Jump to content


Fotografije

Sobni bicikl + ciklokompjuter


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
3 odgovora na ovu temu

#1 Lantz

Lantz
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 12 July 2020 - 12:11 PM

Pozdrav!

Ovo je možda malo neuobičajena ideja. Naime, povredio sam ruku i ništa od vožnje na drumu. Rođak mi donese neki prastari noname sobni bicikl koji mehanički radi OK ali ne beleži nikakve podatke (displej van funkcije). Presečem žice koje  spajaju displej sa senzorom i spojim sa nekim svojim starim kompjuterom. Radi i beleži sve podatke samo ne znam koju vrednost da unesem za obim točka da bih dobio približnu vrednost pređene distance za pravi bicikl (standardni točkovi sa 25 gumama). Nije da je od životne važnosti ali ću morati bar mesec-dva da koristim trenažer, pa da bar imam neakav uvid u kilometražu.


  • 0

#2 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 July 2020 - 12:40 PM

Možeš da izmeris obim zamajca u cm i tu dimenziju uneses u Ciklo kompjuter.

Ali taj podatak i nije toliko bitan niti njegova preciznost u kilometrima.

Ono što je bitno je da se trudiš da održis neku ciljanu vrednost kako bi pratio tvoju efikasnost na treningu da li raste ili opada.

Tako da je potpuno nebitno da li će ti pisati da vozis 15km/h ili 65km/h bitno je koliko dugo vremenski možes da odrzavas veće vrednosti od prosečnih i prema tome napravi neki trening plan

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#3 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2020 - 12:41 PM

Po sajtovima je nominalno 2105mm obim za 25ice. Baš me zanima, kako si fizički povezao te žice sa kompjuterom i koji si softver koristio?
  • 0
The sea, the sea

#4 Lantz

Lantz
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 12 July 2020 - 03:02 PM

Izgleda da se nismo razumeli: nije kompjuter već obični žičani ciklokompjuter. Na disku bicikla nalazi se senzor. Odatle su 2 žice do originalnog displeja. Presekao sam ih i spojio na žice Sigminog ležišta i ona radi. Otprilike, kada vrtim onako, rekreativno, brzina je oko 24-25 sa unetih 2105 mm. To se uglavnom slaže sa pravim biciklom ali za neku približnu distancu ima tu mnogo drugih stvari: nizbrdice kada se ne vrte pedale, vetar... tako da sam za razdaljinu odlučio da očitanu kilometražu pomnožim sa 1.3 (ako piše 30 km, to bi bilo "drumskih" 39). Sigma normalno ne očitava ništa kad se pedale ne okreću pa mi se 1.3 čini razumnim. Nije da patim od statistike ali čeka me to bar 2 meseca pa da imam neku predstavu.

Ovo je sve štapom i kanapom jer mrzim vožnju u kući i ne bih nikad investirao u neke napredne setupe mada vidim da se trenutno vozi virtuelni Tour de France i to je za takmičare OK ali... A kažu da se dosta ljudi navuklo na Zwift i da su batalili vožnju na drumu


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika