Jump to content


Fotografije

Ekologija i recikliranje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
115 odgovora na ovu temu

#81 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2020 - 12:10 PM

Ajd da bude i tako mada sumnjam da Niš može prići ovolikom Kineskom gradu. A oni su dobro poznati po prljavštini i zagadjenju.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#82 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 12:31 PM

Delimično i jesi u pravu @chamade jer ima ono što se i ne meri i nije čađ, sumpor, smog, loženje, dizel.... industrijsko nano-zagađenje je u Kini i Indiji neizmerno. Plastika u vazduju u vodi u hrani, leti, taloži se, teški metali, otrovi elektronske industrije, hemijske, toga nema u Nišu toliko a ni nije u Kini jedan grad u pitanju, to je veličine pola evropskog kontinenta. Glavni uzrok zagađenja vazduha u Koreji, Japanu, Tajvanu je vetar kada dune preko mora iz Kine.

 

A za one balkanske termoelektrane što prljaju više nego sve evropske, to ne govori da je loš ugalj već loša zaostala tehnologija i štednja ili nemaština na filterima i sirovinama.... Najbolje je struju uvoziti i ostati čist a koristiti plodnu zemlju i izvoziti hranu, voće, povrće, meso a od toga kupiti čistu struju. E al koliko to mafija mora da se zaobiđe, misija nemoguće u našoj zemlji....


  • 0

#83 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 01:07 PM

Bolje je uvoziti i struju i voce, povrce, meso, jer mafija je svugde a ne samo u zdravstvu i energetici. Realno ne bi trebalo da imamo ni fabrike za proizvodnju guma, rudnike i celicane nego sve to uvoziti i zavisiti od drugih i njihove milostinje, ali barem bismo bili najekoloskija drzava na svetu. Tada bi turisti iz celog sveta dolazili samo kod nas, a svi nezaposleni radnici iz fabrika koje vise ne bi postojale bi radili kao turisticki vodici.


  • 0

#84 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 02:32 PM

Znaci to je tvoj san. Nista da ne radis i da ti sve padne sa neba.Pa ti si prvi kandidat za pokret zelenih, O:) Zamisli ,dolaze turisti iz celog sveta da vide cara,mislim da bi ti pao odmah u trans-misiju. O:)


  • 1

#85 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 02:34 PM

Ja sam bio ironican... Posto je neko spomenuo da treba da uvozimo struju i zavisimo od drugih, ja rek'o zasto ne ici dalje i sve uvoziti.


  • 0

#86 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2020 - 04:27 PM

Ja sam bio ironican... Posto je neko spomenuo da treba da uvozimo struju i zavisimo od drugih, ja rek'o zasto ne ici dalje i sve uvoziti.



Mirek natrčao :D
Ja sam pročitao ali mudro ćutim :D

A kad smo kod nerada.. ooo, pa i meni bi bio san da ništa ne radim a da sve pada s' neba + da se navozam biciklom k'o čo'ek. Ne bih se bunio nimalo :)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#87 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 November 2020 - 04:44 PM

Mirek natrčao :D
Ja sam pročitao ali mudro ćutim :D

A kad smo kod nerada.. ooo, pa i meni bi bio san da ništa ne radim a da sve pada s' neba + da se navozam biciklom k'o čo'ek. Ne bih se bunio nimalo :)

Ne mogu oni mene da plate,koliko ja ne radim. E, to skoro svi sanjamo  :wink: Ali kada razmislim  to i nije san to je stvarnost. :grin:


  • 0

#88 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 November 2020 - 08:42 AM

Mirek natrčao :D
Ja sam pročitao ali mudro ćutim :D

A kad smo kod nerada.. ooo, pa i meni bi bio san da ništa ne radim a da sve pada s' neba + da se navozam biciklom k'o čo'ek. Ne bih se bunio nimalo :)

Stvarno bi voleo da zavisiš od drugih?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#89 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 November 2020 - 05:40 PM

Stvarno bi voleo da zavisiš od drugih?
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Pa ne baš. Ono, dimam u šteku 1-2.. mož' i 3 miliončeta :D
Ma zezam se malo, radim ja već 26 godina u GSP-u. Malo vozim 'tobus, malo bic, malo i auto.. dobro je. Uvek se neki točak okreće.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#90 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 07:42 AM

Velika Britanija zabranjuje vozila sa SUS motorom od 2030g. Francuska od 2040.g A Norveska je sebi za cilj postavila rok 2025g. Bice dozvoljena samo el. automobili i hibridi.Sve radi toga da se smanji uticaj ljudske aktivnosti na efekte globalnog zagrevanja. Realno?


  • 0

#91 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2020 - 11:18 AM

Velika Britanija zabranjuje vozila sa SUS motorom od 2030g. Francuska od 2040.g A Norveska je sebi za cilj postavila rok 2025g. Bice dozvoljena samo el. automobili i hibridi.Sve radi toga da se smanji uticaj ljudske aktivnosti na efekte globalnog zagrevanja. Realno?

Naspram silnih aviona i brodova mislim da ipak nije realno. Pre bih rekao je je u igri moćan lobi koji favorizuje električne automobile. Lako se može desiti da jednog dana ovaj svet nestane zbog ljudske oohlepe za energijom.
Evo teksta na temu SUS motora i budućeg Euro 7 propisa https://autorepublik...ceg-sus-motora/
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#92 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 November 2020 - 11:25 AM

Naspram silnih aviona i brodova mislim da ipak nije realno. Pre bih rekao je je u igri moćan lobi koji favorizuje električne automobile. Lako se može desiti da jednog dana ovaj svet nestane zbog ljudske oohlepe za energijom.
Evo teksta na temu SUS motora i budućeg Euro 7 propisa https://autorepublik...ceg-sus-motora/

 

Pogotovo što se gro struje proizvodi na način koji uništava okolinu.

 

Na našem primeru: pomor oko termo elektrana, planinske reke uništene (sa celim ekosistemima) zbog "ekoloških, malih hidroelektrana", ali bi zato u BG i NS vazduh sigurno bio dosta čistiji.

A i pare se bolje okreću - nema da voziš golfa dvicu na ulje od uljane repice 40 godina, i ne kupuješ nova kola.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#93 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 11:55 AM

Naspram silnih aviona i brodova mislim da ipak nije realno. Pre bih rekao je je u igri moćan lobi koji favorizuje električne automobile. Lako se može desiti da jednog dana ovaj svet nestane zbog ljudske oohlepe za energijom.
Evo teksta na temu SUS motora i budućeg Euro 7 propisa https://autorepublik...ceg-sus-motora/

Naravno da nije realno. Lična vozila su izuzetno mali fragment naspram npr nosača aviona, aviona, tenkova, vojne i transportne industrije koje su još uvek jako daleko od pogona na elektriku ali zato te zemlje upravo koje zagovaraju el.vozila su imaju i najveće rezerve nafte. Lobi koji favorizuje el. automobile se zove Svetski Ekonomski Forum koji u saradnji sa UNDP ima već objavljenu agendu 2030, da se ide ka tome da se potpuno ukine lična svojina, privatan posed a sve u cilju cirkularne ekonomije. Teži se da sve bude iznajmljivano, kupiš auto tj ne fizički već pravo na korišćenje i softver i koristiš ga dok ima update a onda ti uvale sledeći jer stari preko noći je zastareo. Slično kao sa industrijom mobilnih telefona danas. Stalno si zaključan u lancu potrošnje!

 

Pohlepa da, ali nema veze sa energijom.


  • 1

#94 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 12:15 PM

Mi bi trebalo da pocnemo od osnova, prvo,da li po vasem misljenju postoji u stvari globalno zagrevanje,i u kojo meri. Po meni  postoji,ne to koliko citam ,nego se secam ulica pune snega i ociscenih trotoara,i sankanja. Sada obicno padne vodeni, tezak sneg i brzo se otopi, jel tako?

 

Sto se tice nosaca aviona,svi su na nuklearni pogon. 

 

Videcemo, u svakom slucaju fosilna goriva nece trajati vecno,ja to necu doziveti,ali covecanstvo ce morati da se preorijentise na obnovljive izvore energije. 


  • 0

#95 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 12:37 PM

Sto se tice nosaca aviona,svi su na nuklearni pogon.

 

U pravu si. Nisam na to mislio.


  • 0

#96 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 24 November 2020 - 12:56 PM

Pitanje je da li je to globalno zagrevanje, u meri u kojoj je predstavljeno, ili je to samo normalan ciklus planete. Ako se ispostavi da je u meri u kojoj je predstavljeno, eto nama efekta staklene bašte i novog ledenog doba pa ćemo se nasankati i nagrudvati do mile volje  :). Milutin Milanković je pisao na tu temu u knjizi "Kalendar zemljine prošlosti", kanim se da je pročitam ali nikako da dođe na red. Svakako da smo sudelovali, ali pravo pitanje je koliko.


  • 0

#97 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 01:06 PM

Sto se tice nosaca aviona,svi su na nuklearni pogon. 

 

Nisu baš svi :)

 

A+view+of+just+how+much+smoke+the+admiral+kuznetsov_1284f8_7124963.jpg

 

Ali da, oni najveći, pre svega američki jesu svi. 


  • 0

#98 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 01:13 PM

Svakako da smo sudelovali, ali pravo pitanje je koliko.

Ovoliko:

 

populationgrowthhistory2.jpg


  • 1

#99 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 24 November 2020 - 01:40 PM

Populacija Zemlje nema veze sa zagađenjem, makar ne tolike i direktne,

Trenutno je samo ~10% kopnene mase naseljeno, složićeš se ne mnogo. Zbog toga ovaj skok naseljenosti planete nije toliko bitan, jer siromašne zemlje zauzimaju najviše delova te populacije a njihov ekološki otisak je najmanji. A ekološki otisak je ono što je bitno.

Da objasnim plastično: manje zagađuje ciga sa svojih 16-oro dece koji pale kablove da izvade bakar iz njih, nego neka starleta ili sportista, koji privatnim avionom idu na vikend na more. 


  • 0

#100 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 24 November 2020 - 04:46 PM

Možda to tebi tako odokativno izgleda tako ali nije.

Sirotinja ne reciklira, ne bira gde će šta baciti, resursi se troše i na onih 90% planete, okeani su puni plastike iz Kine i Indije, ne bira se ko čime šta prska kao i u Srbiji što i znaš i sve ostalo... Previše je ljudi a pregolema pohlepa onih što se čvrsto drže svojih pozicija.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika