Jump to content

Fotografije

Kaciga sa vizirom ili bez

kaciga vizir

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#21 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2303 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 September 2020 - 02:31 PM

Ja sam za to da rasprave o jeziku i pismu ostavimo jezičarima i jezičarama, politiku političarima, crkvu crkvenjacima i vernicima, ali na mestu gde se isti sakupljaju.

Vokabular biciklista (čik nađite odgovarajuću sintagmu u srpskom :) ) sasvim je dovoljan da se razumemo, ovde :)

• 2
Homesick for a place you've never been...

#22 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1016 posts

Postavljeno 18 September 2020 - 02:41 PM

Pa Smasher malo filozofira,od toga je pocelo,on kao druge ispravlja a koristi isto nerazumljive reci,Elokventnost,kada se ta rec koristi u domacem zargonu? nikad. Inace ja znam da se kaciga sa vizirom koristi kada se vozi motocikl,ja nikada i nisam video vizir na biciklistickjoj kacigi verovatno ih ima,sigurno na biciklistovoj glavi izgleda kao piletu sisa O:)

• 0

#23 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 419 posts

Postavljeno 18 September 2020 - 02:58 PM

Sve reči koje se nalaze u rečniku "MATICE SRPSKE" su ravnopravne (deo su srpskog jezika), nema onih koje su prvog ili drugog reda. Nema potrebe za stranim rečima ako imamo svoje (koje se nalaze u rečniku MS), ali ako se nalaze u zvaničnom rečniku, onda su one (već) domaće reči (adekvatan, elokventan, kapirati itd.).
  • 0

#24 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 360 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 18 September 2020 - 06:21 PM

Pa Smasher malo filozofira,od toga je pocelo,on kao druge ispravlja a koristi isto nerazumljive reci,Elokventnost,kada se ta rec koristi u domacem zargonu? nikad. Inace ja znam da se kaciga sa vizirom koristi kada se vozi motocikl,ja nikada i nisam video vizir na biciklistickjoj kacigi verovatno ih ima,sigurno na biciklistovoj glavi izgleda kao piletu sisa O:)

A ti si baš stručan za nepoznate reči, ti i glagole izbegavaš pa to ne znači da ne postoje. Što se biciklističke opreme tiče, više si za rubriku "Verovali ili ne"

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 2

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika