Jump to content

Fotografije
- - - - -

Everesting

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
67 odgovora na ovu temu

#61 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8297 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno Juče, 06:55 AM

Да помогнем Срђану

Венац је 250 м, узбрдо, а дужно 4300 м и толико низбрдо.

Отприлике за овакву акцију треба 36 кругова или ти 9000 м узбрдо и 305 км. Укупно 2,9%

а временски ... не смем да напишем. 30 мин горе и 12,5 доле.  без паузе 25,5 сати.

Ето вам Новосадски изазов.

(Подаци према ridewithgps.com)

Po mapi i GPS-u, visinska razlika od podnožja (mosta Slobode) do vrha je nekih 400 metara. Možda sam loše gledao/merio, valjalo bi provJeriti.

Kreće se sa nekih 100 mnv, a vrh venca je na nekih 500, ne?

• 0

Uglavnom bezopasni™

BikeGremlin.com

#62 chamade

chamade
  • Members
  • 3035 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno Juče, 06:56 AM

Pa jel ima  neko ko je izvozao taj vas  Everesting,ako ne, bar Akonkagving,ili Kilimandzaring :grin: ,ili je sve u domenu teorije.Mislim na forumase,a ne drugov drug.

Naravno da ima ali ne vise na forumu.
Ako si čitao, pominjali smo Sanju Banjac, Marjana, Zorana, Dragana Mladenovića.. ima ih još. Možeš da vidiš na linku koji je neko postavio na prethodnoj strani
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#63 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1450 posts

Postavljeno Juče, 08:49 AM

I meni je cudno da je Venac samo 200-300m. Letos sam isao na voznju Kac- Iriski venac 2 puta penjanje i spustanje i nazad. Snimao sam voznju preko Komoot-a i on mi je zabeleozio oko 850 metara visinca. A pravac Kac-Novi sad je poprilicno ravan. Sad naravno to nije mereno barometrom nego preko mapa sa interneta.

Ima li neko ko je bas merio preko garmina ili slicnog uredjaja visinsku razliku izmedju podnozja kod mosta Slobode pa do vrha?
  • 0
"I have no idols. I admire work, dedication and competence. "
A. Senna

#64 chamade

chamade
  • Members
  • 3035 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno Juče, 09:03 AM

Po merenju RWG.. Venac 4,6km +260, Avala 4,2 +213.
Oba uspona su približne težine s tim da Venac na jednom delu od par stotina metara ima oštriji nagib.
I naravno Venac i pored intenzivnijeg saobraćaja zbog svoje 2 trake u jednom smeru opuštenije se vozi od Avale koja ima poprilično usku i na mestima krivudavu stazu pa se mnogi zalete ne razmišljajući da li iza krivine ima biciklista ili pešaka.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#65 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1450 posts

Postavljeno Juče, 09:35 AM

A sad je jasno odakle vi merite. Merenje pocinjete od onog momenta gde se na usponu na venac put racva u dve trake u jednom smeru, jer odatle pa do gore ima tacno 4,6km.
Ja sam pitao za razliku od mosta Slobode, jer realno gledano cim se sa Duginog mosta iskljuci desno, put uz Dunav vodi do Kamenice, pa tu vec posle kilometar dva pocinje uspon od oko 8% koji kratko traje, pa onda mali spust do Kamenice, pa opet blago penjanje sve do razdvajanja na 2 trake. Ako se sve uzme u obzir onda ima 400m, a ako se meri od tacke od koje krece jednosmerni saobracaj u 1 trake, onda ste u pravu... To je oko 250m.
  • 1
"I have no idols. I admire work, dedication and competence. "
A. Senna

#66 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 301 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno Juče, 09:53 AM

Ne sme da bude spustova, tako se lakše skuplja visinac jer se energija sa prethodnog uspona koristi za savladavanje početnog dela sledećeg uspona. Imate i pravila na sajtu gde je "lista slavnih", piše tamo.
Inače, nije to teško, :) evo klinac od 14 godina završio:
https://www.cyclingw...ut-sleep-476646
Da ne bude zabune, mislim da je ekstra teško i skidam kapu svakome ko uspe, čak i onima koji se odvaže da probaju i stignu "samo" do pola.
Kome nije dosta tih 9k uspona neka baci u google trenching, taman da proba dva-u-jedan :)
Evo na ~1:00 je objašnjeno
https://youtu.be/dFQ5fVjQACc
  • 0

#67 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno Juče, 12:06 PM

Ne znam da li je u Srbiji neko više puta pokušao/završio everesting

https://everesting.c...hill/2200993492

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#68 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • 2332 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno Juče, 06:22 PM

Да помогнем Срђану

Венац је 250 м, узбрдо,

Jeste, fala, od podnožja. Al pošto dotle treba stići, meni je zgodniji Bukovac. Od moje kuće kreće uzbrdica, i do ruševine iznad Bukovca ima 7,5 km i nešto preko 200 m uspona.

Nije me mrzelo da segment nađem u Stravi, pa turim u kalkulator. Samo još da vidim kad ću :)

everesting bukovac.jpg

• 1
Homesick for a place you've never been...

1 članova čita ovu temu

1 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika

fudimenti