Jump to content


Fotografije

Biciklističke ture i "emigranti" - crna budućnost za Srbiju ?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
95 odgovora na ovu temu

#21 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 07:59 PM

Kao što u lokalnom stanovništvu ima g....., ima ih i među migrantima.

Koliko pljački, koliko silovanja, koliko nasilja učine građani Srbije?
Dnevno, nedeljno, mesečno...

Ali to nije vest... to je normala.

Ali zato sve loše što neki migrant uradi, to ti rasistički sajtovi i fb stranice/grupe jedva dočekaju.
  • 4

#22 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:00 PM

U ovoj drzavi je najbolje cutati i prepustiti se da te nosi stihija, tako smo i dosli do ove situacije i stanja u drzavi.

Tema ima itekako smisla, a sve ovo nalazost ne ide u dobrom smeru.

Licno i prvenstveno  volim svoju narod, svoju drzavu, svi ostali mogu mirno da prodju i napuste ovu zemlju.

Kome su posebno dragi, neka ih zadrzi u svojoj kuci i dvoristu...


  • 6

#23 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:04 PM

U ovoj drzavi je najbolje cutati i prepustiti se da te nosi stihija, tako smo i dosli do ove situacije i stanja u drzavi.
Tema ima itekako smisla, a sve ovo nalazost ne ide u dobrom smeru.
Licno i prvenstveno  volim svoju narod, svoju drzavu, svi ostali mogu mirno da prodju i napuste ovu zemlju.
Kome su posebno dragi, neka ih zadrzi u svojoj kuci i dvoristu...


A šta bi ti radio ako bi nastao ratni haos u Srbiji, pa kreneš da spašavaš goli život i onda ti u svakoj državi kažu da možeš mirno da prođeš i onda napustiš njihovu državu?
  • 0

#24 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:07 PM

U ovoj drzavi je najbolje cutati i prepustiti se da te nosi stihija, tako smo i dosli do ove situacije i stanja u drzavi.
Tema ima itekako smisla, a sve ovo nalazost ne ide u dobrom smeru.
Licno i prvenstveno volim svoju narod, svoju drzavu, svi ostali mogu mirno da prodju i napuste ovu zemlju.
Kome su posebno dragi, neka ih zadrzi u svojoj kuci i dvoristu...

Izbori kazu da vam je super

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#25 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:18 PM

A šta bi ti radio ako bi nastao ratni haos u Srbiji, pa kreneš da spašavaš goli život i onda ti u svakoj državi kažu da možeš mirno da prođeš i onda napustiš njihovu državu?

Sluzio sam vojsku da bih branio svoju otadzbinu, kao sto su nama predci ostavili drzavu i mnogi polozili zivot.

Oni imaju svoje islamske bogate drzave u kojima mogu ostati, ocigledo ima razloga sto nisu, vec je razlog druge prirode.
Na kraju zapad im je i pravio zackoljice, pa neka ih oni prime...vidim da su i sada srecni sa njima...


  • 3

#26 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:26 PM

Sluzio sam vojsku da bih branio svoju otadzbinu, kao sto su nama predci ostavili drzavu i mnogi polozili zivot.
Oni imaju svoje islamske bogate drzave u kojima mogu ostati, ocigledo ima razloga sto nisu, vec je razlog druge prirode.
Na kraju zapad im je i pravio zackoljice, pa neka ih oni prime...vidim da su i sada srecni sa njima...



Ok to, nego nisi mi odgovorio na pitanje... ;)
Znači, ako bi odlučio da begaš... :)

Ali, uostalom, ne moraš ti ni konkretno biti u pitanju, nego generalno pričamo. Možeš ti i da pogineš, a žena i deca da ti krenu u bežaniju preko granice. I šta ako ih niko neće?
  • 0

#27 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 08:41 PM

Ok to, nego nisi mi odgovorio na pitanje... ;)
Znači, ako bi odlučio da begaš... :)

Ali, uostalom, ne moraš ti ni konkretno biti u pitanju, nego generalno pričamo. Možeš ti i da pogineš, a žena i deca da ti krenu u bežaniju preko granice. I šta ako ih niko neće?

Kolega, imam dovoljno godina da ne bih ulazio u nedoglednu raspravu, ti mozda i nesto vise, ako je nick vezan sa tim.
Najveci problem i jeste sto u njihovim migracijama veliku vecinu cine vojno sposobni muskarci, dosta manji je broj zena i dece.A ti isti muskarci i da kazem prave problem...ako prave problem, ne zene i deca.
Mozes ispratiti istoriju kretanja Srpskoga naroda u prethodnim ratovima, ne daj boze opet toga...znamo na koga bi mozda mogli racunati.
I opet, ako su ti tako posebno dragi, uzmi ga mozda za zeta ;)
  • 5

#28 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 21 June 2020 - 09:22 PM

Pre neko veče ispod Gazele kod ostataka staze ka Adi, 7-8 migranata, idu kroz mrak stazom, nose štapove, ja zvonim malo se sklanjaju, malo ne, ja govorim u prolazu 'hvala', oni ponavljaju na neki posprdni način..Kad sam stigao do stražarnice rečne policije na Sajmu, pitam onog dečka za migrante,ko njih po onom mraku ispod Gazele kontroliše, on kaže mi pošaljemo patorolu, mi smo pisali dopis, rekli su da ih ne diramo(ne znam kome su pisali, Politikinom zabavniku).Dok sam sanjim pričao dve devojke idu ka Gazeli...
  • 0

#29 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 09:35 PM

Ko kaze da su dobro dosli, da su fini, ili ok, i da nisu opasni, nek se proseta potezom od Brankovog mosta preko Zelenog venca, zeleznicke stanice i Savamale  do Gazele... pogotovo nocu

Sto se mene tice, svako ko dodje moze da dobije vodu i hranu i nocenje a sutra nogu u dupe odakle je dosao, ili gde je krenuo...kakvo crno zadrzavanje ili naseljenje... Ko bi ih zadrzao , nek ih zadrzi u svojoj kuci..

Ma ustvari ne moze ni tako. Njima ovde nije mesto. Jednostavno ove proterati a ostalima ne dozvoliti ulaz


  • 0

#30 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 09:46 PM

Kolega, imam dovoljno godina da ne bih ulazio u nedoglednu raspravu, ti mozda i nesto vise, ako je nick vezan sa tim.
Najveci problem i jeste sto u njihovim migracijama veliku vecinu cine vojno sposobni muskarci, dosta manji je broj zena i dece.A ti isti muskarci i da kazem prave problem...ako prave problem, ne zene i deca.
Mozes ispratiti istoriju kretanja Srpskoga naroda u prethodnim ratovima, ne daj boze opet toga...znamo na koga bi mozda mogli racunati.
I opet, ako su ti tako posebno dragi, uzmi ga mozda za zeta ;)


Dobro, ako ipak nećeš da mi odgovoriš...

Pa šta ima veze da li su vojno sposobni?

Evo, dajem primer: tokom devedesetih, ja sam bio vojno sposoban, ali na kraj pameti mi nije bilo da učestvujem u ratovima koje su štancovali Titovi naslednici. Znači, ne bih uzimao oružje u ruke i bio na bilo čijoj strani, tako da, ako bih morao, čak bih pre izabrao da budem "migrant" nego da ubijam bilo koga (a ne bi mi bilo drago ni da neko mene ubije :) ). I šta sad, napustim Srbiju i neko mi kaže da nije u redu što ja, kao vojno sposobna osoba, izbegavam učešće u ratu i da treba da se vratim odakle sam došao... (i tamo ubijam ili ginem)

Nisu meni migranti "tako posebno dragi", već mi je posebno drag, tj. cenim bilo koji ljudski život, sad bio on moj, tvoj ili migrantov... Pobegao čovek od rata i sad nije u redu da nema gde, da ga niko neće. A kad bi se svi držali toga da "može da dođe i prođe", kuda bi oni na kraju, da se vrate u svoju zemlju i ginu kao budale?
  • 3

#31 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 09:51 PM

Zbog takvih kao sto si ti Srbija je i dosla do ovoga gde je sad


  • 2

#32 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 09:57 PM

Zbog takvih kao sto si ti Srbija je i dosla do ovoga gde je sad


Ajde, baš zbog nas ovakvih kao što sam ja?
Trebalo je možda i mi da slušamo i sledimo Slobu, Šešelja, Arkana i slične?
Onda bi sigurno bilo manje mrtvih, osakaćenih, proteranih itd, a i Srbija bi sad bila bogatija država?
  • 3

#33 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:06 PM

Dobro, ako ipak nećeš da mi odgovoriš...

Pa šta ima veze da li su vojno sposobni?

Evo, dajem primer: tokom devedesetih, ja sam bio vojno sposoban, ali na kraj pameti mi nije bilo da učestvujem u ratovima koje su štancovali Titovi naslednici. Znači, ne bih uzimao oružje u ruke i bio na bilo čijoj strani, tako da, ako bih morao, čak bih pre izabrao da budem "migrant" nego da ubijam bilo koga (a ne bi mi bilo drago ni da neko mene ubije :) ). I šta sad, napustim Srbiju i neko mi kaže da nije u redu što ja, kao vojno sposobna osoba, izbegavam učešće u ratu i da treba da se vratim odakle sam došao... (i tamo ubijam ili ginem)

Nisu meni migranti "tako posebno dragi", već mi je posebno drag, tj. cenim bilo koji ljudski život, sad bio on moj, tvoj ili migrantov... Pobegao čovek od rata i sad nije u redu da nema gde, da ga niko neće. A kad bi se svi držali toga da "može da dođe i prođe", kuda bi oni na kraju, da se vrate u svoju zemlju i ginu kao budale?

Odgovor si dobio...
A ko zeleo rat, rat mu bio u kuci.
Ako bi svi sledeli tvoj primer...drzi se bicikla.

Gde bi ti danas ziveo i tvoja porodica, ako bi se svi muskarci vodili tvojim primerom?
Moj pradeda je ratovao, presao Albaniju, bio u bratskoj Grckoj, vratio se i oslobodio ovu zemlju, izgubio u ratu sedmoro rodjene brace...
Oslobodio je ovu drzavu da zivimo ti, ja, i svi ostali koji znaju da cene svoje pretke i postuju drzavu Srbiju.

Ocigledno se ne osecas patriotom.

Rasprava ne vodi nicemu, to sam ti vec napisao,

Vozi bicikl, nije ovo cas istorije, zelim ti sve najbolje...


  • 5

#34 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:07 PM

Pa zbog tolerantnih pacifista, kukavica, izadjica...(ne mislim konkretno na tebe MI1966) teritorija nam je sve manja, nas je sve manje... ali zato je pedera sve vise, jedan nam vodi vladu, paradiraju gradom, migranti su dobrodosli da nam oplodjuju cerke, sestre, jer mi sami ne mozemo, evo i crkve nam otimaju, ruse... 

Ne znam samo dokle cemo da trpimo...

Znam da se sa tim ne slazem...

I znam da za neke vrednosti treba i ratovati i ginuti...

Tako je uvek bilo, tako ce uvek i biti


  • 5

#35 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:17 PM

Kao što u lokalnom stanovništvu ima g....., ima ih i među migrantima.
Koliko pljački, koliko silovanja, koliko nasilja učine građani Srbije?
Dnevno, nedeljno, mesečno...
Ali to nije vest... to je normala.
Ali zato sve loše što neki migrant uradi, to ti rasistički sajtovi i fb stranice/grupe jedva dočekaju.

Према Еуростату, стопа силовања у Србији је 0.7, у Шведској преко 66, Норвешкој 19.2, Белгији 25, Финској 15, Русији 9, итд...статитика наравно, не говори све, али довољно говори да се види да Србин није по природи насилник
У Енглеској и о случају Ротерам, да не говоримо.
  • 0

#36 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:18 PM

Gde bi ti danas ziveo i tvoja porodica, ako bi se svi muskarci vodili tvojim primerom?

Ratova ne bi ni bilo, kad bi svi odbili da ubijaju...
  • 1

#37 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:20 PM

Ratova ne bi ni bilo, kad bi svi odbili da ubijaju...


Питај стотине хиљада Срба у јамама, од којих су многи бацани у последњем рату
  • 1

#38 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:21 PM

Према Еуростату, стопа силовања у Србији је 0.7, у Шведској преко 66, Норвешкој 19.2, Белгији 25, Финској 15, Русији 9, итд...статитика наравно, не говори све, али довољно говори да се види да Србин није по природи насилник
У Енглеској и о случају Ротерам, да не говоримо.


Ali kad Srbin nešto uradi, akcenat je na tome šta je uradio, a ako isto to uradi migrant, akcenat je na tome što je on migrant, o tome pričam...
  • 0

#39 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:24 PM

Питај стотине хиљада Срба у јамама, у којима у су неки завршили и у последњем рату


To sam rekao generalno, nevezano za nacionalnost...
Ja sam jedan i mogu samo svojim primerom da doprinesem.
  • 0

#40 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 21 June 2020 - 10:26 PM

Ali kad Srbin nešto uradi, akcenat je na tome šta je uradio, a ako isto to uradi migrant, akcenat je na tome što je on migrant, o tome pričam...

Мигрант наоружан ножем, са пуном слободом кретања, без идентитета, без одговорности...
  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika