Jump to content


Fotografije

Kupovina novog drumasa u ultra budzetu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 09:09 PM

Kupio sam Capriolo Eclipse model, 2012 godine, bicikla je presla boga oca, unistavao sam je gde sam stigao leteo sa njom 78 na sat, vozio svuda, duge ture 200km, kratke, brda cuda, ne znam sta nisam, kad god je vozena silovana je na maksimum ( ne vozim sporo i ne stedim ) menjao sam samo na njoj paknove, gume i pedale, sve ostalo je fabricko, bila je na servisu naravno ali nista nije zamenjeno ako je nesto i bilo neki luft, lageri, popravljeno je i to je to.

 

E sada ona se naravno skroz raspala ( a voleo bih da mi neko objasni kako nije pre ), u sustini sve mora da se menja sem rama sto mi je neisplativo naravno. Ova je izdrzala za taj novac koji sam tada dao 28000 din i ja sam stvarno prezadovoljan, odlucio sam da kupim novu i da dodam da sada ne vozim ni blizu kao pre to kada sam je kupio recimo i jos tih 4-5 godina od tada gde sam znao sedmicno da predjem po nekad i 300 km sada vozim mnogooo manje zbog kolena ali opet kada vozim volim brzu voznju.

 

E sada iskljucivo sam u budzetu do 30000 din i iskljucivo hocu novu biciklu, kontao sam da uzmem ponovo isti model, ali sam tako trazio i nabastao na jos neke modele cak i aluminijumske, pa nista ne znam o njima, i zanima me da li je to iko imao prilike da vozi i lici li to na sta i da li su bolji izbor od ovog modela koji se ispostavio da je meni fenomenalan za ulozeni novac.

 

Nasao sam neke modele evo recimo :

 

http://www.scoutbike...icikl-discovery

 

https://www.venerabi...2018-eur1/2983/

 

Imaju jos nekih modela, ne znam na sta ovo lici nisam ni znao da rade drumase vidjao sam MTB njihove.. Jel vozio neko ove modele i poredio sa Capriolovim, vredi li ovo ili da uzmem opet Eclipse ?


  • 1

#2 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 10:15 PM

Ne znam za ova dva, ali evo jos dva koja mozes da eventualno razmotris:
1. https://www.decathlo...cikl-rc100.html
Kazu ljudi da su odlicni za te pare, ne znam sta ima od velicina trenutno.
2.
https://www.2bike.rs...ov#.XuKq0ZDRayU
Slucajno videh oglas malopre, ne znam kakav je ali kaze da je nekoriscen, velicina 55, alu ram.
  • 1

#3 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 10:19 PM

Evo vise o ovom sa oglasa, vidim da je napolju 330 eur:
https://www.ks-cycli...ycling.283.html
  • 1

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 11 June 2020 - 10:30 PM

Od ta dva ja bi izabrao prvi.


  • 1

#5 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 June 2020 - 10:44 PM

Prvi ima compact pogon 50/34, a drugi 52/42. Ako je nazad 14-28 (
ne piše, podrazumevam), prvi će biti lakši za brda. Triban je 1x sa 44t napred, biće najteži za brda, a na ravnom ili nizbrdo će pre "nestati" brzina.
Prvi dođe se 23mm gumama, treba proveriti koliko je maksimum koji taj prima. Drugi je 28mm, a triban čak 32mm.
Koliko sam video, sve drugo je uglavnom vrlo slično.
  • 1

#6 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 12 June 2020 - 04:58 AM

Kupio sam Capriolo Eclipse model, 2012 godine, bicikla je presla boga oca, unistavao sam je gde sam stigao leteo sa njom 78 na sat, vozio svuda, duge ture 200km, kratke, brda cuda, ne znam sta nisam, kad god je vozena silovana je na maksimum ( ne vozim sporo i ne stedim ) menjao sam samo na njoj paknove, gume i pedale, sve ostalo je fabricko, bila je na servisu naravno ali nista nije zamenjeno ako je nesto i bilo neki luft, lageri, popravljeno je i to je to.
 
E sada ona se naravno skroz raspala ( a voleo bih da mi neko objasni kako nije pre ), u sustini sve mora da se menja sem rama sto mi je neisplativo naravno. Ova je izdrzala za taj novac koji sam tada dao 28000 din i ja sam stvarno prezadovoljan, odlucio sam da kupim novu i da dodam da sada ne vozim ni blizu kao pre to kada sam je kupio recimo i jos tih 4-5 godina od tada gde sam znao sedmicno da predjem po nekad i 300 km sada vozim mnogooo manje zbog kolena ali opet kada vozim volim brzu voznju.
 
E sada iskljucivo sam u budzetu do 30000 din i iskljucivo hocu novu biciklu, kontao sam da uzmem ponovo isti model, ali sam tako trazio i nabastao na jos neke modele cak i aluminijumske, pa nista ne znam o njima, i zanima me da li je to iko imao prilike da vozi i lici li to na sta i da li su bolji izbor od ovog modela koji se ispostavio da je meni fenomenalan za ulozeni novac.
 
Nasao sam neke modele evo recimo :
 
http://www.scoutbike...icikl-discovery
 
https://www.venerabi...2018-eur1/2983/
 
Imaju jos nekih modela, ne znam na sta ovo lici nisam ni znao da rade drumase vidjao sam MTB njihove.. Jel vozio neko ove modele i poredio sa Capriolovim, vredi li ovo ili da uzmem opet Eclipse ?

Znaci nisi platio skolu jednom sa novim kog sad bacas nego opet isto kupujes,ja jos nisam cuo da neko baca polovan bajs nego mu ostane unucima ako ga odrzava
  • 0

#7 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 12 June 2020 - 11:41 AM

Voleo bih da nam ovde predocis gde sam ja to napisao da bacam biciklu ?
Druga stvar po meni popravka i zamena svega sto je otislo je apsolutno neisplativo, pa te opet pozivam da mi kazes gde ovo sve mogu da zamenim za 100e sa sve radom majstora jer mi je to neka isplativa cena za zamenu i popravku.

 

Obe felne za zamenu, krive kao upitnik, uzadarane i izubijane, imaju cak i veca ulubljenja.

Obe glave za zamenu ( nikada nisu menjane ), mali luft u zadnjoj.

Srednja glava za zamenu ( nikada nije menjana ), pocela da krcka i da zvoni.

Desna pedala za zamenu cuje se da su otisli lageri.

Zadnja kaseta komplet za zamenu, zubi tupi kao gudalo.

Automatski promenom kasete ide i nov lanac.

Gume spoljne obe za zamenu, tempirane bombe, jedna cak i ima rupu na sebi od par milimetara. Slika : https://i.imgur.com/ix5eav1.jpg

Zadnji paknovi pri kraju.

Traka za volan u ocajnom stanju treba opet da se premota.

Zadnja kocnica pukao mi neki feder sto vraca kocnicu u prvobitni polozaj.

Imam i luft u volanu tako da kada naidjem na trotoar ono mi skljocne da li samo treba da se dotegne ili sta vec, nemam pojma.

Menjaci rade jos uvek ok, ali hoce da me zezaju izmedju 3-5 nece cesto da prebaci iz prve pa moram ja dodatno da natezem, pretpostavljam da stelovanje moze pomoci.

 

Tako da kao sto vidis spisak je ogroman i po meni se popravka i zamena ne isplati ima samo majstor da me klepi sa 3000-5000 kada bude video sta sve treba da radi, da sastavi celu biciklu. Baciti je necu neka je moze jos da se vozi a iskren da budem plasim se da sednem na nju i da zaletim nizbrdo, sve je to staro i dotrajalo i pitanje je sta sve moze da se desi.

 

Kakav li je ova KS Cycling sa oglasa, nesto bih uzeo ne znam sta zato sam i pitao da vidim vozi li ko sta od ovoga pa da odaberem, buduci da sada nevidjeno manje vozim bicu zadovoljan da mi nova bicikla izgura koliko i stara.


  • 0

#8 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 12 June 2020 - 08:15 PM

Konstatovao si da se popravka ne isplati, pa šta ćeš da radiš sa njim?



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#9 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 12 June 2020 - 08:24 PM

Nista stajace kao sto i mnogo drugih stvari stoji ljudima a ne koriste ih, recimo stampaci, stari kompovi i slicno, najbitnije je da leba ne jede a i ne zauzima neki prostor, imam ga gde.. 


  • 0

#10 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 June 2020 - 08:33 PM

Konstatovao si da se popravka ne isplati, pa šta ćeš da radiš sa njim?
Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Konzerva auto-laka npr. crvenog i udri... Taman za ukras bašte :D
  • 0
The sea, the sea

#11 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 12 June 2020 - 10:44 PM

Imao eclips davno pre 5 god realno za te pare nema drumski dobar bajs.E sad ovi što si stavio bolji su jer imaju šamaraljke kakve god da su.Ja bih ti za te pare nekog capriolo firebirda preporučio pošto si već imao capriolo
  • 0

#12 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 June 2020 - 11:21 PM

Mene u celoj priči interesuje to kako si uspeo da u potpunosti kako sam kažeš, uništiš biciklu?

 

Naravno, grupa delova koja se na Capriolo Eclipsu nalazi je svakako iz donje ako ne i najniže klase Shimano delova, ali koliko je meni poznato, iako je dosta teška i zahteva češča podešavanja, dosta je robusna i izdržljiva. Tu pre svega mislim na menjački mehanizam. Točkovi takođe imaju svoj vek trajanja, ali ako se bar malo pazi kako se vozi, ako se nable redovno podmazuju, provera tenzija žbica i po potrebi ispravlja točak, i oni, pa čak i sa kineskim nablama i obručima, mogu dosta, dosta dugo da traju. Naravno, lanac ako se ne menja na vreme, poješće i kasetua verovatno i pogon, ali lanac, kaseta, pakne i gume, pa hajde da kažemo i nable su potrošni materijal koji jednostavno kad se bicikl vozi, se troše. E sad što su ti delovi bolji i kvalitetniji, i duže će trajati.

 

Imaš li evidenciju koliko si godišnje kilometara prelazio, i po kakvim terenima?  Kako si to uspeo da iskriviš felne kao upitnik? Po tome kako si pisao, meni deluje kao da si se sa ovim bajsom redovno spuštao niz stepenice. Uz takvu upotrebu, ne znam koji drumski bajs će da traje dugo, ma kakav da je, jer jednostavno nije napravljen za to.

 

Na ovom forumu ima masa ljudi koji na drumskim biciklima godišnje prelaze ozbiljne, takoreći automobilske kilometraže, pa opet osim potrošnog materijala i redovnog održavanja, nisu uspeli da ubiju svoje bicikle. Ne želim da te uvredim ovim pitanjima, naprotiv. Samo želim da znam kako je to tvoj bajs došao u stadijum u kom je sad? Kakvom vožnjom i kakvim održavanjem?

 

Inače, što se tvog pitanja tiče, kao što reče kolega, za 30 000 dinara teško da može da se kupi dobar nov drumski bicikl na kojem insistiraš. Polovan bi već mogao za te pare da liči na nešto. Međutim, ako već mora da bude nov i gornji limit je 30 000, i ja bih kao što Boban kaže gledao da bicikl pod obavezno ima šamaraljke pa makar i sedmofaz, i odmah prilikom kupovine bih uložio još 20 eura u kvalitetne pakne jer one pakne koji stavljaju na te bicikle, jednostavno nisu bezbedne....


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#13 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 13 June 2020 - 03:24 AM

Voleo bih da nam ovde predocis gde sam ja to napisao da bacam biciklu ?
Druga stvar po meni popravka i zamena svega sto je otislo je apsolutno neisplativo, pa te opet pozivam da mi kazes gde ovo sve mogu da zamenim za 100e sa sve radom majstora jer mi je to neka isplativa cena za zamenu i popravku.
 
Obe felne za zamenu, krive kao upitnik, uzadarane i izubijane, imaju cak i veca ulubljenja.
Obe glave za zamenu ( nikada nisu menjane ), mali luft u zadnjoj.
Srednja glava za zamenu ( nikada nije menjana ), pocela da krcka i da zvoni.
Desna pedala za zamenu cuje se da su otisli lageri.
Zadnja kaseta komplet za zamenu, zubi tupi kao gudalo.
Automatski promenom kasete ide i nov lanac.
Gume spoljne obe za zamenu, tempirane bombe, jedna cak i ima rupu na sebi od par milimetara. Slika : https://i.imgur.com/ix5eav1.jpg
Zadnji paknovi pri kraju.
Traka za volan u ocajnom stanju treba opet da se premota.
Zadnja kocnica pukao mi neki feder sto vraca kocnicu u prvobitni polozaj.
Imam i luft u volanu tako da kada naidjem na trotoar ono mi skljocne da li samo treba da se dotegne ili sta vec, nemam pojma.
Menjaci rade jos uvek ok, ali hoce da me zezaju izmedju 3-5 nece cesto da prebaci iz prve pa moram ja dodatno da natezem, pretpostavljam da stelovanje moze pomoci.
 
Tako da kao sto vidis spisak je ogroman i po meni se popravka i zamena ne isplati ima samo majstor da me klepi sa 3000-5000 kada bude video sta sve treba da radi, da sastavi celu biciklu. Baciti je necu neka je moze jos da se vozi a iskren da budem plasim se da sednem na nju i da zaletim nizbrdo, sve je to staro i dotrajalo i pitanje je sta sve moze da se desi.
 
Kakav li je ova KS Cycling sa oglasa, nesto bih uzeo ne znam sta zato sam i pitao da vidim vozi li ko sta od ovoga pa da odaberem, buduci da sada nevidjeno manje vozim bicu zadovoljan da mi nova bicikla izgura koliko i stara.

" U sustini sve mora da se menja osim rama" za mene je to bacen bicikl i to si napisao,ja vozim preko 30 godina i u sustini nikad nisam ni pola menjao,normalna odrzavanja guma,kaseta,lanac,pogon,sad rotori i paknovi i to je sve,retko i patrona jer odrzavam sam cistim usput,a tebi je sve otislo jer ne odrzavas i jer su novi delovi krs koji lako odlaze,i opet kazes da ti nova bicikla izgura ko stara,hahaaha,znaci ti ladno mislis da to tako treba,pomirio si se s tim da ti novi krsevi odlaze na otpad,da se prekrsti covek
  • 1

#14 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 13 June 2020 - 03:53 PM

Nije skroz nov ali mozes da bacis pogled: https://www.2bike.rs...ov#.XuT1u5DRayU
  • 0

#15 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 06:27 AM

Kakav clickbait naslov :D
Ultra budzet za novog drumasa je 3,4,5 000 evra a ne 250 :D :D


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#16 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 08:11 AM

Evo jednog za ultra budzet, novo :)

Bicikl Rennrad 28 Zoll KsCycling (549 KM)
https://www.olx.ba/r/38204800/40813

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 June 2020 - 09:45 AM

ali sam tako trazio i nabastao na jos neke modele cak i aluminijumske, pa nista ne znam o njima, i zanima me da li je to iko imao prilike da vozi


Od autora tema "trol kupac", "trol kupac 2" i "trol kupac 3 – povratak trol kupca", najnoviji nastavak: "trol kupac 4 – kraljevstvo trolova"!
  • 4

#18 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 10:20 AM

Nista stajace kao sto i mnogo drugih stvari stoji ljudima a ne koriste ih, recimo stampaci, stari kompovi i slicno, najbitnije je da leba ne jede a i ne zauzima neki prostor, imam ga gde..


To ti je isto kao da si ga bacio, jer i da hoćeš ne možeš / ne smeš da ga koristiš. :)

Koliko km je prešao taj bicikl, otprilike?
  • 0

#19 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 05:13 PM

Od autora tema "trol kupac", "trol kupac 2" i "trol kupac 3 – povratak trol kupca", najnoviji nastavak: "trol kupac 4 – kraljevstvo trolova"!

 

Popićeš tužbu sad, vidimo se na sudu.


  • 4
Pozdrav

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 June 2020 - 06:44 PM

Samo da večeram, ne sedi mi se gladnom celu noć u istražnom.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika