Jump to content


Fotografije

Kupovina odgovarajucih bisaga za putovanje


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#1 lazarvgd

lazarvgd
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 26 May 2020 - 10:41 AM

Cao drustvo, imam nedoumice i manjak iskustva, pa mi treba vasa pomoc i savjet oko kupovine bisaga za bajs.

Dakle, trebaju mi bisage definitivno za putovanje po nasoj divnoj zemlji.

Problem nastaje tu sto ne znam kakve i kolike bisage mi trebaju, a dodatno otezava situacija da idem sa MTB na put, umjesto sa nekim bajsom koji je vise za to. Kupio sam jos ranije alu paktreger koji se montira sa quick release-om na bajs, nosivost istog je 50kg deklarisana (pogledaj sliku dole). E sad, ovi stitnici sa strane mi se cini mali i plasi me da mi vece bisage ne upadaju u tocak.

Da li neko moze da me posavjetuje oko kupovine istih? Koje da kupim, na ciklo berzi ima dosta slicnih - sta vi mislite koje bi mogle da podmire sledece sitnice? Ono sto bih ja na put nosio je malo odjece tipa par majica, carapa, gaca, sroceva... Hranu, prvu pomoc, alat i pratecu opremu za popravke na putu. Zatim, vrecu i podlogu za spavanje, komplet za rucavanje, sator.

Takodje iskustva sa putovanja a vezana za pakovanje mi trebaju, kao planinar sve sam nosio na ledjima, a sad sa bajsom bas i ne znam kako bih nakacio ranac od 80L na njega, pa vas molim za savjete. Koji su problemi koje sam previdio, sta ne moze, sta moze?

Unapred zahvala,
Lazar


pak-treger-demontazni-5425634783229-7178


  • 0

#2 rstk

rstk
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 26 May 2020 - 12:58 PM

Nemam iskustvo putovanja sa MTB, ali mi se čini da sa njim i za tvoje potrebe treba da ideš u pravcu bikepackinga, a ne bisaga. 


  • 1

#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 26 May 2020 - 01:23 PM

Nije ovo ni mtb, ovo je e-bike.
  • 3

#4 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 May 2020 - 02:07 PM

Ovaj pak treger je igračka za 10-ak, možda ali samo možda do 15kg.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#5 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 30 June 2021 - 05:42 PM

Sta mislite o ovim bisagama? Vredi li sta ovo?

https://www.probike....-e-bike-r13746/

Idem na put 200km i nosicu odece za 7 dana, posto cu ostati u tom gradu kod rodbine. Sta mislite da je dobro uzeti u tom crnovnom rangu? Mislim da je 65l neka normalna velicina, ispod ne bih isao

To bi se montiralo na
https://www.topeak.c...OURIST-DX-(DISC)
  • 0

#6 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2021 - 06:40 PM

Prtljaznik je odlican.

 

Bisage ne valjaju. Nemoj da uzimas spojene bisage nego iskljucivo one koje se zasebno kace na prtljaznik svaka sa svoje strane. Koristio sam na svojoj prvoj turi iste takve kao sto ti mislis da kupis, ali sam ih ja pozajmio i na kraju ture vratio, a tada sam i shvatio koliko je to los sistem. To se pomera, nestabilno je, taj deo koji kao stoji na prtljazniku je skoro pa neupotrebljiv... Batali to i uzmi normalne bisage, imas ih na berzi. Cak i one najjeftinije ce biti prakticnije i korisnije od ovih jednodelnih, posebno sto kosaju 60 evra.


  • 0

#7 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 30 June 2021 - 08:36 PM

Mozes li mi preporuciti neke? Recimo 2x20l i da stavim recimo ranac na paktreger izmedju te dve bisage? U zbiru oko 60-70l
  • 0

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2021 - 09:28 PM

Ako si pri parama naruči Crosso od Ralića za 65e par, 2x30L i bićeš prezadovoljan.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 06:59 AM

Ovo sto ti je Igor preporucio je odlicna, ako ne i najbolja (novac-vrednost) varijanta za nas u Srbiji. Jedini problem je upravo to sto se narucuju, sto znaci da ces morati da sacekas dok ne stignu.

http://velomotion.we....com/--dry.html (imas ih u nekoliko boja)

 

Imas razne rasparene bisage na berzi - vidim par crnih Ortlieb od istog prodavca, po jedna plavo-crna Vaude od dva razlicita prodavca. U oba slucaja nisu identicne bisage ali ni razlika nije velika... Sa druge strane, Crosso Dry kod Ralica su ti jeftinije od obe ove polovne varijante

 

Ako ti je to hitno, a s obzirom da ne putujes daleko, kupi dva jeftina ranca ili suve vrece i dobro ih uvezi da ne spadnu. Ili pozajmi bilo kakve bisage od nekoga, eto cak i te jednodelne bi ti uradile posao za 200km (samo nemoj da ih kupujes). Cegeri, jake kese ili vrece, bilo sta... Ako nakon toga i dalje mislis da ce ti bisage dobro doci u buducnosti, sedi, smisli i kupi ih na miru tako da imas nesto sto iole valja a i ne kosta previse.


  • 0

#10 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 02:35 PM

Javio sam se coveku na mail medjutim prosao je ceo dan i nema odgovora. Koliko se ceka prosecno da stignu ?

Ovaj paktreger sto sam naveo nigde nisam uspeo da nadjem nazalost. Put ce pricekati....
  • 0

#11 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 July 2021 - 02:48 PM

https://www.probike....st-dx-ta2051-b/

Ako misliš na Ralića onda da, treba mu neko vreme da odgovori.
  • 1

#12 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 07:04 PM

Zvao ih danas 4 puta (jedan poziv je bio i za taj jer pise da ga imaju). Oni ne znaju ni sta imaju ni sta nemaju. Jedino sto su mi ponudili je topeak explorer ali meni to ne treba, neozbiljan paktreger za duza putovanja.

edit: Sto se tice crosso bisaga definitivno uzimam jer sam video na youtube da se neki poljak buni sto su mu se neki delovi raspali posle 30k km ludak haha
  • 0

#13 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 04 July 2021 - 05:43 PM

И ја сам за квалитетне бисаге, а онда видим слике циклопутника из Ниша (Тасић) са баш онаквим бисагама које имајј онај део што иде преко пактрегера, реда 8 евра, переца корманом, буџеним предњим пактрегером, градским неким бајсом са љутом ацерчином од механике, са штитником за ланац...И човек вози, баш га брига :)
  • 1

#14 Chichaksa

Chichaksa
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 29 November 2021 - 08:16 PM

Pozdrav
Pitanje za iskusne,namjeravam na ljeto provesti 10-tak dana na biciklu i ponio bi šator,vrecu za spavanje,podlosku,nesto garderobe,alat...ee sada,dali bi mogao to sve potrpati sa opcijom bikepackinga ili se moram odluciti na opciju bisaga?
Mtb je u pitanju. Hvala na pomoci
  • 0

#15 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2021 - 10:40 AM

Pozdrav!

 

Naravno da mozes da popakujes sve bez velikih bisaga. Treba samo da budes svestan cinjenice da je oprema koja je i dovoljno mala i dovoljno lagana da moze da se spakuje kako treba sa svim ostalim stvarima, a da to stoji cvrsto i stabilno na biciklu i bez bisaga, poprilicno skupa i uglavnom nedostupna na ovim prostorima (Srbija i ostala lokalna boranija). Kada kazem poprilicno skupa mislim visestruko skuplja nego varijanta sa bisagama. Varijanta sa bisagama je sada vec relativno jeftina, jer em sto ima raznih polovnih bisaga koje su vise nego dobre za suvo vreme, em sto ima jeftinih satora, podloski i vreca... ali koji su svi suvise teski i kabasti za bikepacking varijantu ali ne i za varijantu sa bisagama.

 

Dakle, moze ali ce da te kosta.


  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 November 2021 - 11:04 AM

Šta je bikepacking?

Do jutros sam mislio da je to kad ideš na višednevnu turu sa kampovanjem, kao kad nosiš ranac peške (backpacking), samo što stvari trpaš na bajs (kako god se snađeš).

Buni me sad ovo razdvajanje "bikepacking" i "varijanta sa bisagama."

 

Da li to znači da je "bikepacking" samo ranac na bajsu, bez bisaga?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2021 - 12:30 PM

Ma jok, to je ono kada kupis majusni sator koji je takodje lagan i ekstra skup, a onda to isto uradis i sa vrecom i ostalim, i onda to sve spakujes u torbice i rolnice koje kacis kojekude po biciklu pa budes lagan i brz(i od onog sa bisagama).

 

Npr ovakvo nesto (slika maznuta sa interneta)

bikepacking.PNG


  • 0

#18 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1365 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2021 - 02:36 PM

Blagi off, negde sam video da je dokazano bolje staviti veću torbu 'pod sic' nego bisage, što se tiče aerodinamike, a onda nataknu torbu popreko na korman i okače bisage na prednju vilu i drastično pokvare ceo profil... Ako već kačiš svuda po bajsu, onda možeš i standardne bisage nazad, ne verujem da ima razlike, osim što je sigurno stabilniji bajs sa bisagama nego sa onolikim teretom visoko od centra težišta. Mislim da je bolje staviti ranac na prsa, nego opteretiti korman i prednju vilu i uz to poništiti sve aerodinamičke prednosti drop kormana...
  • 0
The sea, the sea

#19 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 30 November 2021 - 04:09 PM

Bisage imaju smisla za turing i uglavnom voznju po asfaltu. Sam bicikl tako natovaren je puno teži od bikepacking varijante ( bas slika koju je ovde Boris volimcorbe postavio i i gde govori o tom konceptu. ) Sto se tice bikepacking spremanja i pakovanja otprilike je to mozda najoptimalnije izvodljivo i djelotvorno za period od recimo par dana.. mada ima likova koji u zavisnosti od vremenskih uslova cepaju i mesecima putuju! Dalje, ono sto je takodje za nekog bitno.. sa bisagama i u turing varijantu puno vise stvari mozate da potrpate i spremite. Sporet, kuhinju, frižider i sl. Malo karikiram ali tako nesto. Sam bicikl je tada i poprilicno teži. Računajte na cifru od oko cca 40 tak kg.
Bikepacking koncept u fulu sve spakovano ide na tezinu do max 20 tak kg., dakle upola laksi bic. On je tada poprilicno i u praktičnoj prednosti kada se vozi van asfalta ili nekim nepristupačnim terenom, gde možete i da ponesete bicikl. Probajte da ponesete uzbrdo bicikl od 40 tak kg ili da ga gurate a pred vama nema kraja putu…
  • 1

#20 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 30 November 2021 - 04:17 PM

@Woody
Pazi, malo ko ce da ganja aerodinamiku osim ako nije u nekom fazonu trke sa nekim ciljem i sl. Postoje razne tipa Silkroud itd. Takodje imas kod Amera kultne dirty Kanza gravel trke sa dosta učesnika sa minimalnim prtljagom a voze gravele uglavnom i po putu Ala kod nas zvanom tucanik. Nekad toliko dobar makadam kilometrima dug ko kod nas autoput. Normalno da ce se u takvim uslovima Ganjati aerodinamika i sl…
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika