Jump to content


Fotografije

Thudbuster


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 12:44 PM

Има ли неко искуства у коришћењу ове штицне на путничким бициклима и у таквој врсти вожње?
CC83A088-7ABC-43EC-BE79-0A4C976BBE6C.jpeg
  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 November 2020 - 01:20 PM

Има ли неко искуства у коришћењу ове штицне на путничким бициклима и у таквој врсти вожње?
attachicon.gifCC83A088-7ABC-43EC-BE79-0A4C976BBE6C.jpeg

Takvu sličnu ili istu ima @MI1966

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#3 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 03:51 PM

Imam jednu.Udobnija od obične jeste.Mana je što je duplo teža. Pristojno amortizuje sve na asfaltu i ide nekako napred nazad dijagonalno za razliku od onih koji idu gore-dole.


  • 0

#4 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 04:11 PM

Imam jednu.Udobnija od obične jeste.Mana je što je duplo teža. Pristojno amortizuje sve na asfaltu i ide nekako napred nazad dijagonalno za razliku od onih koji idu gore-dole.


Осим тежине, имаш ли утисак да је амортизација ометајући фактор?
  • 0

#5 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 06:24 PM

U principu menja geometriju bicikla,bas zbog te dijagonalne amortizacije,ali meni to ne smeta.


  • 0

#6 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 06:52 PM

U principu menja geometriju bicikla,bas zbog te dijagonalne amortizacije,ali meni to ne smeta.


Нисам је још пробао. Толики је ход да мења геометрију?
  • 0

#7 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 21 November 2020 - 06:59 PM

Ja koristim tu, ublazava sitna truckanja , teza jeste od klasicnih ali to ti dodje kao luksuz neki, negde mora da se otvoris.

Imas posebno i da kupis elastomere, naspram kilaze, ja sam bas skoro zamenio prethodni, ovaj novi je dosta tvrdji, ali kad se sedne i dalje se oseca da ugiba.

Geometriju rama menja kao i sto je menja sediste sa amorotm, po meni to su gluposti, jer sticna stoji normalno samo na nekoj prepreci se oseti, tipa predjes preko lezeces bez ustajanja sa sedista i tu se oseti da ona ubije taj poskok.npr tako nesto


Dobra i kvalitetna stvar
  • 0

#8 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 07:08 PM

Ja koristim tu, ublazava sitna truckanja , teza jeste od klasicnih ali to ti dodje kao luksuz neki, negde mora da se otvoris.
Imas posebno i da kupis elastomere, naspram kilaze, ja sam bas skoro zamenio prethodni, ovaj novi je dosta tvrdji, ali kad se sedne i dalje se oseca da ugiba.
Geometriju rama menja kao i sto je menja sediste sa amorotm, po meni to su gluposti, jer sticna stoji normalno samo na nekoj prepreci se oseti, tipa predjes preko lezeces bez ustajanja sa sedista i tu se oseti da ona ubije taj poskok.npr tako nesto
Dobra i kvalitetna stvar

Како да знам какви су еластомери у овој, нисам је нову добио? Да ли се губи на праволинијском кретању док компензује неравнине?
  • 0

#9 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 08:01 PM

Takvu sličnu ili istu ima @MI1966

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

:)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#10 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 08:58 PM

Prilikom vožnje nemaš uopšte osjećaj da se mijenja geometrija jer kao što je rečeno radi samo na neravninama.Bar ja nisam primjetio nešto tako.A i hod je mali. Više je i ne koristim imam drumaš i 29-ku.Na prvom je skrnavljenje a na drugom nema baš puno smisla sa gumama 2.20. Dok sam imao neki treking za sve terene radila je posao.


  • 0

#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 November 2020 - 10:14 PM

Prilikom vožnje nemaš uopšte osjećaj da se mijenja geometrija jer kao što je rečeno radi samo na neravninama.Bar ja nisam primjetio nešto tako.A i hod je mali. Više je i ne koristim imam drumaš i 29-ku.Na prvom je skrnavljenje a na drugom nema baš puno smisla sa gumama 2.20. Dok sam imao neki treking za sve terene radila je posao.


Разумео ;)
  • 0

#12 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 22 November 2020 - 07:35 AM

Pa pazi, ako je guma pod prstima bas tvrda onda ti je za preko 90 100 kg ako je relativno meka, da osetis da prsti upadaju u nju, onda je za manje kilaze.

Nekad su bile po bojama, sad su sve crne, ali vozi pa ces videti ako si pretezak za tu gumu moguce da ce da se iskrza i pokida brzo jer ne moze da izdrzi toliko opterecenje.
  • 0

#13 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 09:38 AM

Pa pazi, ako je guma pod prstima bas tvrda onda ti je za preko 90 100 kg ako je relativno meka, da osetis da prsti upadaju u nju, onda je za manje kilaze.
Nekad su bile po bojama, sad su sve crne, ali vozi pa ces videti ako si pretezak za tu gumu moguce da ce da se iskrza i pokida brzo jer ne moze da izdrzi toliko opterecenje.

Не верујем да сам претежак, 81-83кг варирам
  • 0

#14 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 22 November 2020 - 09:47 AM

Ne znam za ovu, ali moja može da se podešava.
Ja sam tvrdoću podesio tako da vibrira i na najmanju neravninu na putu, a ne samo na jače udare.
Čak i ako prestanem da motam i dignem noge sa pedala i malo se uspravim, spusti se nekoliko mm. A kada motam i deo pritiska ode na pedale, onda ne, onda samo ako naiđe neravnina.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika