#29 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2021 - 07:04 PM

Ne, on je došao dosta ranije.
Eno me na grupnoj slici, treći s leva, bela kaciga, svetlo sivi dres sa crnom horizontalnom štraftom.
  • 0

#30 zmej

zmej
  • Members
  • 6 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 September 2021 - 08:49 PM

Izabrao sam ovaj brevet, čak i morao da vozim iz NS-a.

1100 metara uspona za 200km je taman za čoveka koji ponovo počeo voziti bicikl samo u aprilu 2021. A i "trenirao" sam se samo vikendima, čak i vozeći oko 50-100km svaki put.

Nisam bio siguran da završim vožnju u određeno vreme, jer jako malo spavao pre maratona. Došao sam u Niš oko ponoći, a spavao u guesthouse-u "Niš City Centar", koji se nalazi u neposrednoj blizini starta. Nažalost, u neposrednoj blizini kreveta (spratom dolje) nalazi se kafić sa živom muzikom do 2 sata noći. :)

U svakom slučaju, na rutu je bilo izuzetno dobro i prijatno. Lagani usponi su se smenjivali sa raskošnim spuštanima. Vozio sam posebno, svojim brzinom, jer ne znam još ni svoju snagu, ni snagu drugačijih, a mogu i da stanem negde da slikam nešto lepo. Par puta sam mislio da se pridružim nekom peletonu, ali nisam odlučio zbog dve stvari. Prva: hteo sam da proverim sam sebi; druga: malo sam stidljiv što loše govorim srpski. :)

Svima koji došli na brevet, svima koji finiširali, a posebno svima koji nam to organizovali — dubok naklon. Nadam se da se vidimo još jednom, na sledećim brevetima!


  • 5

#31 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 13 September 2021 - 09:36 PM

A, pa sećam te se... pričali smo. :)
  • 0

#32 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 September 2021 - 08:38 PM

Sjajno iskustvo

https://youtu.be/3w-sUxh_bso

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
  • 1
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#33 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 16 September 2021 - 12:06 AM

@zmej
Izvini, tek sad vidim tvoj post, ne znam kako sam uspeo da ga ne vidim. :)
Jesi me ti ono pitao zašto se brevet zove tako kako se zove?

*

Moj prethodni post se odnosio na @flocus

*

Znao sam Ivana Đurića sa YT, takođe i IONE-a sa foruma, ali tek sad sam ukapirao da je to isti lik. :D

Ivane, hvala za video. I moje ženče će biti oduševljeno (i biće joj mnogo smešno) kad sutra pogleda i vidi mene i svog sina. :D
  • 1

#34 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 16 September 2021 - 10:59 PM

Ja, sin i ćerka stigli smo u Leskovac u sredu uveče, u četvrtak sam završio neke poslove, u petak naštampao kartone, uveče ostavio ćerku kod sestre, a ja i sin smo otišli u Lidl, gde smo kupili hranu koju ćemo narednog dana deliti biciklistima (110 banana, 55 kroasana, 55 sokova i još neke stvarčice po 55 komada). Uveče smo sekli kartone, popunjavali ih, presavijali...

U subotu utajanje u 06:55, kad je došao i jedan dečko (Paraćinac, živi u Bg, prespavao kod druga u Leskovcu) kog smo vozili do Niša. Na startno mesto stižemo oko 08:20 (dečko mi plaća parking 37 dinara, jer nemam kredita na telefonu), gde je već bilo nekoliko biciklista koji su nas čekali. Delimo im kartone, kao i svima ostalima koji kasnije stižu. Od ukupno 56 prijava sa uplatom, 3 je već dan ranije najavilo da neće doći (jednom je devojka pozitivna na Koronu, jedan se ipak odlučio da ide u Suboticu na brevet), a još troje se jednostavno nije pojavilo na startu. Grupno fotografisanje i u 08:58 (častim 2 minuta :) ) njih 50 kreće...

Krećemo za njima i mi, ja i sin, prestižemo ih usput, pozdravljamo ih... Na jednom mestu, na oko 10. km, stajemo i slikamo ih sve dok prolaze, pa žurimo na prvu kontrolnu tačku u Gadžinom Hanu. Prvo pečatiranje na prvom brevetu na jugu Srbije, svima po banana, a kad su svi prošli, krećemo i mi, opet ih sve prestižemo (i pozdravljamo), pa u Lebanu postavljamo "zasedu", tajnu kontrolu.
Na ulazu u centar, tamo gde počinje pešačka zona, treba skrenuti levo, preći preko mosta na drugu stranu reke, pa se, nakon nekoliko stotina metara, preko drugog mosta vratiti nazad, tamo gde prestaje pešačka zona. Ako bi neko prošao kroz nju, skratio bi put za oko 200-300 metara, ali bi promašio tajnu KT.
Vadimo iz kombija kutije sa hranom, stolčić i stolice... Prolaznici misle da prodajemo kroasane i ostalo, neki nas i pitaju za cenu, a zastao je i jedan policijski auto da pita šta mi to radimo... Ali najsmešnije je to što su se mnogi koji su nas tu videli verovatno pitali da li smo normalni što smo baš TU otvorili "radnju", jer nema baš nekog prometa (vozila ima, ali pešaka slabo).

Malo smo se i šalili, recimo kad smo imali bicikliste na KT, prolazi deda na bajsu, a ja ga kao zaustavljam sa "stop, kontrola!". On se nasmeje i produži, a ja mu dobacim "ako ne staneš, ne dobijaš sok". On se nakon nekoliko minuta vratio, zastao kod nas, pa smo morali da ga počastimo. Kao kasnije i jedno ciganče, slučajno prolazniče...

Tajnu kontrolu morali smo da napustimo kad je kroz nju bila prošla tek polovina vozača (moj loš proračun), jer je najbrža grupa mnogo odmakla od ostalih. Ja sam im kazao da, ako nas ne bude bilo u Sijarinskoj banji kad oni budu stigli, da se slikaju i ne čekaju nas, već da krenu natrag (S. banja bila je okretnica), a kad naiđemo jedni na druge, da stanu da im lupim pečate i podelim sledovanje. Ali kad sam video da ionako nema šanse da na tajnoj kontroli sačekamo baš sve vozače, teška srca sam rešio da je napustimo i požurimo u banju...

Kada smo stigli, tamo je već bilo njih 5-6, ispečatirali smo im kartone, a počeli su da pristižu i ostali...

Jedan čiča iskoristio je našu brojnost na KT i zamolio nas da mu izguramo auto na put, pa da posle i upali na gurku, jer mu se ispraznio akumulator (ostala upaljena svetla dok se on švrćkao naokolo), ali nismo mogli (nas 4-5), bio preveliki nagib. Ali zato Mića ima kablove...

Velika većina bicklista dugo se zadržava u Sijarinskoj banji, a dvadesetak minuta pre isteka vremena za tu KT stižu i poslednji vozači, mi kupimo prnje i žurimo u Leskovac.

Jedan vozač, koji nije želeo da nastavi brevet, ostao je u Medveđi, desetak km pre banje, pozvao me je da me obavesti da "ne može više" i ja sam mu predložio da ga mi u povratku pokupimo i prebacimo do Leskovca (umesto nekog drugara iz Lebana, do kog je morao da biciklira oko 20 km), međutim nismo se najbolje sporazumeli gde da se nađemo (ja sam mu govorio da izađe na put, on je pak hteo da ostane u kafiću u centru i tako...) pa smo produžili kad ga nismo pronašli. On je kasnije zvao i opet je svako terao po svom: ja - put, on - kafić. Pitao me zašto ga nisam pozvao telefonom, pa se malo kao i naljutio kad sam kazao da nemam kredit...
U Leskovcu se moj sin testira, jer se narednog dana vraćamo u Solun (rezultate ne čekamo, njih će kasnije pokupiti jedan moj drug).

Žurimo u Niš, opet nam se smeši zakašnjenje (ali i u banji sam rekao najbržima da u slučaju našeg kašnjenja na cilju samo pogledaju na sat, zapamte vreme, i sačekaju nas malo, ili svi, ili samo jedan od njih, kod koga bi bili kartoni od ostalih), ali nisam mogao da odolim i usput u selu Živkovu zastanem kraj puta i kupim od jednog dede lubenicu, dinje i paradajz jabukar...

Kasnimo desetak minuta, ali su nas svi finišeri (njih 5-6) čekali na cilju, jer je jedan od njih zvao kad smo bili ispred Bubnja, što nije bilo daleko (5-6 km do cilja).

Postepeno stižu i ostali, a poslednja četvorka, među njima i dečko kog vraćamo u Le, stiže u 22:19, 11 minuta pre isteka vremenskog roka. A među njima takođe i jedno devojče... ladno je izvezla brevet na MTB sa gumama kramponkama.

*

Bio mi je to naporan dan (vozio auto 300 km, dva dana pre toga i dan kasnije po 370), mislio sam da ću više uživati u ulozi organizatora, tako da odmah nakon završetka nisam bio siguran da li dogodine želim sve to da ponovim, ali ovako sa vremeske distance, ipak mi ostaju baš lepe uspomene, tako da ću najverovatnije svake godine početkom septembra da organizum po jednu dvestotku u svom rodnom kraju...
  • 4

#35 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 16 September 2021 - 11:11 PM

... ipak mi ostaju baš lepe uspomene, tako da ću najverovatnije svake godine početkom septembra da organizum po jednu dvestotku u svom rodnom kraju...

lepo! :)


  • 0

#36 zmej

zmej
  • Members
  • 6 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 September 2021 - 12:04 PM

@zmej
Izvini, tek sad vidim tvoj post, ne znam kako sam uspeo da ga ne vidim. :)
Jesi me ti ono pitao zašto se brevet zove tako kako se zove?

Da, to ja sam pitao, na banjskom KT-u :)


  • 0

#37 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 27 March 2023 - 06:32 PM

Video sa ovog breveta:
(dobar video, ali muzika... :D )

https://m.youtube.co...h?v=FLRUCTmZ25M
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika