Jump to content


Fotografije

Prerada bicikla u električni, kupovina električnog bicikla ili električnog trotineta


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
127 odgovora na ovu temu

#41 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 11 December 2020 - 08:10 PM

Sto se bicikle sa oglasa tice, ne bi znao da kazem valja li ili ne. Ja licno ne volim bicikle sa tako malim tockovima, ali najbolje je da probate da li vam odgovara geometrija. Svakako je zgodan za transport posto je sklopiv, mada ako je pretezak, opet problem. Ako imate lift u zgradi, mozda je sklopiv bajs dobro resenje, ako obican ne moze da stane u lift.

Sine za stepenice koje je Dusan predlozio su bas dobro resenje.

Oglas nije informativan, kad budete isli da  gledate prvo pitajte koliko je presao kilometara, i koliki mu je domet i sve ostale podatke o kojima smo pricali na temi :)

 

U pravu ste, mali su tockovi a bicikl mozda nije lagan. Cini mis e da su manji nego na poniju. Nije bas informativan oglas. Pitala sam ga privatnim porukama. Kaze da predje 50 km sa jednim punjenjem baterije po ravnom sa vozacem od 90kg, maks. brzina 25 km/h, motor 250W. Kaze da je bicikl bez baterije oko 20kg, baterija jos 3kg, da se baterija se lako skida sa bicikla i da je predvidjena je da se zimi unosi unutra, ako je bicikl na hladnom, recimo garaža. I uvek se puni na sobnoj teperaturi. 

 

Sledece nedelje idem do Dusana Latinovica da probam neki njegov bicikl i verovatno da pogledam ovaj polovni, ako se do tada ne proda.


  • 0

#42 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 11 December 2020 - 09:30 PM

(link)  (link)


  • 1

#43 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 11 December 2020 - 10:01 PM

(link)  (link)

Hvala :) Fenomenalno :) Kako pronađete sve ovo :)


  • 0

#44 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 12 December 2020 - 12:19 AM

(link) (link)


  • 0

#45 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 12 December 2020 - 12:44 AM

(link) (link)

 

Sjajno :) Hvala :)


  • 0

#46 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 12 December 2020 - 05:49 AM

Ovaj bicikl sa prvog linka,ima i dosta u mom mestu koji su kupili,ispocetka kada voze ,ponasaju se kao mist.Bin kada se uobrazi  O:)
Eno ih, malo, malo ih vidjam ,motaju. To rastojanje  DO 30 KM je veoma flexibilno,mislim u negativnom smislu.Mora da je baterija,prva liga  :grin:

 

 

 Kako pronađete sve ovo :)

n:fighting0085   n2:x3a3h1  n2:1097[1]


  • 0

#47 djpesic

djpesic
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2020 - 05:37 PM

Ja kad sam kupovao pedelece, gledao da sam da je domet u eko modu preko 100km. Vecina ozbiljnih marki ispunjava taj zahtev/


  • 0

#48 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 12 December 2020 - 05:37 PM

Ovaj bicikl sa prvog linka,ima i dosta u mom mestu koji su kupili,ispocetka kada voze ,ponasaju se kao mist.Bin kada se uobrazi  O:)
Eno ih, malo, malo ih vidjam ,motaju. To rastojanje  DO 30 KM je veoma flexibilno,mislim u negativnom smislu.Mora da je baterija,prva liga  :grin:

 

 

n:fighting0085   n2:x3a3h1  n2:1097[1]

 

Hvala. Lepo su se ogradili. Znaci moze da bide i 3 km. 


  • 0

#49 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 12 December 2020 - 06:56 PM

Ja kad sam kupovao pedelece, gledao da sam da je domet u eko modu preko 100km. Vecina ozbiljnih marki ispunjava taj zahtev/

 

Hvala. Onda je mozda kod Dušana L. najbezbednije - novo je a i domet je bez okretanja pedala 50 km pri przini od 25 km/h. I koristim svoj bicikl. Videla sam Vašu temu o pedelecima. Prilično su skupi ali verujem da vrede uloženih para.


  • 0

#50 djpesic

djpesic
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 December 2020 - 09:07 PM

Hvala. Onda je mozda kod Dušana L. najbezbednije - novo je a i domet je bez okretanja pedala 50 km pri przini od 25 km/h. I koristim svoj bicikl. Videla sam Vašu temu o pedelecima. Prilično su skupi ali verujem da vrede uloženih para.

Sto se dometa tice, ne zavisi samo od brzine, nego i od konfiguracije terena. Svakako javite sta ste odlucili i kakvi su utisci :)


  • 0

#51 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 12 December 2020 - 11:48 PM

Sto se dometa tice, ne zavisi samo od brzine, nego i od konfiguracije terena. Svakako javite sta ste odlucili i kakvi su utisci :)

 

Hoću, javicu. Hvala za sve svima.


  • 0

#52 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 31 December 2020 - 02:48 PM

Ljudi, hvala još jednom na savetima. Želim vam dobro zdravlje i narednu godinu bolju nego 2020.

 

Nisam još stigla da odem do Dušana Latinovića da pogledam bicikle. Ostaje da mu se javim posle praznika. U međuvremunu, odgovorili su mi na mejl iz Vector bikes-a iz Novog Sada. Imaju i oni set za ugradnju 250 W, limit 25 km/, sa ugradnjom oko 60000  din, i daju garanciju 2 godine na bateriju i motor, što je sjajno. Dušan i Rotor iz Rume daju godinu dana garanciju a neki drugi servisi samo 6 meseci. Inače svi su vrlo ljubazni i vidi se da vole svoj posao. Samo je pitanje da li ići u Novi Sad zbog dvogodišnje garancije (što nije mala stvar) ili izabrati ugradnju u Beogradu zbog blizine servisa (što takođe nije mala stvar). 

 

U Intersportu sam pogledala neki električni Explorer i ogroman je ali nije mnogo teži od mog bicikla kad se skloni baterija (17kg). Baterija od 13aH je još 8kg. Njihov serviser Petar je isto vrlo ljubazan i sve detaljno objasni. Sad imaju muski model na promociji za 60 000 din. Da su im sklopivi bicikli po toj ceni uzela jedan takav.  U stanu od 30 kvadrata u kome sam trenutno, 2 nesklopljena bicikla ne bi mogla da stanu. 

 

Usput sam čitala postove na ovom forumu od člana @nibelung i naišla na priču o frikcionom drajvu koji je danas redak ali možda najlakši za instalaciju. To je verovatno ovo https://www.aliexpre...3004527515.html , tako da sam i o tome razmisljam.

 

Hvala još jednom, budite srećni i zdravi u 2021. a i posle nje.


  • 3

#53 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 January 2021 - 12:56 PM

A druga ideja je, iako je mali točak, https://www.capriolo...e-cityz-folding

 

I još ostaje da kontaktiram Iron bike, na njih sam potpuno zaboravila.


  • 0

#54 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 01 January 2021 - 01:20 PM

Zbog cega bojazan od malog tocka? Manji tocak je jaci, a lakse ce biti elektromotoru tj. izgledace kao da je motor jaci od 250W u odnosu na vece tockove.


  • 0

#55 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 January 2021 - 02:55 PM

Zbog cega bojazan od malog tocka? Manji tocak je jaci, a lakse ce biti elektromotoru tj. izgledace kao da je motor jaci od 250W u odnosu na vece tockove.

 

Hvala Vam. Nisam znala za to. Da li bi po Vama onda i Xplorer mini dosao u obzir https://www.xplorerl...lorer-mini.html ? Laksi je. 


  • 0

#56 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 01 January 2021 - 05:23 PM

Od ta dva ja bih odabrao Capriolo, duplo veca baterija, paktreger, vise brzina, veci tockovi su udobniji, i cini mi se da bi se u voznji Capriolov ram manje uvijao, tj delovao bi cvrsce, cini mi se.


  • 1

#57 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 January 2021 - 05:46 PM

Od ta dva ja bih odabrao Capriolo, duplo veca baterija, paktreger, vise brzina, veci tockovi su udobniji, i cini mi se da bi se u voznji Capriolov ram manje uvijao, tj delovao bi cvrsce, cini mi se.

 

Stvarno Vam puno hvala. Sad je 72000 din, garancija 2 godine, verovatno može na rate. 


  • 0

#58 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 January 2021 - 06:18 PM

@Dusan011, a da li biste se opredelii za Capriolo https://www.capriolo...e-cityz-folding ili za ovaj Xplorer sa gumama od 20 inca https://www.intersport.rs/xplorer-city-vibe-20-elektricni-bicikl-503354 ?

 

Capriolo ima pogon na prednjem tocku a Xplorer na zadnjem.


  • 0

#59 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 01 January 2021 - 06:32 PM

Tesko da vam mogu pomoci po ovom pitanju, ako ostavimo po strani cenu verovatno onaj bicikl koji bi mi se ucinio pod rukom, nogom, uzivo, bolje napravljen.

 


  • 0

#60 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 January 2021 - 06:39 PM

Hvala. Moraću onda da ih vidim uživo. Bas sam gledala taj snimak. Čovek kaže da se ne vozi baš lako bez korišćenja baterije.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika