Jump to content


Fotografije

Breveti po belom svetu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
363 odgovora na ovu temu

#21 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 12:22 AM

@chamade
Biće 33-34°, što je ok za ovo doba godine. :)
Prošle god. izginusmo na hiljadarci, pakleno je bilo. I od 18 startera, već nakog prvog dana osmorica su odustala.

Ali ovaj deo Grčke nije tipičan, malo je svežije. Jedino onaj severozapadni predeo (uz Albaniju i ispod Bitolja) je hladniji.
Fino je što je start uveče, taman da se tokom noći prođe taj južniji deo (manja je šansa i da duva vetar noću), a u subotu vozimo po brdima i planinama, jedino će poslednjih 50 km biti po ravnici.

Ja imam nameru da završim do oko 15h, ne da bih izbegao vrućinu (već sam adaptiran :) ), nego da bih imao vremena da se sredim i odspavam pre nego što uveče izađem na svirku... :)
  • 1

#22 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 01:11 AM

V=voda , F=hrana

Screenshot-20200707-171551-2020071004202

#######

Juče popodne sam biciklom obišao deo puta, onaj od Drame pa prema velikom usponu ka skijaškom centru, da bih video da li ima vode kraj puta. Nisam se popeo skroz do gore (da se ne opterećujem 48 sati pre breveta). Vode ima, kažu, i tamo gore... U svakom slučaju, desetak km pre početka uspona postoji česma, tu ću da napunim vodu, ali sam, za svaki slučaj, ostavio i jednu flašu od 0,75 u grmlju nekoliko km nakon odvajanja od puta koji vodi u Bugarsku (19 km do ski centra). Računam i da neće trebati toliko vode, pošto će u to vreme biti rano jutro...

Nakon obavljenog posla, vratio sam se u bazu (grad Drama), ali bilo je još rano, tek oko 18h (a radnje ne rade sredom popodne, pa tako ni ja :) ), pa reših da vozim još, ali lagano... Krenuo sam ka Kavali, opet drumom kojim ćemo u subotu voziti, ali iz drugog smera. Ima dosta sela duž puta, voda nije problem, ali ostavio sam opet na jednom mestu (vrh brda iznad Kavale) jednu flašicu, ali i keks, crnu čokoladu i med. :D

Sve u svemu, napravih 140 km juče (sreda) popodne/uveče...



Znači...
Sa starta nosim vodu i hranu koje ću da potrošim do Kavale (150 km), tamo uzimam to sakriveno u žbunju, to me drži do početka uspona, na oko 200 km. Vodu punim pre uspona, imam i tu sakrivenu flašu, ako zatreba, a ješću neke "bars" tokom uspona i pri povratku u Dramu.
Sad (noćas) kad sam dolazio u Komotini (mesto odakle se startuje), ostavio sam kutiju slanih keksića na izlasku iz Drame (to će biti na oko 280 km), dobro će mi doći... :) Vode ima usput, ali sam ipak na početku najvećeg uspona na toj deonici (oko 5 km dugačak) ostavio i jednu flašicu s vodom, za svaki slučaj...

******************

Evo i nekih slika...

Uspon ka Ski centru
IMG-20200708-170430.jpg

Pauza za jelo
IMG-20200708-193303.jpgupload image free

Kavala
IMG-20200708-210207.jpg
  • 2

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4542 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 July 2020 - 12:54 PM

A zašta ti služe tolike torbice kad hranu i vodu ne nosiš na bajsu, šta je u njima?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#24 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 10 July 2020 - 01:13 PM

Pošto imam samo jedan normalan bidon, u onoj duguljastoj torbici na ramu je još vode, a onu ispod sedišta ću skinuti, nju povremeno kačim za treću flašicu.

U velikoj trouglastoj torbi ide, pre svega, hrana (ne volim da trpam u džepove), još nešto od alata (ne staje sve u onaj "lažni bidon" dole, tu će ići reflektujući prsluk kad svane, tokom noći rukavi, naočare za sunce itd.

U torbici na ramu su dokumenta, telefon, nož, baterije (zaboravio sam kući anti-dog sprej :) ), pare, ključ(evi)...
  • 0

#25 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1337 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2020 - 12:21 AM

Meni je najčudnije što na bajsu nema blatobrana. Nepotrebno? Dodaju težinu, da, ali valjda smanjuju količinu vode i blata na biciklu i vozaču u slučaju kiše?
  • 0
The sea, the sea

#26 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 July 2020 - 06:35 AM

Mićo, posto vidim da dosta vozis brevete po Grckoj ali da ti ni pedalanje po nasim krajevima nije strano, reci nam kakvi su grcki vozaci na putevima? Koliko imaju strpljenja i tolerancije prema biciklistima poredeci ih sa recimo nasim vozacima?

Jesi uspeo da naucis grcki? :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#27 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 12 July 2020 - 10:30 PM

Meni je najčudnije što na bajsu nema blatobrana. Nepotrebno? Dodaju težinu, da, ali valjda smanjuju količinu vode i blata na biciklu i vozaču u slučaju kiše?

Imao sam blatobrane na trekingu 2 godine i skoro da mi nikad nisu bili potrebni.
Imao sam sreću da na 19 breveta koja sam izvozio za te 2 godine, kiše je bilo samo nekoliko puta, i to na kratko. A na normalnim vožnjama izbegavam kišu, tj. pratim vremensku prognozu, pa me retko kad uhvati, a i tad je na kratko. Tako da, za sada, nemam nameru da montiram blatobrane. Ako nekad krenem na neku dužu vožnju (i nije sigurno kakvo će vreme biti), imaću onu dugačku torbu iza sedišta, tako da će mi ona štititi guzicu od vode... :D


Mićo, posto vidim da dosta vozis brevete po Grckoj ali da ti ni pedalanje po nasim krajevima nije strano, reci nam kakvi su grcki vozaci na putevima? Koliko imaju strpljenja i tolerancije prema biciklistima poredeci ih sa recimo nasim vozacima?
Jesi uspeo da naucis grcki? :)

Zapravo SAMO u Grčkoj (izuzev PBP-a). :)
Vozači su sasvim korektni, čini mi se. Nisam mnogo vozio bicikl po Srbiji ili Zapadnoj Evropi i ne mogu da upoređujem, ali ja se ne bih žalio.

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Inače, završio sam onaj brevet juče, odmah vozio kući, danas ceo dan na kupanju, tako da sad malo švrljam po internetu, a sutra ću napisati nešto opširnije... :)
Ukratko: završio za 19:50 (pauze 52 minuta), prvih 200 km za 7:45 (od toga oko 15 minuta pauze), ali ostatak od 206 km za 12 sati i 5 minuta (pauze 37 minuta). :D
Razlozi: pentranje po planinama i brdima, vrućina, vetar, loš apetit, a naravno i umor zbog motanja i nespavanja...
  • 3

#28 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 03:56 AM

Alal vera. Prvih 200 km za manje od 8 sati, e to je posao. Mnogi mogu da voze dosta kilometara ali se i velike pauze prave, odnosno dosta sitnih i onih srednje dugackih pa se to na kraju nakupi. A ti za 8 sati voznje svega 15 minuta odmaras, skoro nerealno zvuci. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#29 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 10:35 AM

Mislim da je zapravo bilo 13 minuta u tih prvih 200 km, ali sam zaokružio... :)

Pošto nosim hranu sa sobom, nema potrebe da stajem, tih 13 minuta je otišlo na 2 kontrolne tačke (slikanje), 2 točenja vode, 2 piš pauze i jedno menjanje baterija.

Na brevetu pre mesec dana, imao sam samo desetak minuta pauze (završio za 7:33), ali nije mi to rekord, jer sam 2019. u maju mesecu, sa starim dobrim trekingom, izvozio brevet od 216 km za 8:14, uz samo 7 minuta pauze.

*

Sad ću da počnem da pišem izveštaj o ovom najnovijem brevetu, stiže za koji sat... :)
  • 0

#30 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 July 2020 - 12:54 PM

Svaka cast sto mozes da jedes i vozis u isto vreme. Ne mislim na balansiranje, vec unos hrane dok je disanje ubrzano :)

Sa pripremama koje radis, deluje mi da ti je takmicarski aspekt isto bitan, iako to kao ne bi trebalo da bude bitno na brevetima :D


  • 0

#31 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 01:48 PM

Tako oduvek radim, jedem dok vozim, čak i na običnim vožnjama, navikao sam... :)

A jeste, priznajem. Što se broja km tiče, već sam izvozio sve te brevete po više puta, tako da tražim nove motivacije. Jedna od njih mi je i to obaranje rekorda u nepravljenju pauza, uz standarne pokušaje da se svaki put brevet završi u kraćem roku (i sa što boljim "plasmanom" :D ), sad kad vozim bolji bicikl nego ranije...

Jbg, imam taj takmičarski duh u sebi, što je zapravo deo karaktera u smislu da kad radim nešto do čega mi je stalo - težim da dam maksimum. Tako isto i kad sviram, često mrcvarim sebe višesatnim (čak i do 7-8 sati) svirkama, bez ikakve pauze... :)

A što se tiče bicikliranja, nakon što sam se oprobao u brevetima (koje neću da batalim), mene interesuje i nešto još ekstremnije, a to su trke tipa Transcontinental race i slično. Malo mi se i žuri, jer biološki sat kuca tike-tak, tike-tak...

********

Počeo sam da pišem tekst o brevetu, gotova je trećina, raspisao sam se i moguće da ću tekst ipak staviti na svoj blog, pošto će biti malo dugačak...
  • 0

#32 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 July 2020 - 02:30 PM

Mico samo cu reci svaka cast za postignuto. Ok je imati i vremena i novca sve izfinasirati, ali je volja isto toliko bitna koju ti ocigledno imas. Srecno u buducnosti!
  • 0

#33 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2020 - 03:09 PM

Tako oduvek radim, jedem dok vozim, čak i na običnim vožnjama, navikao sam... :)


Ja mogu ali više volim da jedem u mestu. Doduše na 600K 2 sendviča sam jeo u vožnji :D

Nego, Mićo, gaziš ti muški. Ako me sećanje ne vara ti imaš preko 50 godina.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#34 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 05:03 PM

Mico samo cu reci svaka cast za postignuto. Ok je imati i vremena i novca sve izfinasirati, ali je volja isto toliko bitna koju ti ocigledno imas. Srecno u buducnosti!


Hvala... Imam volju, ja kad nešto radim, ekstremista sam. :D



Ja mogu ali više volim da jedem u mestu. Doduše na 600K 2 sendviča sam jeo u vožnji :D
Nego, Mićo, gaziš ti muški. Ako me sećanje ne vara ti imaš preko 50 godina.


1966 :(



Raspisao sam se, ali moram sad da vodim ćerku u park, pa ću dovršiti post večeras, još malo fali... :)
  • 0

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 July 2020 - 07:43 PM

54 leta.. respekt za žustru vožnju u tim godinama. Alal vera
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 08:05 PM

Mićo brevetasu stari...


Stvarno si fenomen, samo se iskreno nadam da si cist, odnosno da ne vozis na nedozvoljenim pomagalima. Ne shvati me pogresno, ja sam zadnja osoba na svetu koja ce da ti popuje, ali ume to da bude opasna igranka kad se igramo doktora na svoju ruku.

Nego imam za tebe par pitanja. Vidim da prelazis kamionske kilometraze a ne koristis spd. To mi je bas cudno. Jesi probao nekad te kliples pedale? Nikad nisi imao zelju i potrebu da dugorocno predjes na njih?

I jos nesto... Vidim da kad god krenes na put da imas bar dve tri torbice na bajsu. Kontam ja da to sto nosis nije skoro nikakav teret ali me zanima da li ti smetaju neke od tih torbi na ramu ili napred blize kormanu? Kacis li ih butinama kad vozis stojeci? Kako izlazis na kraj sa tim?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#37 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 13 July 2020 - 09:02 PM

54 leta.. respekt za žustru vožnju u tim godinama. Alal vera

:)
A nisi ni ti loš, a ni tako mlad... :D Koliko se sećam face, a video sam neke slike na fb prošle godine, sa penjanja na Taru (ako se ne varam) ili Kopaonik... mislim da nisi mnogo mlađi od mene, možda 4-5 godina. ???



Mićo brevetasu stari...
Stvarno si fenomen, samo se iskreno nadam da si cist, odnosno da ne vozis na nedozvoljenim pomagalima. Ne shvati me pogresno, ja sam zadnja osoba na svetu koja ce da ti popuje, ali ume to da bude opasna igranka kad se igramo doktora na svoju ruku.
Nego imam za tebe par pitanja. Vidim da prelazis kamionske kilometraze a ne koristis spd. To mi je bas cudno. Jesi probao nekad te kliples pedale? Nikad nisi imao zelju i potrebu da dugorocno predjes na njih?
I jos nesto... Vidim da kad god krenes na put da imas bar dve tri torbice na bajsu. Kontam ja da to sto nosis nije skoro nikakav teret ali me zanima da li ti smetaju neke od tih torbi na ramu ili napred blize kormanu? Kacis li ih butinama kad vozis stojeci? Kako izlazis na kraj sa tim?

Daj, je l' me to zezaš? :D
Pa ja ni kafu ne pijem, popijem 5-6 piva godišnje u vr' glave. :)
*
Vozim u različitoj obući, tako da flat pedale zauvek. Uopšte ne razmišljam ni da probam nešto drugo.
*
Ne smetaju mi torbice, ako nešto nije ok, odmah menjam. Inače sam često menjao raspored, najpre na trekkingu, zatim na drumašu i sad na hibridu. Imam veliku kolekciju. :)
A ne vozim stojeći, samo ponekad, ali vrlo kratko (desetak sekundi max).



(ipak neću danas stići da završim post, kasno smo došli kući... stiže sutra)
  • 0

#38 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2020 - 04:21 AM

:)
A nisi ni ti loš, a ni tako mlad... :D Koliko se sećam face, a video sam neke slike na fb prošle godine, sa penjanja na Taru (ako se ne varam) ili Kopaonik... mislim da nisi mnogo mlađi od mene, možda 4-5 godina. ???



Celih 7 godina manje. Zato i skidam kapu.. malo li je 54.

Što se tiče spd-a.. mogu ti reći da je odlično. Ja sam dugo vozio u običnim patikama, sve dok nisam probao spd.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#39 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 14 July 2020 - 03:52 PM

Celih 7 godina manje. Zato i skidam kapu.. malo li je 54.
Što se tiče spd-a.. mogu ti reći da je odlično. Ja sam dugo vozio u običnim patikama, sve dok nisam probao spd.


Nisam nikad probao...
Možeš li mi dati razloge zašto bi trebalo da probam?
  • 0

#40 nesa1

nesa1
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 14 July 2020 - 04:45 PM

Ja sam isto godiste kao ti, i vozim mnogo manje nego ti.

Veruj kada sam ih probao na trekingu, vise ne odustajem od njih. Koristim ove.

https://static.evans...2334-7500-1.jpg

Jednostavno, su savrsene.

Nema noga da klizne, otkopcavaju se same, za ne daj Boze.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika