Jump to content


Fotografije

Biciklističke ture i "emigranti" - crna budućnost za Srbiju ?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
95 odgovora na ovu temu

#41 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:36 PM

I znam da za neke vrednosti treba i ratovati i ginuti...


Ako bih ja tebi predložio jedan dil, ovakav...

Eto, ne treba da pogineš, nego da Srbija bude, recimo, cela ex Yu (ajde, neka bude bez Slovenije, dela Hrvatske i dela Makedonije), da je ekonomski jaka kao Nemačka itd. itd. A da si ti u borbi za takvu Srbiju izgubio, na primer, obe ruke i obe noge, da li bi pristao?

Poznato je da ima mnogo rodoljuba koji jesu za to da se ratuje i da se gine, ali...
ako bi moglo nekako da oni sami ne poginu, ili da ne ostanu sakati, i da se nijednoj njihovoj bliskoj osobi ne desi tako nešto...
Hoćeš rat, a ne bi da daš svoje dete? Ako može da deca drugih ljudi izgube živote, ruke, noge...
  • 2

#42 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:50 PM

Poznato je da ima mnogo rodoljuba koji jesu za to da se ratuje i da se gine, ali...
ako bi moglo nekako da oni sami ne poginu

Ово што си рекао је оксиморон. Па управо спремност да целог себе, укључив и живот, преда оном у шта верује и чини родољуба. С каквима си се ти, побогу, лицемерима
дружио?
  • 2

#43 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 01:18 AM

Проблем је што ми око баналних ствари не можемо да се сложимо и правимо фолозофију од свега. Ако си избегао због рата у не туђу земљу, него скроз другу цивилизацију онда требаш да будеш мањи од миша и да поштујеш исту која те је прихватила а не да крстариш уздуж и попреко у чопору и наоружан малтретираш недужан народ. И како би нас тамо третирали а да се понашамо као они овде да је недај Боже обрнута ситуација? Док се око ових ствари не сложимо и ако стално има нека група која филозофира око ствари који су један кроз један, нема нама среће.
  • 4

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 June 2020 - 04:51 AM

Ne možeš tu biti pametan. Isto kao i "naše" izbeglice 90-ih - lično ne verujem da iko beži u skroz drugu zemlju, a pogotovo u zemlju Srbiju, bez da ga teška muka natera.

 

Da li mi je lepo kad velik broj ljudi sa skroz drugačijom kulturom dođe u grad? Pa, u velikoj meri nije - pogotovo ako su ljudi primitivni, gladni, očajni - to je muka.

Da li mislim da ih treba sve terati ili/i zatvarati u rezervate? Ne mislim.

Da li su naši smradovi što ih ne puste sve kuda su krenuli, u EU? Ne znam - samo oni znaju šta i kako bismo dobili po ušima da to uradimo.

 

I koliko sam video - svi ljud su u suštini podjednako dobri, ili podjednako govna, zavisi s koje strane se gleda. Kod nas je negativan filter na snazi već decenijama, vredni i dobri odlaze, pa je možda i veća koncentracija bolida ovde, nego napolju.

Isto tako - mislim da uvek treba prvo proći od sebe. Mi smo sami sebi najveći neprijatelj. Država - kakvu smo sami sebi uredili nas jebe kako stigne (baš sam se ovih dana nešto "zabavljao" sa našom vajnom administracijom - to je fenomenalno, prelepo!). A to smo mi - naše komšije na šalterima, u upravama, naš je i predsednik, nije migrant. Dobili ljudi pošteno na prvim izborima kad su došli na vlast (ove sad ne računam). To smo mi.

 

Jeste, muka je kad u siromašnu zemlju u haosu dođe još sirotinje. I biće haos. I biće sranje. Najebali smo svakako i bez i sa migrantima - zbog nas, ne zbog njih.

 

Situaciju ne olakšava sejanje dezinformacija. Ima i prikrivanja sranja, ali i širenja mržnje i huškanja (srbin.info je odličan primer kako novinarstvo ne treba da izgleda - kao da pijani bolidi u 4 ujutru u kafani zapisuju svoja "razmišljanja" - bez navođenja izvora, provere činjenica, pokušaja da se barem prave da su objektivni - ali nisu jedini, na žalost - tipa nova.rs, kao "suprotna" priča, podjednako loše, neprovereno, neprofesionalno novinarstvo).

 

U svakom slučaju - pat pozicija. Meni deluje da se ne vredi puno nervirati (oko stvari na koje realno nemaš uticaja). Nema ovde povratka na dobro - dovoljno je samo videti kako razmišlja velika većina mladih ljudi (koji su budućnost). Samo paljba napolje (gde je isto sve gore, ali na drugi način), ili snalaženje ovde kako znaš.

 

Generalno ovakva tema ne treba da postoji na bici forumu - samo se truje. OK, vidiš ko je naci, ali kakva korist od toga? Ništa mi ni to ne menja u životu.

 

 

 


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 05:23 AM

Нисам ја рекао да их треба аутоматски затварати у логоре како ко дође него да се предузму мере ако исти почну да праве хаос. Наши који су за време рата избегли у туђе земље поштовали су законе исте, да нису експресно би их лиферовали назад. Остали који су дошли и остали у Србији мање више се нису много разликовали од нас као што је и нормално јер смо исти народ тако да нам нису нешто пореметили наше обичаје и законе. А и интегрисали су се у наше друштво што за ове нове избеглице не мислим да би био случај. Проблем је исто што се ништа не зна око њих, шта, како, до кад остају, где после иду..
Нико нам не полаже рачуне као по обичају.
  • 0

#46 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 06:39 AM

Мигрант наоружан ножем, са пуном слободом кретања, без идентитета, без одговорности...



Ljudi kojima je zapad trn u oku. A Srbija je za njih isto na zapadu. Uz to ekonomski i vojno slaba te se nalazi izmedju 2 vatre.. sa kedne strane migranati, sa druge bezobrazluk čelnika EU.
Dodati na to činjenicu da migranti ipak pripadaju islamu, da ovde nemaju nikakvu kontrolu, da su to uglavnom mladi muškarci.. i eto nevolje.
Koliko znam naši sugradjani kad odu u bilo koju zemlju u Evropi imaju strogu kontrolu, ekspresno budu sankcionisani ako prave sranja, ne nose noževe po džepovima.. itd. Dakle, mirni su k'o bubice, poštuju zakon zemlje u kojoj se nalaze i gledaju svoja posla što za migrante u Srbiji nije slučaj.
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#47 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 07:14 AM

Isto kao i "naše" izbeglice 90-ih

Може ли, ако није проблем, објашњење шта значе наводници у речи наши? Не мора, наравно, али је збуњујуће. Јер колико је познато, избеглице које су протеране са својих вековних огњишта јесу наша браћа, сестре, очеви, мајке, наш народ. И нису отишли у Нигерију или Пакистан, него су дошли код својих. Ти не мислиш да су то наши?
Са друге стране, где налазиш знак једнакости између прогона и бежања испод ножа нашег народа и планиране економске миграције, подржане логистички и новчано да би се прескочиле све те земље на путу довде?
  • 0

#48 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 07:20 AM

Ljudi kojima je zapad trn u oku. A Srbija je za njih isto na zapadu. Uz to ekonomski i vojno slaba te se nalazi izmedju 2 vatre.. sa kedne strane migranati, sa druge bezobrazluk čelnika EU.
Dodati na to činjenicu da migranti ipak pripadaju islamu, da ovde nemaju nikakvu kontrolu, da su to uglavnom mladi muškarci.. i eto nevolje.
Koliko znam naši sugradjani kad odu u bilo koju zemlju u Evropi imaju strogu kontrolu, ekspresno budu sankcionisani ako prave sranja, ne nose noževe po džepovima.. itd. Dakle, mirni su k'o bubice, poštuju zakon zemlje u kojoj se nalaze i gledaju svoja posla što za migrante u Srbiji nije slučaj.

То је веома занимљиво. Мрзе запад, не интегришу се никако (у неким Шведским градовима постоје читави квартови у које полиција и не иде), а онда масовно крену у земље које мрзе и које оптужују за своју несрећу, да би у њима били срећни...
  • 0

#49 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 22 June 2020 - 07:22 AM

Sestra iz Banje Koviljace kaze da ih tamo ima na stotine i da svakodnevno pljackaju kuce, vikendice itd...dobacuju devojkama svasta.

 

 

Pozdravio rođeni Banjaroš i tebe i tvoju fiktivnu sestru. Aj sad odjebi odakle si došao.


  • 7

#50 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 07:39 AM

Може ли, ако није проблем, објашњење шта значе наводници у речи наши? Не мора, наравно, али је збуњујуће. Јер колико је познато, избеглице које су протеране са својих вековних огњишта јесу наша браћа, сестре, очеви, мајке, наш народ. И нису отишли у Нигерију или Пакистан, него су дошли код својих. Ти не мислиш да су то наши?
Са друге стране, где налазиш знак једнакости између прогона и бежања испод ножа нашег народа и планиране економске миграције, подржане логистички и новчано да би се прескочиле све те земље на путу довде?

A nije bas da ste se pretrgli od ljubavi prema nama 95e :)

A sto se tice ovog brata grckog dezertera, da je moj caca znao kako cemo se mi ispatiti kao porodica sigurno ne bi htio biti pali borac neg bi zapalio bilo gdje s familijom, jebes ledinu. Kad pogledas sad gdje su ti ljudi koji su se borili, ili mrtvi ili invalidi ili teska sirotinja a najveca fukara iz tog vremena na vlasti nema niko pravo da mu uzme to za zlo sto je pobjegao od rata

Za kraj jedan divan gif koji ovo sve navedeno objasnjavaGIF-c7330b9a66a81b37aac2a7b7785a0977.gif

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 2

#51 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 07:42 AM

Sećam se kad su Kinezi počeli pristizati u Srbiju, pričalo se kako će nas preplaviti, osvojiti. Na Konjarniku je Kinez kojeg smo zvali Li po Brus Liju dobio 3 sina. Jedan je Nikola, najmladji, dobio naše ime.. taksista sa Konjarnika je Lija besplatno vozio u porodilište. Naučio je Li i Srpski i ostao ovde do kraja.

Kako će biti sa migrantima, to ne znam.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#52 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 07:49 AM

A nije bas da ste se pretrgli od ljubavi prema nama 95e :)
A sto se tice ovog brata grckog dezertera, da je moj caca znao kako cemo se mi ispatiti kao porodica sigurno ne bi htio biti pali borac neg bi zapalio bilo gdje s familijom, jebes ledinu. Kad pogledas sad gdje su ti ljudi koji su se borili, ili mrtvi ili invalidi ili teska sirotinja a najveca fukara iz tog vremena na vlasti nema niko pravo da mu uzme to za zlo sto je pobjegao od rata
Za kraj jedan divan gif koji ovo sve navedeno objasnjavaattachicon.gifGIF-c7330b9a66a81b37aac2a7b7785a0977.gif
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Пази, не могу да кажем да једним делом ниси у праву. Није све било бајно и сјајно, што по мом мишљењу више показује да наш морални ниво није као некада, него недостатак такозване ,,грађанске свести”.. Међутим, превише си генерализовао, већина људи је ипак нашла своје место неђу својим народом. А то што кажеш, па особина фукаре и јесте да се у свим временима извуку и некако испливају на површину, док јунаци и карактерни људи скоро по правилу прођу тако као што кажеш. То није ништа ново на нашу велику жалост.
  • 0

#53 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2020 - 08:08 AM



Pozdravio rođeni Banjaroš i tebe i tvoju fiktivnu sestru. Aj sad odjebi odakle si došao.


Ehh, stara žiško poznatana po EX-YU forumima...uletiš u temu izvredjaš nekog i onda te nema pola godine. Ko te ne zna i ko nije čitao kakve ti beleštine pišeš na ostalim forumima, rekao bi da si sasvim normalan

Petak 19. jun 2020.

Protest protiv migranata u Banji Koviljači.

https://m.facebook.c...081133448634904
  • 0

"Лажима је све почело"


#54 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 08:23 AM

@omega
Ma napadose covjeka sto je pobjegao od rata pa sam morao reagovati

U Srbiji sam bio malo u BG pa poslije u Velikoj Plani, u toj Plani je hrpa Srba sa Kosova, prodali siptarima ocevinu pa dosli tu da zive i onda treba neko drugi da ide dolje da pogine zbog te ledine, neka hvala

Nisu mi mili ti migranti nikako kad smo kod njih ali, proslo ljeto ja na biciklu i mase mi jedan da stanem, seoska ona kucica za cekanje autobusa, vidio samo njega i ja prodjem, nisam htio da stajem, ono koga j. U povratku ga sretnem, ide on, zena i dvoje djece, jedno mozda 4 godine a drugo zena nosi, vani 40 stepeni. Presjekla mene ta scena, odmah pomislis sta bi da si u takvoj situaciji jbg. Stanem ajd sta hoces, engleskog zna taman toliko da nista ne zna objasniti, nekako skontam da hoce na granicni prelaz a opet ide u suprotnom smjeru, objasnim mu ali dzaba, vidim da mi ne vjeruje, konta da hocu da ga zajebem. Nista sta cu, slegnem ramenina, nadjem u torbicama nesto para, nije mnogo dajem mu, nece blagosilja nesto, jbg, pozelim mu sretan put

Sta hocu reci, pojesce nas ako ostanu to sigurno :) Mozda bas ta djeca sto sam sreo taj dan budu ganjala moju djecu da podave ali opet ne mozes biti necovjek pa ih htjeti potamaniti, nismo mi takvi, vjerujem da oni jesu, nece se oni asimilirati

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 2

#55 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 08:43 AM

Па управо спремност да целог себе, укључив и живот, преда оном у шта верује и чини родољуба.

Da, samo što većina samo teoretiše, a kad bi stvarno došlo do plaćanja ceha, usrali bi se...



...а онда масовно крену у земље које мрзе и које оптужују за своју несрећу, да би у њима били срећни...

tj. da bi preživeli... pa neće valjda da beže u neku siromašnu zemlju, gde ni lokalci nemaju za leba?



A nije bas da ste se pretrgli od ljubavi prema nama 95e :)
A sto se tice ovog brata grckog dezertera, da je moj caca znao kako cemo se mi ispatiti kao porodica sigurno ne bi htio biti pali borac neg bi zapalio bilo gdje s familijom, jebes ledinu. Kad pogledas sad gdje su ti ljudi koji su se borili, ili mrtvi ili invalidi ili teska sirotinja a najveca fukara iz tog vremena na vlasti nema niko pravo da mu uzme to za zlo sto je pobjegao od rata

Da, ja se odlično sećam kakve su bile emocije prema izbeglicama na početku devedesetih i kako je bilo kasnije, krajem devedesetih, kad se slegao taj početni emotivni naboj. A bilo je to da su izbeglice dosadile starosedeocima u Srbiji i počele su da ih nerviraju (iz raznih razloga).

Inače, nisam grčki dezerter, došao sam da živim u Grčku tek 2003, ali tačno je da se tokom devedesetih nisam odazivao Slobinim pozivima (dok se njegov sin zajebavao lupajući automobile na auto-trkama, kasnije šenlučeći po Požarevcu).

Žao mi je tvog oca... Političari su za sve krivi. Zavade narode, teraju narod u rat, narod gine... A oni se bogate i opstaju na vlasti.
  • 3

#56 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 08:54 AM

Sve ce to narod pozlatiti :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#57 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 09:06 AM

Da, samo što većina samo teoretiše, a kad bi stvarno došlo do plaćanja ceha, usrali bi se...
★tj. da bi preživeli... pa neće valjda da beže u neku siromašnu zemlju, gde ni lokalci nemaju za leba?
★Da, ja se odlično sećam kakve su bile emocije prema izbeglicama na početku devedesetih i kako je bilo kasnije, krajem devedesetih, kad se slegao taj početni emotivni naboj. A bilo je to da su izbeglice dosadile starosedeocima u Srbiji i počele su da ih nerviraju (iz raznih razloga).
Inače, nisam grčki dezerter, došao sam da živim u Grčku tek 2003, ali tačno je da se tokom devedesetih nisam odazivao Slobinim pozivima (dok se njegov sin zajebavao lupajući automobile na auto-trkama, kasnije šenlučeći po Požarevcu).
Žao mi je tvog oca... Političari su za sve krivi. Zavade narode, teraju narod u rat, narod gine... A oni se bogate i opstaju na vlasti.

Бројао си па знаш да већина теоретише? Саудијска Арабија, Кувајт, убоге земље? А долазе у богате европске земље, да би били срећни у земљама које сами оптужују за своју несрећу.
  • 1

#58 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 09:14 AM

@omega
Ma napadose covjeka sto je pobjegao od rata pa sam morao reagovati
U Srbiji sam bio malo u BG pa poslije u Velikoj Plani, u toj Plani je hrpa Srba sa Kosova, prodali siptarima ocevinu pa dosli tu da zive i onda treba neko drugi da ide dolje da pogine zbog te ledine

Много генерализујеш. Да ли си се запитао икада о животу људи на Косову и Метохији (које је за тебе ледина?!?) и који су разлози тих који су продали (можда олако оптужујеш и све подводиш под исто?)? Да нису убиства, силовања, вишедеценијски притисци? А питаш ли се како данас живе они који су остали на ,,ледини”, на којој се успут, налази 80% посто наше историје?
Не осуђујем никог ко је игде ,,побегао” или се склонио од рата, свако има своје животне разлоге. Знам само да су остали неки који нису бежали, а међу којима су наши пријатељи, родбина, настрадали народ. Можда идеја да им се помогне у несрећи није тако безвезе, зар не?
  • 0

#59 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 09:21 AM

Saudijska Arabija i Kuvajt nisu potpisnice UNove konvencije o izbjeglicama, ni jedna od tih bogatih zemalja nije, Srbija naravno jest i zato ce srpski narod da ispasta

Isto kao sto ce neko da ispasta zbog pogresne politike na Kosovu, ja je vodio nisam i kriv za to nisam i ne pada mi na pamet da dam glavu zbog istorije i ledine, radije bih se asimilirao negdje, dosta je bilo, sve price su ispricane

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#60 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 22 June 2020 - 09:29 AM

Saudijska Arabija i Kuvajt nisu potpisnice UNove konvencije o izbjeglicama, ni jedna od tih bogatih zemalja nije, Srbija naravno jest i zato ce srpski narod da ispasta
Isto kao sto ce neko da ispasta zbog pogresne politike na Kosovu, ja je vodio nisam i kriv za to nisam i ne pada mi na pamet da dam glavu zbog istorije i ledine, radije bih se asimilirao negdje, dosta je bilo, sve price su ispricane
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Погрешна политика се води последњих сто година. Зато треба да оставимо унесрећене сународнике да их убијају и прогањају? Је ли тај народ крив због погрешне политике? Ђорђе Мартиновић је крив што су му боцу нагурали у задњицу још осамдесетих а Доланц јавно рекао да се сам силовао? Асимилирај се, не видим никакав проблем у томе. Живиш ли сада у Србији?
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika