Jump to content


Photo

Kako prijaviti prevaru na sajtu ?


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 SinisaNS86

SinisaNS86
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 November 2020 - 05:06 PM

Pozdrav drustvo. Kupih pre par dana bajs ovde od clana "svababike" i dosao mi bajs u katastrofalnom stanju. Nabrojacu samo neke od nedostataka. Blatobrani iskrivljeni, tocak zadnji ide u osmicu, svetlo na dinamu ne radi, korman labav i kad se dotegne, lancobran pukao, zastitna plastika od zadnjeg tocka pukla, ziva koja drzi prednji blatobran fali, razlicite kocnice, bajs izgreban.... Iako sam pitao prodavca sta fali bajsu da mi navede on mi je rekao da je bajs odlican i da mu ne fali nista. Kad sam ga zvao da mu kazem da bajs nije ok o kaze to se ostetilo u transportu, a nije, i ne zeli da saradjuje Kakve su mi opcije? Da li mogu da ga prijavim policiji za prevaru?
  • 0

#2 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 19 November 2020 - 06:26 PM

 Trebalo je licno da se uveris,ovako pojeo vuk magarca. :?


  • 0

#3 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 19 November 2020 - 08:02 PM

Ili bar ovde na forumu da se raspita o članu. Ovako, mrka kapa da nešto može da uradi. Policiju boli uvo čak i za ozbiljnije stvari.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 19 November 2020 - 10:36 PM

Ако си послао захтев за куповину, можеш бар да му даш негативну оцену. Такође можеш овде да му отвориш тему у одељку за преваранте под пуним именом и презименом, попто мораш имати те податке као прималац пошиљке. За остало тешко, али ћеш му отежати или осујетити следеће преваре. Требало је дацсе боље упутиш, али сад слаба вајда од савета.
  • 0

#5 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 20 November 2020 - 07:48 AM

Ti promašio (prevaren) biciklu, šta li dobiju oni što traže osobu za brak preko interneta


  • 3

#6 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 20 November 2020 - 08:35 AM

Evo konkretno kod moga druga sin- Izlaz iz ove ajde da kazem lepo -siromsne drzave, Finsko drzavljanstvo i Finkinju za zenu,i srecan zivot,a ima ih ohhho hoj ,koji su se upoznali preko Fejsbuka i zive zajedno. A ima ih sto su se "prirodnim putem upoznali" pa sada zive kao dva goluba -malo, malo jedan ili drugi lete kroz prozor. :grin: I njih je po mom misljenju  ima puno vise,da ne spominjem drasticne slucajeve.

 

Jedno sam siguran,bicikl sigurno ne moze da se "upozna" na rec,ili slike,a ovde pogotovo. :grin:


  • 0

#7 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 20 November 2020 - 09:24 AM

Pozdrav drustvo. Kupih pre par dana bajs ovde od clana "svababike" i dosao mi bajs u katastrofalnom stanju. Nabrojacu samo neke od nedostataka. Blatobrani iskrivljeni, tocak zadnji ide u osmicu, svetlo na dinamu ne radi, korman labav i kad se dotegne, lancobran pukao, zastitna plastika od zadnjeg tocka pukla, ziva koja drzi prednji blatobran fali, razlicite kocnice, bajs izgreban.... Iako sam pitao prodavca sta fali bajsu da mi navede on mi je rekao da je bajs odlican i da mu ne fali nista. Kad sam ga zvao da mu kazem da bajs nije ok o kaze to se ostetilo u transportu, a nije, i ne zeli da saradjuje Kakve su mi opcije? Da li mogu da ga prijavim policiji za prevaru?

Resenje je slanje prigovora na materijalne nedostatke bicikle u roku od 8 dana od dana prijema bicikla na adresu prodavca u kojem ces navesti sta ste se dogovorili, kakav bajs si ocekivao, sta je sve pokvareno, i ako imas ranije slike jos bolje.

Daces mu rok od 8 dana da otkloni nedostatke, zameni bicikl ili da ti vrati novac, u protivnom smatrace se opomenom pred utuzenje i moci ces da ga tuzis za naknadu stete.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 20 November 2020 - 01:27 PM

Resenje je slanje prigovora na materijalne nedostatke bicikle u roku od 8 dana od dana prijema bicikla na adresu prodavca u kojem ces navesti sta ste se dogovorili, kakav bajs si ocekivao, sta je sve pokvareno, i ako imas ranije slike jos bolje.
Daces mu rok od 8 dana da otkloni nedostatke, zameni bicikl ili da ti vrati novac, u protivnom smatrace se opomenom pred utuzenje i moci ces da ga tuzis za naknadu stete.
Sent from my SM-N985F using Tapatalk


I dok ga dobije nasudu ima da ga košta vremena, para i živaca.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Posted 20 November 2020 - 02:18 PM

I dok ga dobije nasudu ima da ga košta vremena, para i živaca.

Pa to moze da se zavrsi veoma brzo, a moze i da se otegne na godinu dve. Svakako ce tuzeni snositi sve troskove.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#10 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Posted 20 November 2020 - 03:15 PM

Ако је до инсистирања на одштети, увек сам за лично враћање робе. Занимљиво је колико при личном контакту таква врста људи добије жељу да обештети превареног.
  • 0

#11 Napster

Napster
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 November 2020 - 09:42 PM

Da li je bajs legalan? Nije ukraden? Covek je dobio racun od prodavca gde je kupio bicikl?
  • 0

#12 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 20 November 2020 - 10:06 PM

Ne mora bas uvek tako da bude. Najsveziji primer, drugar bio kod auto tapetara (Sova) da mu presvuce 3 volana. Kad je preuzimao bio mrak, a u radionici lose svetlo. Dosao kuci malo bolje ih zagledao, ne zna se koji je vise izfusaren. Otisao da se zali, majstor krenuo da ga vredja, psuje porodicu, sta je on ocekivao za te pare itd, da bi ga na kraju i fizicki napao. Vrednost posla kao prosecan polovan bajs, 220e. Ima raznih pacijenata.
  • 0

#13 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 21 November 2020 - 05:34 AM

Nisam imao pojma to za Sovu. Znam da njega hvale na sva usta da je najbolji u BG-u sto se tice presvlacenja volana. Otkud to da je tako zakazao?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#14 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 21 November 2020 - 05:49 AM

Jaki majstor,kada je u radionici lose svetlo.


  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 November 2020 - 07:23 AM

Nisam imao pojma to za Sovu. Znam da njega hvale na sva usta da je najbolji u BG-u sto se tice presvlacenja volana. Otkud to da je tako zakazao?

Ja znam da je Sova bio hvaljen pre 10-ak godina. Može biti da je kao i mnogi drugi došao do finih para pa sad može ili da bira posao po iznosu naplate svoje usluge ili da isfušeri ako je neki poslić koji se naplaćuje jeftino.
Isto kao i palačinkarnice.. u početku kad se otvore činke budu vrhunske i kad se razrade i prošire tad popuste i umesto kašike krema ubace kašičicu krema.
Mali je broj onih koji drže do kvaliteta nezavisno od iznosa koji će naplatiti.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 21 November 2020 - 07:48 AM

Ne mozes se obogatiti od palacinki ili od presvlacenja volana al jbg, ljudi pokusaju

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#17 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 21 November 2020 - 08:03 AM

Ne mozes se obogatiti od palacinki ili od presvlacenja volana al jbg, ljudi pokusaju
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Sova presvlači volane, sedišta, kompletne enterijere i bio je dobar u tome. Gledao sam davno slike njegovih radova. Šta mu bi sad, ko će ga znati. Uglavnom u toj oblasti uvek ima posla i može so od toga odlično živeti.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#18 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 21 November 2020 - 08:09 AM

Moze al ne mozes da se obogatis od toga, moras da radis svaki dan a u vecini slucajeva to ljudima dosadi, s pocetka ne dize glavu a kad malo zaradi onda fuseraj

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#19 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Posted 21 November 2020 - 09:05 AM

Presvlačenje volana je 100+ eura zaviis od rada, veza... ručica menjača valjda 50e oba uradi za dan, enterijeri su naravno još skiplji, pa se ti preračunaj koliko dana radiš za njegov dan posla.
Sova odavno nije što je bio. Gledao sam Storelijeve radove, i nekog čoveka sa Ledina, njima slidam kapu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
  • 0

#20 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 21 November 2020 - 09:14 AM

Kod nas je volan u prosjeku 25-30 evra ali to nije ni bitno, bitno je da moras raditi svaki dan a to ne pase svima. Recimo zenin otac, pravi kazane za rakiju, ove godine u korona krizi je iskesirao sinu objekat od 200 000 evra i zeni stan u Banja Luci od 50 000 evra, al on je covjek koji radi od jutra do noci svaki dan i nije mu tesko a ja kad uzmem neki novac daj ekipu, prase i jagnje i za svaki slucaj malo rostilja da ne bi bilo malo, pive zadovoljno... Nismo svi isti zato kazem da razumijem te price da je s pocetka bio dobar volan ili palacinka a poslije nije

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users