Jump to content


Photo
- - - - -

Velika jugoistočna logistička nepoznanica

smeštaj srbija jugoistok pirot leskovac vranje trgovište

  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 29 June 2020 - 12:55 PM

Dakle, tražim informacije o potencijalnim smeštajima bilo gde južno od Pirota i istočno od autoputa koji ispunjavaju sledeće uslove:

 

1. Da je bolje nego šator (ima vode, struje, kreveta)

2. Da nije "uzmeš sobu u Vranju pa ideš sat vremena kolima do početka osmišljenog treka"

3. U slučaju da od 1. i 2. nema ništa, dobre lokacije za šatorovanje.

(edit: ovo uključuje i vlasnike smeštaja kojima bi bilo ok da im otvorimo šator u dvorištu i ogrebemo se o kupatilo, ako nema mesta u samom smeštaju / štagod drugo)

 

Nije hitno, osmišljavaću kombinacije na osnovu podataka o stanju na terenu.

 

Pretpostavljam da će biti korisno i drugima.


  • 0

#2 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Posted 29 June 2020 - 02:12 PM

Ako ti odgovara lokacija Zvonacka banja, u ovo vreme uvek ima ljudi koji tamo imaju kuce i vikendice, pa izdaju sobe. Lako ces naci smestaj kad dodjes. Ako das neku konkretnu lokaciju, bice lakse pomoci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 29 June 2020 - 02:53 PM

Hvala! kao što rekoh – informacije opšteg tipa. Tamo je praktično sve zanimljivo za vožnju i iz svakog mesta se mogu osmisliti ture za 2-3 dana. Pretpostavljam da je najpametnije tražiti varijante za Surdulicu, Vlasotince, Bosilegrad i Trgovište, a sve što je "dublje u terenu" je još bolje. Za Vlasinsko jezero pretpostavljam da nije problem i napamet otići.


  • 0

#4 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 30 June 2020 - 09:17 AM

U Surdulici su Park apartmani najpristojniji, ima i nekih drugih (hotel u centru, Đerdap usluge - smeštaj hidroelektrana). U ovim ostalim mestima postoje, čini mi se, samo po jedan hotel, ali je i pitanje da li rade. Verovatno postoje i privatni smeštaji, ne znam za njih.

 

Mislim da je najbolje da smeštaj tražite na Vlasini. Ima puno izbora. Pristojno, a jeftino je smeštaj hidroelektrana koji drže Đerdap usluge (njih treba i zvati za rezervaciju), ali su uglavnom puni. Hotel (bivši državni) je za izbegavanje, preskup je, a ništa ne nudi. Ima i Vila Best (veći hotel), poprilično je dobar (restoran pogotovo), ali mislim i skup za smeštaj. Na Booking-u ima puno manjih privatnih smeštaja.


  • 1

#5 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 June 2020 - 09:34 AM

Cela dolina Jerme je fenomenalna. Znam da u blizini oba manastira (Sukovo i Poganovo) postoje nekakvi konaci (ne samo manastirski), ali u njima nisam boravio. Kampovanje je moguce kod manastira, ali generalno uz reku je problem jer je velikim delom okolina strma i pod gustom sumom, posebno u delu kroz kanjon. Sa druge strane, kampovanje uz reku je sjajno jer je priroda prelepa a reka je plitka i bistra pa predstavlja super varijantu za rashladjivanje.

Secam se da negde od Zvonacke banje postoji nekakav hiking trail koji vodi na jug do nekog grebena na granici sa Bugarskom, a odakle bi trebalo da se pruza odlican vidik. Ja taj jedan put kada sam prolazio ipak nisam imao vremena da odvojim za to, ali eto da pomenem da to postoji.

Inace, ja sam u Zvonackoj banji izvisio za smestaj u sred leta, pa sam nasao komadic ravnog zemljista za sator nekoliko kilometara dalje u selu Zvonce.

 

Vlasinu naravno ne treba pominjati, jer tamo ima svega, a jedino pitanje je koliko se isplati.

 

Ja sam prenocio u Bosilegradu, sto uopste nije losa varijanta ako se namerava na Dukat planinu ili ka Besnoj Kobili. Opet, ja sam i u Bosilegradu zamalo izvisio jer nisam nasao mesto za sator a svi navodni smestajni kapaciteti su bili puni (tj "puni" u smislu da im se jednostavno nije radilo pa su mi rekli da su puni), a na kraju sam krevet ipak nasao preko vlasnika kafica Monika (mali trg na samom ulazu u Bosilegrad).

 

Moj neki generalni utisak o tom kraju je da je tesko praviti nekakve planove pre nego sto se tamo dodje, osim ako mozes da pozoves i nekako budes siguran da ce ti stvarno sacuvati krevet. Taj kraj je jako siromasan i zivi na nekim drugim izvorima prihoda, tako da ih slabo zanima da se bakcu i izdaju krevet ili sobu na dan-dva. I to malo kapaciteta sto postoji (zvanicno) je najcesce puno jer tu borave terenci svih vrsta.


  • 2

#6 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 June 2020 - 10:10 AM

Odlično mesto za šator nalazi se izmedju manastira Poganovo i sela Zvonce, sa leve strane pored reke Jerme. Velika ravna poljana pored koje je pastrmsku ribnjak.
U samoj Zvonačkoj banji ima smeštaj.. ako bude potrebno imam neki kontakt. Nije to u nekom sjajnom izdanju.. hotel godinama ne radi pa samim tim nema ni finansija za održavanje kuće ali ako se ne nadje ništa bolje može i ovo.

Inače, okolina Zvonačke banje je odlična za 2-3 dana MTB vožnje. Svako ko ode neće pogrešiti.

Davno sam tuda vozio, ima već 6 godina.. malo detaljnije klik na link
https://www.2bike.rs...nja#entry164837
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 30 June 2020 - 10:38 AM

Odlično, ovo su već neke upotrebljive informacije.

 

Dakle, uglavnom miriše na šator. OK, onda je lako planirati :D


  • 0

#8 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Posted 30 June 2020 - 10:47 AM

Ispod Zvonacke banje, uz Jermu, selo Trnsko Odorovce, ima mesta za satorovanje koliko volis.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#9 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 June 2020 - 11:24 AM

Mislim da neće praviti problem za šator ni ispred ograde manastira Poganovo jer se verovatno može ostaviti i više od jednog dana ako se vozi okolina. Odmah preko puta manastira je i kafana, a tu je i pitka voda.
A okolina je.. malo je reći sjajna.
Ako se dolazi iz pravca Pirota u selu Sukovo koje je prvo na putu ima prodavnica a iza Poganova takodje ih ima u Zvoncu.
Iz sela Zvonce makadam vodi uzbrdo na Asenovo Kale, nešto oko 1000mnv koje se nadvija nad samom banjom a put dalje ide ka Vlasini.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#10 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Posted 30 June 2020 - 11:57 AM

E, to je bitno - koliko je mudro ostavljati šator sa posteljom (igde)? Cenim da po tim mestima sa 50 glava bruto i nije tako strašno, ali...


  • 0

#11 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Posted 30 June 2020 - 12:26 PM

Uz Jermu, Ljuberađu, Vlasinu i na Vlasinskom jezeru može da se kampuje, bilo gde, potpuno bezbedno.
  • 0

#12 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Posted 30 June 2020 - 12:53 PM

E, to je bitno - koliko je mudro ostavljati šator sa posteljom (igde)? Cenim da po tim mestima sa 50 glava bruto i nije tako strašno, ali...



Pored manastira Poganovo, ili ako dozvole u dvorištu može opušteno. Msm, niko ne dolazi u manastir da bi nekome odneo nešto iz šatora.
Ili zamoliti sveštena lica ako se noći van manastirske ograde da se ujutro šator ubaci unutra uznogradu. Mislim da to ne bi bio problem.

E sad, za druge lokacije na livadama u kraju mislim da nije pametno ostaviti šator osim kod nečijeg dvorišta. Ljudi koji žive tu neće to dirati, jedino neko u prolazu.. kažem "možda".
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353





Also tagged with one or more of these keywords: smeštaj, srbija, jugoistok, pirot, leskovac, vranje, trgovište

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users