Jump to content


Fotografije

Kočnice vibracije


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
15 odgovora na ovu temu

#1 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 05 July 2020 - 12:55 PM

Poslednjih par nedelja imam bas cudan problem sa prednjom kocnicom, kada kocim intenzivnije a krecem se negdje preko 25kmh tocak kao da poskakuje užasno jako vibrira ali... Ne u stranu nego bas nekako kao da se deformise i ide gore/dole

Kocnice su hidraulicne shimano brm 447 disk je sm rt 65 180mm.

Provjerio sam da li je tocak dobro stegnut.

Skinuo sam disk i plocice oprao sa ferijem, ocistio alkoholom.

Ne mogu da primjetim da je disk deformisan (stavljao sam ga na staklo da vidim da li je kriv, pratio sam kad ga zavrtim rukom da li prilazi jednoj plocici u nekom momentu i sve djeluje uredno).

Citava povrsina diska na koju nalijeze plocica djeluje uniformna, nema nekih segmenata da su drugacije teksture na površini.

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude? Zadnji disk mi je 160mm pa otpada opcija da ih zamjenim i vidim kako se ponasa...
  • 0

#2 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 July 2020 - 01:19 PM

Pretpostavljam da nije i da si proverio viljušku i ram i sve što još ide uz to. Vidiš li da li se viljuška kod spoja sa točkom kreće napred/nazad pri kočenju. Disk se proverava tako što zavrtiš točak i gledaš da li i malo šeta u odnosu na pločice. Ako ima ikakvog šetanja to će se povećati zbog zagrevanja pri kočenju.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#3 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 05 July 2020 - 01:35 PM

Da, to mi je prvo palo na pamet.

Kad zavrtim tocak rukom ne vidim da se primice/odmice od plocice. Nisam primjetio da ima lufta u vili, lezaju vile.

Da li je moguce da su popustile zice (zbice?) Pa da se sam tocak deformise prilikom kocenja?

Zanimljivo je (testirao upravo), ako idem recimo 35kmh i pritisnem prednju kocnicu intenzivnije, usporava uredno do nekih 25-7kmh onda bas jako vibrira i prestane na nekih 15-7kmh.

Ne mogu da primjetim da se točak baci u stranu kad kocim, tako da pretpostavljam da je uredno stegnut u vili.
  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 05 July 2020 - 02:37 PM

Verovatno je problem u disku.


  • 0

#5 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 05 July 2020 - 02:56 PM

Jasno, to i ima najvise smisla a sustinski je jednostavno za promjeniti i ako ništa drugo iskljuciti to kao uzrok.

Ovo je sm rt 66 to je iz shimano SLX ako sam ispratio dobro. Vidim da su nesto manje od 20e po komadu. Ima li smisla/poente ici na nesto bolje (skuplje?). Vozim neki hibrid i samo sam na asfaltu.
  • 0

#6 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 05 July 2020 - 04:17 PM

Rt66 je dovoljan.


  • 0

#7 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 July 2020 - 04:27 PM

Da li su ti šrafovi koji drže klješta dovoljno zategnuti? Probaj drugi disk, izrotiraj prednji i zadnji samo za probu. Postojaće mogućnost da je prednji više istrošen nego zadnji tako da će možda odmah u startu da ti kači u pločice. Ako budeš morao da vraćaš klipove nazad radi to ne skidajući pločice. POSTOJI MOGUĆNOST DA OŠTETIŠ I PLOČICE I KLIPOVE NA KLJEŠTIMA ako nisi vičan radu sa takvim stvarima.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#8 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 05 July 2020 - 06:36 PM

e imao sam sličan problem, zamenio rotore tj diskove...  i nestalo, recimo stavi diskove koji imaju sitnije rupice. Oni što imaju krupnije tj veće šupljine na svakih 4-5cm e baš to prave tu vibraciju na predjnoj vili... recimo rt56 je to sitnije rupice... nadam se da se razumemo.

 

Edit: sad vidim brm 447 je RESIN ONLY znači samo b01s padovi i znači samo furaj resin only i diskove. taj 56 je to i plus su džabe... slx i više grupe na rotorima znače samo par grama manje, ako ćeš pravi apgrejd onda moraš i celu grupu menjati


  • 0

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 July 2020 - 07:00 PM

Rt66 je dovoljan.

 

РТ 66 није компатибилан са 447 чељустима. РТ 66 је уске површине кочења


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 10:13 AM

@grbic :)

 

Meni su sluzile uredno od maja 2018. tako da vjerujem da su bile ok.

 

Bas kod tebe sam radio servis pa si mi promjenio kocnice (u Tosinom Bunaru uzeli) i diskove. Elem, uzecu ja disk da li ovaj ili iz deore klase, pa ako bude zezalo i dalje. Taman bi hteo sa tobom da vidim, da dovezem ima jos par nekih sitnica na bajsu od tad da opet uradim servis.


  • 1

#11 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 04:18 PM

Stavio sam nov rotor, nisam nasao rt66 pa uzeh rt56 (deore?). Promjenio sam i plocice b01s racunam ako je bar malo drugaciji profil starog diska nece plocice skroz lijepo nalijegati, a i ove prosle su presle vec dosta.

Sada nema nikakvih vibracija.


Hvala puno svima na pomoci!
  • 0

#12 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 July 2020 - 07:21 PM


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#13 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 July 2020 - 07:23 PM

@grbic :)

 

Meni su sluzile uredno od maja 2018. tako da vjerujem da su bile ok.

 

Bas kod tebe sam radio servis pa si mi promjenio kocnice (u Tosinom Bunaru uzeli) i diskove. Elem, uzecu ja disk da li ovaj ili iz deore klase, pa ako bude zezalo i dalje. Taman bi hteo sa tobom da vidim, da dovezem ima jos par nekih sitnica na bajsu od tad da opet uradim servis.

 

Јави се крајем идуће недеље па ћемо се договорити,


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#14 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 07:28 PM

Dogovoreno
  • 0

#15 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 09:08 PM

Stavio sam nov rotor, nisam nasao rt66 pa uzeh rt56 (deore?). Promjenio sam i plocice b01s racunam ako je bar malo drugaciji profil starog diska nece plocice skroz lijepo nalijegati, a i ove prosle su presle vec dosta.

Sada nema nikakvih vibracija.


Hvala puno svima na pomoci!

nema tu svima, nacrtao sam ti :)

kul da je uspelo


  • 0

#16 slavkov

slavkov
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 06 July 2020 - 10:20 PM

E, da, bas tako kao sto si i napisao.

Testirao sam ih malo danas i ja bar ne vidim bas nikakvu razliku u kočenju u odnosu na vrijeme kad ovaj stari nije vibrirao.

Lijep je osjecaj na rucici, nema vibracije i zaustavljaju me skroz korektno.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika