Jump to content


Photo
- - - - -

FRUSKA GORA-biciklom spust sa Iriskog venca u Irig ,Rivicu,Vrdnik,uspon do Zmajevca i spust u Rakovac i dalje ka Beocinu


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Posted 28 June 2020 - 12:48 PM

Divna ruta ,vinskim putevima.Iako nepijem ,uvek kupim  flasu vina hamburg,jer kako kazu vino je pice ,lek i hrana.Popiju drugari  i stalno me teraju da opet vozim bicikl ovom rutom .

 

 

https://youtu.be/dlRsHQNS-Ys


  • 0

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 28 June 2020 - 03:22 PM

Volim da vozim Fruškom Gorom samo što je taj uspon na Venac iz pravca Kamenice gde je dvosmeran saobraćaj ruski rulet. Ima dosta saobraćaja, pa čak i ako je saobraćaj jednosmeran u dve trake, vozači se ne libe da obillaze jedni druge čak i onda kada je na putu biciklista, pa se ponekad desi da idem krajem puta, pored mene sa leve strane jedan auto koji obilazi treći bilmez koji nema tih 2 sekunde vremena da sačeka dok onaj desno od njega obiđe biciklistu, nego se sva trojica guramo na putu.  Raspad sistema!

 

Nego, čuo sam da se trenutno radi put od Venca ka Zmajevcu i da je zatvoren. Jel istina?


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Posted 28 June 2020 - 06:50 PM

Jeste.Radi se put .Oko trecine je odlicno izasfaltirano i bice super voziti .Sutra sam planirao da prodjem tim putem pa cu snimiti i staviti  na forum.Kada se spoji od Banstola  preko Venca pa sada kad urade i ovaj deo od Venca ka Zmajevcu ,bice divna ruta .Onda ostaje da se sredi i deo puta od Zmajevca preko Brankovca do Crvenog cota i bice idealno za bicikliste i setace .Vazno je da je krenulo sa obnovom.Postoji jedna knjiga od Ericha von Denikena...zove se POVRATAK U BUDUCNOST..uglavnom radi se da smo nekada imali sve ovo  i mnogo vise nego sada ..polako se vracamo sa obnovom onoga sto smo nekada davno vec imali isto je bilo cisto ,uredno i redovno odrzavano..o uzrocima zasto smo tu gde jesmo ..necemo..Uglavnom Fruska gora je divna,pitoma  i neponovljiva ali ..unistava se.Ne cuvamo je .


  • 2

#4 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 28 June 2020 - 10:52 PM

Baš tako. Ako sav taj put budu renovirali, pa to će biti fantazija! Prava biciklistička oaza i verujem da će vrveti od rekreativnih biciklista koji su u Vojvodini željni ovakvih terena. Daće Bog da se i to ostvari....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#5 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 29 June 2020 - 10:24 AM

Znate kako kažu ... "od Iriga do Rivice kao od pice do guzice"


  • 3




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users