Jump to content


Fotografije

Ekologija i recikliranje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
115 odgovora na ovu temu

#1 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 09:56 AM

Jedno pitanje, gde prospete/bacite te tečnosti koje nemaju oznaku BIO, nakon pranja lanca?
  • 0

#2 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2020 - 10:31 AM

U specijalni kontejner za toksične materije, koji se nalazi ispred svakog ulaza u Beogradu, odmah pored automatskog sortera za plastiku, staklo i papir. Svako jutro dolazi gradska hazmat služba i to odnosi na sigurnu lokaciju gde se dotične materije unište nejčr frendli postupkom.
Zato što smo mi građani Srbije zainteresovani za čistoću okoline i očuvanje prirode.

Druga opcija je da se to sve lepo pošalje komšijama ispod, tako što se povuče odgovarajući risajkling gajtan u klonji, i to na kraju tj dnu opet sve završi u rukama hazmat službe. Ili kod Rumuna i Bugara.
  • 8

#3 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 11:16 AM

ili na pijaci i na tanjiru...
  • 1

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2020 - 12:28 PM

Jedno pitanje, gde prospete/bacite te tečnosti koje nemaju oznaku BIO, nakon pranja lanca?


Odlično pitanje.
Akra i Famin se isperu vodom koja sve razgradi.. ili bar tako izgleda. Jer posle ispiranja vodom na betonu nema ni crnih mrlja od masnoće sa lanca.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2020 - 12:29 PM

U specijalni kontejner za toksične materije, koji se nalazi ispred svakog ulaza u Beogradu, odmah pored automatskog sortera za plastiku, staklo i papir. Svako jutro dolazi gradska hazmat služba i to odnosi na sigurnu lokaciju gde se dotične materije unište nejčr frendli postupkom.
Zato što smo mi građani Srbije zainteresovani za čistoću okoline i očuvanje prirode.
Druga opcija je da se to sve lepo pošalje komšijama ispod, tako što se povuče odgovarajući risajkling gajtan u klonji, i to na kraju tj dnu opet sve završi u rukama hazmat službe. Ili kod Rumuna i Bugara.


Idi bre Borise :D :D :D
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#6 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 November 2020 - 02:53 PM

Ako neko od komšija ima Wartburg limuzinu, možeš njemu da pokloniš.


  • 0
Pozdrav

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 November 2020 - 04:36 PM

Jedno pitanje, gde prospete/bacite te tečnosti koje nemaju oznaku BIO, nakon pranja lanca?

 

Pa najhumanija opcija je da ih lično recikliraš u tegli i koristiš ih dok može. Posle liferuj tako zatvorenu teglu u kontejner i pošalji misli i molitve ministarstvu zaštite ekološkog razmišljanja.


  • 0

#8 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2020 - 12:51 PM

ili na pijaci i na tanjiru...

Mi volimo masnu hranu, a ovako se unosi i gvožđe!


  • 0

#9 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 04:57 PM

Mi volimo masnu hranu, a ovako se unosi i gvožđe!

Kapiram svako se bavi biciklizmom iz svojih razloga, a ti si vidim onaj koji samo na žalost nema da priušti sebi više točkova za transport. Bahato kroz cinizam, pa vidi nije više ni smešno. Žao mi te je stvarno. A jel i prdneš kad se najedeš?


  • 0

#10 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2020 - 06:53 PM

Možeš li da nam kažeš gde treba da ih odnesemo? Recimo, štedljive sijalice je ranije moglo da se odnese u Merkur, sad više ne znam gde može. Imam nekorišćeno motorno ulje staro nekoliko godina, ne znam šta ću s njim (ako nekome treba za lanac nek se javi).
Što se gradske čistoće tiče, znam da se u jednoj firmi u Bg otpad uredno razdvaja, a onda sve završi u istoj gomili u kamionu koji to odvozi.
  • 0

#11 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 07:31 PM

Staro ulje odnesi kod nekog automehanicara,oni valjda skupljaju pa se onda odvozi na recikliranje.


  • 0

#12 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2020 - 07:47 PM

@ MTB021:
U pravu si da nije smešno, a ostalo si mašio.
Ionako sve ovo nije tema, pa najbolje da batalimo.
  • 2

#13 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 468 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 07:49 PM

Staro ulje odnesi kod nekog automehanicara,oni valjda skupljaju pa se onda odvozi na recikliranje.

Slazem se da skupljaju pa se onda greju na njega

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#14 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 07:49 PM



Možeš li da nam kažeš gde treba da ih odnesemo?


Iskreno da kažem, ne znam, zato i pitam.

A upravo zato mi je i jednostavnije da uvek uzmem one čistače, deterdžente (za ram, suđe, tepihe itd) sa oznakom "BIO" čak i da budu nešto skuplji ali obično i nisu, pa da može da se prospe gde god bar znam da neće završiti kancerogena hemija nečijoj deci u tanjiru...
  • 0

#15 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2020 - 08:28 PM

Iskreno da kažem, ne znam, zato i pitam.
A upravo zato mi je i jednostavnije da uvek uzmem one čistače, deterdžente (za ram, suđe, tepihe itd) sa oznakom "BIO" čak i da budu nešto skuplji ali obično i nisu, pa da može da se prospe gde god bar znam da neće završiti kancerogena hemija nečijoj deci u tanjiru...

Ne brini se ti za Akru. Nju potpuno rastvori voda a inače je u pitanju vrlo mala količina.
Ako se toliko brineš za ekologiju možeš nadležnima postaviti pitanje u vezi rudarskog basena u Boru, železare u Smederevu, azotare u Pančevu.
Sve ostalo je beznačajno naspram toga.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#16 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 09:10 PM

nema tu "toliko" @chamade... ne piša se u kadu u kojoj se umivaš, tačka. Izađi malo van SRB geta pa ćeš videti tek tada koliko je ovde prljavo da ni Bangladeš nije daleko od poređenja. I krenemo svi od sebe pa ćemo stići i do politički odabranih industrijskih zagađivača, jednog dana...
  • 0

#17 iggy

iggy
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 09:16 PM

nema tu "toliko" @chamade... ne piša se u kadu u kojoj se umivaš, tačka. Izađi malo van SRB geta pa ćeš videti tek tada koliko je ovde prljavo da ni Bangladeš nije daleko od poređenja. I krenemo svi od sebe pa ćemo stići i do politički odabranih industrijskih zagađivača, jednog dana...

Слажем се за вођење рачуна од старта, мало је проблем јер нема уопште системског решења... Типа батерије носим у Лидл па тамо бацам, а за Акру немам је где... нажалост.
А што се пишања тиче, светски трендови су да се мокри док се тушира како би се о истом трошку завршила прича... Мање воде се потрошило јер се не користи водокотлић а ионако иде где и оно из тоалет шоље...
Е, сад, ваља бити и мудар, и обазрив и паметан...
Доћи ће и то, само за једно 10-15 година до нас...
  • 0

#18 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 November 2020 - 10:00 PM

nema tu "toliko" @chamade... ne piša se u kadu u kojoj se umivaš, tačka. Izađi malo van SRB geta pa ćeš videti tek tada koliko je ovde prljavo da ni Bangladeš nije daleko od poređenja. I krenemo svi od sebe pa ćemo stići i do politički odabranih industrijskih zagađivača, jednog dana...


Ma znam ja dobro kako je van našeg geta. Iole normalna osoba se ovde trudi da nešto što je loše ne završi tamo gde ne treba. Količina odmašćivača je jako mala, razredjena sa vodom pa je još slabija.
Ali mi koliko god da se trudili svakako nećemo stići do navedenih zagadjivača. Ja sam naveo sam 3 primera. Vidi šta se radi sa MHE na Staroj planini i u Rakiti. Meštani se bore ali sve je to slabo jer su vlastima bitniji politički saveznici i strani partneri kojima naša zdravasredina uopšte nije bitna. Njima je biran samo njihov profit. Zato i kažem da smo mi kao gradjani sitna stavka u ekologiji. Krupna stavka su ovi veliki Nego, odosmo u OFF.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#19 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 06 November 2020 - 11:02 PM

Супер је што се повела расправа на тему екологије и одлагања отпада.

 

Предлажем @ciklo да последње постове који су на ову тему пребаци у посебну.

 

Уколико нека пригодна не постоји могла би се отворити нова ”Екологија, одлагање отпада и свест о томе” нпр...


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#20 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 07 November 2020 - 06:53 AM

Za ekologiju možeš nadležnima postaviti pitanje u vezi rudarskog basena u Boru, železare u Smederevu, azotare u Pančevu.
Sve ostalo je beznačajno naspram toga.

 

Ma razumem te potpuno, nema tu po meni nikakvo "pitanje"... Ili ima nekih pravila i zakona ili nema, nisamo baš toliki indijanci.

Ako ima, onda nema pitanja nego ide prijava. Ali ne na vazduh i merenja nego na zagađivače direktno. Masovno.

Očajno je to što rade ljudima u Smederevu i Boru, zna se tačno ko potpisuje koje dozvole i ko vrši kontrole pa u kojoj god stranci da sedi, treba mu poslati račun pa da vidimo kako će da se brani!! Nije zakon slepo slovo, slepi su oni što ga ne čitaju, a pogotovo sudovi korumpirani što ga ne sprovode. Ima svako svoje ime, ne može drugačije.

 

 

@ MTB021:
U pravu si da nije smešno, a ostalo si mašio.
Ionako sve ovo nije tema, pa najbolje da batalimo.

Sve Ok, izvini na izlivu nežnosti, omaklo mi se :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika