Jump to content


Fotografije
- - - - -

Pomoc.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 sidsrbija

sidsrbija
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 02:38 PM

Cao svima.

 

Vozim biciklu maunti bajk ali samo po asfaltu trenutno, imam bolove  u vratu i gornjem delu ledja, moram da stanem kako bi me to proslo. Bicikla je Cube 17 a moja visina je 165.. Malo jaci napor, uspon  i gotovo, bol je tu, hocu u nesvest da padnem. 

 

Hvala na savetima unapred.


  • 0

#2 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2020 - 03:37 PM

Cao svima.
 
Vozim biciklu maunti bajk ali samo po asfaltu trenutno, imam bolove  u vratu i gornjem delu ledja, moram da stanem kako bi me to proslo. Bicikla je Cube 17 a moja visina je 165.. Malo jaci napor, uspon  i gotovo, bol je tu, hocu u nesvest da padnem. 
 
Hvala na savetima unapred.


Ako se ne varam za visinu od 165cm ram od 17 inča je poprilično veliki.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 July 2020 - 05:03 PM

Cao svima.

Vozim biciklu maunti bajk ali samo po asfaltu trenutno, imam bolove u vratu i gornjem delu ledja, moram da stanem kako bi me to proslo. Bicikla je Cube 17 a moja visina je 165.. Malo jaci napor, uspon i gotovo, bol je tu, hocu u nesvest da padnem.

Hvala na savetima unapred.

Ovo su simptomi prevelikog bicikls

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#4 sidsrbija

sidsrbija
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 25 July 2020 - 06:28 PM

OK, ima li ko savet koja velicina je ok za mena. 

HVala ljudi.


  • 0

#5 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 26 July 2020 - 06:57 AM

U suštini nema. Moraš dobro da se izmeriš, bike fiting nije jednostavan jer ide od čoveka do čoveka. Zavisi od tvog zdravatvenog stanja isto. Možemo biti skoro iste visine i da nam ista pozicija ne odgovara. Imaš na internetu brdo kalkulatora što se tiče veličine bicikle i to bi trebalo da ti bude neka polazna tačka ali će ti trebati vremena i para i vežbanja (jačanje mišića) da bi sebi napravio poziciju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#6 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 07:12 AM

Cao svima.

Vozim biciklu maunti bajk ali samo po asfaltu trenutno, imam bolove u vratu i gornjem delu ledja, moram da stanem kako bi me to proslo. Bicikla je Cube 17 a moja visina je 165.. Malo jaci napor, uspon i gotovo, bol je tu, hocu u nesvest da padnem.

Hvala na savetima unapred.

Izmeri dimenzije ali trebalo bi da je ok 16-17",menjas li ti uzbrdo brzine uopste?imas razna podesavanja od polozaja volana,njegove duzine,visine i ugla lule,pomeranje sedista napred-nazad,sticna pobodena ili zavaljena,da li je ona izvucena taman za tvoju visinu ili previse,ne mislim da je problem toliko u razlici od 1" pre do podesavanja i pedaliranja
  • 0

#7 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 07:13 AM

Zavisi i od geometrije samog rama, koji tačno model je u pitanju? Koji točkovi? 17" je dužina sedalne cevi, ali ona i nije mnogo relevantna. Cube uglavnom ima i malo kraće bicikle pa bi 17" trebalo da odgovara ili da se uz neku eventualnu promenu lule i pomeranjem sediša ka napred ,,skrati" na odgovarajuću poziciju.


  • 0

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 July 2020 - 01:14 PM

OK, ima li ko savet koja velicina je ok za mena.
HVala ljudi.

15" ili za početak probaj sa kraćom lulom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika