Jump to content


Fotografije

Odabir pravog rama

velicina ram

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Spacemaster

Spacemaster
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 04 August 2020 - 01:15 PM

Drugari, treba mi pomoc, naime visok sam 178cm, od medjunozja do poda imam 84cm. Ideja da od ovog carbon trkackog rama preko jesni i zime spakujem hibrid sa 700c tockocima, 2x10 brzinama itd. E sad pitanje je koju velicinu uzeti?

Attached Thumbnails

  • 1596546412450.jpg

  • 0

#2 Spacemaster

Spacemaster
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 05 August 2020 - 12:20 PM

Ima li neko ko moze da pomogne?
  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 August 2020 - 12:30 PM

Ako bih morao pogađati, išao bih sa L veličinom - za ravan korman.

 

Pouzdaniji način je sledeći:

1) probati neki bicikl sa ravnim kormanom na kojem je položaj udoban, tj. odgovara.

2) izmeriti stack i reach tog rama.

3) videti od ponuđenih veličina, bilo fabrički podatak o stack i reach, ili izmeriti pre kupovine, pa uzeti onaj koji je najpribližniji (ako su između, pola broja manji se obično lakše podesi od pola broja većeg)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2020 - 05:21 PM

https://www.wrenchsc...Fit/Height.aspx

Registruj se ovde, premeri sebe i ubaci parametre, dosta dobro izbacuje potrebnu veličinu rama.


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#5 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2020 - 10:12 PM

Je li samo meni naopako da se za hibrid uzima trkačka geometrija kao osnova? HT je relativno kratak u svim dimenzijama, pa iako ne pišu stack mere (ili ja imam problema sa vidom), rekao bih da je stack takođe mali, samim time i korman će biti dosta niži od sedišta. Ako se već ide na takav položaj namerno, što ne uzeti drop bar korman i napraviti pravu trkalicu...
  • 0

#6 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 06 August 2020 - 07:09 AM

Geometrija rama je na pola puta do hronometarskog bicikla, a neke mere su očigledno pogrešne (npr međuosovinsko rastojanje i rastojanje od pogona do prednje osovine moraju biti po koji centimetar duža ako su ostale mere ispravne). Takođe nisu upisani visina i dohvat, a nemoguće ih je proceniti ako ne znamo visinu vile, kao i da li su integrisane ili eksterne šolje ležajeva.

Ja bih preporučio da se ovaj ram zaobiđe ako ne znaš tačno šta radiš i šta ti treba, ili ako ti nije problem realan rizik da si bacio pare ako uzmeš a ispostavi se da nije kako treba.
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika