Jump to content


Photo

Breveti po belom svetu


  • Please log in to reply
363 replies to this topic

#121 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Posted 31 May 2021 - 02:11 PM



Gde si tačno vozio brevet? Koja regija u Nemačkoj?

Zar ne vidiš sliku i link?

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 2

#122 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 31 May 2021 - 07:17 PM

Sa fb stranice organizatora poslednjeg breveta


FB-IMG-16223779770757089.jpg

FB-IMG-16223784450908050.jpg

FB-IMG-16223783760375779.jpg

FB-IMG-16223783637578162.jpgdown home cooking near me
  • 0

#123 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Posted 31 May 2021 - 07:30 PM

NRW. 

Start je bio u Geldernu. ARA Niederhein mi je najbliži što se tiče organizacije. 

Ovde su termini za 2021 godinu. https://www.audax-ra...de/termine/2021


  • 2
Postavljena slika
[/url]

#124 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 06 June 2021 - 10:44 AM

IMG-20210606-134707-362.jpg

Prijavio sam se za brevet 4CC u Hrvatskoj, 4 corners of Croatia, vozi se od 18. juna. 1450 km i 15-16 hiljada metara elevacije.
Za sada nas ima 11.
100€ učešće (još nisam uplatio), ali u cenu ulazi i diploma, medalja, dres, bag drop do glavnih kontrolnih tačaka (i lični prtljag do cilja) ali i trackig. Znači imaćemo neki uređaj i moći će na jednom sajtu da se prati ko se gde nalazi u svakom trenutku. To je čoveku ostalo od trke HardCro (ista ruta praktično), on je to organizovao.

Start je iz Iloka, ide se do najsevernije tačke u Hr, pa do najzapadnije (Istra), pa do najjužnije dole, u blizini Boke Kotorske.

Veliki mi je problem što su start i cilj toliko udaljeni jedan od drugog, pa ne mogu da se odlučim kako da odem do Iloka.

1. Da odem autom od Leskovca do Beograda, vozim (kao poslednji trening) 600 km brevet u subotu 12-13. juna, onda malo da sviram po Vojvodini 3-4 dana, ostavim kombi negde (ne bih u Iloku, već negde Novi Sad ili njegova okolina), pa onda nakon završetka: A) biciklom nazad do kombija, pa još malo svirke negde (da se izvade troškovi makar); B ) biciklom do Leskovca, pa vozom na sever po auto; C) na voz zajedno sa biciklom Bar-Beograd.

2. Zajedno sa bajsom da odem vozom od LE do Beograda, pa onda biciklom do Novog Sada, pa narednog dana (dan pre starta) za Ilok (on je valjda oko 50km od NS).
Nakon završetka, nemam obavezu da idem gore, već pravo u Le: ili biciklom, ili (ako postoji opcija) vozom Bar-Niš. Ili možda biciklom do Soluna, pa nakon par dana za Leskovac.

3. Da odem biciklom iz Leskovca do BG u nedelju, pa onda odmor, pa u utorak ili sredu do NS, pa u četvrtak od NS do Iloka.
Za povratak isto kao pod 2.

*

Naravno, ako ne idem autom, jednostavnije mi je sve i ne moram da mislim gde ću da ga ostavim na 6-7 dana i da se plašim da mi ga neko ne obije.
Ali, sa druge strane, ako bih išao s njim, mogao bih usput da radim, zaradim nešto love za pokrivanje troškova i ne bih morao da plaćam spavanje u BG i NS, jer imam krevet unutra.
Tako da nisam pametan... :)

Da, imam rođenu tetku u Kotoru, pa bih kod nje možda ostao dan-dva da odmorim, ako bih odlučio (ili morao) da se vratim nazad biciklom.



U sredu idem u Le, imam 3-4 poslića da završim tamo (neke papire, nešto gitare sa sredim...) i ako ništa ne iskrsne u naredna 2-3 dana (kad imaš porodicu i malu decu, nikad ne znaš), uplaćujem učešće u utorak i idem u avanturu. :)
  • 4

#125 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 07 June 2021 - 02:23 PM

Imaš voz iz Bg do Šida pa pređeš u Hr do Iloka ili ostaviš kombi u Šidu i imaš oko 19km do Iloka. Povratak spavaća kola iz Bara do Bgd-a i eto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#126 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 07 June 2021 - 06:24 PM

Fala...

A kako se transportuje bicikl?
  • 0

#127 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 08 June 2021 - 12:36 AM

Evo celo veče guglam... :)

Što se tiče privatnih, obezbeđenih parkinga - mrka kapa Bačka Palanka, Šid, Ilok, pa čak ni za Novi Sad nisam uspeo ništa da nađem.

Ostaju mi opcije da idem biciklom ili vozom.

Biciklom možda ipak neću, jer bih morao da krenem dosta ranije, da se zamaram pred težak brevet, vremenske prilike nesigurne, možda me uhvati kiša usput itd.
A verovatno ću i da kasnim sa polaskom odavde, ne uspevam preko interneta da obezbedim potvrdu o vakcinaciji i zdravstveno osiguranje za EU (to mi zapravo treba za Italiju u avgustu, ali moram da im pošaljem papir do kraja meseca, pa gledam da to završim pre polaska, jer ako ne mogu - onda da uplatim u Srbiji osiguranje za tih 10-15 dana), pa ću morati da idem lično da tražim taj papir.

Znači 99% idem vozom.
Ima ih dosta iz Niša do Bg (od Le do Niša takođe, a mogu i biciklom), pa posle iz Zemuna ili Batajnice do Šida, a onda od Šida motam tek 20 km do Iloka.

Ali u povratku ću morati da motam čak 600 km do Leskovca :( jer od Bara do Niša ili Bg mora da se upakuje bicikl i tako da se transportuje kao prtljag.



p.s. znači otpada i 600 km brevet u Srbiji :(
(u svakom slučaju, vrlo loša vremenska prognoza za vikend)
  • 0

#128 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 June 2021 - 12:40 AM

Fala...

A kako se transportuje bicikl?

Vozom normalno ima neka sitna doplata oko 150-200 dinara recimo do Šida iz Bgd

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#129 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 June 2021 - 12:42 AM

Evo celo veče guglam... :)

Što se tiče privatnih, obezbeđenih parkinga - mrka kapa Bačka Palanka, Šid, Ilok, pa čak ni za Novi Sad nisam uspeo ništa da nađem.

Ostaju mi opcije da idem biciklom ili vozom.

Biciklom možda ipak neću, jer bih morao da krenem dosta ranije, da se zamaram pred težak brevet, vremenske prilike nesigurne, možda me uhvati kiša usput itd.
A verovatno ću i da kasnim sa polaskom odavde, ne uspevam preko interneta da obezbedim potvrdu o vakcinaciji i zdravstveno osiguranje za EU (to mi zapravo treba za Italiju u avgustu, ali moram da im pošaljem papir do kraja meseca, pa gledam da to završim pre polaska, jer ako ne mogu - onda da uplatim u Srbiji osiguranje za tih 10-15 dana), pa ću morati da idem lično da tražim taj papir.

Znači 99% idem vozom.
Ima ih dosta iz Niša do Bg (od Le do Niša takođe, a mogu i bicikkom), pa posle iz Zemuna i Batajnice do Šida, a onda od Šida 20 km do Iloka.

U povratku ću morati da motam 600 km do Leskovca :( jer od Bara do Niša ili Bg mora da se upakuje bicikl i tako da se transportuje kao prtljag.



p.s. znači otpada i 600 km brevet u Srbiji :(
(u svakom slučaju, vrlo loša vremenska prignoza za vikend)

Ma može da se strpa i u bus zapakovan, može i u kombi ili minibus sa mora, to nije problem

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#130 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 08 June 2021 - 12:45 AM

Za bajs je samo 100 dinara.

A što se tiče pakovanja, pa upravo to ne bih radio, pa ću morati da motam.
  • 0

#131 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 June 2021 - 09:09 PM

Za bajs je samo 100 dinara.

A što se tiče pakovanja, pa upravo to ne bih radio, pa ću morati da motam.

Pa kad ti je lakše da motaš onda dobro, samo mislim da nema ništa od toga, morao bi da prepedalaš preko 2000km

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#132 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 08 June 2021 - 10:07 PM

Ne mislim da je lakše, nego jednostavno neću da se bakćem sa pakovanjem, to ne uzimam u obzir kao mogućnost.

Neće biti lako motati još 600 km nakon breveta, ali šta je tu je... odmoriću par dana pre povratka.

Kako nema ništa od toga? Pa u BIH postoji i brevet 2000km. :)
  • 0

#133 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 08 June 2021 - 10:24 PM

Ne mislim da je lakše, nego jednostavno neću da se bakćem sa pakovanjem, to ne uzimam u obzir kao mogućnost.

Neće biti lako motati još 600 km nakon breveta, ali šta je tu je... odmoriću par dana pre povratka.

Kako nema ništa od toga? Pa u BIH postoji i brevet 2000km. :)

Ma znam nego nećeš ti to izdržati

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#134 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 09 June 2021 - 01:35 PM

Fala ti za dodatnu motivaciju. :D
  • 2

#135 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 09 June 2021 - 02:37 PM

To ti kažem, aj sad pa nemoj da odeš, ima da ti se smeje ceo forum

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#136 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 09 June 2021 - 03:05 PM

Ma idem sigurno, samo sutra da probam da završim nešto...

Kako me nerviraju Grci ovde s tim njihovim slovima. :(
Dali mi neki papir koji je zamena za zdravstvenu karticu koja važi za ostale države EU, dok mi poštom ne stigne ta kartica.

Prebace mi ime u papirima na njihova slova, pa posle kad treba nekad na latinici, onda ta njihova slova prebace jedno po jedno na latinična i prezime mi onda ispadne Ivanovits, a ime Miontragk, jer kod njih je nt=d i gk=g. Znači haos totalni.
+ ceo papir je na grčkom i kako ja to da šaljem u Italiju?

Zato sutra idem da vidim da li može to drugačije, pa onda u petak putujem u Le.
Ako ne može, da znam da uplatim kod nas osiguranje za taj period kad je brevet 1001 miglia.
  • 0

#137 boki_ns

boki_ns
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • LocationCerevic

Posted 13 June 2021 - 05:07 PM

Opet se malo vozilo prošli vikend. Uglavnom, kiša i sparina u subotu, nedelja jutro kiša i čeoni vetar. Veliki problem sa sicom posle 200km, tako da sam narednih 230 vozio na pedalama. Još uvek saniram dupe. :D Najveći problem je što se noću vozi kroz sela, šume, tako da sam dva puta ostajao bez vode. U nedelju ujutro sam usnama hvatao kišnicu da bi bar malo osvežio usta. Slika nema jer me mrzilo da stalno raspakujem telefon iz folije. Evo i link: https://www.strava.c...ties/5423996466
  • 4
Postavljena slika
[/url]

#138 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 14 June 2021 - 04:24 PM

Idem noćas biciklom do Niša, pa u 06:40 vozom za Bg, spavaću u Zemunu ili Batajnici, jer odatle ima voz za Šid, ako u sredu ujutro bude loše vreme. Ako bude fino, biciklom do Bačke Palanke u sredu, noćenje, pa u četvrtak preko mosta za Ilok.
  • 2

#139 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Posted 14 June 2021 - 06:54 PM

Idem noćas biciklom do Niša, pa u 06:40 vozom za Bg, spavaću u Zemunu ili Batajnici, jer odatle ima voz za Šid, ako u sredu ujutro bude loše vreme. Ako bude fino, biciklom do Bačke Palanke u sredu, noćenje, pa u četvrtak preko mosta za Ilok.

n2:thumbsup


  • 0

#140 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Posted 14 June 2021 - 07:23 PM

A što se tiče pakovanja, pa upravo to ne bih radio, pa ću morati da motam.

 

Svaka čast za ambiciozni brevert, meni to zvuči luuuuudo... ali samo da prokomentarišem da za prevoz busom (ako ti ipak zatreba) uopšte nemoraš da pakuješ bicikl da bi ga prevezao u prtljažniku autobusa.

 

Ja sam se, nakon vožnje po Makedoniji pre dve godine, vratio busom iz Vranja do Beograda redovnom autobuskom linijom. Kupio sam u farbari papirnu krep traku za zaštitu prilikom krečenja i pred polazak autobusa trakom fiksirao sve pokretne i osetljive delove na bajsu. Sa kondukterom sam se dogovorio da ja sam ubacim bicikl i istom trakom ga pričvrstim za metalnu konstrukciju prtljažnika (to je negde na sredini u osi autobusa). Ja sam želeo da bajs stavim uspravno jer po visini bilo prostora, ali kondukter je insistirao da bajs položim horizontalno. No problem ni to. Kondukter je nakon toga ubacio druge kofere, pazeći da se sve lepo složi. Kad smo stigli u Beograd nije bilo nikakvih problema, bajs nigde nije mrdnuo. Ta krep traka za krečenje kada se omota više puta postaje toliko jaka da nema šanse da popusti na zatezanje. Naravno, traka se pri skidanju lako odlepljuje, tako da ne ostavlja nikakve tragove na površini gde je lepljeno. 


  • 2




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users