Jump to content


Fotografije

Kupovina novog drumasa u ultra budzetu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#21 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 07:03 PM

Avangard !?


  • 0

#22 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 23 June 2020 - 07:24 PM

Kao sto svaki forum na svetu ima svoje dvorske zabavljace, pametnjakovice i strucnjake tako ni ovaj ne zaostaje za tim standardom.

Stara bicikla je upravo pomenuta iz tog razloga da bi pametnjakovici i strucnjaci kojih sam i pretpostavio da ce biti i ako je sve lepo napisano, od starta odustanu od svojih nepotrebnih replika i stavova na ovoj temi, ali jednostavno ne vredi, to je jace od njih, to im je u krvi...

 

Dakle kao sto imaju ljudi koji voze juga i golfa dvojku tako isto imaju i oni koji voze mercedese s klase, bmw-jce, lamburdzinije, ferarije i ostale p.m., e isto ali potpuno isto tako imaju oni koji voze najbednije drumase od 200e i oni koji voze one ultra mega giga namunjene od par hiljada eura. Ja sam bio vise nego jasan u prvom postu da sam ja sa starim Eclipseom bio vise nego zadovoljan za ulozeni novac i moje potrebe i da mi ne trebaju neki prosvetitelji da mi kazu kako su to lose bicikle ili ti ne znam ja sta, za prosvetiteljstvo se javite Svetom Savi..

 

Tema je kupovina nove bicikle do odredjene cifre koja stoji a pametovanje za neko drugo mesto ostavite i to je to.

 

 

Mene u celoj priči interesuje to kako si uspeo da u potpunosti kako sam kažeš, uništiš biciklu?

 

Naravno, grupa delova koja se na Capriolo Eclipsu nalazi je svakako iz donje ako ne i najniže klase Shimano delova, ali koliko je meni poznato, iako je dosta teška i zahteva češča podešavanja, dosta je robusna i izdržljiva. Tu pre svega mislim na menjački mehanizam. Točkovi takođe imaju svoj vek trajanja, ali ako se bar malo pazi kako se vozi, ako se nable redovno podmazuju, provera tenzija žbica i po potrebi ispravlja točak, i oni, pa čak i sa kineskim nablama i obručima, mogu dosta, dosta dugo da traju. Naravno, lanac ako se ne menja na vreme, poješće i kasetua verovatno i pogon, ali lanac, kaseta, pakne i gume, pa hajde da kažemo i nable su potrošni materijal koji jednostavno kad se bicikl vozi, se troše. E sad što su ti delovi bolji i kvalitetniji, i duže će trajati.

 

Imaš li evidenciju koliko si godišnje kilometara prelazio, i po kakvim terenima?  Kako si to uspeo da iskriviš felne kao upitnik? Po tome kako si pisao, meni deluje kao da si se sa ovim bajsom redovno spuštao niz stepenice. Uz takvu upotrebu, ne znam koji drumski bajs će da traje dugo, ma kakav da je, jer jednostavno nije napravljen za to.

 

Na ovom forumu ima masa ljudi koji na drumskim biciklima godišnje prelaze ozbiljne, takoreći automobilske kilometraže, pa opet osim potrošnog materijala i redovnog održavanja, nisu uspeli da ubiju svoje bicikle. Ne želim da te uvredim ovim pitanjima, naprotiv. Samo želim da znam kako je to tvoj bajs došao u stadijum u kom je sad? Kakvom vožnjom i kakvim održavanjem?

 

Inače, što se tvog pitanja tiče, kao što reče kolega, za 30 000 dinara teško da može da se kupi dobar nov drumski bicikl na kojem insistiraš. Polovan bi već mogao za te pare da liči na nešto. Međutim, ako već mora da bude nov i gornji limit je 30 000, i ja bih kao što Boban kaže gledao da bicikl pod obavezno ima šamaraljke pa makar i sedmofaz, i odmah prilikom kupovine bih uložio još 20 eura u kvalitetne pakne jer one pakne koji stavljaju na te bicikle, jednostavno nisu bezbedne....

 

I ako nije tema a zanima te i korektno pitas evo da ti odgovorim.

Vec sam napisao sta je samo menjano, paknovi, gume, pedale i to je to. Osam godina sve ostalo trpi.

Dakle nista nije ulagano i nije odrzavano. To je moja stvar sto nisam to radio nekima se nece svidjati, sta ja da radim, moje pravo da tako radim.

U pocetku kada kupis novu stvar cuvas i pazis maksimalno i sve redno ali posle nekog vremena to vec postane sve manje i manje i na kraju deres, a i slozices se da bicikla od 28000 din nije nesto sto ce se cuvati godinama, jednostavno po mojim stavovima ona je davnoooo sebe otplatila.

Druga stvar putevi su kod nas KA TA STO FA, ja ne znam gde drugi voze, ali kod mene putevi nisu za drumasa, ali ja volim i mogu samo da vozim drumasa i ako su putevi za tenk realno. Felne su stradale po silnim rupama, pukotinama, sahtovima... Secam se jednom sam u sred noci kada sam vozio bez svetla ( prazna baterija ), na sred puta roknuo na onu kocku po sred tocka, jednostavno desava se, kao kada vozis kola i mislis barica neka predjes tockom preko nje ostane ti amortizer, unutra rupa moze bunar da se kopa.. Jednom sam i dobro pao sa bicikle kad sam je fino skrcao i mene i nju.

Lanac nikada nije promenjen, vozeno uzbrdo, nizbrdo vozis 60-70 na sat, putevi ocajni preleces preko rupa nekih i neravnina... Da ti pricam sta je sve bilo za 8 godina mislim koliko je presla dobro je da je citava. Presla je nekih 30 000 km po mojoj skromnoj racunici, i to je dobro jer je to uglavnom nabijen prosek za prvih 5 godina zadnjih godina sam dosta slabije vozio, dok u tim prvim godinama sam prelazio i 300 km sedmicno, po katastrofalnim putevima uz odrzavanje 0.

 

Kontaktirao sam ove iz Scoutbike u vezi ovog Visitor modela jer sam se bio odlucio za njega, medjutim nemaju ga na stanju niti imaju ikakvu naznaku kada ce ponovo biti.. Za te pare neka ponovo posluzi kao ovaj i ako sada nevidjeno manje vozim nego pre, i ja sam opet prezadovoljan da nista ne ulazem u njega i ne odrzavam ga, to mi najvise odgovara a i ovakvi putevi i uslovi nisu za skupe bajseve, niti to meni i mojim potrebama treba realno.


  • 0

#23 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 23 June 2020 - 08:09 PM

Da li si razmisljao mozda o nekom "starijem" bajku celicnom, u tom nekom cenovnom rangu? Sto se tice vizitora pogledaj ovde http://www.zlatnitocak.rs/75-drumski covek ima bas dosta bicikala na lageru pa mu je mozda nesto ostalo od toga sto trazis. Srecno da nadjes sto pre bajk koji ti odgovara
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika