Jump to content


Fotografije

Pukao lanac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 27 September 2020 - 04:44 PM

Jutros krenem na kracu voznju i sve vreme cujem neki cudan zvuk, kao kad je menjac rastelovan i primetim da pedale propadnu oko 1cm prilikom pedalanja, totalno nasumicno.
Veceras izadjem da ustanovim o cemu se radi, krenem uz kratku ali bas za#ebanu uzbrdicu kad odjenom - puf!
Puce lanac.
Sram 951 - 5 meseci star, aktivno vozen plafon 2 meseca.
Da li da ga skratim za 2 linka ( ostecen i onaj pre njega ) i stavim brzu spojnicu ili da uzmem nov lanac? Koliko bi to bilo pametno, obzirom da jedna brza spojnica vec postoji?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 September 2020 - 07:19 PM

Jutros krenem na kracu voznju i sve vreme cujem neki cudan zvuk, kao kad je menjac rastelovan i primetim da pedale propadnu oko 1cm prilikom pedalanja, totalno nasumicno.
Veceras izadjem da ustanovim o cemu se radi, krenem uz kratku ali bas za#ebanu uzbrdicu kad odjenom - puf!
Puce lanac.
Sram 951 - 5 meseci star, aktivno vozen plafon 2 meseca.
Da li da ga skratim za 2 linka ( ostecen i onaj pre njega ) i stavim brzu spojnicu ili da uzmem nov lanac? Koliko bi to bilo pametno, obzirom da jedna brza spojnica vec postoji?


Neće smetati dve brze spojke.

Inače: lanac obično puca kad je suv (nepodmazan), ili/i kada se nepravilno (pod opterećenjem) menjaju brzine (pogotovo na veći sa manjeg lančanika).
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 27 September 2020 - 10:05 PM

Nista od tog, bar u mom slucaju, nije razlog pucanja.
Sta je uzrok, zaista nemam ideju.

Posto ce mi lanac biti kraci za jednu kariku, to ne bi trebalo da predstavlja problem?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 September 2020 - 05:22 AM

Nista od tog, bar u mom slucaju, nije razlog pucanja.
Sta je uzrok, zaista nemam ideju.

Posto ce mi lanac biti kraci za jednu kariku, to ne bi trebalo da predstavlja problem?

 

Ako je lanac bio umeren na optimalnu dužinu - skraćenje može praviti problem ako se koristi kombinacija najveći lančanik napred + najveći pozadi.

Za sve ostalo ne bi trebalo da bude ikakvih problema. Eventualno proveriti na "B-šrafu" zadnjeg menjača da li je OK udaljenost gornje rolnice od lačanika, kada je u kombinaciji najmanji napred, najveći pozadi.

 

Ukoliko je lanac bio za barem jednu kariku predugačak - tada neće biti problema ni pri pomenutoj kombinaciji najveći-najveći. :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 September 2020 - 08:31 AM

A što ne stavi novi pin i napravi lanac kakav je i bio?
Verovatno ima i staro parče lanca

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika